Esileht Pereelu ja suhted Uus elu uues linnas

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Uus elu uues linnas

Postitas:
Kägu

Paar aastat kodukontoris töötamist seoses koroonaajaga on üsna lühike aeg. Teine asi on siis, kui on omandatud eriala, kus pole vajadust kohtuda tööandjaga, kolleegidega, klientidega ja juba aastaid on kodus töötatud ja on teada, et keegi ei hakka ka ühel hetkel kontoris käimisega survestama.

Jah, eks aegajalt on ikka vaja kohtuda ja siis saab ka vajadusel Tartust Tallinna käia. Mina olen üsna kindel, et kui ma jätkan töötamist oma praeguses firmas, siis pidevat kohustuslikku kontoris käimist enam ei tule. Paar korda aastas sõidan vajadusel ka Tartust Tallinna või Riiga või kasvõi Stockholmi. Töö siis IT-arendus, see ilusti kodust tehtav. Otse klientidega ei suhtle, põhilised kokkusaamised ongi mingid meeskonna üritused. Pakin just kotti, et Riiga sõita pooleks nädalaks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimastel aastatel igal suvel mitu korda Tartus käinud ja ei ole küll täheldanud, et linn oleks välja surnud. See vist oli varem nii, kuid aeg on edasi läinud.

Koroona ja piirangud ju. Mõistetav.

Oota mida? Piirangud ja koroona on põhjus, miks POLE välja surnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oota mida? Piirangud ja koroona on põhjus, miks POLE välja surnud?

Piirangud ja koroona sunnivad paikseks jääma, siis ei lähe lihtsalt mujale ja ongi Tartus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pealinna inimesena elaks ainult pealinnas. Olen siin kogu elu elanud. Omal ajal ei kaalunud isegi Tartus ülikoolihariduse omandamist ja valisin TTÜ. Tartu on kuidagi vaikne ja uimane minu jaoks, ei tõmba see linn mind kuidagi. Suvel näiteks tunnen Pärnu vastu tõmmet, äge suvepealinn, meri ja Pärnu kohvikud ning rahvarohkus. Iga kell sõidaks suvel nädalalõppu Pärnu veetma, mitte Tartu. Aga tean mõnd pealinna inimest, kellele Tartu meeldib, sest Tallinnas on elutempo liiga kiire. Mis ma TA-le soovitaks. Kui sa tõesti tunned mingit tõmmet Tartu vastu ja tahad seal elada, siis mine ja tee unistus teoks. Kui ei tunne, siis jää pealinna.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin uudist, et tallinna vanalinnas enam ei käida. Et kohvikud see püsvad veel vaid kruiiside peal aga meie inimesed käivat seal vähe. On nii? Kas te olete ajakirjanikunaga nõus?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin uudist, et tallinna vanalinnas enam ei käida. Et kohvikud see püsvad veel vaid kruiiside peal aga meie inimesed käivat seal vähe. On nii? Kas te olete ajakirjanikunaga nõus?

Jah, eriti ei käi vanalinnas. Miks sinna minna? Et maksta parkimise eest hingehinda, kohvikus istumise eest hingehinda, mis elamust ma sellest saan? Mitte mingisugust. Poed on mingid mõttetud butiigid, kuhu minusugune tavainimene polegi oodatud, muuseumites käid korra viie aasta jooksul, sest seal suurt midagi ei muutu. Kus ma veel peaks käima seal?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raekoja platsis istudes saad sitta teenindust hingehinna eest. Ükspäev istusin seal, ootasin poolteist tundi, enne kui minust välja tehti. Siis visati mingisugune õudusunenägu lauda, mis pidi toit olema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin uudist, et tallinna vanalinnas enam ei käida. Et kohvikud see püsvad veel vaid kruiiside peal aga meie inimesed käivat seal vähe. On nii? Kas te olete ajakirjanikunaga nõus?

Jah, eriti ei käi vanalinnas. Miks sinna minna? Et maksta parkimise eest hingehinda, kohvikus istumise eest hingehinda, mis elamust ma sellest saan? Mitte mingisugust. Poed on mingid mõttetud butiigid, kuhu minusugune tavainimene polegi oodatud, muuseumites käid korra viie aasta jooksul, sest seal suurt midagi ei muutu. Kus ma veel peaks käima seal?

