Esileht Pereelu ja suhted Uus kass ja vana kass, mida teha??

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Uus kass ja vana kass, mida teha??

Postitas:

Võtsime ca nädal tagasi endale kassipoja, et suur kass ei peaks päevad läbi igavlema kodus ja et tal oleks kellegagi mängida. Suur ei ole ka teab mis vana, 3a alles. Kuid kahjuks on hoopis nii, et suur kass on väikse pärast stressis. Varem oli ta kohutav pugejas, pidevalt ronis sülle, tuli uksele vastu, tahtis mängida. Nüüd aga ei midagi sellist, istub kogu aeg eraldi, pool päeva võib kuskil peidus olla.
Enam ei tea mida teha, ei tahaks väiksest ka loobuda, aga samas nii ka ei saa. On ehk kellelgi kogemusi sellise asjadega? Jah, sai veidi rutakalt see kass võetud, kuid lootsime tõesti, et suur kass lepib temaga paari päevaga, seda aga ei ole juhtunud ja kardan et ei juhtu ka enam. Või peab väikse tõepoolest ära andma? See oleks praegu temale ilmselt suhteliselt lihtne veel, kuna ta alles pisike(4k). Ema juurde tagasi viia ei saa, kuna seal ei olnud tal mingeid tingimusi, oli pesakonnast kõige nõrgem ja keegi ei hoolinud ka, et teised sõid söögi tema eest ära jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:40; 05.02 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanuril võttis leppimine aega 3 nädalat, tuttava kassil terve kuu. Tuleb üle elada see aeg 🙂 minu omad on hetkel parimad sõbrad, kes magavad teineteise kaisus, mängivad ja söövad koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

anna aega kassile, nii kiiresti need asjad ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie vanuril hakkasid kassipoja majjatuleku peale südamehäired(lõõtsutas) ja suri paari nädalaga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks aega kolm kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2 aastane leppis lõplikult kolme nädalaga. Nüüd mängivad küll rõõmsalt koos ja vanem kass ilmselt lapsendas ta lõpuks. Hoiab ja hoolitseb, aga esimesed kaks nädlat urisesid kumbi oma nurgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kass ei ole karjaloom! Minul on ainult üks kord elus olnud kaks kassi korraga, aga võtsin nad ühel ajal ja tittedena (mõlemad siis pisikesed). Ja ka siis kujunes hiljem välja, et üks oli domineerivam, teine tuhvlialune.
3. aastane kass pole ka enam poisike (plikake). Kummast soost nad Sul on üldse? Räägitakse, et emased lepivad pisikese kassiga paremini. Isased (isegi lõigatud) on tõrjuvamad.
Soovitan (kuigi ei oma antud teemas erilisi kogemusi)-tekita lisaaega oma vanema kassi jaoks, tegele temaga, lase ta esimesena toidukausi juurde sööma (kassidel on SUUR ego), koju tulles otsi ta kohe üles ja tervita teda esimesena.
Samuti kipuvad kassipojad vanemaid kasse mänguhoos liigselt sikutama/kiusama/häirima jne. Leia oma esimesele kassile aeg ja koht, kus ta saaks vähemalt paar tundi päevas olla omaette/koos omanikuga.
Ja kui aja jooksul asi ei parane, siis peaksid loomulikult midagi ette võtma. Kurb küll. Sel juhul peaksid südame kõvaks tegema ja eelistama vanemat kassi. Noorema kohanemisvõime on parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6 aastane kass leppis 3 kuuse kassipojaga 4 päevaga. Väike kass tõi kohe elu majja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omal võttis leppimine aega, isegi suletekil hakkas pissimas käima nädalakese. Ka peale 6 aastat pole suurimad sõbrad aga lepivad kuidagimoodi. Mõnikord torgib üks teist ja pärast vastupidi. Mõnikord magades isegi kogemata sabad sõlmes. Vana kass vahel unustab, et peaks kade olema. Kuna kumbagi tervisel ohtlik pole ja saavad hakkama, siis nii ongi jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti harjuvad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tekita kummalegi eraldi vets ja söögikauss. Võimalus eraldi tubades olla.
Peaks ära harjuma lõpuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil läks ka vist umbes 3 nädalat, aga kassititt oli pisike ka, leidlaps umbes 1-kuune, seega väga väike ja suurem kippus alguses liiga tegema – panimegi ööseks eraldi, et vana väikest nahka ei paneks. nüüd on sellest aasta, vana kass (toona oli 2a vana) sai oma lisakilodest lahti ja möllavad ja mürgeldavad, vahest on nattipidi kinni aga enamuse osa ajast tukuvad teineteise kaisus 🙂 saavad suurepäraselt läbi ja peale seda 3 nädalat pole kumbki kummagi peale ei sisisenud ega urisenud. seega, anna aega harjuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks mingi 2 nädalat.Esimene kass oli 2a kui tõime ka talle 3 kuuse sõbra.Algul suurem kass kartis uustulnukat, sest polnud ju ühtegi teist kassi kunagi näinud 😀
Aga siis tuli vimm, üritas pisikest paika panna, läks kallale ja nahutas, päeval kui tööl olime siis panime eraldi tuppa ja õhtul jälle tutvusid.
Ja nüüd on suurimad sõbrad, magavad koos, pesevad üksteist ja ikka kaklevad ka, siiani on suurem ikka boss, aga noorem ikka kiusab ka ja norib ise keretäie välja.Igatahes on nad jube vahvad ja jube tüütud samal ajal 😀
Aa panin neile algul ka eraldi wc ja söögikausid, aga ikka sõid ja pissisid ühes kohas.Mõlemad on isased ja lõigatud, räägitakse et ühesoolised ei saa eriti hästi läbi, aga meil läks õnneks nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meie vanuril hakkasid kassipoja majjatuleku peale südamehäired(lõõtsutas) ja suri paari nädalaga…[/tsitaat]
Appi! Vahel olen mõelnud, et võtaks loomale lemmiklooma, aga nüüd küll mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil läks aega paar kuud, aga vanem kass kes enne suhtlemist nurus, ignoreeris mind paar kuud peale kassipoja majja toomist . Nüüdseks juba 13 aastat elavad sõbralikult koos

