Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürileandjad kas alandate üüri?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )

Teema: Üürileandjad kas alandate üüri?

Postitas:
Kägu

Aastaid hindu dikteerinud müüjad peavad arvestama nüüd ostja soovidega

LINK

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meie oleme 5 kuud üürinud välja korterit üürnikele. Niisiis vähe ja väikselt. Pole tegemist äripindadega ega millegi suurega.
Teame, et seal elaval paaril võib olla seis, et naisel võis töö ajutiselt kaduda( kohvik) ja mul on soov langetada kuuüüri, mees kohe ei võtnud vedu, aga ma räägin uuesti. Ma vaatan, kas see koht on veel avatud või mitte kõigepealt.
Ühe sajalise võiks maha võtta.
Mu sugulased, noored üks tööta on ka üürikas,loodan, et neil ka langetatakse. Kuid ma ei usu, pigem arvan, et omanik just tahab nüüd teenida sealt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei alanda, sest mu üürnik teatas ise, et läheb minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei alanda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on mitu korterit ja lähenen igale olukorrale eraldi. üks on IT inimene, kelle firmal käibed suured, neil ei alanda. teise ettevõttel on käive täiesti null, temale tulin vastu, elab vaid kommunaalide eest. kolmas on veel nii ja naa, ta pole oma olukorda kurtnud. tean et ta on toitlustuses, seega kui palub üürihinna langetamist, teen temaga kompromissi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on mitu korterit ja lähenen igale olukorrale eraldi. üks on IT inimene, kelle firmal käibed suured, neil ei alanda. teise ettevõttel on käive täiesti null, temale tulin vastu, elab vaid kommunaalide eest. kolmas on veel nii ja naa, ta pole oma olukorda kurtnud. tean et ta on toitlustuses, seega kui palub üürihinna langetamist, teen temaga kompromissi.

Toitlustaja saab igas olukorras võitu ja tal on sulli nii, et tapab. Temal just tõsta hinda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja need kes korterid müüvad, andku tasuta ära, eks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, üürnikud ei ole soovi avaldanud. Kui avaldavad soovi, siis arutame seda.
Ma ei ole midagi dikteerinud, olen pakkunud hinna välja ja ju see siis on sobinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juba üürnikud on pöördunud? Mul on oluliselt rohkem üüripindu, aga vaikus üürnike poolt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

….On selge, et kuna turism on lukku keeratud, siis hakatakse neile korteritele otsima kohalikke pikaajalisi üürnikke, sest isegi kui viirus kontrolli alla saadakse, siis turismi taastumine võtab aega – terves maailmas alandatakse töötasusid ja koondatakse inimesi ning olukorra normaliseerumiseni kuluvat aega on täna veel vara hinnata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja need kes korterid müüvad, andku tasuta ära, eks

Müüma ei peagi praegu.
Kuid arvan, et võiks ühe euroga müüa küll inimene, kui ta ise saaks ka ühe euroga osta. Suhe oleks paigas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei alanda. Räägin ise üürnikuga tema väljavaadetest. Raske aeg on algamas kõigil. Pigem annan selle korteri kommunaalide eest pereringi kasutada. Ei tunne ennast sugugi halvema inimesena seepärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üüri alandada tasub neil, kes edasi maksta suudavad. Turg surub niikuinii mõne aja pärast üürihinnad alla, praegu vara veel. Kui üürnik on täielikult töö kaotanud, siis ei aita hinna alandamine midagi. Kui sissetulek puudub, siis ei suuda ta ka madalamat tasu maksta. Julm, aga nii on.

