Esileht Pereelu ja suhted üürilised pole juba 4. kuu järjest õigeks kuupäevaks makset ära tasunud

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: üürilised pole juba 4. kuu järjest õigeks kuupäevaks makset ära tasunud

Postitas:

Eelmistel kordadel olen olnud leebe.

Kui õigeks kuupäevaks raha ei laekunud, siis saatsin 2. -3. päeval meeldetuletuse. Siis on raha tulnud, kuid ka mitte kohe, vaid heal juhul 2-3 päeva pärast. Pärast makse saabumist pole ma suurt lärmi teinud, olen vabanduse vastu võtnud.

Nüüd hakkab mul villand saama – lihtsalt vaikides kogu aeg raha taga ajada. Midagi peaks tegema.

Ühe võimalusena näen viivise rakendamist. Lepingus on kirjas ka: Üürnik tasub arvete tasumisega viivitamisel viivist 0,5% tasumata summast päevas.

Kas võiks seda lõpuks rakendada?
Kas ootan natuke (1. meeldetuletuse saatsin ära, kuid vastust pole) ja näiteks esmaspäeval saadan e-kirjaga teate: et tasuda xxx summa + viivis (4 päeva, xxx summa) esmaspäeval.

Aga kui ka esmaspäeval ei maksa, mis siis teen? kirjutan teisipäeval: summa + viivis (5 päeva eest).
?!?!?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:39; 25.02 21:05; 25.02 21:26; 26.02 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb sellest, mida sa tahad saavutada. Vaevalt need üürilised sul unustavad 4 kuud järjest maksta. Ilmselt neil on rahade laekumisega endale mingi kala ja seetõttu jääb üür õigel ajal maksmata.

Ma ise vist esimeses järjekorras üritaks rääkida ja selgitada, kus kala on. Võimalik, et saaks maksepäeva lükata selle u 5p võrra, mis nad alati hilinevad. Või siis selgeks teha, et nad otsiksid uue korteri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tobe viivis teil on, ikka 10 %!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga maksate te ka riigile käibemaksu üürisummast?
Kui ei, siis eks ise olete süüdi ja ega teil erilisi õigusi pole ka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:13; 26.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas viis probleeme lajendada. Loodad, et sinu üürilised siin loed seda!?
Selle asemel, et inimestega näost näkku rääkida või telefoni teel, saadad sina vaikimisi meile ja kui raha saabub oled rahul (isegi kui 5p määdas). Mida siis siia enam kiruma neid tuled? Olkes sul neid uusi üürilisi võtta, oleksid need nn hilisemad maksjad juba ammu välja aetud ju…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Naljakas viis probleeme lajendada. Loodad, et sinu üürilised siin loed seda!?
Selle asemel, et inimestega näost näkku rääkida või telefoni teel, saadad sina vaikimisi meile ja kui raha saabub oled rahul (isegi kui 5p määdas). Mida siis siia enam kiruma neid tuled? Olkes sul neid uusi üürilisi võtta, oleksid need nn hilisemad maksjad juba ammu välja aetud ju…
[/tsitaat]
Muidugi ma ei LOODA, et nad siin loevad 😀
Ma ei ole lihtsalt viitsinud inimesi nö välja tõstma hakata, kuna nad on ju siiski ära maksnud, vähemalt 5 päeva jooksul ja siis on nad lubanud, et rohkem nii ei juhtu. Kuid 4. kord juba on natuke liig.
Kindlasti saaks ka uued üürilised, kuid mul muudki teha kui uusi otsida ja enda aega raisata (vähemalt siiamaani mõtlen nii).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:39; 25.02 21:05; 25.02 21:26; 26.02 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]SunnyD kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks Sa ei helista inimesele ja konkreetselt ei küsi, et mis ja miks? Isiklikult mind 4-5 päeva hilinemist ei morjendaks, aga kui Sind morjendab, siis räägigi ära enda mure ja miks nii oluline jne. jne.
[/tsitaat]
Ma saatsin meeldetuletus sms-i ja e-kirja (hommikul), et makske kohe täna ära. Nüüd õhtul ka helistasin ja ei vastatud ja pole ka tagasi helistatud.

Seetõttu ei saa ka uurida, mis toimub – jälle 🙁 Ja mind tõesti morjendab, sest asi on põhimõtteline – tähtajad on siiski mingil põhjusel välja mõeldud. Lisaks ka mure, et kui nad tõesti ei kavatse maksta, siis vaja ju kiirelt nad välja saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:39; 25.02 21:05; 25.02 21:26; 26.02 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi mis päeval neil rahad laekuvad või kas on tööandjaga jamad kaelas.

Sellistes võiks muidugi lahti saada. Uuest kvartalist ntx tõuseb sul yyr.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa närveldad liialt ja alust sul lepingut lõpetada ei ole (v.a. lg 1 p 1 ,mis on nõrk alus). Küsi viivist lepingu või seaduse järgi.