Ok, sulle sobib ilmselt kaubanduskeskustes käia, kus saaks ikka autoga kohe ukse ette tasuta parkida, käia mööda kiimoe poode ja kui veab, siis on ka soodsam kohvik olemas. Minu meelest jälle on vanalinna söögikohad samades hinnaklassides, mis mujalgi, olenevalt kategoorast muidugi, kas tahta pubi, restorani või kohvikut. Aga normaalne on teha ka koha kohta väikest eeltööd, sest näiteks pool (vähemalt) on vallutanud tõesti üks maffia: RAEKOJA PLATSI SALAPÄRANE KUNINGAS: toidukriitikute põlguse pälvinud restorane peab astroloogiahuviline itaallane (ohtuleht.ee)

Tööl on seal ka enamasti umbkeeldes venkud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, sulle sobib ilmselt kaubanduskeskustes käia, kus saaks ikka autoga kohe ukse ette tasuta parkida, käia mööda kiimoe poode ja kui veab, siis on ka soodsam kohvik olemas

Vanalinna butiikide ja kiirmoe kettide või siis Raekoja platsi jubedate restoranide ja kaubanduskeskuse kohvikute vahele jääb veel igasuguseid variante, kas tead.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar aastat kodukontoris töötamist seoses koroonaajaga on üsna lühike aeg. Teine asi on siis, kui on omandatud eriala, kus pole vajadust kohtuda tööandjaga, kolleegidega, klientidega ja juba aastaid on kodus töötatud ja on teada, et keegi ei hakka ka ühel hetkel kontoris käimisega survestama.

Jah, eks aegajalt on ikka vaja kohtuda ja siis saab ka vajadusel Tartust Tallinna käia. Mina olen üsna kindel, et kui ma jätkan töötamist oma praeguses firmas, siis pidevat kohustuslikku kontoris käimist enam ei tule. Paar korda aastas sõidan vajadusel ka Tartust Tallinna või Riiga või kasvõi Stockholmi. Töö siis IT-arendus, see ilusti kodust tehtav. Otse klientidega ei suhtle, põhilised kokkusaamised ongi mingid meeskonna üritused. Pakin just kotti, et Riiga sõita pooleks nädalaks.

Ilus jutt, aga ühel hetkel sa pole enam tiimis, sest keegi noorem haaras selle koha, sest sind polnud kohal. Eriti loeb juhtkonna muutus, kui meeldisid eelmisele, siis ei meeldi uuele. Saad aru, elus visatakse sind minema kiiremini kui usud, kui ei usu, oled noor naiivitar

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ootasin poolteist tundi, enne kui minust välja tehti.

Kes see ometi viitsib niikaua oodata??

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vot, aga Tartu Raekoja plats pole välja surnud. Mõnusad toidukohad, maitsvad toidud ja toitude hinnad ka samad mis mujal Tartu kohvikutes, pubides.
Emajõgi pole ka rohtunud. Pole küll õnneks tsementi valatud, aga just uuendati sel kevadel, kuigi enne polnud seal ka midagi viga.
Lemmiklinn! ❤️

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te Tallinnas neid rahvamasse näete?

Mõnes suurest linnast Tallinnasse tagasi tulles on meie tänavad ikka täiesti inimtühjad.

Rääkige nende inimestega, kes Kiievist tulnuna hetkel Tallinnas elavad. Vaikne, rahulik, vähe inimesi – selliselt kirjeldatakse Tallinnat.

Igas linnas ja asulas on võimalik elada väga toredasti. Sõltub ju inimesest, mis talle meeldib ja mida igatseb. Igaühele oma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin uudist, et tallinna vanalinnas enam ei käida. Et kohvikud see püsvad veel vaid kruiiside peal aga meie inimesed käivat seal vähe. On nii? Kas te olete ajakirjanikunaga nõus?

Loomulikult on nii, juba aastaid. Mida ma seal Tln vanalinnas regulaarselt teen, sõidan piritalt eraldi selle jaoks, et munakividel turnida saaks? Ime, et seal üldse veel midagi elab peale turistide põuda ja koroonat. Parkimine on röögatu ja õieti polegi nagu, kohvikud on mingit turistijura täis, turistilõks täielik. Osta ega teha pole seal ju midagi, vanalinnapäevad praegu ainult. Kõige kindlamalt satun sinna korra aastas talvel  jõululaadale käima ja uisutama või mõnele üritusele, mitte niisama.

