Esileht Kodunurk Uus ahi

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 136 )

Teema: Uus ahi

Postitas:

[small]vareenik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Kui uksed aknad on tihenditega ja õhku kuskilt peale ei tule, siis ahi ei saa tõmmata.
[/tsitaat]

vaevalt keegi vaakumis elab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vareenik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Minu mees ei pane oma ahjudesse mingit metallsüdamikku ja üldiselt mida vähem metalli ahju sees on, seda parem.[/tsitaat]
Mina panin oma reheahju automootoriplokid,peale seda,kui talad olid kõveraks väändunud ja kivid alla kukkunud.
http://album.ee/node/24558517/50153101
5 automootorit + kivid reheahjus,nüüd küta või kivisöega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

vaevalt keegi vaakumis elab.[/tsitaat]

Seda ma ei arvagi, aga ahi vajab korralikuks põlemiseks palju õhku ja kui seda ei ole piisavalt, siis ahi/korsten ei tõmba.
Tihtipeale tehakse seepärast kütmise ajaks aknad praokile või pannakse mikrotuulutuse peale, et seda õhku juurde saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Mina panin oma reheahju automootoriplokid,peale seda,kui talad olid kõveraks väändunud ja kivid alla kukkunud.
http://album.ee/node/24558517/50153101
5 automootorit + kivid reheahjus,nüüd küta või kivisöega.[/tsitaat]

Metall ja kivi paisuvad erinevalt ja kunagi ei tea, kust siis midagi järgi hakkab andma. Seepärast minu mees ja üks kogenud pottsepp selliste ekstreemustega ei tegele. Endale võid ju teha, aga kliendile kindlasti mitte!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vareenik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seda ma ei arvagi, aga ahi vajab korralikuks põlemiseks palju õhku ja kui seda ei ole piisavalt, siis ahi/korsten ei tõmba.
Tihtipeale tehakse seepärast kütmise ajaks aknad praokile või pannakse mikrotuulutuse peale, et seda õhku juurde saada.[/tsitaat]

kui ahi ilma avatud aknata tõmbama ei hakka, siis on ikka asi väga mäda. ahi mäda/korsten mäda ja sellega peaks kiiremas korras midagi ette võtma, mitte avatud aknaga kütma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vareenik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seda ma ei arvagi, aga ahi vajab korralikuks põlemiseks palju õhku ja kui seda ei ole piisavalt, siis ahi/korsten ei tõmba.
Tihtipeale tehakse seepärast kütmise ajaks aknad praokile või pannakse mikrotuulutuse peale, et seda õhku juurde saada.[/tsitaat]

Kas Teil endal on selline ahi ,mille kütmise puhul on vaja aknaid avda,et tagada piisav õhuvahetus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 10:14; 13.01 14:05; 13.01 14:07; 13.01 14:17; 18.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

No just!
Ja ahjuteemaatikat see ka kuidagi eu muuda – üürilisele ja omanikule on ilmselt samasugust soojaandvat ahju vaja.

Kolasin nüüdseks ka ahjuteemalistes foorumites, kus räägite uuest südamikust. Mis asi see on? Mingi metallist asjandus, mis siis olemasolevasse ahju pannakse?
Ja kas nende kütteomadused on samased?
[/tsitaat]

Huvitav, miks sa sealt foorumist seda ei küsi?Nemad ju räägivad sellest.Siin ei ole mingist metallsüdamikust kuulda olnud?Äkki valgustaksid oo Püha Öö!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 10:14; 13.01 14:05; 13.01 14:07; 13.01 14:17; 18.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lollakas kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

kui ahi ilma avatud aknata tõmbama ei hakka, siis on ikka asi väga mäda. ahi mäda/korsten mäda ja sellega peaks kiiremas korras midagi ette võtma, mitte avatud aknaga kütma.[/tsitaat]

Asi on mäda siis, kui ka avatud aknaga ahi tõmbama ei hakka.
On olnud juhuseid, kus elamine on nii tihke, et mitte kusagilt õhku ei tule ja siis on akna avamine ainus viis olnud, seda juurde saada.
Kui siis ahi ilusti tõmbama hakkab, pole ahjul ega korstnal häda midagi.

Äkki panete oma kommentaaride juurde ka oma kogemuse ahjude ehitamise vallas, sest selline (teadmatusest)väära info jagamine küll kellelegi head ei tee.

