Esileht Erivajadustega laps Uuringutel lapsega

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Uuringutel lapsega

Postitas:
Kägu

Saime psühholoogilt soovituse minna uuringutele. Haiglast saime vastuse, et nees kestavad 7-12 päeva jne. Millest see siis oleneb, kohapeal alles selgub? Kuna ma pean töõandjaga läbi rääkima siis oleks vaja ette teada. Esitasin haiglasse ka küsimuse aga pole vastust saanud veel.
Mida need psühholoogilised uuringud endast kujutavad. Laps 6a.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

9a oli värskelt üksi haiglas. Esialgu plaaniti 8p. Enne minekut arutasime arstiga plaani n uuringut teha. Esmaste uuringute järel sooviti veel täpsustada, uuringut teostaval psühholoogil ei olnud järgmisel päeval vabu aegu, alles mõne päeva järel. Kokku oli laps haigas 5p kauem ehk 13p. Selles on oma hea iva ka – mida kauem nad lapsega koos on, seda paremini teda tundma õpivad ja täpsemalt diagnoositakse-välistatakse.
Tööandjale ütle, et plaanitakse 7-12 päeva, kuid sõltuvalt uuringute tulemustest võib aeg pigem pikemaks muutuda. Kui tead eos sellise vastuse sobimatust tööandjale, ütle ca nädala võrra pikem aeg ja märgi, et sõltuvalt tulemustest võib see lüheneda 🙂
Psühholoogilised uuringud on kõrvaltvaatajale kui erinevad eakohased tegevused – näiteks mängud, joonistamine vms. Psühholoog vaatab erinevaid mõõdikuid a’la koostöövalmidust, kõnet, juhisest arusaamist, teadmisi jms. Kuulab lapse arvamust. Siit võibki tulla täiendav uuringuvajadus- hästi lihtsustatud näitel laps ei saa kuulatavast jutust aru. Miks? Esmalt välistatakse kuulmislangus – uuringut teostav arst saab tulla kolme päeva pärast. Siis tehaksegi plaan ümber ja haiglasolek läheb pikemaks.
Ära lapse pärast muretse, Tartus oli näiteks päevaõde laste ühistegevusi organiseerimas, kuid vanemana võid ilmselt küll igavusest hulluks minna.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See uuringute kestus sõltub ka sellest, kui kiiresti lapsega hea kontakt saadakse.
Minu lapsel uuriti kõnetakistust, esmalt kulus 5 päeva, et ta üldse rohkem kui “jah” ja “ei” oleks olnud nõus ütlema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meile üteldi ka, et olete nädal aega uuringutel. Olin juba valmis kotti kokku pakkima, tööl oli räägitud jne. Lõpptulemus oli see, et esimesel päeval oli kaks tundi, teisel päeval 1,5 tundi koos lapsega haiglas (ambulatoorselt siis) ning kolmandal päeval kutsuti mind üksi rääkima. Ehk et pead kõigeks valmis olema!

Ilmselt sõltub, mis mure ja kui altis laps on end avama.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps Uuringutel lapsega