Tartu suvel on väga mõnus koht, tudengeid jah pole, aga see on 2 kuud, enne on tudengipäevad, suvel on laadad, hansapäevad, poolest augustist on jälle noori linn täis. Suvel nagunii lähen mere äärde ja maale, ei käi isegi kesklinnas väga tihti.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine käi ära, eriti kui töö lubab ja peret pole sabas. Kui tead, mis kant meeldib, saad sinna esiteks üürida, vaadata, elada sisse, kas kant, olud, linn ja elukeskkond meeldib, edasi juba vaadata, kas osta või olla ajutisemalt. Tagasitulemist pole ju ka keegi ära keelanud, kui ikka päris pole see, millest unistasid. Mis sind takistab. Ma muidugi kolisin niimoodi teise riiki prooviks, seega ma väga ei saa aru, mida on Tartusse kolimisel põdeda 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin uudist, et tallinna vanalinnas enam ei käida. Et kohvikud see püsvad veel vaid kruiiside peal aga meie inimesed käivat seal vähe. On nii? Kas te olete ajakirjanikunaga nõus?

Käiakse ikka, pigem on ööelu kadunud ja see ei ole üldse halb.
Aga seal on väga mõnusaid restorane maitsvate toitudega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan üürida Tartus pooleks aastaks korter – selle ajaga saad aru, kas sobib sulle. Ja ühtlasi jõuad igal pool kolada ja lemmik-linnaosa üles leida.

Põlise tallinlasena võiksin elada ka Haapsalus või Helsingis, aga Tartu jääb umbseks – merd pole.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

19 aastat hiljem /-/Tartus ma kõiki linnaosasid ei tunne.

Kuidas see võimalik on? Mida sa siis teinud oled kõik need aastad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin uudist, et tallinna vanalinnas enam ei käida. Et kohvikud see püsvad veel vaid kruiiside peal aga meie inimesed käivat seal vähe. On nii? Kas te olete ajakirjanikunaga nõus?

Käiakse ikka, pigem on ööelu kadunud ja see ei ole üldse halb.

Aga seal on väga mõnusaid restorane maitsvate toitudega.

Milliseid restorane? Too mõni näide, sest mulle küll ei meenu ükski.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole ühest vastust, kumb on parem, Tartu või Tallinn. Ühele meeldib üks ja teisele teine. Mina teemaalgataja asemel koliks ja annaks oma unistusele võimaluse, kaotada pole midagi. Oma mugavustsoonist väljaastumine toobki tihtipeale mõne toreda muutuse ellu.

Mis suhtlemisse puutub, siis mina õppisin pandeemia ajal, et mulle väga sobib neti teel suhelda ja mul pole tingimata vajagi kokku saada. Mõned korrad aastas küll, aga iganädalaselt ma sellest puudust ei tunne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ootasin poolteist tundi, enne kui minust välja tehti.

Kes see ometi viitsib niikaua oodata??

Oleks süüa tahtnud, poleksi oodanud. Pigem tahtsin istuda. Mõtlesin, et kui raha ei taha teenida, oma asi siis. Istume seni, kui jutud räägitud, aga siis mingi alaealine muulane ikkagi tuli.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan üürida Tartus pooleks aastaks korter – selle ajaga saad aru, kas sobib sulle. Ja ühtlasi jõuad igal pool kolada ja lemmik-linnaosa üles leida.

Põlise tallinlasena võiksin elada ka Haapsalus või Helsingis, aga Tartu jääb umbseks – merd pole.

Pole jah seda haisvat merd. Pirita kant on ikka jube. See eest on siin puhas Emajõgi. See Emajõe vee värske lõhn ja puude lõhn kokku on taevalik. Ei mingit risu ega muud jura. Palju puhast peenet liiva…

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilus jutt, aga ühel hetkel sa pole enam tiimis, sest keegi noorem haaras selle koha, sest sind polnud kohal. Eriti loeb juhtkonna muutus, kui meeldisid eelmisele, siis ei meeldi uuele. Saad aru, elus visatakse sind minema kiiremini kui usud, kui ei usu, oled noor naiivitar

Nohjah, ju sa siis tead parmini kui mina, mis IT-maailmas ja minu töökohas toimub. Mina tean seda, et hetkel on IT-arenduses totaalne tööjõu puudus. Ja keegi pole füüsliselt “kohal”, eelkõige see noorem põlvkond, kes  on harjunud üsna mugava eluga. See kaugtöö on uus normaalsus ja oleks ikka väga imelik üksi kontoris tööl käia muretsedes, et äkki mind muidu pole õigel ajal “kohal”, kui kõik teised samal ajal kodukontorist töötavad.

