Esileht Pereelu ja suhted Uus laps?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Uus laps?

Postitas:

Oleme mehega koos olnud 5 aastat. Meil on vahva 1,5a pojake. Mees käib välismaal tööl, mina õpin. Hiljuti tekkis aga soov uus laps saada. Kuigi olen 2021 märtsis kirjas neli aastat kestval koolitusel kirjas ning sinna minekuks pean kord kuus terve nv teises Eesti otsas viibima. Teine laps teeks selle logistika ja minu lisahariduse/koolitused veidi keerukaks, kuid loodaksin sellele lahenduse leida.
Laste vanusevahe osas – liiga vähe või täitsa paras? Kuidas Teil on kogemused sellise vanusevahe ja teise lapse saamisega küllaltki kiire elu keskel?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 19:15; 16.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siis vaja nii ruttu?
Vanusevahe sobib kui üks vanem kodune, teine lähedal.
Muude toimetuste kõrvalt üliraske. Arvesta, et hakkad abi vajama, kulusid sellele

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 19:18; 16.01 22:48; 17.01 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja nii ruttu. Lihtsalt selline igatsus ja arutlus sel teemal. Ei hakka uisapäisa nagunii sellist otsust langetama.
Abi meil ainult hoidjatelt, kuid sellest piisab. Poeg käib 4 päeva nädalas hoidja juures, varuks veel ûks hoidja kui mingi erakorralisem asi peaks juhtuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 19:15; 16.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kiirustaks. Alusta oma kursusega ja vaata kui suur on koormus ühe lapse kõrvalt ja kuidas hakkama saad. Mees on ju täitsa ära, temaga ei saa arvestada. Naudi olemasolevat last ja veeda temaga rohkem aega koos, nii jääb tulevikus ka uuele lapsele rohkem aega ja tähelepanu.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib väike vahe lastel, sest siis on neil kaaslane kogu lapsepõlve (ja elu) olemas. Endal mul on õde, kes minust aasta ja kaks kuud vanem ning väiksena müttasime palju koos (muidugi ka kaklesime) ja praeguseks täiega head sõbrannad.
Mu enda laste vahe on 1,5 aastat ja praeguseks neil vanused 8 ja 6 ning nii äge on vaadata nende ühiseid mänge. Pika vahega lastel sellist enam-vähem võrdset lapsepõlvesõprust ei teki, kuigi iseloomud võivad muidugi ka nii erinevad olla, et seda ei tekigi üldse, aga.. jah.
Omadega hakkama saamist saad muidugi ainult ise hinnata. Mõnel õnnestub selline rahmeldamine hästi, mõnel ei tule kõne allagi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanusevahe ei ole siiski ainus, mis määrab, kas lastest mängukaaslased saavad. Lapsed tulevad ju suht juhuslikud ja kõik paratamatult omavahel ei klapi. Ma päris sellepärast ei hakkaks last nii järjest saama.

Eks sa mõtle läbi, kuidas seda asja korraldada. Mina sinu asemel ei kaaluks kuni mees välismaal töötab – vastsündinuga on niigi raske (st mõnega kergem, aga sellele ei saa loota), kahega veel raskem. Sel juhul peaks sul väga korralik tugivõrgustik olema, st lisaks ühele lapsehoidjale näiteks sinu või mehe vanemate lähedus. Koolituse osas saaks vast nii orgunnida, et võtaksid mõne oma lapsehoidja nädalavahetuseks sinna teise Eesti otsa kaasa, vahepeal imetaksid last, mõnest loengust läheksid võimalusel varem ära jne. Jah, see läheb rahaliselt kulukaks, aga kui see teie perele võimalik on, siis tundub parim variant. Kui koolitus kestab neli aastat, siis nii kaua ma järgmise lapsega ei ootaks, kui tunne juba õige on.