Kaubanduskeskuste omanikud teevad praegu täpselt sedasama. Ei luba kellelegi hetkel hinna alandamist, vaid ütlevad, et vaatame pärastpoole. Kui olukord stabiliseerub, siis vaatab, kes ellu jäänud. Kes juba pankroti äärel, nende käest tasub kõik välja nõuda ja leping lõpetada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samas ei hakka ka nõudma mingit etteteamistähtaegu üürilepingu lõpetamiseks, et ei hakkaks võlgu kogunema jne, saame tagatisrahaga asjad veel ära klaarida.
Ma olen arusaanud, et perekoolis tegutseb üürileandjate vihkaja, kelle arvetes me topime vaid sajalisi niisama taskusse ja kurname vaeseid üürnikke.

Please wait...
Postitas:
Maara

Kui vaadata vanalinnas ringi siis 99% kohvikute+ hotellide uksed kinni ja tuled kustus. Airbnb omad samuti tühjad.
Reaalsus saabub aprilli, mai, juuni, juuli, augusti alguses kui vaja kommunaalid ja pangalaenud ära maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kaks korterit. Ühele Tartus on nii palju soovijaid, jah ka nüüd, et sellele võin pigem tõsta. Teine on Tallinnas ja sellel jääb samaks. Oli aeg lepingu järgi üüri tõsta 2,5%, aga leppisime kokku, et jääb aastaks samaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei alanda, kui üürnik kaotab töö, siis koligu vanemate juurde. Töötul inimesel pole mõtet võõral pinnal võlga koguma hakata. Normaalne inimene kolib sellises olukorras üüripinnalt sugulaste v kellegi juurde, kuniks uue töö leiab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abikäsi üürnikele: mitmed omanikud alandavad raskel ajal rendihinda
Mitmed korteriomanikud on otsustanud tulla raskel ajal üürnikule vastu ja alandada rendihinda, et kriis kergemini läbida. Praegu on ka oluline head üürilist hoida, sest varasemalt lühiajaliseks majutuseks renditud korteritele hakatakse turistide puuduses otsima pikaajalist rentnikku, mis tõstab turul pakkumist.
https://majandus24.postimees.ee/6930608/peep-sooman-mis-hakkab-kinnisvaraturul-juhtuma

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitmed korteriomanikud on otsustanud tulla raskel ajal üürnikule vastu ja alandada rendihinda, et kriis kergemini läbida. Praegu on ka oluline head üürilist hoida, sest varasemalt lühiajaliseks majutuseks renditud korteritele hakatakse turistide puuduses otsima pikaajalist rentnikku, mis tõstab turul pakkumist.

https://majandus24.postimees.ee/6930608/peep-sooman-mis-hakkab-kinnisvaraturul-juhtuma

ühest korrast lingi panemisest ei piisanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see on nüüd mingi soovmõtlemine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Airbnb-de omanikel läheb nüüd küll seis sitaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole mingit vahet, mida teie arvate. Fakt on see, et majandus on saanud ja saab ka edaspidi suure löögi, mis mõjutab kõiki. Üsna ilmselge võiks olla ka see, et üürijatel pole tuhandeid kogutud, muidu inimesed ju ostaks oma kinnisvara. Seega, paar kuud edasi ja me oleme sügavas majanduskriisis, turule tulevad palju odavamad üürikorterid kui praegu, teie üürnikud lendavad ise uuele oksale. Praegu on asjad täiesti alguses ja püsivat mõju ei saagi veel tunda, seni võite ju unistada, et üürija enda asi.
(Mind ennast ei puuduta, elan oma majas ja üürilturul ei osale kuidagi)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei alanda.
Minu, kui kinnisvara omaniku, arveid ja laene ei tasu keegi. Üüriline saab minna LOVsse ja toetust küsida. Makstakse kinni nii üür kui kommunaalid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole mingit vahet, mida teie arvate. Fakt on see, et majandus on saanud ja saab ka edaspidi suure löögi, mis mõjutab kõiki. Üsna ilmselge võiks olla ka see, et üürijatel pole tuhandeid kogutud, muidu inimesed ju ostaks oma kinnisvara. Seega, paar kuud edasi ja me oleme sügavas majanduskriisis, turule tulevad palju odavamad üürikorterid kui praegu, teie üürnikud lendavad ise uuele oksale. Praegu on asjad täiesti alguses ja püsivat mõju ei saagi veel tunda, seni võite ju unistada, et üürija enda asi.

