Esileht Koroonaviirus COVID-19 Põletikud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Põletikud

Postitas:
  1. .
+24
-35
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eestinen on ju lausa rahvusvaheliselt hinnatud väljaanne, milles planeedi säravamad ajud avaldavad teadusartikleid. Edasi!

+23
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tigedaks teeb. 2 süsti tehtud ja kolmanda ning neljanda järele ma ei kavatse minna.

Kui 2 on tehtud, mis probleem saab olla järgmistega? Sa ei pea ise maksma, tee kasvõi 10 kaitsesüsti.

+10
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://eestinen.fi/2021/09/kuum-iisraelis-planeeritakse-juba-neljandat-vaktsiinidoosi-et-piirata-koroona-levikut/

Ärge tulge nüüd jutuga, et see eestinen.fi on valeinformatsiooni edastaja. Enamik sealne info kajastub viivitusega meie peavoolus. Tigedaks teeb. 2 süsti tehtud ja kolmanda ning neljanda järele ma ei kavatse minna. Pass aegub, olen lamemaalaste pundis. Aina enam hakkab see asi vastumeelseks muutuma…

Ära siis mine, keegi ei käsi. Aga ära, pagan võtaks, hala. Kõik kohad eluülikooli haridusega vaxxivastaste teadustöid täis. Ammu juba vastumeelne.

+24
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lähegi, sest nagu enamik tuttavaid, tegid vaktsiinid lootuses, et ühekordne lugu. Saame reisida ja normaalset elu edasi elada, haigust iseenesest me kartnud ei olegi. Paljud loodavad veel, et see piirduks vaid selle kahe sutsuga, mitte aastas teab mitu korda end sorkida. Kui öeldakse,et tuleb teha 5 doosi korraga, siis päriselt teetegi? Arvate, et tervis viimaks ka vastu peab?Ma ei ole ju ühegi vaktsiini vastane, aga söögi alla ja söögi peale end süstida lasta- ei aitäh. Olen teinud  erinevaid vaktsiine elu jooksul mida tulebki teha ehk 5-10 aasta tagant, mitte nii nagu praegu uus normaalsus paistab ette nägevat. Aga enamustele paistab see kõik meeldivat. Minul oli nii palju kõrvaltoimeid, et rohkem juurde ei taha ja kõik. Ilmselt on tulevikus see reaalsus, et järgmiste sutsudeta passist ilma jääb. Me ei tea ju siiski(ka teadlased mitte) selle mRna sutsu pikaajalisi mõjusi, seetõttu ei kutsu ka rohkem õlga alla panema.

+21
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

pikaajalisi mõjusi

Vaktsiinide ainus teadaolev pikaajaline mõju on antikehad.

+22
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestinen on ju lausa rahvusvaheliselt hinnatud väljaanne, milles planeedi säravamad ajud avaldavad teadusartikleid. Edasi!

Seal ju originaalallikale ka viidatud:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9959811/Israel-planning-administer-FOURTH-Covid-vaccine-adjusted-fight-new-variants.html

Ikka ei usu?

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestinen on ju lausa rahvusvaheliselt hinnatud väljaanne, milles planeedi säravamad ajud avaldavad teadusartikleid. Edasi!

Mõne päeva pärast avaldab sama peaaegu alati ka Delfi, kas siis on usutavam? Delfi alatised saanud kirjavead teevad usutavamaks?

+15
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tigedaks teeb. 2 süsti tehtud ja kolmanda ning neljanda järele ma ei kavatse minna.

Kui 2 on tehtud, mis probleem saab olla järgmistega? Sa ei pea ise maksma, tee kasvõi 10 kaitsesüsti.