Mulle tundub parim variant see, kui mees saaks Eestisse töö ja oleks ka lähedal olemas, st tal oleks ka lapse kasvamisel oluline roll ja tekiks lähedane side lapsega. Kui mees teeb midagi väga erialaspetsiifilist ja teda on seal väga vaja, pole see muidugi variant, aga kui selline tüüpilisem ehituse teema vm, siis ma soovitaks ikkagi kõik Eesti variandid läbi vaadata.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest põhjus nii väikseks vanusevaheks on see, kuiemal soov/vajadus minimeerida töölt ära kodus oleku aega. Antud juhul pole nii, vaid hoopis õpib juba täiskoormusel. Ei näe sellises olukorras põhjust, miks peaks uue lapsega kiirustama. Abi abiks, aga õhtud-ööd oleks ju ikka üksi (magamata). Pigem jätta lihtsalt natuke suurem vahe, vaadata kuidas uue kursusega minema hakkab ja vähene vaba aeg pühendada olemasolevale lapsele.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 19:18; 16.01 22:48; 17.01 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme mehega koos olnud 5 aastat. Meil on vahva 1,5a pojake. Mees käib välismaal tööl, mina õpin. Hiljuti tekkis aga soov uus laps saada. Kuigi olen 2021 märtsis kirjas neli aastat kestval koolitusel kirjas ning sinna minekuks pean kord kuus terve nv teises Eesti otsas viibima. Teine laps teeks selle logistika ja minu lisahariduse/koolitused veidi keerukaks, kuid loodaksin sellele lahenduse leida.

Laste vanusevahe osas – liiga vähe või täitsa paras? Kuidas Teil on kogemused sellise vanusevahe ja teise lapse saamisega küllaltki kiire elu keskel?

Kui tahad, et lapsed traumat ei saaks, siis arvesta, et koolis käia ei saa. Väikse lapse kõrvalt eemal olev ema hävitab turvatunde ja tekitab lapses mahajäätuse tunnet. Ükskõik kui head on lähedased, väikelaps vajab ema. Küll hiljem jõuab õppida, kui lapsed ise juba koolis. Nii et mõtle enne korralikult järgi, lapse seisukohalt, kuidas võib talle mõjuda sinu tegevus ja “logistika”. Pane end selle lapse olukorda ja kujuta, kuidas ise end tunneksid ja mida tahaksid. Tahaksid sa ise olla laps emale, kes aegajalt kaob kuhugi ja polegi ema hoolitust ja tähelepanu. Üks osa tuleb sellega paremini toime, teised halvemini. Aga hüljatuse , mahajäetuse, reetmise tunne on lapsena juba sissekasvanud ja välja lööbi see alles lähisuhetes. Põhjused aga tekkinud varases nooruses kui ema ajas omi asju ja lapsed olid kellegi hoida.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks tahad 2 tite üksikemaks hakata? Välismaal töötavast mehest on igapäevaelus sama palju kasu kui elatist maksvast mehest. Lõpeta õpingud, leia töö, millega ise ka pere eelarvesse panustada. Kui peres on 2 sissetulekut, siis saab mees äkki võtta väiksema palgaga töö kodu lähedal. Ka abiks olla ja oma lastega koos elada.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 07:06; 17.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme mehega koos olnud 5 aastat. Meil on vahva 1,5a pojake. Mees käib välismaal tööl, mina õpin. Hiljuti tekkis aga soov uus laps saada. Kuigi olen 2021 märtsis kirjas neli aastat kestval koolitusel kirjas ning sinna minekuks pean kord kuus terve nv teises Eesti otsas viibima. Teine laps teeks selle logistika ja minu lisahariduse/koolitused veidi keerukaks, kuid loodaksin sellele lahenduse leida.

Laste vanusevahe osas – liiga vähe või täitsa paras? Kuidas Teil on kogemused sellise vanusevahe ja teise lapse saamisega küllaltki kiire elu keskel?

