Esileht Pereelu ja suhted Uus elu uues linnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Uus elu uues linnas

Postitas:
Kägu

Olen lahutamas abielu ja lapsed juba suured. Tahaks teha teoks oma unistuse ja kolida Tallinnast Tartusse. Tunnen, et see linn sobib mulle paremini, nii inimesed kui ka keskkond. Kahtlen aga selles, kas leiaksin veel 40-tes eluaastates uusi sõpru ja tuttavaid ning kas üldse kohaneksin täiesti uue eluga. Samas ega ma ka praegu väga tihti sõpradega kokku ei saa ning rongiga Tartust Tallinna sõita ei ole ju mingi probleem, lisaks olen ka oma aja peremees. Kas keegi on midagi sarnast teinud?

+20
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi tee ära. Kui ei meeldi, saad ju tagasi tulla.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et lahutamine tekitab soovi põgeneda ja otsida täiesti uut elu. Miks mite, kui tööd leiab. Mulle on alati jäänud Tartust mulje, et seal saavad targad ja valdkonnas tegijad elada. Helgete peade konkurents jne.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu parim sõbranna elab minust nii 250km kaugusel. Suhtleme telefonis, netis, korraldame regulaarslet asju koos. No nt aastavahetus ja jaanipäev oleme koos juba tudengipülvest peale, samuti käime vahel koos reisidel, spaades või kuskil niisama suvitamas. Kokku tuleb aastas reaalseid kokkusaamisi umbes 5 korda pluss siis telefon ja net. Täiesti rahul olen sellise suhtlemisega. Ma ei olegi see tüüp, kes igateks suvalisel tööpäevaõhtul sõbrannaga koos kohvitamist. Sellised etteplaneeritud ühisüritused on mionu jaoks täiesti piisav.

Nii et mina sinu asemel koliksin küll juhul, kui sul seal ikka mingi töine rakendus on. Ma tegelikult ise kaalun ka Tartusse kolimist, aga mul on seal sõbrad ees. Seesama 250km kaugusel elav sõbranna oleks siis ainult 70km kaugusel ja muid tudengipõlve sõpru oleks seal ka.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan küll Tallinnas, kuid mul on sõpru terve Eesti peal. Kas te piiritlete sõprussuhteid linnaga, kus elate?

Head suhted lähevad ikka aastatega paremaks, olgu vahemaa milline tahes.

Tartu on tore, puust linn.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lahutamas abielu ja lapsed juba suured. Tahaks teha teoks oma unistuse ja kolida Tallinnast Tartusse. Tunnen, et see linn sobib mulle paremini, nii inimesed kui ka keskkond. Kahtlen aga selles, kas leiaksin veel 40-tes eluaastates uusi sõpru ja tuttavaid ning kas üldse kohaneksin täiesti uue eluga. Samas ega ma ka praegu väga tihti sõpradega kokku ei saa ning rongiga Tartust Tallinna sõita ei ole ju mingi probleem, lisaks olen ka oma aja peremees. Kas keegi on midagi sarnast teinud?

Ma kolisin Tartusse minnes mehele. Ma sain küll tuttavaid aga mitte südamesõpru. Ja ma ei ole tagasihoidlik inimene. Minu jaoks on 19 aastat hiljem kodulinn ikka Tallinn ja Tartus ma kõiki linnaosasid ei tunne.

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endise tartlase ja nüüdse tallinlasena võin öelda, et ma ei koliks iial tagasi Tartusse. Võin näitena tuua kasvõi selle, et Tallinnas on alati midagi teha või kuskile minna. Suvel Tartu täiesti välja surnud koht. Kõik head kontsertid on Tallinnas, teatrite vahel saab valida. Lennujaamast ei räägigi..peale pikka lendu hakka veel 200 km sõitma…prrr Meri on lähedal, palgad paremad. Töökohti on justkui rohkem. Ega need tartlased sisserännanud tallinlasi omaks ei võta. Tartu on hea ja mõttetu linn. Aga TA proovi ära, muidu jääb kripeldama.

+12
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna ja Tartu vahemaa on ajaliselt umbes 2 tundi, olemuselt on mõlemad sarnased. Kas tõesti keegi tänapäeval piiritleb oma tutvusringkonda ühe asustusüksusega? Maailm on lai ja huvitavaid inimesi täis, ainus, kes võimalusi piirab, oled sa ise.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna ja Tartu vahemaa on ajaliselt umbes 2 tundi, olemuselt on mõlemad sarnased. Kas tõesti keegi tänapäeval piiritleb oma tutvusringkonda ühe asustusüksusega? Maailm on lai ja huvitavaid inimesi täis, ainus, kes võimalusi piirab, oled sa ise.