Sa maksad ju kõige eest. Kus see rahamasin on, mis trükib seda raha, et sina tasuta saaks. See on raha, mis tuleb riigi eelarvest või mis ehk veel hullem on laenatud.  Ühel hetkel tullakse ja öeldakse, maksad edaspidi selle ja tolle eest rohkem kuna raha on vähe, et sulle seda süsti teha. Tasuta asjad on kõige kallimad. Sest sa maksad mitmekordselt selle kinni.  Selita palun, kuidas sa saad elada, ilma et riigi eelarvesse üldse sinu raha ei lähe. POes ei käi? Kõigel on käibemaks juures? Autoga ei sõida, bussiga ei sõida? Tasuta pole siin kahjuks midagi. Oleks sellest vaktsiinist kasu, võiks ehk isegi kaaluda. Aga eluks ajaks end iga paari kuu tagant panna olukorda, kus vaktsiinide kõrvalmõjud võivad kohal olla, ma ei soovi. Pigem valin kindla peale mineku, valin haigestumise ja siis on mul ka korralik immuunsus. Vaktsiin kahjus seda ei võimalda.

+13
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

pikaajalisi mõjusi

Vaktsiinide ainus teadaolev pikaajaline mõju on antikehad.

Jah? Praeguseks on siiski leitud juba ka nii mõnigi muu teadaolev pikajaline mõju, mis on jõudnud ka infolehele.

+14
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud teevad gripivaktsiini igal aastal, on aastaid teinud. Ilmseld saab covidivaktsiinist sarnane asi. Ei näe probleemi. Ei pea reaalseks, et kahe kuu tagant süstitakse ( Eestil pole sellist ressurssi) 1x aastas on ok.

+25
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puugivaktsiini tuleb ka esimene aasta kolm doosi järjest teha. Gripivaktsiini igal aastal. Usun, et lõpuks jäädaksegi pidama mingi sellise vaktsiini peal, mida kohandatakse vastavalt viiruse tüübile ja saad laksu igal sügisel näiteks. Praegu on liiga vara midagi kindlat öelda. Päris palju vaktsiine on veel arenduses ja pool aastat pole ELis ühtegi uut müügiluba välja antud, st tingimuslikku müügiluba, Jansseni oma märtsi alguses oli viimane. On tulemas veel mitu vaktsiini. Võrdluseks, oled diabeetik, süstid mitu korda päevas insuliini või muud diabeediravimit ja nii aastakümneid. Jah, tervete inimeste puhul ei ole see mõeldav, aga tõin võrdluse siia, et meie seas täiesti elavad ja toimivad inimesed, kes süstivad iga päev ja mitte üks korda päevas.

+20
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mitu aastat järjest teinud gripi vaktsiini – miks ma ei peaks siis koroona vaktsiini tegema?

+17
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestinen on ju lausa rahvusvaheliselt hinnatud väljaanne, milles planeedi säravamad ajud avaldavad teadusartikleid. Edasi!

Seal ju originaalallikale ka viidatud:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9959811/Israel-planning-administer-FOURTH-Covid-vaccine-adjusted-fight-new-variants.html

Ikka ei usu?

Mille poolest see Suurbritannia kollasemast kollaseim ajaleht tõsiseltvõetavam allikas on?

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eestinen on sama usaldusväärne nagu telegram

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas mõni tõesti lootis, et 2 süsti ja lõpp – mina pole kunagi nii lootnud.

Täiesti loogiline, et ka koroonavaktsiini tuleb regulaarselt uuendama hakata.

Kui pika aja tagant just uuendama tuleb hakata  – need kõik on praegu vaid spekulatsioonid. Kägu 6.55 on mõistlik kommentaar, et preagu on veel paika loksumata ja eks mõne aja pärast ole näha, milliseks kujuneb koroonavaktsiini uuendamise rutiin.

Kindlasti ei hakka keegi süstima 5 doosi  korraga ehk ei tasu ennast tühja üles kütta.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pimekanad hakkasid antud infot eirama ning eestineni ja uk kroonikat sõimama.
(kohalikku ahmivad küll lehelülgede kaupa ja usuvad)

Aga ka mujal maailmas on nii, et peavool hakkab tõde alles hiljem avaldama. Noh, igaks juhuks.
Hiina biorelva teemaga oli ju sama – alul lällati kõik sellest rääkijad lamekateks, aga kui Biden sellest samuti rääkis, siis kukuti kohe takka kiitma …

