Esileht Kodunurk Uurin kas üldises plaanis oleks kellelgi huvi sellise maamaja vastu.

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Uurin kas üldises plaanis oleks kellelgi huvi sellise maamaja vastu.

Postitas:

Maamaja Läänemaal, Lihula vallas, koos 10ha haritava maa, traktori ja oma põllu harimiseks vajalike haagistega, sõiduauto. WC majas sees(kuivkäimla),vannituba boileriga majas olemas.Küngas-kelder.Klaaskasvuhoone. Majas osaliselt aknad vahetatud, kahest ahjust üks toimib, köögis toimiv puupliit.
Lisaks jääksid majja ilmselt kõik mööbel(ei miskit väärtuslikku),võsatrimmer, muruniiduk jm tööriistad/vahendid.
Lähima poeni 2,5km, lähima koolini/arstini/pangani 7km, bussiliiklus toimib, koolibuss vallas tasuta.
Selge on see et kõik vajab kõpitsemist, nagu vanad majad alati, kuid katus ei lase läbi ja miski justkui ei ripu.
Milline oleks sobilik hind küsida? Kas 20 000eur on liig?
Kas pigem müüa sellist maja tühjana või võiks -astu sisse, hakka elama- fraas olla argument?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitaks, kui hind oleks 10.000 euri. Aga minu arguminediks pole ka muud kui see, et mul lihtsalt pole rohkem raha välja käia 🙂
Usun et hind sul väga ok. Ma küsiks et miks sa tahad maha müüa? Oled kindel, et pärast kahetsema ei hakka? Ma teeks ükskõik mida, et vaid oleks majake ja maalapike kus saaks midagi kasvatada oma pere jaoks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 11:35; 22.02 11:38; 22.02 12:45; 22.02 13:40; 24.02 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas äkki sul mõni pilt ka varuks sellest majast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 11:35; 22.02 11:38; 22.02 12:45; 22.02 13:40; 24.02 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 000 pole ju väga suur hind, kui maja vähegi midagi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates küsida võib kõike. Maad on palju. See on eelis. Kahjuks pole, mida vaadata ja hinnangut ka selle järgi anda.
Vaata natuke neid lihula kandis olevaid maamaju mis müügis. Samas vaata ka kuupäeva, kaua nad on müügis olnud.
Mu mehe tuttavatest üks ostis ja teine müüs talu Haapsalu kandis. Tulemuseks oli see, et talu müüja müüs soovitud hinnast 9000 euri odavamalt ja see kes ostis, ostis 12.000 euri soodsamalt.
Kuna ka ise otsime talu, siis suheldes maakleritega ollakse varmad hinda alla laskma. Muidugi see pole reegel. Mõni jääb oma hinnale kindlaks. Samas nägime ka talusid, mille hind kohe kindlalt polnud seda väärt.