Kui tahad, et lapsed traumat ei saaks, siis arvesta, et koolis käia ei saa. Väikse lapse kõrvalt eemal olev ema hävitab turvatunde ja tekitab lapses mahajäätuse tunnet. Ükskõik kui head on lähedased, väikelaps vajab ema. Küll hiljem jõuab õppida, kui lapsed ise juba koolis. Nii et mõtle enne korralikult järgi, lapse seisukohalt, kuidas võib talle mõjuda sinu tegevus ja “logistika”. Pane end selle lapse olukorda ja kujuta, kuidas ise end tunneksid ja mida tahaksid. Tahaksid sa ise olla laps emale, kes aegajalt kaob kuhugi ja polegi ema hoolitust ja tähelepanu. Üks osa tuleb sellega paremini toime, teised halvemini. Aga hüljatuse , mahajäetuse, reetmise tunne on lapsena juba sissekasvanud ja välja lööbi see alles lähisuhetes. Põhjused aga tekkinud varases nooruses kui ema ajas omi asju ja lapsed olid kellegi hoida.

Ma arvan, et pole probleem, kui ema on veidi väikelastest eemal. Aga sel juhul võiks laste turvatunde säilimiseks nendega olla mõni teine lähedane inimene. Isa või vanavanemad näiteks. Hoidjaga kauemaks kui tööpäevaks beebit ja väikelast ei jätaks. No kui just on väga lähedane üks ja sama hoidja, kellega lapsed harjunud on ja kes samuti lastesse kiindunud on.

Suuremale lapsele on enamasti nagunii trauma beebi sünd. Ta on harjunud, et kogu ema tähelepanu on temal. Ja nüüd siis on beebi majas, isa ära ning ema sõidab ka minema nädalavahetuseks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita. Omast kogemusest nüüd tean,et mida suurem vahe seda parem!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaksid sa ise olla laps emale, kes aegajalt kaob kuhugi ja polegi ema hoolitust ja tähelepanu. Üks osa tuleb sellega paremini toime, teised halvemini. Aga hüljatuse, mahajäetuse, reetmise tunne on lapsena juba sissekasvanud ja välja lööbi see alles lähisuhetes. Põhjused aga tekkinud varases nooruses kui ema ajas omi asju ja lapsed olid kellegi hoida.

See võib probleemiks saada eelkõige siis, kui ema on töötab täiskoormusega ehk on sageli ja pikka aega. Näit. Kersti Kaljulaid on rääkinud, et tema imikud ema igapäevase äraolekuga ei leppinud ja kujundasid sellega toimetulekuks vastupidise ööpäevarütmi: päeval isa/hoidjaga magasid palju, öösel aga (kui ema kohal oli) olid üleval. Mille tulemusena ei saanud töökäiv ema muidugi magada ning pidi magamata olekus tahtejõu najal püsti püsima. Kuna aga teemaalgataja käiks ära ainult kuus 1 nv – ma ei usu, et see väga suureks probleemiks saaks.

Vanusevahe puhul peab arvestama, et kuskil 2a algab lapsel jonni-iga ning 3a jätkub see tavaliselt virisemise ja draamade tegemise vormis. Kui selle aja sees sünnib beebi, siis on korraga jonnieas laps ning beebi. Närvilisi olukordi ja kisa (üks kisab, teine kisab, korraga või kordamööda) võib olla palju. 4-5a lapsed on reeglina juba vähem jonnised ning muidugi muus osa ka asjalikumad, seetõttu on pikem vanusevahe kergem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna aga teemaalgataja käiks ära ainult kuus 1 nv – ma ei usu, et see väga suureks probleemiks saaks.

Teemaalgataja käib juba praegu ka koolis (seepärast laps 4 päeva nädalas hoidjaga). See 1 nv tuleks lisakursusena veel juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 19:18; 16.01 22:48; 17.01 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ise tunned, et jõuad ja tahad, siis muidugi. ja mida väiksem vahe, seda parem ikkagi (väikese vanusevahe ainuke miinus on see, et korraga on suurem koormus).
lase käia!
mul lastel vahet veidi alla kuue aasta ja kumbki laps ei saa teha mida tahab. üks lõputu kompromiss. lisaks muidugi see, et mängukaaslast pole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita. Omast kogemusest nüüd tean,et mida suurem vahe seda parem!

