Esileht Ilu ja tervis Uus epitsenter, koroonaviirus murrab Itaaliat

NĂ€itan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Teema: Uus epitsenter, koroonaviirus murrab Itaaliat

Postitas:
KĂ€gu

Aitaks kĂŒll, aga paraku elan ma mitme perega koos ja mitte keegi mind ei usu. Nemad ei kasuta nutikat, kui kasutavad siis ei loe uudiseid ega meediat. Nemad ei usu, et see euroopaski on. Naeravad vaid ja elavad elu edasi.

Kui kord pauk on kÀes, siis nad ilmselt enam ei naera, aga eks sinna lÀheb veel sutsuke aega.

Mul on paraku jah pere, lapsed, mees, vanavanemad ja ma ei saa neid maha jĂ€tta ja Koost ĂŒksi metsa, nad saadaksid mind hullumajja, sest nemad ei usu, et mingi viirus olemaski on. Ma. Olevat hull ja kujutan asju ette 🙂

Seega, mina end paraku pÀÀsta ei saa, aga tehke seda teie.

Ma ei tea, kÔlab ikka vÀga jabura ja otsitud vabandusena, ilmselgelt sa ei hooli ei endast ega oma lÀhedastest.

Hoolin, aga nad endiselt naeravad, mis siis et Itaalia juba kohutavas seisus. Nad ei ava uudiseid ja neid ei huvita.
Ma tĂ”esti ei saa lastega PĂ”geneda, nad saadavad politsei jĂ€rele ja topivad kinnisesse asutusse, sest kĂ”ik ju korras ja ma kujutan ette 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Ma tĂ”esti ei saa lastega PĂ”geneda, nad saadavad politsei jĂ€rele ja topivad kinnisesse asutusse, sest kĂ”ik ju korras ja ma kujutan ette 🙂

Seal kinnises asutuses oleks sul ju hea turvaline olla?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kas siis perekoolikatest tÔesti keegi ei ole sellise ala peal ja valgustaks kuidas neid on ette valmistatud?

Levivat hirmu ja paanikat aitab tĂ”epoolest vĂ€ltida see, kui rahvale selgitada kriisiplaani. Ma usun, et valitsuse tasandil on plaan olemas, kuid praegu oleks vast mĂ”istlik korraldada ka sellesisuseid Ă”ppusi. Viime ju iga-aastaselt lĂ€bi igasuguseid kriisiĂ”ppusi, miks mitte nĂŒĂŒd siis sellest viirusest lĂ€htuvaid? Samuti on mĂ”istlik informeerida inimesi, et kodus oleks vajadusel nĂ€it. 14 pĂ€eva söök ja jook; palavikku alandavad tabletid, ĂŒldturgutavad vahendid (vitamiinid); desinfitseerimisvahendid; kange alkohol (nii desinfitseerimiseks kui ka palaviku alandamiseks); autol oleks bensiinipaak tĂ€is. VĂ€ltimatuks liikumiseks tĂ€navatel kaitsevahendid: prillid, kummikindad, nĂ€omask. ÜhesĂ”naga, kui inimene tunneb, et tema eest natukenegi mĂ”eldakse ja hoolitsetakse, tunneb ta juba ennast turvalisemana. Muidugi peaks vĂ”imaldama inimesel, kes tunneb ennast haigena, jÀÀda koju ka ilma haigusleheta. Mis iganes haigus tal ka poleks, tuleb kodune reĆŸiim talle igal juhul kasuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Levivat hirmu ja paanikat aitab tÔepoolest vÀltida see, kui rahvale selgitada kriisiplaani.

http://kesknadal.ee/2020/02/02/tanel-kiik-eesti-tervishoiususteemil-on-valmisolek-koroonaviiruse-ohjamiseks/

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Samuti on mĂ”istlik informeerida inimesi, et kodus oleks vajadusel nĂ€it. 14 pĂ€eva söök ja jook; palavikku alandavad tabletid, ĂŒldturgutavad vahendid (vitamiinid); desinfitseerimisvahendid; kange alkohol (nii desinfitseerimiseks kui ka palaviku alandamiseks); autol oleks bensiinipaak tĂ€is.

Seda on juba mÔnda aega rÀÀgitud. Isegi mingi e-mail liikus mingi pool aastat tagasi, kus oli kriisiks valmistumise soovitused. Selle koha ka raamat vÀlja antud. Ja info kriisiks valmistumise kohta on koos siin: https://kriis.ee/valmistumine-kriisiolukordadeks/kriisiolukordadeks-valmistumine-pere-ja-kogukonnaga/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Siin on ikka olnud lademes arste, tippjuhte jm eriti tĂ€htsaid kĂ€gusid. NĂŒĂŒd enam ei olegi?
Mille eest teile kÔigile 3000+ neto makstakse?

Kas perekoolis lugemise ja kirjutamise eest makstakse osadele 3000? Seda ma ei teadnudki, kuidas sellele tööle saab?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Levivat hirmu ja paanikat aitab tÔepoolest vÀltida see, kui rahvale selgitada kriisiplaani.

http://kesknadal.ee/2020/02/02/tanel-kiik-eesti-tervishoiususteemil-on-valmisolek-koroonaviiruse-ohjamiseks/

See on ju juba vana artikkel ajast, kus ilmselgelt ei usutud, et miskit meile jĂ”uab. Peale selle artikli ilmumist oli ju veel too juhus, kus ĂŒhed haigusnĂ€htudega inimesed otsisid reisilt tulles abi, aga keegi ei osanud adekvaatset nĂ”u anda.
Seega ma vÀga ei usu, et meil see töötav plaan ikka olemas on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Koroona jĂ”udis ka TĂŒrki, 12 haiget 3 surnut.

