Esileht Kodunurk Üürnikud – kas üür sulas või ülekandega?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Üürnikud – kas üür sulas või ülekandega?

Postitas:

Olen üürikorteri otsingul, kuid juba kolmas kord sooviks omanik rahal korteris järgi käia.

Ma ise tahaks ülekandega tasuda, kuna ei tahaks iga kuu kindlal päeval kodus omanikku oodata kui ma samaaegselt saan midagi muud teha. Samuti ei saaks nii reisile kasvõi minna, kuna peab arvestama, et ca iga kuu nt 10ndal pean kodus omanikku ootama. Tüütu.

Üürnikud, kuidas teil?

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 14:54; 03.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära siis üüri neilt, kellega lepingutingimused sulle ei sobi.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksupetturid.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära siis üüri neilt, kellega lepingutingimused sulle ei sobi.

Ei üürigi, muidu oleks juba leping sõlmitud, aga kuna juba kolmanda sobiva korteriga on nii lainud, et antud klausel sees, siis uuringi, et kas see on tavapärane korteri üürimise juurdekäiv või on siiski ka neid omanikke, kellega saab ülekandega arveldada.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 14:54; 03.02 15:17;
To report this post you need to login first.

vastan üürileandjana – kindlasti ülekandega. Kõik tasud.
Ka ise olen üürinud, ja igasugused sularahaga susserdajad välistasime.
Nii et ei ole tavapärane.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 15:22; 04.02 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole tavapärane. on sul olnud need korterid pigem turuhinnast odavamad?

mul oli kunagi üürnik, kes ise soovis sulas maksta, kuna mees sai soomes töötades sulas palka. mulle tol hetkel sobis, kuna sõitsin sealt nagunii regulaarselt kaks korda nädalas mööda. ise üürileandjana pole kunagi esitanud sulas maksmise tingimust.

kui otsid kahetoalist tallinnasse, siis ehk räägime täpsemalt? pelgulinn, 450€.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 15:32; 05.02 14:43; 13.02 16:01; 13.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üürileandja ja üürnik maksab ülekandega. Kindlasti on pigem tavapärane küsida sulas, arvan, et enamus üürileandjaid üürivad mustalt.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on läbirääkimiste küsimus, kui pooled üüri tasumise viisis kokku ei lepi, siis jääb leping sõlmimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kindlasti on pigem tavapärane küsida sulas, arvan, et enamus üürileandjaid üürivad mustalt.

Ei tea üldse kedagi, kes sularahas üüriks. Mingi eriline (muukeelne?) kontingent võibolla.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 15:22; 04.02 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üürileandja ja kõik toimub ülekannetena, maksud makstud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksame sulas. Nõustun, et ülekandega oleks mugavam, aga samas need probleemid, mis teemaalgatuses välja on toodud, on küll veidi tobedad. Nii palju võiks ikka täiskasvanud inimesel suu peas olla, et suhelda ja endale sobivaid kokkuleppeid teha.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mu tuttav käib iga kuu peaaegu teises Eesti otsas üüri järel. Kõik sulas tahtjad vast ei ole tuluvarjajad, hoopis tahavad võimalust korterile kord kuus tiiru peale teha ja veenduda, et korter lagastamata on. Küllap selline ülevaatus lepingusse sisse kirjutatud on, kui on ikka paberil leping üldse.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen üürinud korterit, mille eest üüri pidi maksma sulas. Seejuures ei käinud omanik ise ukse taga ega trüginud tuppa, vaid ma pidin selle raha viima ümbriku sees ühte poodi müüja kätte, kellel oli siis suur kaustik, kuhu märgiti sisse, et raha makstud. Mina panin sinna allkirja, müüja pani sinna allkirja et vastu võetud ja nii oligi. Üürileandja oli venelane ja näis et seal poes käis veel mingi kümmekond inimest niimoodi üüri maksmas.