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel võtab harjumine nädalaid. Et oma vana kassi rahustada võid küsida loomakliinikust looduslikke tilku Serene UM ja Royal Canini toitu Calm. Mõlemad toimivad ruttu ja hästi. Sinu kassi käitumine on täiesti normaalne, teie kodutöö enne kassivõttu aga kehvakene:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kurvaks teeb inimene kes võtab teise kassi ja juba nädala pärast mõtleb, et tagasi võiks anda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei tahaks tagasi anda, aga ikkagi peab. Suur kass pole nädal aega midagi söönud, varem oli ilus ja tugev, nüüd aga täielik luukere. Sellest spets toidust ei usu, et abi oleks, kuna ta ei söö isegi liha ega viinerit, mis varem teda hulluks võis ajada. Lihtsalt nuusutab korra ja kõnnib minema. Samuti oli tema lemmikmänguks hõbepaberist kuulikestele järgi jooksmine, nüüd ei mingit huvi nende vastu. Olgu veel igaksjuhuks öeldud, et mõlemad on emased, suur steriliseeritud.
Lisaks oli ta nüüd üleeile lõunast saadik järjest kapis peidus, otsisime kõik kohad läbi aga ei leidnud teda, kutsumise peale samuti ei tulnud. Arvasime juba et on õue lipsanud ja selliste külmadega ta seal kaua vastu ei peaks. Täna aga tuli jalatsikapist välja, nagu õige kass kunagi, selline kergendus oli sel hetkel. Süüa küll endiselt ei tahtnud, õnneks jõi vähemalt veidi vett. Kusjuures ma vaatasin sinna kappi ka eelnevalt, kuid ta oli nii taha jalatsite alla pugenud, et ei näinud teda.
Seega ainus variant, mida ma näen, on siiski uuest kassist loobuda. Vähemalt on ta nüüd kosunud ja saab oma ema juurde tagasi, kust ta loodetavasti leiab endale uue kodu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 22:40; 05.02 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomadel võtab alati aega, et harjuda. Ma pidin vahepeal kuu aega sõbranna kassi hoidma, kuigi mul on kodus kurjad koerad, kes aias kassidele üsna ohtlikud on, nii et isegi kartsin, ei jätnud neid kunagi üksi, kuigi koerad said aru, et seda kassi ei tohi puutuda – alguses käisid kõik loomad mööda seinaääri karv turris, kahe nädala pärast magas kass mu koertel seljas ja polnud ühtki probleemi. Kui see kass harjus minu koertega, harjub ka sinu kass uue kassiga, anna ainult aega veits.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Uus kass ja vana kass, mida teha??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.