Esileht Koolilaps Uurimistöö teemade valimine – kahe vahel ja ei oska otsustada!! :(

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Uurimistöö teemade valimine – kahe vahel ja ei oska otsustada!! :(

Postitas:
Kägu

Peame koolis valima juba uurimis ja praktilise töö teemad ära ning juhendaja leidma. Õpetajad pakkusid omalt poolt välja teemad. Mulle hakkasid ühe õpetaja poolt pakutud teemadest kaks teemat silma. Kuna mind üldse huvitab psühholoogia, siis psühholoogia õpetaja pakkus välja kaks teemat. Esimene on lapsepsühholoogia. See oleks praktiline. Väikelapse arendamine (keeleline, füüsiline), adapteerumisprobleemi lahendamine. Kuna mul on endal kodus 5 aastane tütar, siis saaksin tema peal ehk praktiseerida. Teisest küljest, tundub see pisut keeruline, sest pean ju ise ka siis oskama teda arendada ja neid probleeme lahendada, s.h peaksin asja ikka tundma. Teine teema oli perekond ja lähisuhted. See on uurimistöö. Seal tõi õpetaja välja erinevad näited, mida selles valdkonnas uurida, noh näiteks kärgpere, paarisuhte loomine, lahutus, vabaabielu jne. Siin valiksin kärgpere ilmselt, see tundub kõige huvitavam. Ja nüüd ma olen siin kahe vahel, ei suuda otsustada. Mõlemad teemad on huvitavad ja tehtavad. Mida teie minu olukorras teeksite? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuni sul kitsamat teemat/küsimust ei ole, ära vali kumbagi. Üldiselt laial teemal ei saa mingit normaalset tööd kirjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuni sul kitsamat teemat/küsimust ei ole, ära vali kumbagi. Üldiselt laial teemal ei saa mingit normaalset tööd kirjutada.

Teema pealkiri/küsimus otsustakase koostöös juhendajaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On kursis keegi, kas kärgperenduse kohta on raamatukogus kirjandust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tekstist ei saanud aru, mis tasemel õpid, aga kui plaanid edasi õppima minna siis võid teha teemal, millest järgmise taseme lõputööks kasu oleks. Nt kui peaksid praegu bakat tegema, siis magistrisse minekul on hea, kui lõputöö teema on juba kandideerides teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tekstist ei saanud aru, mis tasemel õpid, aga kui plaanid edasi õppima minna siis võid teha teemal, millest järgmise taseme lõputööks kasu oleks. Nt kui peaksid praegu bakat tegema, siis magistrisse minekul on hea, kui lõputöö teema on juba kandideerides teada.

Gümnaasiumi 12 klass olen

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uurimistöö tundub rohkem kindla peale minek, kui eesmärk on normaalselt püstitatud ja juhendaja ikka aitab ka. Lastega seotud praktiline töö tundub riskantsem- sellel peab ju ka mingi eesmärk olema ja kui mingil välisel põhjusel see ei realiseeru (lapsed “ei tööta” tihtipeale nii nagu planeeritud), on seda keerulisem vormistada, ma kujutan ette. Nii et mina valiks praktilise töö ainult sel juhul, kui mul oleks endal väga suur soov ja motivatsioon just mingit konkreetset asja teha. Kui seda pole, siis pigem uurimistöö. Ma tegelikult usun, et ka arengupsühholoogia teemal annaks mingi uurimustöö teha, kui see valdkond rohkem huvitab ja juhendaja nõus on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Raamatukogust ära looda küll midagi leida. Meil ilmub “psühholoogia” valdkonnas vaid esoteerikat jm. umbluud. Otsi teadusartikleid Akadeemilise raamatukogu lehe kaudu. Vähemalt juhendajal peaks olema neile ligipääs.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatukogust ära looda küll midagi leida. Meil ilmub “psühholoogia” valdkonnas vaid esoteerikat jm. umbluud. Otsi teadusartikleid Akadeemilise raamatukogu lehe kaudu. Vähemalt juhendajal peaks olema neile ligipääs.

Kirjutasin kataloogi Ester märksõnaotsingusse “kärgpered”: tulemus on üks eestikeelne ja üks ingliskeelne raamat, üks bakatöö ja üks magistritöö – edasi tasub vaadata selle viimase allikaloetelu, see on aastast 2018 ja võiks vastavast kirjandusest ülevaate anda küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutasin kataloogi Ester märksõnaotsingusse “kärgpered”: tulemus on üks eestikeelne ja üks ingliskeelne raamat, üks bakatöö ja üks magistritöö – edasi tasub vaadata selle viimase allikaloetelu, see on aastast 2018 ja võiks vastavast kirjandusest ülevaate anda küll.