Loomulikult annan ma endale aru, et ühel päeval ma ei pruugi oma tööga enam hakkama saada ja võin siis tööst ilma jääda. Aju ei pruugi kõigele uuele enam kaasa tulla. Aga kodukontor selle põhjuseks nüüd küll ei ole. Me nimelt rahvusvaheline firma ja meil töötajaid väga paljudest riikidest ja kohtadest, mitte keegi pole kuskil ninapidi koos kogu aeg niikuinii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida tähendab kiire elutempo? Et Tallinnas on elutempo kiire? On see siis nagu hea või halb ja kes või mis selle kiire elutempo dikteerib?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu parimad sõbrad elavad minust üle 100 km kaugusel, üks Viljandis ja teine Tartu lähedal. Ei ole mingi probleem nädalavahetuseks külla sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan sageli Tartus müügiks olevat kinnisvara ja jätkuvalt imestan, kui halvas seisukorras see on. Kõik need paljud puumajad – korter ehk enam-vähem, aga majade fassaadid, katused on ikka kohutavas seisukorras, peldikud endiselt koridoris, pesemisvõimalused nii ja naa – küll on lihtsalt kööki dušikabiin pandud, küll on wc-poti kõrval maas lihtsalt äravool ja duši võtmine käib sisuliselt kempsus. On see siis see romantika?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole jah seda haisvat merd. Pirita kant on ikka jube. See eest on siin puhas Emajõgi. See Emajõe vee värske lõhn ja puude lõhn kokku on taevalik. Ei mingit risu ega muud jura. Palju puhast peenet liiva…

misasi on haisev meri? Käin Tallinnas ja põhjarannikul mere ääres iga päev, 350 päeva aastas kindlasti, ja vast 10 päeva aastas on õhus miski, mis sisemaa-inimesele võib tunduda haisuna, mere ääres kasvanule aga armsa merelõhnana.

Emajõe värske lõhn ja puhas liiv – no sorri aga merega võrrelda… Pirita suhtes sul vist hapud viinamarjad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on Tartu suurim probleem just see jube jõgi. Tume ja läbipaistmatu, sogane, ohtlik. Selline tunne kogu aeg, et mingi laip ikka ujub seal kogu aeg. Sest linnas on ju kaldad sellised, et kui sisse kukud, siis sinna jääd.

Näedsa, kui erinevad on arvamused. 😀

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võin näitena tuua kasvõi selle, et Tallinnas on alati midagi teha või kuskile minna. Suvel Tartu täiesti välja surnud koht. Kõik head kontsertid on Tallinnas, teatrite vahel saab valida. Lennujaamast ei räägigi..peale pikka lendu hakka veel 200 km sõitma…prrr Meri on lähedal, palgad paremad.

Meri on siit loetelust ainuke asi, millega päri olen. Suvist väljasurnud olemist ja kaugtöö võimalust juba kommenteeriti. Mis on “kõik head kontserdid”, sõltub inimesest, aga mingisugused kontserdid käivad ju ka mööda Eestit ringi ja siis on üks kord peaaegu alati ka Tartus. No teatrifännil on võibolla jah raskem kui Tallinnas, samuti kui lendad kümme korda aastas või rohkem. Mina oma lendamise sagedusega elan üle, ja Tallinnas on ju ka sõpru-sugulasi, kelle juures enne või pärast lendu puhata.

Teemaalgataja, 40. eluaastates oled ju tegelikult veel noor inimene. Uusi sõpru võib kõige kergemini leida ühiste hobide kaudu. No võibolla igasugune ühistegevus ei loo kergesti suhteid, nt joogatrennis käiakse ära ja minnakse pärast laiali ilma erilise suhtlemiseta. Aga näiteks rahvatants vm tantsuklubid, igasugused seltsid ja ühingud – neid on Tartus seinast seina. Mälumäng, ERMi Sõprade Selts, võib käia loomade varjupaigas vabatahtlikuks – lihtsalt esimesed asjad, mis pähe tulid. Ja kui mõtled ülikoolis mikrokraadi teha, sealt kaudu võid samuti sõpru leida. Ja oleneb ka, millise elukoha valid. Mõnes väiksemas kortermajas võib olla ees vahva seltskond, kes võtab su kiiresti omaks (see muidugi on suuresti vedamise asi).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan sageli Tartus müügiks olevat kinnisvara ja jätkuvalt imestan, kui halvas seisukorras see on. Kõik need paljud puumajad – korter ehk enam-vähem, aga majade fassaadid, katused on ikka kohutavas seisukorras, peldikud endiselt koridoris, pesemisvõimalused nii ja naa – küll on lihtsalt kööki dušikabiin pandud, küll on wc-poti kõrval maas lihtsalt äravool ja duši võtmine käib sisuliselt kempsus.

Ja mis hinnad! Krabatakse kõike, mis müüki paigatakse ja ostetakse mingeid sarasid, kus pole isegi omaette tualetti, pesemisvõimaluseks on köögis asuv dušikabiin, elektriküte või nurgas seisev vana, lagunev ahi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Uus elu uues linnas