Et asi aus oleks, siis minu mees on ahjusid ehitanud 7 aastat ja siiani pole ühtegi kaebust ega rahulolematut klienti olnud.
Tänased kommentaarid olen siia kirjutanud mehe jutu peale, mitte omast tarkusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vareenik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lollakas kirjutas:[/small]

Asi on mäda siis, kui ka avatud aknaga ahi tõmbama ei hakka.
On olnud juhuseid, kus elamine on nii tihke, et mitte kusagilt õhku ei tule ja siis on akna avamine ainus viis olnud, seda juurde saada.
Kui siis ahi ilusti tõmbama hakkab, pole ahjul ega korstnal häda midagi.

Äkki panete oma kommentaaride juurde ka oma kogemuse ahjude ehitamise vallas, sest selline (teadmatusest)väära info jagamine küll kellelegi head ei tee.[/tsitaat]
Ma küll ei tea kedagi kellel nii tihedalt ehitatud elamine oleks,et ahi sellepärast ei tõmba.Küll aga tean,et nii mõnelgi on ahju tõmbama pannud hoopis pikemaks ehitatud korsten ja ka väike koonuse andmine,mis nii mõnelgi korstnassepal meelest teha läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 10:14; 13.01 14:05; 13.01 14:07; 13.01 14:17; 18.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks on küll nii, et kütame ahjusid ja üks aken on samal ajal natuke lahti. Toas on täitsa õhuliikumist tunda. Asi pole mitte ahju tõmbamises. Tuli põleb ilusti edasi, sest toas on piisavalt hapnikku. Lihtsalt inimese jaoks on parem, kui seda hapnikku tuleb aknast juurde. Meil nagunii on aknad õhutuse peal koguaeg. Muidu läheb toas hirmus palavaks. See ongi termosmajade probleem. Soojustus on hea ja pakettaknad ka ees. Vanasti tuli iga akna vahelt õhku sisse. Aknaid ju isegi teibiti talveks.
Meil on lisaks aknale ka ventilatsioon lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 22:53; 13.01 14:21; 16.01 10:42; 20.01 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Ma küll ei tea kedagi kellel nii tihedalt ehitatud elamine oleks,et ahi sellepärast ei tõmba.Küll aga tean,et nii mõnelgi on ahju tõmbama pannud hoopis pikemaks ehitatud korsten ja ka väike koonuse andmine,mis nii mõnelgi korstnassepal meelest teha läheb.[/tsitaat]

Aga seda ma räägingi, et kui ahi ja korsten on korralikud, siis saab viga olla vaid selles, et õhku pole piisavalt.
Kui viga korstnas, tuleb see puhastada, ümber ehitada vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huvitav, miks sa sealt foorumist seda ei küsi?Nemad ju räägivad sellest.Siin ei ole mingist metallsüdamikust kuulda olnud?Äkki valgustaksid oo Püha Öö![/tsitaat]

Issand on rääkinud! Aamen!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 12.01 18:37; 12.01 18:52; 12.01 18:56; 12.01 19:02; 12.01 19:07; 12.01 19:12; 12.01 19:13; 12.01 19:29; 12.01 21:05; 12.01 21:08; 12.01 23:04; 12.01 23:08; 12.01 23:11; 12.01 23:18; 12.01 23:38; 13.01 09:08; 13.01 09:09; 13.01 10:17; 13.01 12:31; 13.01 14:30; 13.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk saaks siia lõppu ka Tallinna pottseppade kontaktid- siit käis nende kaasasid vist mitmeid läbi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small][tsitaat]No just!
Ja ahjuteemaatikat see ka kuidagi eu muuda – üürilisele ja omanikule on ilmselt samasugust soojaandvat ahju vaja…[/tsitaat]
Väga oluline vahe, kas anda soovitusi üürnikule või omanikule. Üürnik võib hädavariandina osta malmahju ja selle enne uude korterisse minemist maha müüa. Omanikul pole mõtet sellise asja peale raha raisata.
Teemaalgataja on ikka omanik?
[tsitaat]Pealegi on see mul üürikorter, seega ilusse investeerida ei taha.[/tsitaat]
Selline lause võib kuuluda nii korteriomanikule kui üürnikule…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tõesti saab 36ruudune korter olla kolmetoaline? :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See inseneri jutt ei ole muide sugugi vale. Kutseline pottsepp, kes tahab kõrgemat järku peab kutse tunnistuse saamiseks tegema justnimelt inseneri arvutused, ta peab maja soojapidavust arvutama ja sellest lähtuvalt siis ahju suuruse leidma. Kui seda ei oska siis, kõrgemat järku pottsepp ei saa.
Meil maal tehti plekkahi köögi ja toa vahele, kokku ca 46 ruutu, kuid madalamad laed. Materjal maksis 500 eurot. Sh siis ka vana malmist uks, mis kaubeldi metallikokkuostust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas tõesti saab 36ruudune korter olla kolmetoaline? :O[/tsitaat]

