Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üüritulu deklareerimine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Üüritulu deklareerimine

Postitas:

Eelmisel aastal oli mul sissetulekuks ainult üüritulu ja aasta peale tuli summa alla tulumaksuvaba miinimumi, seega midagi juurde maksma ei pidanud. Selle aasta märtsi lõpus asusin aga tööle ja tulumaksuvaba miinimumi avaldus esitatud tööl. Seega nüüd küsimus – kuidas deklareerides üüritulu näidata, et ma ei peaks maksma ka aasta esimese 3 kuu eest tulumaksu täies üüritulu määras, vaid ainult selle osa eest, mis jääb üle tulumaksuvaba miinimumi? Kas EMTA lehel on see kuidagi kohe näha, et tulumaksuvaba miinimum töökohas hakkas kehtima märtsikuus või peaksin lihtsalt ise üüritulu summat sisestades kirjutama esimese 3 kuu üüritulu 570 (3×190(190 oli üüritulu kuus)) asemel kirjutama 30 eurot (tulumaksuvabast miinimumist üle minev osa)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:52; 03.12 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina kirjutad ikka terve üürisumma, MTA arvutab õige summa ise. Kui sa just töökohta ei teatanud, et sa aasta alguses tulumaksu vaba miinimumi ei kasutanud ja töökoht seda ise ei arvestanud, peaks olema õigus sellelt tagasi saada, sest nende kuude eest on maksuvabastus arvestamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead kogu aasta bruto-üüritulu sisestama ja mitte omast peast midagi maha arvama. 12 kuu summa, mitte 3 vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal oli mul sissetulekuks ainult üüritulu ja aasta peale tuli summa alla tulumaksuvaba miinimumi, seega midagi juurde maksma ei pidanud. Selle aasta märtsi lõpus asusin aga tööle ja tulumaksuvaba miinimumi avaldus esitatud tööl. Seega nüüd küsimus – kuidas deklareerides üüritulu näidata, et ma ei peaks maksma ka aasta esimese 3 kuu eest tulumaksu täies üüritulu määras, vaid ainult selle osa eest, mis jääb üle tulumaksuvaba miinimumi? Kas EMTA lehel on see kuidagi kohe näha, et tulumaksuvaba miinimum töökohas hakkas kehtima märtsikuus või peaksin lihtsalt ise üüritulu summat sisestades kirjutama esimese 3 kuu üüritulu 570 (3×190(190 oli üüritulu kuus)) asemel kirjutama 30 eurot (tulumaksuvabast miinimumist üle minev osa)?

Vabanda mu küsimust,kuidas sa deklareerisid oma eelmise aasta üüritulu?Või ei deklareerinudki…?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal oli mul sissetulekuks ainult üüritulu ja aasta peale tuli summa alla tulumaksuvaba miinimumi, seega midagi juurde maksma ei pidanud. Selle aasta märtsi lõpus asusin aga tööle ja tulumaksuvaba miinimumi avaldus esitatud tööl. Seega nüüd küsimus – kuidas deklareerides üüritulu näidata, et ma ei peaks maksma ka aasta esimese 3 kuu eest tulumaksu täies üüritulu määras, vaid ainult selle osa eest, mis jääb üle tulumaksuvaba miinimumi? Kas EMTA lehel on see kuidagi kohe näha, et tulumaksuvaba miinimum töökohas hakkas kehtima märtsikuus või peaksin lihtsalt ise üüritulu summat sisestades kirjutama esimese 3 kuu üüritulu 570 (3×190(190 oli üüritulu kuus)) asemel kirjutama 30 eurot (tulumaksuvabast miinimumist üle minev osa)?

Vabanda mu küsimust,kuidas sa deklareerisid oma eelmise aasta üüritulu?Või ei deklareerinudki…?

No eelmisel aastal oli üüritulu mu ainus sissetulek + üürisin poolest aastast, seega tulu jäi alla tulumaksuvaba miinimumi määra. Praegu oligi küsimus selles, et kui ma panen nüüd kogu 2017.a tulu sisse ja alates märtsi lõpust arvestatakse maksuvaba miinimumi palgalt (ehk siis üüritulult läheb nüüd TM täielikult maha), siis kas kogu aastasummat sisse lüües arvestatakse aasta esimeste kuude maksuvabastus sisse või võetaksegi kogusummalt täies mahus maha. Sain nüüd siit vastuse, et EMTA süsteem peaks ise ära arvutama, et esimese 3 kuu eest siis täielikult üürisummalt raha maha ei võeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:52; 03.12 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal oli mul sissetulekuks ainult üüritulu ja aasta peale tuli summa alla tulumaksuvaba miinimumi, seega midagi juurde maksma ei pidanud. Selle aasta märtsi lõpus asusin aga tööle ja tulumaksuvaba miinimumi avaldus esitatud tööl. Seega nüüd küsimus – kuidas deklareerides üüritulu näidata, et ma ei peaks maksma ka aasta esimese 3 kuu eest tulumaksu täies üüritulu määras, vaid ainult selle osa eest, mis jääb üle tulumaksuvaba miinimumi? Kas EMTA lehel on see kuidagi kohe näha, et tulumaksuvaba miinimum töökohas hakkas kehtima märtsikuus või peaksin lihtsalt ise üüritulu summat sisestades kirjutama esimese 3 kuu üüritulu 570 (3×190(190 oli üüritulu kuus)) asemel kirjutama 30 eurot (tulumaksuvabast miinimumist üle minev osa)?

Vabanda mu küsimust,kuidas sa deklareerisid oma eelmise aasta üüritulu?Või ei deklareerinudki…?

No eelmisel aastal oli üüritulu mu ainus sissetulek + üürisin poolest aastast, seega tulu jäi alla tulumaksuvaba miinimumi määra. Praegu oligi küsimus selles, et kui ma panen nüüd kogu 2017.a tulu sisse ja alates märtsi lõpust arvestatakse maksuvaba miinimumi palgalt (ehk siis üüritulult läheb nüüd TM täielikult maha), siis kas kogu aastasummat sisse lüües arvestatakse aasta esimeste kuude maksuvabastus sisse või võetaksegi kogusummalt täies mahus maha. Sain nüüd siit vastuse, et EMTA süsteem peaks ise ära arvutama, et esimese 3 kuu eest siis täielikult üürisummalt raha maha ei võeta.

Deklaratsiooni tehes ei vaadata andmeid kuude lõikes, vaid aasta lõikes. Võetakse kogu aasta tulu ja kõik lubatud mahaarvamised (sh 12 kuu maksuvaba tulu) ja arvutatakse siis see tulumaks, mille inimene oleks pidanud maksma kogu aasta jooksul. Kui see on tegelikult makstust suurem, tuleb juurde maksta, kui väiksem, siis saab enam makstu tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas emta võtab maha ka lubatud 20% remondikulusid? või deklareerin 20% vähem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas emta võtab maha ka lubatud 20% remondikulusid? või deklareerin 20% vähem?

Deklaratsiooni lahtri 5.4 selgitus: Eluruumi üürilepingu alusel saadud üüritulu (brutosumma enne tulumaksu kinnipidamist, millest Maksu- ja Tolliamet arvutab üürimisega seotud kulude katteks
maha 20%). Üüritulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud, deklareeritakse tabelis 7.4

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üüritulu deklareerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.