Minu poolt aga teile on kasuks see, et maad on palju. Sa võid panna sama hinnaga müüki ja võid proovida ka 10.000 kallimalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mind huvitaks, kui hind oleks 10.000 euri. Aga minu arguminediks pole ka muud kui see, et mul lihtsalt pole rohkem raha välja käia 🙂
Usun et hind sul väga ok. Ma küsiks et miks sa tahad maha müüa? Oled kindel, et pärast kahetsema ei hakka? Ma teeks ükskõik mida, et vaid oleks majake ja maalapike kus saaks midagi kasvatada oma pere jaoks[/tsitaat]
Elu on läinud nii, et see maja on minu lapsepõlvekodu, aga ise olen leidnud endale imetoreda majaga mehe pealinnas.
Maal elab veel mu isa, kelle tervis on aina kehvem ning siit pealinnast teist maja/aeda/maad/isa hooldamas käia käib mulle ilmselgelt üle jõu. Ja teha oleks vaja omajagu,nagu iga maja juures.Sealne aed võtaks kogu mu aja ilmselgelt. Linnas ka maja,aed,pere,loodetavasti õigepea ka uus töökoht.
Selles mõttes oleks kahju küll et justkui oma lapsepõlvekodu, kuid
maaeluga on ikkagi kehvad lood, tööd on ainult siis kui oled nõus end 100% pühendama miinimumtasu eest, tükitöö tegijale maksab ettevõtja palka vastavalt oma suvale- ühesõnaga maaelu huvitavad küljed.
Kui aga on plaanis maad harida, oma kodus taimekasvatusega rakendust leida, siis oleks see küll koht kus saaks seda teha. PRIA toetab ka rahaliselt.
Asjalik inimene saaks sealt endale kenasti toimiva kodu küll. Minu kodu on nüüd linnas.
Sain pidutki lootust siinsetest postitustest. Pean isaga veel nõu pidama ja siis ilmselt lükkan müügi osas asjad liikuma. Maja müüi rahast oleks soov saada korteriostu sissemakse osa, et isale linnas omaette elamine saada.Linnas saaksin ta eest kindlasti paremini hoolt kanda ja arstidegi juures käimine on siin lihtsam.
Aitäh kaasamõtlejatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, pane kuulutus siia ka näha siis 🙂
Edu sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 11:35; 22.02 11:38; 22.02 12:45; 22.02 13:40; 24.02 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kas äkki sul mõni pilt ka varuks sellest majast?[/tsitaat]
Hetkel on mul asi alles mõtte järgus. Ei taha hakata liigselt kellegi ootusi ülesse kerima.Isa veel pole ka oma täit JAH sõna ütelnud. Kuid eks ta saab aru, et ega tal sellise tervisega seal pikka pidu pole… 🙁
Küllap kevade poole panen kuulutuse ülesse kui plaanid teoks saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah, ma küll ei tea inimesi, kes tahavad maale maja soetada selleks, et seal teemaalgataja maatüki suurusel maal ennast orjastada. Sellest suurt tulu ei tule – kas üldse tuleb põllumajandusest ilma abiprogrammideta mingit tulu?! – ja iseendale kasvatamisek son seda liiga palju.