Ma ei tea, ju saab. Kui üks \”tuba\” näiteks köök on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 12.01 18:37; 12.01 18:52; 12.01 18:56; 12.01 19:02; 12.01 19:07; 12.01 19:12; 12.01 19:13; 12.01 19:29; 12.01 21:05; 12.01 21:08; 12.01 23:04; 12.01 23:08; 12.01 23:11; 12.01 23:18; 12.01 23:38; 13.01 09:08; 13.01 09:09; 13.01 10:17; 13.01 12:31; 13.01 14:30; 13.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ahjupealne kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tore lugeda. Just äsja lõpetasin ühe kliendi plekkahju kalkulatsiooni. Soojusarvutusi peavad oskama kõik kutsetasemega (I…III restauraator)pottsepad. Omal on II, sellest esialgu piisab.
Kas 500.- eest kogu ahju materjali kätte saab on raske öelda, sest ahjuplekk (diam 70cm ja 2,1m)Tartus maksis ca 300.- aga kivid, aga segu, aga ¨amott,.. mis raha eest need siis saadud.
Kui on soov vana ahju remontida ehk töökorda seada võtke ühendust. antik67@gmail.com
Andres [/tsitaat]

tore siis mis mõttes? oli siin asjalikke soovitusi ka üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.01 18:49; 13.01 19:23; 13.01 23:32; 14.01 13:11; 14.01 19:54; 14.01 21:09; 15.01 11:57; 15.01 21:38; 15.01 22:35; 16.01 16:24; 22.11 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pole vist päris õige koht korralikku töömeest otsida.Oma arust ehitame kõik siin kirjadega uhke ahju aga teistele kukub ikka sitasti välja.
Ma küll selliste pottseppade ahjusid ei tahaks osta,kes soovitavad mul hea tõmbe jaoks aknaid lahti hoida ja tube tuulutada samal ajal kui kütan.Jätab ikka karmilt nõukaaegse suhtumise.Eriti veel,kui üks mees kuulutab,et kui on üüriline siis teeme ikka sitema,et ei kulutaks palju aga käiks kah ja, kui on omanik siis suurema papi eest tuleb ikka parem värk.
Vaata ikka ehitusfoorumitest ja korralikest esindustest -firmadest,kellel tööle garantii ja korralikud kontaktid ja värgid.Nende Perekooli meeste käest saadud kauba pead pärast ise veel uuesti ringi tegema.[/tsitaat]

Siin pole koht vaidlemiseks, aga proovi pudelist õhku välja imeda, kas õnnestub? Sarnane asi tekib kui korsten peab läbi ahju tõmbama õhku ruumist kus õhu juurdevool puudub või on minimaalne.

Õige pottsepa otsimine ja leidmine käib ikka inimeste ehk rahulolevate klientide kaudu. Foorumisse oma kontaktandmete üles riputamisega saab igaüks hakkama.
Kui aga võtad pottsepa firma kaudu, siis arvesta, et ei maksa mitte ainult töömehele vaid ka firmale selle töömehe vahendamise eest. Aga eks igaüks tee oma valikud ise.

PS. Mina annan oma töödele ka garantii!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Ma ei tahagi kedagi maha teha,kui pole meistri tööd näinud ja klientide vastukaja kuulnud aga selliseid demagoogiliste näidete ja ümmarguse jutuga meistrimehi on internetifoorumid täis ja kõik nad väidavad,et teavad, mis teevad.
Nende kohta ainult infot on päris keeruline leida ja usaldusindeks kipub õhku rippuma jääma.
Eks iga meistrimees ise teab,mis moodi käitub ja mida teeb mingis olukorras.
[/tsitaat]

Minult küsiti ja ma vastasin. Mis minu näited demagoogiliseks teeb? Ma võin siin ka ainult erialast keelt rääkida, et targem ja asjalikum välja paista, aga kardan, et sellest oleks teemaalgatajal vähe abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Ma ei tahagi kedagi maha teha,kui pole meistri tööd näinud ja klientide vastukaja kuulnud aga selliseid demagoogiliste näidete ja ümmarguse jutuga meistrimehi on internetifoorumid täis ja kõik nad väidavad,et teavad, mis teevad.
Nende kohta ainult infot on päris keeruline leida ja usaldusindeks kipub õhku rippuma jääma.
Eks iga meistrimees ise teab,mis moodi käitub ja mida teeb mingis olukorras.
[/tsitaat]
kui sinu postitused pole kõige sulaselgemad mahategemised, mis siis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.01 18:49; 13.01 19:23; 13.01 23:32; 14.01 13:11; 14.01 19:54; 14.01 21:09; 15.01 11:57; 15.01 21:38; 15.01 22:35; 16.01 16:24; 22.11 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Püüan meistrimeestelt kaudselt nende töödele viiteid välja meelitada.:-)
Demagoogiaks ma pean sellist jutt,et ahi ei tõmba sest maja on liiga \”tihe\”.See ikka nagu ahjumeistri probleem oma valmis meisterdatud ahi tõmbama panna.Selline jutt,et hoia aknad lahti on ju puhas lollus.
See näitabki,et ei ole suuteline korralikult ahju valmis tegema,kui ei saa kindel olla,et olemasolevas võimalikus tingimuses tõmbaks.
[/tsitaat]