See on võibolla sellisel juhul nii, kui 40aastane naine omab sugulasi, perekonda, sõpru Tallinnas, aga niisama tutvuda 40selt on kummaline, eriti Tartus, kus suvel on linn tühi, sest väga suur elanikkond on tudengid ja teised sõidavad maale või kuhu iganes.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nullist alustada, siis seda saab teha minu hinnangul kõige lihtsamini kas uues töökohas või õppeasutuses, kus on ka 30+ inimesi õppimas. Selle käigus tutvub uute inimestega. Ehk siis Tallinnasse õppima või töötama.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu on suvel tühi?!? Millal seda väitja viimati suvel Tartus oli? Kohvikutes on suveõhtul raske kohta leida, viimasel ajal on Emajõe kaldapealnegi tihedalt õhtuti rahvast täis, suveetendustest ja kontsertidest ei hakka parem rääkimagi. Autovabaduse puiestee, mis sel suvel jälle kesklinnas, tehti te arvates ka seepärast, et nagunii tühi linn, katsuti siis jupp tänavat millegagi täita? Kui see tühjusekurtjast endine tartlane läks Tallinna mingi 10-15 aastat tagasi, siis ehk seda aega mäletab, igal juhul mitte Tartu praegust tegelikkust.

+33
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu on suvel tühi?!? Millal seda väitja viimati suvel Tartus oli? Kohvikutes on suveõhtul raske kohta leida, viimasel ajal on Emajõe kaldapealnegi tihedalt õhtuti rahvast täis, suveetendustest ja kontsertidest ei hakka parem rääkimagi. Autovabaduse puiestee, mis sel suvel jälle kesklinnas, tehti te arvates ka seepärast, et nagunii tühi linn, katsuti siis jupp tänavat millegagi täita? Kui see tühjusekurtjast endine tartlane läks Tallinna mingi 10-15 aastat tagasi, siis ehk seda aega mäletab, igal juhul mitte Tartu praegust tegelikkust.

Ma ei kujuta ma ette, et teemaalgatajasarnane introvert läheks inimeste juurde kohvikutes ja kaldapealsel suhtlema. Kõik need inimesed on seal juba omade sõpradega. Telekast olen näinud seda puiesteed ja seal on noorem rahvas nagu mulle tundub.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul üks sõbranna kolis Tartusse ära, ega pärast seda jäi suhtlemine soiku küll. Alguses, esimestel aastatel veel mõne korra käisime läbi, siis ajapikku kustus ära. Kui lõpuks Tallinnasse tagasi tuli, siis enam me ei suhtle üldse.

Ja see oli rohkem temapoolne teema – kogu aeg see jutt, et oi üldse ei ole aega. Eks ta tegeles sellega, et endale uusi sõpru leida, siis vanad läksid meelest.

Nii et see, kas sul side säilib praeguste sõpradega või mitte, on suuremas osas sinus endas kinni.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõit 2t+2t päris suur osa päevasest ajast. Ette on lihtne heita, aga töö, laste ja argipäevaste toimetuste kõrvalt pole seda aega. 40ndates on suure tõenäosusega vanemad juba väetid ja pigem juba sõidetakse vanemaid vaatama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõit 2t+2t päris suur osa päevasest ajast. Ette on lihtne heita, aga töö, laste ja argipäevaste toimetuste kõrvalt pole seda aega. 40ndates on suure tõenäosusega vanemad juba väetid ja pigem juba sõidetakse vanemaid vaatama.

Mida??  40-tes vanemad on väetid ja neid sõidetakse vaatama?  Sa oled ilmselt värskelt 18 saanud või veel noorem.

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida?? 40-tes vanemad on väetid ja neid sõidetakse vaatama? Sa oled ilmselt värskelt 18 saanud või veel noorem.

Ilmselgelt oli ju seda mõeldud, et kui ise oled neljakümnendates, on su vanemad juba vanad ja väetid.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida??  40-tes vanemad on väetid ja neid sõidetakse vaatama?  Sa oled ilmselt värskelt 18 saanud või veel noorem.

