Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürileandjad kas alandate üüri?

Näitan 7 postitust - vahemik 91 kuni 97 (kokku 97 )

Teema: Üürileandjad kas alandate üüri?

Postitas:
Kägu

Mul on üks sõbranna kinnisvara maakler kes just ütles et täna tulnud talle 56 üürikuulutust (varasemalt maksimum olnud paarkümmend päevas). Peamiselt need korterid, mis on soetatud lühiajaliseks üürimiseks, kuid pangalaenud vaja maksta ja nüüd hädas. Need mis odavamad, nende vastu on leige huvi, ülejäänud korteritel huvi null.
Õde pidi homme minema notarisse (Skype kaudu) korteri ostu tehingut tegema aga pank just teatas et külmutab kõik tehingud (kuigi õde õpetaja ja mees politseinik, ei ole justkui suure riskiga töökaotuse osas) aga tundub et see siis kehtibki kõigi pangatehingute kohta.
Ühesõnaga jah, olukord läheb päris karmiks kinnisvara turul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on üks sõbranna kinnisvara maakler kes just ütles et täna tulnud talle 56 üürikuulutust (varasemalt maksimum olnud paarkümmend päevas). Peamiselt need korterid, mis on soetatud lühiajaliseks üürimiseks, kuid pangalaenud vaja maksta ja nüüd hädas. Need mis odavamad, nende vastu on leige huvi, ülejäänud korteritel huvi null.

See on loogiline. Need peavadki odavamad olema, kuna pakutakse välja lühiajaliselt, 2-3 kuuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vael puha, tuttav notar just ütles, et pangad helistavad ja tahavad tehinguks aegu, aga tema pani büroo kinni ning suunab mujale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
troll

Mul on üks korteritest lühiajalisel rendil ja kaks pikal. See lühiajalise oma seisab hetkel tühjana, aga kuna mul laenu pole ja kommud on mul kombeks aasta algul aastaks ette maksta (ca 1200€ jõulude ja aastavahetuse teenistuse arvelt), siis mul veits ükskõik praegu.
Pikaajalised rentnikud pole piuksatanudki. Mul kesklinna kolmetoalised, väga ei muretse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänane majandusprognoos selleks aastaks on -6 kuni -25% ja tõesti arvate, et see kinnisvara üürihindu riigis ei mõjuta, nagu siin enamus arvab?

Loomulikult mõjutab. See mõjutab kõike. Aga elada on kuskil vaja. Need odavad korterid lähevad kohe ära. Kui hiljem on valida ainult kõrgema hinnaga korterite vahel, siis mida sa teed, kui on vajadus korterit üürida?

Ma ise ei üüri, aga kui ma jääks tööta/kaotaks palgas, siis ma kaaluks näiteks maale kolimist, kus märksa odavam kinnisvara, linnas üürimise asemel. Paljud lähevad ka Soome ja mujale jne.

Soomes pole üürimine ega ostmine odavam kui eestis. aga Soomes ollakse nõus kehvemate tingimustega (ühiskorter, mitmekesi samas toas jne) kui eestis elades.

ka edaspidi peavad inimesed kusagil elama ja nad võivad eluaseme kas osta (hinnad langevad aga laenutingimused kehvenevad) või üürima. ja see üür peab ka edaspidi tagama minimaalselt korteri laenumakse, lisaks reservi et korteris parandustöid teha.

tore teema, kus need, kellel pole endal ostmiseks võimekust, teavad nii hästi kui kallis on korterit pidada või mis peaks olema korteri turuhind.

kui te nii hästi kõike teate ja oskate, siis miks te siis ise välja üürimisega ei tegele ja selle pealt ratsa rikkaks ei saa nagu vastikud kapitalistid.

Ma üürisin 15+ aastat korterit välja, nüüd viimane pool aastat enam ei üüri ja olen väga rõõmus, et õigel hetkel sai maha müüdud, sest nägin, mis eelmise masu ajal hindadega toimus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimasele: mis sa rahaga teed? Inflatsiooni ei karda, võttes arvesse mis rahatrükk kohe lahti läheb?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma mainiks kiibitsejatele ära veel ühe asjaolu. Nimelt tuleb ka üürikorterit võtta kui pikaajalist investeeringut, mitte lühiajalist rahapumpa. See, et kinnisvara odavneb hetkel, ei ole mingi näitaja. Samamoodi odavnes ka teie pensionivara ja kõik muu. Läheb aega, ta tõuseb uuesti. Kõik on tsükliline. Hapu on ainult laenu peale tehtud invrsteering, mis hakkab pealemaksmist nõudma. Ülejäänute jaoks on see lihtsalt lisaraha tehtud investeeringult.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Näitan 7 postitust - vahemik 91 kuni 97 (kokku 97 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üürileandjad kas alandate üüri?