Sa pudeliga katset proovisid?
Üldiselt soovitan sul mõnda pottsepa foorumisse sama küsimus esitada ja vaata, mis vastused saad.

Minu jaoks on see umbes sama teema, kui juuksurisse tuleb klient, pilt mõnest kuulsusest kaasas. Soengu tulemus peab täpselt sama olema mis kuulsusel ja ei loe see, et pildil oleva inimese juuksed on pulksirged, kliendi omad aga lokkis, pildil juuksed tugevad ja paksud, klendil 2 karva kolmmes reas. Näo kujust ei hakka rääkimagi.
Aga kui juuksur nõutud tulemusega hakkama ei saa, siis ei kõlba ta kuhugi.

Naeruväärne!

Sulle lohutuseks ja oma mehe kaitseks pean ütlema, et nende aastate jooksul on kõik ta ahjud tõmbama hakanud ja vaatamata antud garantiile pole olnud kordagi vajadust midagi parandama või ümber tegema minna. Ehk see ka ütleb midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Püüan meistrimeestelt kaudselt nende töödele viiteid välja meelitada.:-)

[/tsitaat]

Milliseid viiteid?
Sulle meeldib rohkem see, kui keegi lubab sulle maad ja ilmad kokku, puhudes mingit suurt ja asjalikku mulli, aga teoks ta seda niikuinii teha ei suuda, sest see pole lihtsalt võimalik?
Sul koolis füüsika tund ikka oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ahjupealne kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere. Kuna pean ilmselt vastama, siis repliigi tähendus \”Tore lugeda\” ei olnud mitte sarkastiline, irooniline ega muul moel halvustava tähendusega. Palun vabandust kui eksitasin. Tahtsin vaid mõnd asja täpsustada.
Andres [/tsitaat]

kui sa siin juba lugemas käid ja enda sõnul samuti pottsepp oled, siis ehk ütled ka sõna sekka, kas skeptilise käo argumendid on siin teema lõpus õigustatud või lahmib nii sama ja üritab tark näida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.01 18:49; 13.01 19:23; 13.01 23:32; 14.01 13:11; 14.01 19:54; 14.01 21:09; 15.01 11:57; 15.01 21:38; 15.01 22:35; 16.01 16:24; 22.11 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Ma küll ei tea kedagi kellel nii tihedalt ehitatud elamine oleks,et ahi sellepärast ei tõmba.Küll aga tean,et nii mõnelgi on ahju tõmbama pannud hoopis pikemaks ehitatud korsten ja ka väike koonuse andmine,mis nii mõnelgi korstnassepal meelest teha läheb.[/tsitaat]

Toetan ka vareenikut, tema meest ja teisi, kes õhu pealeandmisest räägivad.
Enda kogemus Tulikivi-ahjuga. Kui ahi majja ehitati, rääkis ahjumeister, et võib-olla oleks vaja teha seina ventauk, kust ahi õhku peale saaks võtta. Seda eriti olukorras, kus samal ajal töötab ka pliidikubu, mis omakorda imeb õhku välja. Meil oli maja nagu sara, mingit probleemi polnud – võis töötada pliidikubu või mis iganes – ahi tõmbas õhku peale nii seintest kui põrandast. Kui maja ära renoveerisime, saime tunda seda, millest ahjumeister rääkis. Nüüd paneme akna tuulutusasendisse, kui samaaegselt ahjukütmise alustamisega on käimas ka söögitegu. Saab ahi vungi sisse, ei ole enam probleemi.

Sina, kägu, oled jälle seesama tegelane, kes ühes teises teemas polnud kuulnudki terminist \”hingav maja\”. Koputa endale peakolu sisse (ma tagumist soovitama ei hakka, lööd veel paigast ära midagi), et maailmas on palju asju, mida sina ei tea.