+11
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Praegu on veel lootus, et see on ajutine ja ei lähe nii kehvasti nagu gripivaktsiiniga. Esiteks on võimalik, et areneb välja tõhusam ravi, mis ehk muudab ka seda, kui ohtlikuna haigust nähakse ja kui suur on vaktsineerimise vajadus. Teiseks on võimalik, et arendatakse välja parem ja tõhusam vaktsiin. Aga kui on ikka tõestused, et vaktsiini mõju on kadunud neil vaktsineeritutel (kui nad haigestuvad ja veel tõsiselt), siis tundub praeguses olukorras ju uuesti vaktsineerimine mõistlik, kuigi tegelikult oleks muidugi parem, kui oleks juba olemas vaktsiinid, mis delta tüve vastu paremini kaitsevad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin eelmisel nädalal Jansseni vaktsiini ainult sellepärast, et ei peaks neid teste igal pool tegema. Korra aastas on normaalne ennast vaktsineerida nagu gripigi vastu, aga tihedamalt teha ma küll ei kavatse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poolest võib seda vaktsineerimist korraldada, nagu gripivaktsiiniga, aga see vahettegemine nende passidega on idiootlik. Vabatahtlik blabla ja siis on vaktsineerimata vaikimisi teisejärguline inimene. Vat see ajab karva turri.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las siis vaktsineeritud saavad mingid hüved. Mina näen seda nii. Ei süsti, ei saa hüvesid. Me, vaktsineeritud, oleme siis nö katsejänesed, las siis saame ka selle eest midagi.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, poleks probleemi iga aasta süst teha. Gripivaktsiiniga ju sama moodi.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineeritutel ongi ju hüve- tasuta keskpärane kaitse võimaliku raske haiguskulu vastu. Kõikide muude hüvedega on pigem kahtlane- head asja ei pea reklaamima, see reklamib end ise.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tigedaks teeb. 2 süsti tehtud ja kolmanda ning neljanda järele ma ei kavatse minna.

Kui 2 on tehtud, mis probleem saab olla järgmistega? Sa ei pea ise maksma, tee kasvõi 10 kaitsesüsti.

Sa maksad ju kõige eest. Kus see rahamasin on, mis trükib seda raha, et sina tasuta saaks. See on raha, mis tuleb riigi eelarvest või mis ehk veel hullem on laenatud. Ühel hetkel tullakse ja öeldakse, maksad edaspidi selle ja tolle eest rohkem kuna raha on vähe, et sulle seda süsti teha. Tasuta asjad on kõige kallimad. Sest sa maksad mitmekordselt selle kinni. Selita palun, kuidas sa saad elada, ilma et riigi eelarvesse üldse sinu raha ei lähe. POes ei käi? Kõigel on käibemaks juures? Autoga ei sõida, bussiga ei sõida? Tasuta pole siin kahjuks midagi. Oleks sellest vaktsiinist kasu, võiks ehk isegi kaaluda. Aga eluks ajaks end iga paari kuu tagant panna olukorda, kus vaktsiinide kõrvalmõjud võivad kohal olla, ma ei soovi. <b>Pigem valin kindla peale mineku, valin haigestumise ja siis on mul ka korralik immuunsus</b>. Vaktsiin kahjus seda ei võimalda.

Ei anna ju koroona läbipõdemine sulle mingit immuunsust. Palju on neid juhtumeid, kus inimene on aasta jooksul kaks korda koroonas olnud.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las siis vaktsineeritud saavad mingid hüved. Mina näen seda nii. Ei süsti, ei saa hüvesid. Me, vaktsineeritud, oleme siis nö katsejänesed, las siis saame ka selle eest midagi.

Mis hüvesid sa sooviksid? Selveri kinkekaarte ja iPhone’ide loosipileteid ju teile jagatakse. Aga probleemiks on see, et paljud vaktsineeritud peavad oma välja teenitud õiguseks seda, et neid enam nakkusohtlikuks ei peetaks (ei sunnitaks “suukorvi kandma” ega inimõigusi rikkuvaid teste tegema – muideks, see on üsna tõnumaalaste seltskonna nõudmistega sarnane, just sayin!), surudes kõrvad ja silmad kinni uue info ees selle kohta, et vaktsiinid siiski ei takista nakatumist ega levitamist, seega ei täida ka oma pandeemia peatamise ülesannet. Aga teil oli ju süstima minnes teada, et tegu on katsetusjärgus oleva asjaga, milleks nüüd siis hädaldada selle üle, et katsete käigus on tulnud välja uut infot, mis tingib ka kursi ja strateegiate korrigeerimist? Hädaldate oma hüvede üle, samas ei anna endale päriselt nagu aru, mida üldse tähendab see katsejäneseks olemine, millega nii ennastsalgavalt (ja pahatihti vist ka mõtlematult) nõustusite.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://eestinen.fi/2021/09/kuum-iisraelis-planeeritakse-juba-neljandat-vaktsiinidoosi-et-piirata-koroona-levikut/