Seega – maa suurus on pigem miinuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See linnamaja on ju ikkagi mehe oma. Sulle endale ei jääks midagi, mis on päris sinu. Ükskõik, mis juhtuks, sul oleks koht kuhu minna. Kui suhe on kindel( kui seda üldse kuidagi hinnata saab) ning majaga mehe maja on piisavalt suur ning ta ise nõus, kaaluks isa linna elama toomist ning aegajalt maal maja kõpitsemas käimist. Kui kunagi aeg küps, saad kas või koju tagasi minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Njah, ma küll ei tea inimesi, kes tahavad maale maja soetada selleks, et seal teemaalgataja maatüki suurusel maal ennast orjastada. Sellest suurt tulu ei tule – kas üldse tuleb põllumajandusest ilma abiprogrammideta mingit tulu?! – ja iseendale kasvatamisek son seda liiga palju.

Seega – maa suurus on pigem miinuseks.
[/tsitaat]

Siin tuleb vaadata sellest otsast mida keegi tahab. Mõni ei saa 1000 ruuduse maalapiga ka hakkama. Liiga palju muru niita ja muud sada häda. Samas võib kasvatada 10 he maale juba uue metsa. Meie seda ei lõika, aga meie lapsed küll. Variante mida maaga teha on palju. Lihtsalt tuleks oma ajusid natuke ragistada. Laisk inimene tõesti ei tee suure maalapiga midagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 11:35; 22.02 11:38; 22.02 12:45; 22.02 13:40; 24.02 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ÄduR kirjutas:[/small]
[tsitaat]See linnamaja on ju ikkagi mehe oma. Sulle endale ei jääks midagi, mis on päris sinu. Ükskõik, mis juhtuks, sul oleks koht kuhu minna. Kui suhe on kindel( kui seda üldse kuidagi hinnata saab) ning majaga mehe maja on piisavalt suur ning ta ise nõus, kaaluks isa linna elama toomist ning aegajalt maal maja kõpitsemas käimist. Kui kunagi aeg küps, saad kas või koju tagasi minna.[/tsitaat]
Seisva maamajaga juhtuvad asjad, ja seda üsna kohe kui kohalikud naaberküla kaagid kuulevad uudist.Ja rüüstamine on kiire toimuma…
Selles mõttes olen plaaninud oma riske maandada, et päris ilma oma asjata/kohata ma ei jääks, isale ostetav väike korter tuleks ilmselgelt minu nimele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea Su maja suurust, aga meil siin ääremaal läks samasuguse maajupiga maja (ilma traktori ja autota) 70 000 euro eest. Maja kahekordne, mitte nii viimasepeal kena, aga elatav, majaalune pindala oli vist 90 ruutu. Pank 25 km, pood 5 km, kool samuti. Tööd siin kindlasti kohapeal ei oleks.
Ma kardan, et Sa küsid liiga vähe sellise komplekti eest. Hinda alandada jõuad alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et kui su maja just viimane sara ei ole või erilises karuperses ei asu, siis on ta häbematult odav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]t6ts kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan ka, et kui su maja just viimane sara ei ole või erilises karuperses ei asu, siis on ta häbematult odav. [/tsitaat]
Lihula vald ongi just seesama karup… nagu sa ütled. Maja ise ehitatud vist 60-ndail, palkmaja puitvooderdisega. Kolm tuba ühel korrusel. Ruutmeetreid ütelda ei oska hetkel.Kõrvalhoone ümarpalkidest(kunagi olnud kasutuses laudana, praegu kolakuur) vajab toestust, vundamendi parandamist.
Maja vajaks uut värvikihti, lagi soojustamist, nagu ikka sellistes vanades majades. Eterniitkatus ok.
Maja pööning suur, avar, saaks teise korruse välja ehitada kellel oskust/soovi.
Oma pumbakaev, hüdrofor majas sees(kõik see on muudetav lihtsalt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Tead, pane kuulutus siia ka näha siis 🙂
Edu sulle![/tsitaat]

Ei tohi foorumis kuulutada.

Teemaalgataja, alles oli siin üks teema kus otsiti ka maamaja ja kurdeti, et ei ole midagi saada, neil, mis müügis polnud korralikku maad ümber. Lappa teemasid, äkki leiad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea Su maja suurust, aga meil siin ääremaal läks samasuguse maajupiga maja (ilma traktori ja autota) 70 000 euro eest. Maja kahekordne, mitte nii viimasepeal kena, aga elatav, majaalune pindala oli vist 90 ruutu. Pank 25 km, pood 5 km, kool samuti. Tööd siin kindlasti kohapeal ei oleks.
Ma kardan, et Sa küsid liiga vähe sellise komplekti eest. Hinda alandada jõuad alati.[/tsitaat]

