Esileht Tööelu, raha ja seadused. üürimine eraisikult firmale. tulumaksu-teema

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: üürimine eraisikult firmale. tulumaksu-teema

Postitas:

palun targematelt nõu. pensionärist sugulane üüris eelmine aasta pinna firmale ning firmaomaniku jutu järgi peab firma kandma tulumaksu üüritasu pealt. kuskilt aga lugesin, et sellest hoolimata oleks soovitav üürileandjal oma tuludeklaratsioon ära täita. kuna tegemist on pensionäriga, siis see on tema jaoks esimene kord teha.

püüdsin siis sugulast aidata tulumaksu deklareerimisel, aga kuna ma olen selles teemas võhik, siis ma ei oska arvata midagi nendest andmetest, mida me seal tema kohta nägime. ma lootsin näha seal mingit märget selle kohta, et ta on seotud kuidagi üüritava pinna pealt makstava tulumaksuga, aga seal ei olnud midagi näidatud kui ainult tema pension. kas see peabki nõnda olema?
kas tema tulu deklareerimine seisnebki selles, et näitab, et ainus sissetulek on olnud panesion ning tal ei ole mingit ettevõtlustulu (seal oli mingi linnukese märkimise koht selle kohta)? või peaks ikkagi utsitama üürnikku, et see maksud ära maksaks ning selle kohta ilmub sugulase \”ankeedile\” ka mingi märge?

oleks väga tänulik, kui keegi oskaks aidata.

kas sugulane üldse peab ilmtingimata esitama seda deklaratsiooni?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 23:38; 29.03 09:01; 29.03 20:15; 02.04 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah firma kohustus on see tulumaks ära maksta. Ja ka deklareerida – isikuliselt. Minu arvates topelt deklareerima ei pea.
Kui deklar kinnitades ei protsesteeri, siis ma usun et mul on õigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kas ma pean enne veenduma, et firma on tulumaksu ära tasunud? kas sellist asja saab kuskilt järgi kontrollida või peab firmaomaniku enda käest küsima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 23:38; 29.03 09:01; 29.03 20:15; 02.04 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Firma peab maksma tulumaksu, jah. Samuti peab ta saatma ned andmed maksuametisse ja seal, vanainimese, maksuameti lehel peaks ka näha olema, et see firma on tasunud ta eest tulumaksu. Kui seda seal näha pole, siis kahtlustan, et on maksmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just, kui eraisikuna sisse logida emta-sse, siis deklaratsioonis peab olema näha arvestatud/makstud tulumaks. Kui seda pole, siis on firma selle tegemata jätnud. Firma on kohustatud seda tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]just, kui eraisikuna sisse logida emta-sse, siis deklaratsioonis peab olema näha arvestatud/makstud tulumaks. Kui seda pole, siis on firma selle tegemata jätnud. Firma on kohustatud seda tegema. [/tsitaat]
Ja kui firma on maksmata jätnud, tuleb inimesel endal tulumaks deklareerida ja tasuda. Tuludeklar tasuks igal juhul esitada, vahet pole, kas on midagi tagasi saada või ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen kohe vahele, et vahet pole kas äriisik või eraisik mõlemat pidi peab maksu maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju su sugulane raha sai, kas oli tulumaks maha arvatud või ei olnud? Mina üürisin ka kunagi firmale korterit, sain netosumma ja pärast oli deklaratsioonis küll näha ka minu renditulu ja sellelt makstud tulumaks. Kui seda pole praegu seal näha, on tulumaks arvatavasti maksmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no, kui sugulane tegi firmaga lepingut, siis algul oligi üüritasu tulumaksu võrra kõrgem, selle mõttega, et sugulane ise maksab tulumaksu. siis aga teatas firmaomanik, et tema raamatupidaja sõnutsi peaks hoopis firma maksma tulumaksu ning see oli temapoolne ettepanek, et vähendada üürisummat tulumaksu võrra, et siis firma maksab ise seda 21%.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 23:38; 29.03 09:01; 29.03 20:15; 02.04 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Firmaomanikul on õigus. Kui ettevõte maksab raha eraisikule, siis ta peab tulumaksu kinni pidama. Peab aga selle maksu ka deklareerima ning ära maksma riigile. Seega peaks need summad kajastuma su sugulase tuludeklaratsioonil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 21:49; 01.04 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leping ei ole oluline, firma peab tulumaksu kinni pidama ja ära maksma tulenevalt seadusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 21:49; 01.04 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

antud juhul on firmal kohustus tulumaks kinni pidada.eraisikul antud juhul ei ole isegi kohustust olla kindel, kas tulumaks on kinni peetud ja MA-le tasutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]antud juhul on firmal kohustus tulumaks kinni pidada.eraisikul antud juhul ei ole isegi kohustust olla kindel, kas tulumaks on kinni peetud ja MA-le tasutud.[/tsitaat]

aga kas see tähendab, et minu sugulane võib oma pooleli jäänud deklaratsiooni ära esitada, hoolimata sellest, et firma ei ole praeguseks tulumaksu ära tasunud ning rida, mis puudutab renditulu on nullis? et ta deklareeribki seda seisu, mis praegu on seal olemas? et siis kogu jama saab kraesse endale firma?
kuna deklaratsioon on juba alustatud, siis ilmselt enam niisama pooleli seda jätta ei saa.

tänud kõigile, kes viitsisid kaasa mõelda ja vastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 23:38; 29.03 09:01; 29.03 20:15; 02.04 10:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. üürimine eraisikult firmale. tulumaksu-teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.