Tegelikult tahaks veel isegi noorem olla kui 18, aga kahjuks ei saa 🙂 Eks ma ikka mõtlesin, et keskealisena tuleb muresid juurde, mitte ei vähene.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinn on väsitav linn. Tartu on samuti väsitav, pigem kuhugi Tartu lähedale kolida, kus on vaiksem ja pole väga kaugel käia linna tööle, sest ega Tallinnas on samuti kõik täpselt sama kaugel. Tallinna kohta ütleks nii, et kõik need võimalused mis alguses tunduvad väga lahedad, ei paku mingist hetkest mingit huvi. Kõik on ju ühetaoline, kõik üritused, muuseumid, ka kontserdid. Edasi oled täpselt sama fakti ees, mida on Tallinnas rohkem teha kui Tartus või Valgas? Ei olegi midagi teha. Pigem tuttavate pealt nähtuna väiksemas kohas elavad käivad palju rohkem reisimas ja sõite tegemas kui Tallinnas elavad inimesed.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endise tartlase ja nüüdse tallinlasena võin öelda, et ma ei koliks iial tagasi Tartusse. Võin näitena tuua kasvõi selle, et Tallinnas on alati midagi teha või kuskile minna. Suvel Tartu täiesti välja surnud koht. Kõik head kontsertid on Tallinnas, teatrite vahel saab valida. Lennujaamast ei räägigi… peale pikka lendu hakka veel 200 km sõitma…prrr Meri on lähedal, palgad paremad. Töökohti on justkui rohkem. Ega need tartlased sisserännanud tallinlasi omaks ei võta. Tartu on hea ja mõttetu linn. Aga TA proovi ära, muidu jääb kripeldama.

Endise tallinlase ja vahepealse Tartu elanikuna (õppisin, seejärel töötasin) võin öelda, et Eesti linnadest eelistaks just Tartut. Ka suvine natuke vaikne ja väljasurnud Tartu oli minu meelest väga nunnu. Kui Tallinnas tuli mul suve saabudes kohe tunne, et “tahaks maakoju ära” ja veidi kahju oli, kui töölkäimine hoidis Tallinnas kinni ja veel maakoju sõita ei saanud, siis Tartu oli ka suvel elamiseks täiesti tore  – veidi vaiksemaks jäänud tolmused tänavad, botaanikaaed, Emajõe-äärsed rohtunud alad…

Milline Tartu praegune suvine õhkkond (kas suvel on linn nüüd rahvarohkem), ei oska kommenteerida.  Tartu uusarendustega kuskil linna servades (milline õhkkond seal on) pole ka kursis. Lihtsalt tean, et Tartu on nüüd palju laienenud. Mina elasin nö. vanas Tartus ehk linnaosades ümber kesklinna ja seal mulle sobis.

Tegelikult, kui praktiline elu võimaldab, siis peabki  elamiskoha valima nö. südame järgi – ehk siis just selle koha, kus on “see õige tunne”. Inimene on mitte masin, vaid emotsionaalne olend ja võimalus veeta oma eluaastad tunde järgi valitud nö. “õiges kohas”  annab elule tohutult juurde.

Selles mõttes ma saan teemaalgatajast ja tema mõtteviisist täiesti aru.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu üks suurimaid puudusi on hea palgaga töökohtade vähesus, aga elamiskulud on võrreldavad Tallinnaga. Kui oled kogenud meditsiinitöötaja, it-spetsialist, haridustöötaja, müügiinimene jms, siis võib tutvusteta midagi leida, aga paljudel aladel hoitakse oma kohast kümne küünega kinni. Lõpuks võidakse manduda, sest töökoha vahetamise võimalust, valikut eriti ka pole. Kõige paremini sobib Tartu tudengitele, kus erinevaid õppeasutusi ja eakaaslasi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka suvine natuke vaikne ja väljasurnud Tartu oli minu meelest väga nunnu.  Tartu oli ka suvel elamiseks täiesti tore – veidi vaiksemaks jäänud tolmused tänavad, botaanikaaed, Emajõe-äärsed rohtunud alad…

Nunnust linnast, mõnusast keskkonnast, botaanikaaiast, armsatest kohvikutest on vähe kasu, sest tööealistele inimestele on kõige olulisem teema töö, sissetulek ja valikuvõimalused. Tartus leiavad hea palgaga tööd teatud erialade inimesed. Lihtsalt lampi, omal algatusel pole teise linna kolida mõtet, kui just ei  pakuta erialast tööd.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka suvine natuke vaikne ja väljasurnud Tartu oli minu meelest väga nunnu. Tartu oli ka suvel elamiseks täiesti tore – veidi vaiksemaks jäänud tolmused tänavad, botaanikaaed, Emajõe-äärsed rohtunud alad…

Nunnust linnast, mõnusast keskkonnast, botaanikaaiast, armsatest kohvikutest on vähe kasu, sest tööealistele inimestele on kõige olulisem teema töö, sissetulek ja valikuvõimalused. Tartus leiavad hea palgaga tööd teatud erialade inimesed. Lihtsalt lampi, omal algatusel pole teise linna kolida mõtet, kui just ei pakuta erialast tööd.

