Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üûrilepingu lõpetamisel allkirjastamine?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Üûrilepingu lõpetamisel allkirjastamine?

Postitas:

Palun vastust inimeselt, kes 100% teab.
Kas tähtajalise rendilepingu ennetähtaegsel lõpetamisel on vajalik allkirjastamine?
Kui on kirjalikult teatatud lõpetamise soovist, nii palju aega ette, kui lepingus kirjas, siis kas on ühel poolel õigus mitte nôustuda?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 23:34; 03.04 11:02; 03.04 11:25; 03.04 12:43; 03.04 13:37; 03.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun vastust inimeselt, kes 100% teab.

Kas tähtajalise rendilepingu ennetähtaegsel lõpetamisel on vajalik allkirjastamine?

Kui on kirjalikult teatatud lõpetamise soovist, nii palju aega ette, kui lepingus kirjas, siis kas on ühel poolel õigus mitte nôustuda?

https://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2019/08/07/kas-uurilepingut-saab-lopetada-enne-tahtaega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tähtajalise lepingu lõpetamiseks peavad olema VÄGA mõjuvad põhjused – mina olen varem lõpetanud välismaalasega, kes koondati ja sellega seoses sai otsa ka elamisluba.

Aga allkirjastamine lõpus on elementaarne igasuguse üürilepingu puhul – fikseeritakse seisukord, asjade olemasolu, veenäidud, võtmete tagastamine jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 08:42; 03.04 12:35; 03.04 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajalise lepingu lõpetamiseks peavad olema VÄGA mõjuvad põhjused – mina olen varem lõpetanud välismaalasega, kes koondati ja sellega seoses sai otsa ka elamisluba.

Aga allkirjastamine lõpus on elementaarne igasuguse üürilepingu puhul – fikseeritakse seisukord, asjade olemasolu, veenäidud, võtmete tagastamine jne.

Lepingus on rida, et nii ja nii palju etteteatamisega on õigus lepingut lõpetada.
Mida selline lause võiks siis tãhendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 23:34; 03.04 11:02; 03.04 11:25; 03.04 12:43; 03.04 13:37; 03.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajalise lepingu lõpetamiseks peavad olema VÄGA mõjuvad põhjused – mina olen varem lõpetanud välismaalasega, kes koondati ja sellega seoses sai otsa ka elamisluba.

Aga allkirjastamine lõpus on elementaarne igasuguse üürilepingu puhul – fikseeritakse seisukord, asjade olemasolu, veenäidud, võtmete tagastamine jne.

Lepingus on rida, et nii ja nii palju etteteatamisega on õigus lepingut lõpetada.

Mida selline lause võiks siis tãhendada.

See tähendab seda, et kui leping ja seadus vastuollu lähevad, siis loeb seadus. Ehk siis tähtajalist lõpetada on raskem kui tähtajatut.
Ja loomulikult fikseeritakse korteri üleandmisel selle seisukord, näidud ja pannakse allkirjad. Üürilisena peaks ju eriti huvitatud olema sellest, et üürileandja tagantjärele veel mingite nõutega välja ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajalise lepingu lõpetamiseks peavad olema VÄGA mõjuvad põhjused – mina olen varem lõpetanud välismaalasega, kes koondati ja sellega seoses sai otsa ka elamisluba.

Aga allkirjastamine lõpus on elementaarne igasuguse üürilepingu puhul – fikseeritakse seisukord, asjade olemasolu, veenäidud, võtmete tagastamine jne.

Lepingus on rida, et nii ja nii palju etteteatamisega on õigus lepingut lõpetada.

Mida selline lause võiks siis tãhendada.

See tähendab seda, et kui leping ja seadus vastuollu lähevad, siis loeb seadus. Ehk siis tähtajalist lõpetada on raskem kui tähtajatut.

Ja loomulikult fikseeritakse korteri üleandmisel selle seisukord, näidud ja pannakse allkirjad. Üürilisena peaks ju eriti huvitatud olema sellest, et üürileandja tagantjärele veel mingite nõutega välja ei tule.

Ok! Aga kui küsimiseks läks. Kui üürilepingus on küsitud iga kuu eest fikseeritud summa, aga leping lõpeb poolest kuust. Siis kas üürnik on kohustatud maksma ka ülejäänud poole kuu eest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 23:34; 03.04 11:02; 03.04 11:25; 03.04 12:43; 03.04 13:37; 03.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkirjas on sul viide üürilepingule, tekstis rendilepingule – kumbat sa siis ikkagi lõpetada tahad? Üüri- ja rendileping on erinevad asjad, neid reguleerivad VÕS erinevad peatükid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 12:08; 03.04 15:29;
To report this post you need to login first.

makstakse ikka nii kaua, kui leping kehtib, kui ei ole teisiti kokkulepitud. Näiteks võib üürileandja tulla sulle vast ja lõpetada tähtajalise, nt detsembris lõppeva lepingu pooles augustis, kuid siiski küsida nö hüvitise ja kompromissina tasu ka poole augusti ja terve septembri eest.
Mõistlik- arvestades, et niigi saad 3 kuud ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 08:42; 03.04 12:35; 03.04 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkirjas on sul viide üürilepingule, tekstis rendilepingule – kumbat sa siis ikkagi lõpetada tahad? Üüri- ja rendileping on erinevad asjad, neid reguleerivad VÕS erinevad peatükid.

