Esileht Veebikonstaabel Üürnik rikkus lepingut

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Üürnik rikkus lepingut

Postitas:

ÜÜrisime oma ahiküttega korteri perekonnale.
Nüüd, kui raha enam ei laekunud, hakkasin uurima, selgub, et nad on lahku läinud, kumbki pool oma asjad võtnud, hunnik suvalist kraami veel sisse ka jäetud, korter koristamata, torud külmunud, tegelikkust kahjust pole veel täit pilti saanud, pesumasin, külmik , elektriboiler jms. tehnika on vist ka katki. Olen shokis ja pole esialgu midagi näppima hakanud.
Mida nüüd teha?
Kutsun politsei ja fikseerime olukorra?
Mul on korrektne üürileping ning asjade olemasolu ja seisukord ka fikseeritud.
Üürnike andmed ja isikukoodid olemas.
Kuidas kahjud hüvitatud saaks, kas üldse on mingi variant? Tegemist ei ole Tallinnaga, seal, ma saan aru, on Üürikomisjon aga teistes linnades?
Mida ma nende asjadega pean tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 07:22; 16.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andero vastab sulle kindlasti ka politsei poolse arvamuse aga ma soovitan sul kindlasti minna ja kõik üles pildistada ja filmida(kahjud siis). Sest arvatavasti sul muud üle ei jää kui lasta kahjud ära hinnata eksperdil ja kohtusse minna.

Edu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd pool ööd googeldanud ja peaaegu jõudnud tulemuseni, et omanikku ei kaitse küll mitte keegi.
Pildistan üles, fikseerin olukorra ja edasi?
Lugesin, et kohtusse andmisel on riigilõiv 10% kinnisvara maksumusest.
Ma ei jõua mingi valemiga praegu 4-5000 eurot maksta.
Vaja on ju esmalt torustikud korda saada, naabrid hakkavad ju uppuma, kui nüüd ülesulatamisel kõik lõhkeb? Nagunii lähevad kõik säästud tekkinud jama likvideerimiseks, panen küll korteri müüki aga sellisel kujul teda müüa ei saa.
Paanika aina tõuseb ja pisarad voolavad. Oleks ma ometi targem olnud ja selle noore pere kohe pikalt saatnud, nad palusid ja mangusid ja valisime teiste hulgast nad välja, sest lastest oli kahju. Nad ütlesid et keegi ei taha lastega perele üürida, nii see on teed head ja siis saad korraliku äratuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 07:22; 16.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Ise kindlasti kõik fikseerida. Foto-video, hea oleks ka naaber-paar kaasa kutsuda (ühistu esindaja näiteks).
Ja tõesti tekitatud kahjud tuleb kohtu kaudu üürnikelt välja nõuda. Riigilõivu osas suunata hagi tekitatud kahju suurusele, sellisel juhul ei mängi kinnisvara hind osa vaid tekitatud kahjude suurus ja seeläbi peaks riigilõivu suurus olema väiksem. Niimoodi tundub loogilisem, sest Te ei nõua neilt välja mitte korterit vaid nende poolt Teile korteri taastamisega seonduvalt põhjustatud kulutuste hüvitamist.

Aga taaskord saan soovitada pöörduda küsimusega täiendavalt kinnisvarajuristi poole. Nõu saab tasuta ja üsna kiiresti http://www.vastused.ee lehelt korteriomandiõiguse rubriigi alt näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Veebikonstaabel Üürnik rikkus lepingut

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.