Tüütu oli. Aga mul oli tookord kiiresti korterit vaja ja võtsin esimese ettejuhtuva. Olen kortereid veelgi üürinud, mingi viis-kuus erinevat, aga vaid üks kord olen sellega kokku puutunud, et üüri taheti sulas saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No osad üürileandjad arvavad, et kui raha liigub sulas, siis maksuametit see ei koti.
Aga mõistlik üürnik, isegi kui maksab sulas, koostab selle kohta paberi ja võtab üürileandjalt allkirja, et raha on makstud. Ja samuti üürileping kirjalik ikka. Muidugi, suuline üürileping on üürnikule soodsam – jääd puuküürnikuks ja omanik tõendagu, et kas oli tähtajaline või üleüldse, mis summadel oli kokku lepitud. rahaliste nõuete vaidluses on alati lihtsam sellel poolel, kes pidi maksma, aga ei maksnud, sest temal on oma raha alles.

Aga maksustamise seisukohalt. Kindlasti maksuamet ei kammi süstemaatiliselt mingeid pangaarveid läbi, kuigi tänapäeval oleks see tehniliselt lihtne. Me üürisime kunagi 3 aastat korterit välja nii, et raha maksti ülekandega ja mingeid makse ei maksnud.
Pigem huvitavad neid mitme kinnisvara omanikud ja nad teavad väga hästi, et tihti liigub raha sulas. Seega lihtsam on alustada ikka uurimist uksele koputamisega – tere, oleme maksuametist, kontrollime maksude tasumist, kes siin elab, kas olete omaniku sugulased – ei ole? kaua te elate juba siin? eilsest? Aga teie kiiruskaamera trahvi otsus tuli juba pool aastat tagasi siia aadressile? jne

Sh saab arvestada ka ikka üürileandja panga väljavõtet ka juhul, kui üür laekub sulas – kui elatustase ei vasta pangakonto väljavõttele 😀 Noo näiteks on tutikas auto, aga ebaselge, mis raha eest see ostetud – kogusite sukasäärde? Aga kust te selle raha saite, mille sukasäärde panite? Võtsite pangaautomaadist välja? Aga kontoväljavõttel ei nähtu, et sellises ulatuses oleks 5 aasta jooksul raha välja võetud jne. Saite vanaemalt, tore, lähmeküsime vanaemalt, kust tema selle sularaha sai …ah jaa, siin tuleb kohe ka rahapesukahtlus mängu,kui raha päritolu ei oska selgitada 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti maksuamet ei kammi süstemaatiliselt mingeid pangaarveid läbi, kuigi tänapäeval oleks see tehniliselt lihtne.

vahet pole, kas tehniliselt lihtne või mitte, aga maksuametil ei ole ligipääsu kodanike pangakontodele. selle asja nimi on pangasaladus. arvel toimunud liikumiste kohta saab maksuamet pangalt küsida ikka alles siis, kui uurimine on algatatud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 15:32; 05.02 14:43; 13.02 16:01; 13.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mitu üürikorterit ja kõik on firmasse tõstetud. Üür laekub ülekandega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mu tuttav käib iga kuu peaaegu teises Eesti otsas üüri järel. Kõik sulas tahtjad vast ei ole tuluvarjajad, hoopis tahavad võimalust korterile kord kuus tiiru peale teha ja veenduda, et korter lagastamata on. Küllap selline ülevaatus lepingusse sisse kirjutatud on, kui on ikka paberil leping üldse.

Ma pole kahes oma korteris 16 aastat sees käinud(samad üürilised sees).. Ka teistesse lähen alles siis, kui toimub välja kolimine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et sularahas üüri küsimise ja üürniku külastamise peapõhjuseks on maksudest kõrvale hoidumine, mille tuules saab ka korterile silma peale visata. Tean üürileandjaid, kes käivad üürniku juures 2 korda kuus – 1.kuupäeval veenäitu võtmas ja 10.ndal üürisummat kogumas. Ei kujuta ette, et peaksin üürnikuna sellises regulaarses valmisolekus elama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära siis üüri neilt, kellega lepingutingimused sulle ei sobi.