Kahjuks teie puhul juhtus üks loll inimene peale kuulutusele. Seal küsivad veel mõned poolearulised sama summat. Kui veab, siis Mõni loll tõesti ostab ära.
Reaalsuses aga võiks kuulutused üle vaadata ja tõdeda, et sellise hinnaga mingit talu sealt siiski ei osteta.
Jah, müüakse, kuid jäädaksegi müüma.
Kui ikka müügiga kiire, siis tuleb küsida seda hinda mida saab. Üle 30 tuhande ei maksa tõesti küsida. Maalapp on hea, kuid tegelikult pole see sugugi esmastähtis.
Veel soovitan panna otsingusse 1 hektarilised maad ja 10 hektarilised maad. Sama hinnaga kusjuures.
Maa on ju alati hea, kuid hind muutub iga 100 ruutmeetriga vaid viimsis ja sellistes kohtadesw. Mujal aga on suht ükskõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.02 11:35; 22.02 11:38; 22.02 12:45; 22.02 13:40; 24.02 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hind on tegelikult odavapoolne, üsna odav, arvestades maad ja muud. Varakevadel lähevad majad rohkem müügiks, kui hilissügisel. Otsitakse seda oma kohta siin päikese all, kus näpud mullaseks teha. Tean oma tutvusringkonans paari peret, kes plaanivadki maale elama minna.. Lappavad maakohti portaalides. Pane müüki.
Aga..
Kui olin varateismeline, surid vanavanemad, mu ema lapsepõlvekodu jäi tühjaks ja müüdi maha.. Nüüd kus mul on oma pere ja elu pealinnas, tunnen meeletult puudust, et mul oleks päris oma väike koht, kus olla ja tegutseda. Lihtsalt..Vahel on hästi kurb olla. Mõtlen,et ema oleks võinud selle maja mulle ja vennale hoida, et seal oleksime siis saanud käia. Samas saan aru, koht oli üksik ja tol ajal kiputi maju rüüstama jne.
Kui Sul on pildid ja muu, kas mul oleks võimalik need meilile saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:34; 26.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hind on tegelikult odavapoolne, üsna odav, arvestades maad ja muud. Varakevadel lähevad majad rohkem müügiks, kui hilissügisel. Otsitakse seda oma kohta siin päikese all, kus näpud mullaseks teha. Tean oma tutvusringkonans paari peret, kes plaanivadki maale elama minna.. Lappavad maakohti portaalides. Pane müüki.
Aga..
Kui olin varateismeline, surid vanavanemad, mu ema lapsepõlvekodu jäi tühjaks ja müüdi maha.. Nüüd kus mul on oma pere ja elu pealinnas, tunnen meeletult puudust, et mul oleks päris oma väike koht, kus olla ja tegutseda. Lihtsalt..Vahel on hästi kurb olla. Mõtlen,et ema oleks võinud selle maja mulle ja vennale hoida, et seal oleksime siis saanud käia. Samas saan aru, koht oli üksik ja tol ajal kiputi maju rüüstama jne.
Kui Sul on pildid ja muu, kas mul oleks võimalik need meilile saada?[/tsitaat]
Tänan huvi tundmast!
Siinkohal palun huvitatutel oma mailid siia foorumisse kirja panna, paari nädala pärast on nplaan maal taas ära käia, räägin siis isaga läbi ja teen mõned amatöörfotod.Hoian sellel teemal agaralt silma peal, nii et pildid saavad saadetud kõigile kes selleks soovi avaldavad ja oma mailiaadressid siia kirja panevad.
Ilmselgelt on mul plaanis üht-teist enne müüki kõpitseda kuid võibolla oleks inimestel juba huvi.
Tõsi ta on, et kevad tulemas…endalgi näpud sügelevad(kuid mitte nii suures mahus kui maal vaja).
Lisada saan, et kartulimaa läheb kevadel ikka kartulite alla, kui mingil hea juhuse tõttu peaks müügitehing enne kartuli mahapanekut juhtuma siis kartuli seeme jääks ka uuele omanikule lisaks(+ maasikapeenrad ja klaaskasvuhoone).Sügisel oleks oma kartulit nosida… 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi küsis, mida maaga peale hakata. noh meil on maa välja renditud, koguaeg käib tihe töö põllus, lust vaadata kuidas vili kasvab ja kollendab ja iga aasta kopikas raha kotti kukub , milleeest maja saab kõpitsetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jään ka seda teemat siia ootama ja piltide jaoks siis panen meili ka.
Edu maal käimisel 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:34; 26.02 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algatajana panen ülesse hoopis oma teemakohase maili. Nii tekib vast parem võimalus isiklikuks suhtluseks asjast huvitatutel.
maamaja2013@gmail.com

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lgp teema jälgijad, kaasamõtlejad.
Teema algatajana teatan, et isa ei ole nõus veel sel aastal linna ära kolima. Nii et sel aastal ilmselgelt müügiks ei lähe.
Aitäh neile, kes andsid lootust, et taolisele maamajale oleks üldse huvilisi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.02 11:01; 22.02 12:42; 22.02 12:51; 22.02 14:12; 23.02 11:47; 24.02 20:31; 27.02 11:04; 17.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Uurin kas üldises plaanis oleks kellelgi huvi sellise maamaja vastu.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.