TĂŒrgi reisid jÀÀvad sel aastal kenasti Ă€ra, kuu pĂ€rast ilmselt on neid nakatunuid seal 100 000.

Õudukas.

Kustkohast selline info tuli? TĂŒrgi kohta kĂŒll pole terve pĂ€eva jooksul viirusetabelisse ĂŒhtegi mĂ€rget tulnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Koroona jĂ”udis ka TĂŒrki, 12 haiget 3 surnut.

TĂŒrgi reisid jÀÀvad sel aastal kenasti Ă€ra, kuu pĂ€rast ilmselt on neid nakatunuid seal 100 000.

Õudukas.

Kustkohast selline info tuli? TĂŒrgi kohta kĂŒll pole terve pĂ€eva jooksul viirusetabelisse ĂŒhtegi mĂ€rget tulnud.

Paniköör tegutseb ilmselt.
TĂŒrgi teatas tĂ€na piiri sulgemisest Iraaniga, sest Iraanis on 8 surmajuhtumit. Suleti raudteeliinid, maanteed ja lennuliiklus Iraaniga on katkestatud.
TĂŒrgi pĂŒĂŒab oma turismisektori siiski avatuna hoida (praeguse seisuga).
TĂŒrgis seni nakatunuid pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Bergamo lennujaamas on samad meetmed, sĂ”itsin just sealtkaudu suusatama. KĂ”igil mÔÔdetakse kehatemperatuuri ja kui on palavik, nabitakse kohe kinni. MĂ”tlesin, et pĂ€ris jube, kui sul on mingi kerge tavaline viirus ja siis pistetakse koroona omadega ĂŒhte punti ja saadki selle endale ka, kui enne ei olnud.

Igasuguse palavikuga vĂ”iks kodus olla, mitte reisida. See on kahjulik endale – palju kergemini vĂ”ib midagi muud kĂŒlge saada ja ka teistele.

Mis see palavik nende mĂ”istes on? MĂ”ne inimese kehatemperatuur ongi natuke kĂ”rgem ja on inimesi, kelle puhul 37 on tavaline temperatuur. Mul endal on tarkusehamba kasvamisest tulenenud pĂ”letikust samuti kerge palaviku visanud (37 ja natuke peale), mis kestis seni, kuni igemest pĂ”letik taandus. Haiguslehel sellise asjaga ei olnud, lihtsalt sĂŒĂŒa oli ĂŒhe suu poolega kehvem.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mitte et see meid enam p22staks

Aga allkirjastage palun, rahvale valetamise eest.

https://www.change.org/p/united-nations-call-for-the-resignation-of-tedros-adhanom-ghebreyesus-who-director-general?recruiter=312406669&recruited_by_id=1d5b8af0-0d0e-11e5-a816-73866ddfdb04&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=petition_dashboard

Ege, rahune.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ohh, kui hea meelega oleksin paar nÀdalat karantiinis.
Esimesed pÀevad magaks.
Siis loeks, vÀhemalt 10 raamatut on ootel.
Siis vÔtaks mÔne arvutimÀngu ette.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

NĂŒĂŒd koroona möllab juba kuskil Tenerifel hotellis. 1000 inimest karantiinis.
Ei tea kas Soomest Eestisse laevaga reisida oleks ohutu?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Noh tere tulemast ilkujad, kuidas kuu hiljem tunne on?
Meie eesti alles hakkab hoogu vÔtma, kuu pÀrast saame tibusid lugeda.
Masendav, kuidas puudsin kuude kaupa inimesi Àratada, aga mitte keegi ei kuulanud.
Eks selle koroonagagi ole, et saad nagu hetkeks terveks ja jÀrgmisel hetkel juba haigla+ intensiiv.
TĂ€nud ilkumast!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mida sa ise praegu teed? Ilgud nĂŒĂŒd ju tĂ€pselt samamoodi nagu teisedki. Enne olid suur tĂ”ekuulutaja ja maailmaparandaja ja vaene prohvet, keda keegi ei kuulanud, nĂŒĂŒd tulid siia mĂ”nulema ja peesisklema, kĂ€tt-kĂ€tt-kĂ€tt, vaadake kĂ”ik, minul oli Ă”igus.
Kujutad nĂŒĂŒd ette, et koroona hakkab kĂŒlge ainult neile, kes sind ei uskunud, aga sulle endale mitte, vĂ”i mis selle tĂ€nitamise mĂ”te on?
TÀnud oma tÔelist palet avaldamast. Oled samasugune must nagu kÔik teised pajad ja katlad siin teemas.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Noh tere tulemast ilkujad, kuidas kuu hiljem tunne on?
Meie eesti alles hakkab hoogu vÔtma, kuu pÀrast saame tibusid lugeda.
Masendav, kuidas puudsin kuude kaupa inimesi Àratada, aga mitte keegi ei kuulanud.
Eks selle koroonagagi ole, et saad nagu hetkeks terveks ja jÀrgmisel hetkel juba haigla+ intensiiv.
TĂ€nud ilkumast!

Vaevalt, et su pere sind vaid selle koroonajutu pÀrast kinnisesse asutusse panna tahab. Ju oled muidu ka uhhuuu. VÔi miks ei vÔta oma lapsi ja Àra ei koli, kui kÔik nii pahad ja lollid on sinu peres su jutu jÀrgi?

Please wait...
NĂ€itan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Esileht Ilu ja tervis Uus epitsenter, koroonaviirus murrab Itaaliat