Ärge tulge nüüd jutuga, et see eestinen.fi on valeinformatsiooni edastaja. Enamik sealne info kajastub viivitusega meie peavoolus. Tigedaks teeb. 2 süsti tehtud ja kolmanda ning neljanda järele ma ei kavatse minna. Pass aegub, olen lamemaalaste pundis. Aina enam hakkab see asi vastumeelseks muutuma…

Ära siis mine, keegi ei käsi. Aga ära, pagan võtaks, hala. Kõik kohad eluülikooli haridusega vaxxivastaste teadustöid täis. Ammu juba vastumeelne.

Millise ülikooli haridus sul endal on, et kirjutad “vaxxivastaste” kahe x-iga? Ilmselt käid ka “dušši all” ja pärast paned “ripsmedušši”?

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestinen on ju lausa rahvusvaheliselt hinnatud väljaanne, milles planeedi säravamad ajud avaldavad teadusartikleid. Edasi!

Seal ju originaalallikale ka viidatud:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9959811/Israel-planning-administer-FOURTH-Covid-vaccine-adjusted-fight-new-variants.html

Ikka ei usu?

Mille poolest see Suurbritannia kollasemast kollaseim ajaleht tõsiseltvõetavam allikas on?

No loe siis Iisraeli väljaannet:
https://www.timesofisrael.com/virus-czar-calls-to-begin-readying-for-eventual-4th-vaccine-dose/

Otsi heebreakeelne leht, kui inglise keelest aru ei saa.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei anna ju koroona läbipõdemine sulle mingit immuunsust. Palju on neid juhtumeid, kus inimene on aasta jooksul kaks korda koroonas olnud.

Kas sa kogu oma infokogumises (mida sa targa inimesena enne süstima minekut ju loomulikult tegid?) seda kildu ei märganud, et covid on sedasorti viirus, mille puhul ei olegi mingit eluaegset immuunsust võimalik saavutada – ei läbi põdedes ega ka süstides. See on ju juba ammuilma teada.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks nüüd siis hädaldada selle üle, et katsete käigus on tulnud välja uut infot, mis tingib ka kursi ja strateegiate korrigeerimist?

Täpselt.

Ma ei saa aru mingist: “Aaaagaaaaaa meile lubati, et 2 süsti ja rohkem ei tehta!!! Olen nii pettunud nüüd!” hädaldamisest  – sest minule küll mitte keegi pole lubanud, et 2. süstiga nüüd asi piirdubki. Mitte midagi sellist ei lubatud. Lihtsalt siis, kui mina (maikuus) vaktsineerimist alustasin, EI TEATUD (ei olnud andmeid), kui pika vahega peale 2. tuleks teha 3.

Ja seda, millist infot koguneb ja millal oleks otstarbekas teha 3. süst – mõne kuu pärast? Poole aasta pärast? Aasta pärast? (+ teadmine, et 3. süsti saavad ju ka enne ikka riskirühmad ja läheb ju mõni aeg, millal minusuguste tavainimeste ülevaktsineerimiseni jõutakse) ma nüüd ootangi. Aga ootan täiesti rahulikult. “Kohe homme” 3. süstile minek nii ehk naa aktuaalne ei ole.

Muidugi on võimalik ka vaktsiini uuendamine katkestada ja lasta vaktsineerimine ära aeguda ja pass ära aeguda – kui see ei tundu oluline või inimene mingil põhjusel nii valib.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik tõesti lasete teha gripivaktsiini? Mina ei ole kordagi gripivaktsiini saanud ja ei ole kordagi ka grippi põdenud, olen 65 aastat vana.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Põletikud