Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus kinnisvaralaen

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Uus kinnisvaralaen

Postitas:
Kägu

Mis laenuvõimalused on, kui sooviks osta korteri väljaüürimise eesmärgil, kui juba kodulaenuga ostetud maja on olemas?

Maja väärtus on ostuhinnaga võrreldes suurenenud, laenujääk vast pool maja väärtusest.

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sültub ju sinu palgast, kas pank annab sulle teise laenu. see, et sa tahad seda välja üürida, mõjutab asja vaid nii palju, et intress on kõrgem kui koduks ostmise puhul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa seda öelda kavatsed, et üüriks ostad, siis ei ole tegemist enam kodulaenuga ja intress on kõrgem. Sellisel juhul nad annavad eralaenu vms, sõltuvalt pangast võib see nimetus erineda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su sissetulek kannatab välja 6% intressi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su sissetulek kannatab välja 6% intressi?

Noh, koos euriboriga tuleb selle laenu intress ikka oluliselt kõrgem kui 6%. Kuna tegemist ei ole kodulaenuga, siis on marginaal ise juba miski 4%. Sellele liida siis juurde euribor, mis on täna juba 2.278%. Lähiajal tõuseb euribor veel kõrgemale. 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, koos euriboriga tuleb selle laenu intress ikka oluliselt kõrgem kui 6%. Kuna tegemist ei ole kodulaenuga, siis on marginaal ise juba miski 4%. Sellele liida siis juurde euribor, mis on täna juba 2.278%. Lähiajal tõuseb euribor veel kõrgemale.

Jap, ta enda olemasolev kodulaen hakkab olema 6% kandis, uus palju kõrgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodulaenu sa selleks ei saa. Seda pead ise teadma, kas ja milline pank vastavat laenutoodet pakub ja edasine sõltub sinu enda sissetulekust. Olemasoleva kinnisvara väärtus ega laenu jääk ei puutu asjasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures mulle anti teine kodulaen 2016 aastal. Ma ostsin selle korteri oma tudengist lapsele ja laenu ma sain ilma probleemideta. Olemasolev laen puutus asjasse ainult niipalju, et su maksevõime hindamiseks nad arvestavad, et sul see kohustus juba on. Muus osas ei tohiks puutuda. Aga eks uuri pangast, mis võimalused sul on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures mulle anti teine kodulaen 2016 aastal. Ma ostsin selle korteri oma tudengist lapsele ja laenu ma sain ilma probleemideta. Olemasolev laen puutus asjasse ainult niipalju, et su maksevõime hindamiseks nad arvestavad, et sul see kohustus juba on. Muus osas ei tohiks puutuda. Aga eks uuri pangast, mis võimalused sul on.

Kui sa laenu võttes teatad, et hakkad seda kinnisvara välja üürima, siis sulle kodulaenu ei anta. Välja üürimine on nn äritegevus ja sellel juhul soodsa intressiga kodulaenu ei saa.

Muidu saab jah võtta veel teise kodulaenu, aga sihtotstarve peab siis ikka vastav olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa laenu võttes teatad, et hakkad seda kinnisvara välja üürima, siis sulle kodulaenu ei anta. Välja üürimine on nn äritegevus ja sellel juhul soodsa intressiga kodulaenu ei saa. Muidu saab jah võtta veel teise kodulaenu, aga sihtotstarve peab siis ikka vastav olema.

Ok, selge. Mina jah ostsin oma lapsele ja seda välja tõesti ei üürinud.  Kui veidi mõelda, siis loogiline vahe tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus kinnisvaralaen