Ja mitte ainult, vaid kyi need on väidetavalt rahvast täis, siis introverdi õnnetus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nunnust linnast, mõnusast keskkonnast, botaanikaaiast, armsatest kohvikutest on vähe kasu, sest tööealistele inimestele on kõige olulisem teema töö, sissetulek ja valikuvõimalused. Tartus leiavad hea palgaga tööd teatud erialade inimesed. Lihtsalt lampi, omal algatusel pole teise linna kolida mõtet, kui just ei  pakuta erialast tööd.

Seda küll. Aga ju teemalgataja on selle osa läbi mõelnud ja teab, mis ta seal Tartus tegema hakkaks. Tänapäeval ju väga paljud töötavad kodukontoritest. Mina nt kaalun ka Tartusse kollimist ning ma ei peaks sellepärast tööd vahetama. Ma töötan üle 2 aasta juba kodukontoris, nii et vahet ei ole, millises maailma punktis ma elan, peaasi, et töö tehtud saab. Mitmed meil töötajad elavadki Tartus, kuigi põhimõttelislet meie peakontor asub Tallinnas.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lahutamas abielu ja lapsed juba suured. Tahaks teha teoks oma unistuse ja kolida Tallinnast Tartusse. Tunnen, et see linn sobib mulle paremini, nii inimesed kui ka keskkond. Kahtlen aga selles, kas leiaksin veel 40-tes eluaastates uusi sõpru ja tuttavaid ning kas üldse kohaneksin täiesti uue eluga. Samas ega ma ka praegu väga tihti sõpradega kokku ei saa ning rongiga Tartust Tallinna sõita ei ole ju mingi probleem, lisaks olen ka oma aja peremees. Kas keegi on midagi sarnast teinud?

Esmalt. Igas linnas on hea elada, kui sul on seal sõpru või vähemalt häid tuttavaid. Muuseume mööda mütata saab pea igas linnas. Ise kolisin Talinnast ära, maakohta. Mõnus. Eesti on nii väike.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Ma jah teen sellist tööd, mida saab igal pool teha, seega ei sõltu asukohast. Ja kuigi olen küllaltki kinnine inimene, siis mulle väga meeldib käia erinevatel üritustel ja olla rahva hulgas. Uusi asju meeldib ka õppida, saaksin näiteks Tartu Ülikoolist midagi võtta, teha mikrokraadi vms.

Olen viimastel aastatel igal suvel mitu korda Tartus käinud ja ei ole küll täheldanud, et linn oleks välja surnud. See vist oli varem nii, kuid aeg on edasi läinud.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimastel aastatel igal suvel mitu korda Tartus käinud ja ei ole küll täheldanud, et linn oleks välja surnud. See vist oli varem nii, kuid aeg on edasi läinud.

Koroona ja piirangud ju. Mõistetav.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu on väga äge linn. Mitte ainult tudengitele. Tallinlasena on see ka minu soov sinna kunagi elama minna.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte ainult, vaid kyi need on väidetavalt rahvast täis, siis introverdi õnnetus.

Ja paljas mõte, et keegi võiks olla sinust erinev, on sinu õnnetus. Selline õelus ajab igast poorist välja. Kas on valus ka, kui sees niimoodi mädaneb, et lausa peab täiesti normaalse teema peale sappi pritsima?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte ainult, vaid kyi need on väidetavalt rahvast täis, siis introverdi õnnetus.

Ja paljas mõte, et keegi võiks olla sinust erinev, on sinu õnnetus. Selline õelus ajab igast poorist välja. Kas on valus ka, kui sees niimoodi mädaneb, et lausa peab täiesti normaalse teema peale sappi pritsima?[/quote

Rahvamassid on õudusunenägu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma töötan üle 2 aasta juba kodukontoris, nii et vahet ei ole, millises maailma punktis ma elan, peaasi, et töö tehtud saab.

Paar aastat kodukontoris töötamist seoses koroonaajaga on üsna lühike aeg. Teine asi on siis, kui on omandatud eriala, kus pole vajadust kohtuda tööandjaga, kolleegidega, klientidega ja juba aastaid on kodus töötatud ja on teada, et keegi ei hakka ka ühel hetkel kontoris käimisega survestama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Uus elu uues linnas