Vaatasin ka neid just 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

raamatukoguhoidja

kuna kärgpere on eesti keeles uudissõna (suhteliselt), siis ei tasu vaid selle märksõna otsinguga piirduda. nähtus oli siiski olemas juba enne 2010a. sõnavõistlust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi annaks mõtteid, millest täpsemalt rääkida kärgperendusest. Kuna kärgpere on lai mõiste, siis tuleks keskenduda millegile konkreetsele, a’la kärgperesisesed suhted või mõju lastele vms. Andke ideid. Pean saama paika panna konkreetse pealkirja 🙂

Please wait...
Postitas:
Montserrat

Sa sirvi see “Eluterve kärgpere käsiraamat” läbi, äkki sealt jääb midagi silma. Käsiraamat ei ole küll mingi uurimistöö teoreetiline materjal, ilmselt isegi mitte gümnaasiumi tasemel, aga uurimismaterjalina võib seda käsitleda küll. Ega vist teooriat väga palju ei olegi vaja, ehk see magistritöö aitab.
Siit ei saa aru, kas sul endal on ka kärgpere või mitte, et kuidas sa üldse seda teemaderingi tunned. Minul näiteks ei ole, väga lähedalt ühegagi kokku ei puutu ka. Aga selline mõte tuli: vanavanemate roll. Muidugi on vanavanemate ja lastelaste suhtemustreid üldse sadat sorti, aga tavapärane on ju see, et vanavanemaks saamine on inimese jaoks väga tähtis sündmus, mõtestatakse enda identiteet vanaemana või vanaisana, lapselapsed on elus ühel või teisel viisil olulised. Aga kui inimene saab äkitselt juba suuremate laste “uueks vanavanemaks”, kuidas ja kuivõrd ta nad oma perekonnaga seostab? Kas see oleneb sellest, kui palju tal juba varem lapselapsi on? Või sellest, kuidas enda lapse uus elukaaslane, laste ema või isa, inimesena meeldib? Millestki muust? Nojah, keeruline teema, eks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa sirvi see “Eluterve kärgpere käsiraamat” läbi, äkki sealt jääb midagi silma. Käsiraamat ei ole küll mingi uurimistöö teoreetiline materjal, ilmselt isegi mitte gümnaasiumi tasemel, aga uurimismaterjalina võib seda käsitleda küll. Ega vist teooriat väga palju ei olegi vaja, ehk see magistritöö aitab.

Siit ei saa aru, kas sul endal on ka kärgpere või mitte, et kuidas sa üldse seda teemaderingi tunned. Minul näiteks ei ole, väga lähedalt ühegagi kokku ei puutu ka. Aga selline mõte tuli: vanavanemate roll. Muidugi on vanavanemate ja lastelaste suhtemustreid üldse sadat sorti, aga tavapärane on ju see, et vanavanemaks saamine on inimese jaoks väga tähtis sündmus, mõtestatakse enda identiteet vanaemana või vanaisana, lapselapsed on elus ühel või teisel viisil olulised. Aga kui inimene saab äkitselt juba suuremate laste “uueks vanavanemaks”, kuidas ja kuivõrd ta nad oma perekonnaga seostab? Kas see oleneb sellest, kui palju tal juba varem lapselapsi on? Või sellest, kuidas enda lapse uus elukaaslane, laste ema või isa, inimesena meeldib? Millestki muust? Nojah, keeruline teema, eks.

Jah, mul on endal kärgpere, seetõttu mõtlesin selle teema valida. Kuigi ma siiani ei tea, mida konkreetset ma uurima hakkaks. Juhendajal ka soovijate arv täis, niiet mul pole isegi juhendajat. Tõeline stress juba selle jama pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mul on endal kärgpere, seetõttu mõtlesin selle teema valida. Kuigi ma siiani ei tea, mida konkreetset ma uurima hakkaks. Juhendajal ka soovijate arv täis, niiet mul pole isegi juhendajat. Tõeline stress juba selle jama pärast.

Siis pead ikkagi valima mingi muu teema, millel juhendaja ka saadaval on. Ilma juhendajata küll ei soovita sul pusima hakata. Kui sa just ise ei leia endale väljastpoolt kooli mõnda vastava ala spetsialisti juhendajaks – see on koolis põhimõtteliselt lubatud, eks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis pead ikkagi valima mingi muu teema, millel juhendaja ka saadaval on. Ilma juhendajata küll ei soovita sul pusima hakata. Kui sa just ise ei leia endale väljastpoolt kooli mõnda vastava ala spetsialisti juhendajaks – see on koolis põhimõtteliselt lubatud, eks?

Sel juhul peaks keegi koolist olema kaasjuhendaja, sest vastava ala spetsialistid ei viitsi enamasti süveneda koolipoolsetesse nõudmistesse vormistuse osas, mis koolide jaoks on samuti tihti hirmus oluline.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Koolilaps Uurimistöö teemade valimine – kahe vahel ja ei oska otsustada!! :(