Tänan küsimuse eest!????
Siit tulebki välja minu täielik võhiklikkus. Tegemist on kasutuslepinguga ja ma ütlen ausalt, et ei tea, kumma alla see liigitub. Ilmselt üürilepingu siis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 23:34; 03.04 11:02; 03.04 11:25; 03.04 12:43; 03.04 13:37; 03.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

makstakse ikka nii kaua, kui leping kehtib, kui ei ole teisiti kokkulepitud. Näiteks võib üürileandja tulla sulle vast ja lõpetada tähtajalise, nt detsembris lõppeva lepingu pooles augustis, kuid siiski küsida nö hüvitise ja kompromissina tasu ka poole augusti ja terve septembri eest.

Mõistlik- arvestades, et niigi saad 3 kuud ilma.

Kas praegune eriolukord ei ole piisavalt mõjuv põhjus? Kui on teada, et tekivad makseraskused jms ja sellel põhjusel soovitakse kohustusest loobuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 23:34; 03.04 11:02; 03.04 11:25; 03.04 12:43; 03.04 13:37; 03.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajalist üürilepingut ei saagi praktiliselt ühepoolselt lõpetada. Mõned üksikud väga mõjuvad põhjused on vaid. Küll aga saavad pooled kokku leppida, nt kui üürnik on kaotanud töö ja kolib tagasi Hiiumaale, pole ju mõtet üürileandjal kiusu ajada ja lepingu lõpetamisest keelduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas praegune eriolukord ei ole piisavalt mõjuv põhjus? Kui on teada, et tekivad makseraskused jms ja sellel põhjusel soovitakse kohustusest loobuda.

tegelikult ei ole – ka üürileandja on oma arvestused teinud sinu üürisummadest lähtuvalt, tema ju samuti hetkel uut üürnikku otsida ei saa.
Sul on töötukassa abipakett, üürileandjal seda pole.

Kuid muidugi on alati võimalik inimlikul pinnal kokku leppida. Nõuda pole mingit õigust, pigem ikka kenasti paluda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 08:42; 03.04 12:35; 03.04 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas praegune eriolukord ei ole piisavalt mõjuv põhjus? Kui on teada, et tekivad makseraskused jms ja sellel põhjusel soovitakse kohustusest loobuda.

tegelikult ei ole – ka üürileandja on oma arvestused teinud sinu üürisummadest lähtuvalt, tema ju samuti hetkel uut üürnikku otsida ei saa.

Sul on töötukassa abipakett, üürileandjal seda pole.

Kuid muidugi on alati võimalik inimlikul pinnal kokku leppida. Nõuda pole mingit õigust, pigem ikka kenasti paluda.

Minul ei ole mingit abipaketti. Olin sunnitud, jah tõsi rahalistel kaalutlustel, lõpetama oma ärilise tegevuse just nimelt eriolukorra tõttu.
Aga ikka kenasti, seda muidugi????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 23:34; 03.04 11:02; 03.04 11:25; 03.04 12:43; 03.04 13:37; 03.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas praegune eriolukord ei ole piisavalt mõjuv põhjus? Kui on teada, et tekivad makseraskused jms ja sellel põhjusel soovitakse kohustusest loobuda.

tegelikult ei ole – ka üürileandja on oma arvestused teinud sinu üürisummadest lähtuvalt, tema ju samuti hetkel uut üürnikku otsida ei saa.

Sul on töötukassa abipakett, üürileandjal seda pole.

Kuid muidugi on alati võimalik inimlikul pinnal kokku leppida. Nõuda pole mingit õigust, pigem ikka kenasti paluda.

Minul ei ole mingit abipaketti. Olin sunnitud, jah tõsi rahalistel kaalutlustel, lõpetama oma ärilise tegevuse just nimelt eriolukorra tõttu.

Aga ikka kenasti, seda muidugi????

Selle vastuse põhjal saab eeldada, et tegemist on rendilepinguga. Üüripinnal ärilist tegevust teha ei tohiks. Seega need vastused, mis lähtuvad üürilepingutest, ei päde.
Sinu küsimuse vastus oleneb sinu rendilepingust ja sellele siin üheselt vastata ei saa. On täiesti võimalik, et rendileandjal on õigus rendilepingu lõpetamisest keelduda. Üldiselt peab rendilepingu lõpetamise kokkulepe olema allkirjastatud mõlema osapoole poolt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 12:08; 03.04 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1- kui leping lõpetatakse ühepoolselt (s.o. siis kestvuslepingu puhul ülesütlemine) – siis piisab, et esitad ülesütlemisavalduse (kas siis korralise või erakorralise) – seda allkirjastad vaid sina. Tavaliselt koosatatakse üüri/rendieseme üleandmise akt – see tehakse kahepoolselt (näidud, sisukord jne).
2- kui leping lõpetatakse kokkuleppel – siis allkirjastatakse see kahepoolselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lepińgus on etteteatamisaeg, siis seda järgides peaks kõik korras olema.
Minu lepingutes näiteks on see 2 kuud.
Samas, kui varem minema astud, peab ta lihtsalt deposiidi kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üûrilepingu lõpetamisel allkirjastamine?