Ei üürigi, muidu oleks juba leping sõlmitud, aga kuna juba kolmanda sobiva korteriga on nii lainud, et antud klausel sees, siis uuringi, et kas see on tavapärane korteri üürimise juurdekäiv või on siiski ka neid omanikke, kellega saab ülekandega arveldada.

Mina käin ka ise (või abikaasa) rahal järgi. Meil on küll nii, et üürnik ei pea, silm punnis meid ootama, vaid ma tulen viieminutilise täpsusega. ALATI saadan 4-5 päeva ette e-kirja, kus teatan oma saabumisae kellaaja ja palun vastata, kui see ei sobi. Teiseks, kui üürnik ei saa kodus olla, siis ta paneb mulle raha näiteks köögilauale ja ma sisenen oma võtmega ning võtan raha ja kaon, nagu poleks olnudki. Korteris on mu enda paigaldatud turvakaamerad, seega saab üürnik selles ka pärast veenduda, et ma ei kolista korteris ringi ja mu viibimine kestab 6 sekundit.

Ülekannetega oli enne alati mingi jube jama. Küll ei laekunud õigel päeval, küll mis. Nüüd on minutiga selge, kas üürnik täidab oma kohustust. Kui ei täida (ja pole helistanud ning teatanud, et haige vms ja maksab homme), siis läheb tähitud kiri laenulepingu ülesütlemisest lepingus seatud tähtaja pärast teele samal päeval. Nii lihtne see ongi.

See, et hilinemisi tuleb päeva-kolme kaupa ette, on normaalne. See, et inimene sellest ei saa kasvõi samal hommikul telefoni või e-maili või koju jäetud kirjakesega teatada, on ebanormaalne ja ei ole minu kui üürileandja suhtes austav. Küidas koer külale, nii küla koerale. Oled viisakas, annad uue mõistliku tähtaja, kõik saavad aru. Kaod ära, ei võta toru – hakka pakkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 15:32; 13.02 16:13; 13.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei täida (ja pole helistanud ning teatanud, et haige vms ja maksab homme), siis läheb tähitud kiri laenulepingu ülesütlemisest lepingus seatud tähtaja pärast teele samal päeval.

sellisel kirjal ei ole mittemingisugust tähtsust v tähendust. lepingu ülesütlemiseks peab olema võlgu kolme järjestikuse kuu üürimakse. kahjuks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 15:32; 05.02 14:43; 13.02 16:01; 13.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei täida (ja pole helistanud ning teatanud, et haige vms ja maksab homme), siis läheb tähitud kiri laenulepingu ülesütlemisest lepingus seatud tähtaja pärast teele samal päeval.

sellisel kirjal ei ole mittemingisugust tähtsust v tähendust. lepingu ülesütlemiseks peab olema võlgu kolme järjestikuse kuu üürimakse. kahjuks.

Mul on teistsugune leping 🙂 Mul on õigus põhjust nimetamata 2 kuud ette teatades korter paluda vabastada. Selleks, et üürnikud välja saata, ei pea nad üldse võlgu olema. Äkki tahan korteri maha müüa. Ülesütlemisteates pole võlgnevusest sõnagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 15:32; 13.02 16:13; 13.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei täida (ja pole helistanud ning teatanud, et haige vms ja maksab homme), siis läheb tähitud kiri laenulepingu ülesütlemisest lepingus seatud tähtaja pärast teele samal päeval.

sellisel kirjal ei ole mittemingisugust tähtsust v tähendust. lepingu ülesütlemiseks peab olema võlgu kolme järjestikuse kuu üürimakse. kahjuks.

Mul on teistsugune leping ???? Mul on õigus põhjust nimetamata 2 kuud ette teatades korter paluda vabastada. Selleks, et üürnikud välja saata, ei pea nad üldse võlgu olema. Äkki tahan korteri maha müüa. Ülesütlemisteates pole võlgnevusest sõnagi.

mis sul siis ülesütlemisteates lepingu lõpetamise aluseks on?