Vastupidi. Ma omast kogemusest tean, et mida väiksem vanusevahe, seda parem!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, ega seal muud polegi, kui et pead läbi mõtlema, kes sul last hoiab, kui sa eemal oled, sh toitmine ning olukorrad, kus ka vanim laps on haige ja ei saa hoidu minna. Toitmine on kõige kriitilisem osa, sest mis saab siis, kui beebi ei võta pudelit – ka selliseid lapsi on (mul endal oli noorim selline ja oli ka plaan kooli minna – “õnneks” magasin sisseastumiskatsed maha, sest sügiseks ta ei söönud ka veel putru jm toitu piisavalt; õppima läksin aasta hiljem, kui rp oli unustatud ja oli juba tavatoidul 100%)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita. Omast kogemusest nüüd tean,et mida suurem vahe seda parem!

Vastupidi. Ma omast kogemusest tean, et mida väiksem vanusevahe, seda parem!

Kui mõlemad vanemad on nõus panustama, on lastel muidugi tore koos kasvada.
Aga juhul kui ema peab lastega üksi hakkama saama? Kui isa käib kodus külalisena ja ema üritab laste kõrvalt õppida. Ehk siis kummalgi vanemal pole tegelikult laste jaoks aega.
Keskmine Eesti naine saab elus 2-3 last. Arvan, et lapse beebi- ja väikelapseeast võiks vanematele ka pisut RÕÕMU olla, mitte ainult ristlogistika ja kuidagimoodi toimetulek.
Minu esimene laps sündis ülikooli ajal. Kui laps oli poolteist, läks tema isa paariks aastaks välismaale tööle. Ütlen ausalt, et selles olukorras oli uus laps küll viimane asi, millest ma mõtlesin.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 07:06; 17.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi. Ma omast kogemusest tean, et mida väiksem vanusevahe, seda parem!

+1

Minul ka sama kogemus. Vansevahed 1a4k ja 2a9k. Oli superaeg, jõudsin väga palju, sh kaugõppes kõrghariduse lõpetada. Jah, mul oli vajadusel abiks lapsehoidja (vanaemad elasid 200+ km eemal ja olid alles tööeas), samuti laste isa proovis sättida oma töögraafikut nii, et neil nädalatel kus mina eemal, siis oli tema kindlalt kodus mitte lähetuses. Kuna lapsed nüüdseks ammu täiskasvanud, pea 30aastased, siis kinnitan ka, et ei jätnud minu ajutised eemalolekud mingeid haavu ega jälgi neisse.

Seega kõik sõltub ikka eelkõige teemaalgataja enda soovist, tervisest, valmisolekust ja aja planeerimise oskusest ning pere võimalustest (sh tugivõrgustik).
Kui kõik läbi mõeldud ja ta ise valmis (jah, v-o saabki laps RPA ka see on ok,kõik ei saagi rp, see pole ju tragöödia, jah v-o ongi aasta või 2 ema ööuni napp jne), kui see on talle ok…
Edu otsustamisel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises teemas ei ole õiget ega valet vastust. Sa tead ise, mis inimene sa oled, sa tead ise palju sa suudad ja saad. Mina ei viitsiks koolis käia, lapsi teha samal ajal ja seda veel üksi, sest mees ju eemal. Üks nv oled ja koolis aga ega see tähenda ,et sellega õppimine piirdub. Mida vähem koolitunde, seda rohkem kodust iseseisvat õppimist ja seda pead tegema laste kõrvalt, kes ei saa aru ema jutust, et emal vaja vaikust ja rahu et keskenduda. Aga sina võib olla suudad. Seega mulle võib see vale olla, sulle õige. Minu jaoks on kahe lapse järjest saamisel kaks head põhjust, esiteks saab korraga selle jama kaelast ära, ehk magamata ööd ja titemajandus . Ja teiseks saavad lapsed üksteisega tegeleda. Aga esimesed aastad on ikka küll raske. Tasub reaalselt läbi mõelda enda võimed ja siis tegutseda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Uus laps?