P.S. muus osas – pottahi ei tähenda automaatselt glasuurpotti. On ka ilma glasuurita variant olemas, teatud interjööris ilusam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 21:30; 13.01 09:00; 13.01 12:06; 13.01 12:53; 14.01 14:27; 16.01 14:58; 18.01 13:19; 18.01 13:29; 18.01 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

up

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.01 18:49; 13.01 19:23; 13.01 23:32; 14.01 13:11; 14.01 19:54; 14.01 21:09; 15.01 11:57; 15.01 21:38; 15.01 22:35; 16.01 16:24; 22.11 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Püüan meistrimeestelt kaudselt nende töödele viiteid välja meelitada.:-)
Demagoogiaks ma pean sellist jutt,et ahi ei tõmba sest maja on liiga \”tihe\”.See ikka nagu ahjumeistri probleem oma valmis meisterdatud ahi tõmbama panna.Selline jutt,et hoia aknad lahti on ju puhas lollus.
See näitabki,et ei ole suuteline korralikult ahju valmis tegema,kui ei saa kindel olla,et olemasolevas võimalikus tingimuses tõmbaks.
[/tsitaat]

Kui küünal suletud purgis põledes ära kustub, siis sinu meelest on tegu sita küünlaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ahjupealne kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere. Käisin vahepeal pilli mängimas. Üks mees sai 90 aastat vanaks. Eesti mehed tehke järgi!
Ok ja nüüd suitsu sisseajamisest. Miks ahi ei tõmba? Põhjusi on mitmeid aga põhilised süüdlased on köetav ruum ise ja küttekeha(ahi+korsten.) Iga põlemine vajab õhku ehk 60..70 m3 10 kg puidu põlemiseks ühes tunnis. Selle õhu saab ahi korteri või maja vent.avadest, sest õhuvahetuse norm elutoas 0,5 liitrit/sek m2 kohta ning magamistoas 0,7 l/s m2 ehk võtame elutoa järgi 64,8 m3/tunnis. Kui õhuavad on olemas ja mitte ületapeeditud siis peaks nagu piisama, sest ka WC ja vannitoa uksed pole hermeetilised ja ka sealt tuleb õhku juurde. Kui aga õhku ei jätku ehk maja on hermeetiline nagu konservikarp, siis tekib toas alarõhk ja tagajärjeks on suitsu sisseajamine. Teine põhjus ahi + korsten. Kui uus ahi on tavaliselt piisavalt suurte lõõridega siis on ette tulnud, et slepe või harvem ka korsten on liialt väikse ristlõikega. Võiks olla ikkagi vähemalt ühekivi (140×270) mõõtu. Vanematel ahjudel millel puuduvad puhastusavad on see viga, et lõõride pinnad on \”karvased\” ehk suitsugaaside voolamiseks suure takistusega ning püstlõõride vahelised horisontaalsed ühendusavad tuhka täis.
Jama tekib ka siis kui liig madala kolde jaoks pannakse uus suur klaasuks.
Kokkuvõtteks viga võib olla nii hoones kui ka ahjus/korstnas endas.
Kas vastus on piisav…. või sain küsimusest valesti aru ?
Andres[/tsitaat]

vabandust, aga ma ei saanud midagi aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.01 18:49; 13.01 19:23; 13.01 23:32; 14.01 13:11; 14.01 19:54; 14.01 21:09; 15.01 11:57; 15.01 21:38; 15.01 22:35; 16.01 16:24; 22.11 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ahjupealne kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kui õhuavad on olemas ja mitte ületapeeditud siis peaks nagu piisama, sest ka WC ja vannitoa uksed pole hermeetilised ja ka sealt tuleb õhku juurde.
Andres[/tsitaat]

Muu jutuga olen päri, aga selle lausega ma küll nõus ei ole, sest wc-vannitoa ventilatsioon viib niiskust ja ebameeldivaid aroome siiski välja, mitte ei puhu läbi ukseavade teistesse ruumidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ahjupealne kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui tegemist pole sundventilatsiooniga ehk on lihtsalt nn \”auk seinas\”, on õhu liikumine vaba. Ja kui ruumis tekitatakse alarõhk siis liigubki välisõhk mööda ventkanalit hoopis väljast sissepoole.[/tsitaat]

et siis ikkagi s…ahais toas? kas mõni pottsepp tõesti sellist asja soovitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.01 18:49; 13.01 19:23; 13.01 23:32; 14.01 13:11; 14.01 19:54; 14.01 21:09; 15.01 11:57; 15.01 21:38; 15.01 22:35; 16.01 16:24; 22.11 23:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 136 )


Esileht Kodunurk Uus ahi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.