vahet pole, kui sa saad lepingu üles öelda 2-kuulise etteteatamisega, siis kas a) ei ela sa eesti õigusruumis või b) oled sõlminud lepingu, mis on vastuolus võlaõigusseadusega ja seega tühine. kummalgi juhul pole sinu kogemustest mingit kasu (eeldusel, et nõuküsija on seaduskuulekas inimene).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 15:32; 05.02 14:43; 13.02 16:01; 13.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei täida (ja pole helistanud ning teatanud, et haige vms ja maksab homme), siis läheb tähitud kiri laenulepingu ülesütlemisest lepingus seatud tähtaja pärast teele samal päeval.

sellisel kirjal ei ole mittemingisugust tähtsust v tähendust. lepingu ülesütlemiseks peab olema võlgu kolme järjestikuse kuu üürimakse. kahjuks.

Mul on teistsugune leping ???? Mul on õigus põhjust nimetamata 2 kuud ette teatades korter paluda vabastada. Selleks, et üürnikud välja saata, ei pea nad üldse võlgu olema. Äkki tahan korteri maha müüa. Ülesütlemisteates pole võlgnevusest sõnagi.

mis sul siis ülesütlemisteates lepingu lõpetamise aluseks on?

vahet pole, kui sa saad lepingu üles öelda 2-kuulise etteteatamisega, siis kas a) ei ela sa eesti õigusruumis või b) oled sõlminud lepingu, mis on vastuolus võlaõigusseadusega ja seega tühine. kummalgi juhul pole sinu kogemustest mingit kasu (eeldusel, et nõuküsija on seaduskuulekas inimene).

Lepingus on, et mõlemal poolel on õigus leping üles öelda. Olen praegu puhkusel, seega tsiteerin peast. Mina kui üürileandja pean ette teatama minimaalselt kaks kuud, üürilevõtja minimaalsel ühe kuu. Kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis jms.

Põhjenduseks tõin ühel korral vajaduse kasutada seda korterit pereliikme elukohana – ja kolme kuu pärast, päev pärast üüriöiste lahkumist, koliski sinna päriselrt seitsmeks kuuks kuni oma maja valmimiseni meie tütar perega, kes muidu oleks edasi mehega ämma juures elanud. Sel korral polnud üürilisel võlgnevusi, aga mingi aasta jooksul olid naabrid neile lärmamise ja kaklemise pärast 7 korda politsei kutsunud.

Teisel juhul oli ülesütlemisteates põhjenduseks vajadus korter vabastada, et teha seal kapitaalremont, millega valmistada korter ette müügiks. Kapremont seal sai tõesti tehtud ja keegi poleks seal saanud elada märtsi alguses, kui aknaid ja katust vahetati (katusealune korrus). Seekord olid üürilised 2 tööpäeva kokkulepitud NELJANDAST maksetähtajast üle. Kõik need neli tähtaega olid nende endi pakutud ja jäid kahe nädala sisse.
Ka vesi puudus majast remondi ajal ligi kaks nädalat, tualetid ka ei töötanud. Kogu elektrisüsteem sai uus. Seal poleks saanud elada ning kapremondiks pidanuksin korteri tühjaks tegema aastat kahe-kolme jooksul niikuinii. Kui tahta, et tõesti kõik oleks kaasaegne ja ohutu. Majas kaks korterit, teine korter tehti ka tühjaks, st evakueerus, seal olid omanikud. Korter oli seejärel 6 kuud müügis, kuid müük ei õnnestunud ning otstarbekamaks osutus jätkata üürimisega, kuna nüüd sai kapremonditud korteris pakkuda ka paremaid tingimusi ja küsida paremat hinda. Uued üürilised kolisid sisse umbes 10,5-11 kuud pärast eelmiste lahkumist.

Kui see vajadus üürnikust vabaneda peaks kolmandat korda ette tulema, siis vastavalt olukorrale. Noorim poeg on suve algul saamas 19 – võib seal sõjaväkke või Tartu Ülikooli minekuni elada küll, saabki oma elu peale. Kui hiljem – eks siis vaatame, mis vajadused peres parajasti on.

Mis sulle seal ebaseaduslikku tundub, on mulle arusaamatu.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 15:32; 13.02 16:13; 13.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Üürnikud – kas üür sulas või ülekandega?