(Mind ennast ei puuduta, elan oma majas ja üürilturul ei osale kuidagi)

Aga siis ongi ju kõik hästi. Sina elad oma majas, üürnik leiab vajadusel omale odavama elamise ja üürileandja valib ise, kas langetab hinda, annab tasuta või jätab tühjalt seisma. Mingit hüsteerilist ” homme saab kortereid tasuta” loosungit pole vaja levitada. Eluasemetoetust ja sotsiaalabi jagab KOV.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Airbnb-de omanikel läheb nüüd küll seis sitaks.

Minul on näiten kogu aprill tühi ja usun, et mai annulleeritakse ka peatselt.
Igatahes võtsin käsile väikse sanremondi, laes on juba aastaid mingi pikk pragu, mis tahab pahteldamist ja värvimist. Ühes toas võtame tapeedi maha ja asendame värviga.
Tekid-padjad-katted-kardinad – väike väljavahetus ja läbipesu kõigele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen siin teiste üürileandjate juttu ja imestan. Mina andsin nädal tagasi oma üürnikele teada, et järgmised 2 kuud nad üüri maksma ei pea, maksavad vaid kommunaale ja siis vaatame, kuidas olukord on. Mina elan selle 2 kuud üle, aga minu jaoks on oluline, et minu head üürinikud jääksid mulle alles. Kui nad peaks korteritest ära minema, siis kuigi mul on korterid väga heas asukohas, ei usu ma, et praeguses situatsioonis leiaksin kohe uued üürnikud. Sel juhul pean ju ise hakkama kommunaale maksma. Ja kes teab, kas mul uute üürnikega niimoodi veakski, et arved on alati makstud ja korterid hästi hoitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen siin teiste üürileandjate juttu ja imestan. Mina andsin nädal tagasi oma üürnikele teada, et järgmised 2 kuud nad üüri maksma ei pea, maksavad vaid kommunaale ja siis vaatame, kuidas olukord on. Mina elan selle 2 kuud üle, aga minu jaoks on oluline, et minu head üürinikud jääksid mulle alles. Kui nad peaks korteritest ära minema, siis kuigi mul on korterid väga heas asukohas, ei usu ma, et praeguses situatsioonis leiaksin kohe uued üürnikud. Sel juhul pean ju ise hakkama kommunaale maksma. Ja kes teab, kas mul uute üürnikega niimoodi veakski, et arved on alati makstud ja korterid hästi hoitud.

Ahnii. Ma nii helde pole, et 7500.-/kuus ära kingin. Hinnaalandusest piisab. Kui üürnikud sees ei ela, ei pea ma ka mingeid kulutusi gaasile, elektrile ja veele tegema (mida nad ei kasuta).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kes teab, kas mul uute üürnikega niimoodi veakski, et arved on alati makstud j

Pole neil ka tulevikus raske arveid maksta, kui sa neid ei esita.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ahnii. Ma nii helde pole, et 7500.-/kuus ära kingin. Hinnaalandusest piisab. Kui üürnikud sees ei ela, ei pea ma ka mingeid kulutusi gaasile, elektrile ja veele tegema (mida nad ei kasuta).

Lülitad kütte välja? Ei maksa enam ühistu laene ja koristusteenuste eest jne?
Kellele on oluline raha, kellele inimlikkus. Praegune olukord ongi justkui proovikivi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lülitad kütte välja? Ei maksa enam ühistu laene ja koristusteenuste eest jne?
Kellele on oluline raha, kellele inimlikkus. Praegune olukord ongi justkui proovikivi.

Mul ei ole mingit ühistut ega ühtki laenu. Ise olen omanik. Kuu aja pärast lülitan kütte välja nagunii.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürileandjad kas alandate üüri?