§ 316. Üürilepingu erakorraline ülesütlemine tasumisega viivitamise tõttu
(1) Üürileandja võib üürilepingu üles öelda, kui:
1) üürnik on viivituses kolmel üksteisele järgneval maksetähtpäeval tasumisele kuuluva üüri, kõrvalkulude või nende olulise osa maksmisega;
2) võlgnetava üüri summa ületab kolme kuu eest maksmisele kuuluva üüri summa;
3) võlgnetavate kõrvalkulude summa ületab kolme kuu eest maksmisele kuuluvate kõrvalkulude summa.
(2) Üürileandjal ei ole käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud ülesütlemise õigust, kui üürnik täidab oma kohustused enne ülesütlemist. Ülesütlemine on tühine, kui üürnikul oli õigus üürinõue tasaarvestada ja ta teeb tasaarvestuse avalduse viivitamata pärast ülesütlemisavalduse saamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see mõni päev ei tohiks nüüd nii suur probleem olla ju. Kui muidu on normaalsed, siis mina ei hakkaks küll sellepärast välja tõstma. Jumal teab, millised järgmised on.
Vähemalt esialgu räägiks üürnikega, et milles asi on. Võibolla tõesti palk viibib ja võibolla oleks kasu lihtsalt 5 päeva hilisemast maksetähtajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga paku variant välja, et kui tahavad muuta maksepäeva, siis muudate lepingut.
Pange hilisem kuupäev ja kõik kui neile sobib.
Selle minu miinustamise kohta – muidu küll ollakse vastu neile kes riigile makse ei maksa ja siinkohal peavad tegelikult kõik üürnikud ka oma tulud ju ette näitama. Paistab aga, et selline pisisulitsemine on lubatud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:13; 26.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas eestis pole nii, et 8-14 päeva on normaalne aeg hilinemiseks, kui pole laekunud, siis viivis peale. meie riigis on nii. soovitan samuti yyrnikega suhelda ja maksupäeva muutuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aeg oma üürisuhe lõpetada,peaaegu pool aastat ei maksta üüri ja sul alles nüüd hakkab ajukene tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aeg oma üürisuhe lõpetada,peaaegu pool aastat ei maksta üüri ja sul alles nüüd hakkab ajukene tööle.[/tsitaat]

Loe uuesti! Maksab ju renti ilusti, kuid paar päeva hiljem, kui lepingus kirjas.

Meie mehega panime kohe ise makse kuupeva hilisemaks, juhuks, kui palgapev peaks liikuma.
Aga maksame siis suvalt- vahel juba 10-ndal, vahel 20-ndal (üüri makse päev on 20). Omanik rahul.

Kui sul on muidu head üürilised, kes ei lõhu ja hoiavad korterit, siis ausalt, sellise tühja tähja pärast leping lõpetada??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka üürilised. Vahel on ikka juhtunud, et maksavad veits hiljem. Pole sellest probleemi teinud. Kui on nädal üle läinud siis olen meelde tuletanud kenasti aga kohe ka raha saanud.
Paar korda on olnud ka kui nad palusid maksta uuel kuul topelt (et käesoleval pole nii palju) ja kenasti on kokkulepped toiminud.
Kui raha üldse saamata ei jää siis ma eelistan pigem sooje suhteid kui hakata kohe viivistega jms lajatama.
Õnneks mul selline sõbralik suhtumine on seni kenasti toiminud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürilised ei vastanud ka tel kõnele ega helistanud terve tänase päeva jooksul tagasi.

Ma olen seni kenasti toimetanud (pole viivist rakendanud), kuid see on juba korduv muster – tähtaeg on ju mingil põhjusel välja mõeldud.

Eks homme võib olla suvatsevad telefonile vastata, et selguks, mis toimub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:39; 25.02 21:05; 25.02 21:26; 26.02 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik aga võtavad teemaalgataja kallal. kui üürilisel on võimalik vaid 5 päeva hiljem maksta, siis peaks just üürnik suu lahti tegema ja otse küsima, et ehk nihutaks maksepäeva? Kui need mõned päevad pole suur asi, siis pole ju asi ka õigel ajal maksta.

Teate, kõik omanikud ei ole metsikud rikkurid, kellel vahet pole, millal, kui palju ja kas üldse laekub. Ma näiteks pidin mõnda aega teises kohas elama, üürisin oma korteri välja ja mulle oli sealt laekuv summa ikka väga oluline, et saaks ise teise korteri üüri maksta. Ja üürnikud samamoodi hilinesid ning vabandasid, et no see kuu endalgi raha niigi vähe ja..ja mina olin see halb inimene, kes küsis seda, mida lepingus kokku leppisime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted üürilised pole juba 4. kuu järjest õigeks kuupäevaks makset ära tasunud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.