Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uus normaalsus – noore metsa raiumine?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Uus normaalsus – noore metsa raiumine?

Postitas:
Kägu

Kas nüüd ollakse ahnuses ja rahahimus juba nii kaugel, et maha võetakse isegi noored kuusikud. Näib küll nii, sest otse minu maa kõrval käib metsategu, kus maha on võetud umbes 20-aastane kuusik.
Kus on nüüd suure suuga seletajad, et ainult raieküpsed ja liiga palju vana metsa ja ei seo enam süsinikku jne. Vale puha, ainult ahnus ja hoolimatus.
See mets oli koduks loomadele ja erakordselt paljudele seeneliikidele, lindudest ja muudest väiksematest elukatest rääkimata. Ainult paari päevaga on tehtud puhas töö ja mille nimel – suhteliselt väikese raha.
Mul ajas see vaatepilt nii hinge täis ja samas oleks lausa nutta tahtnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul ajas see vaatepilt nii hinge täis ja samas oleks lausa nutta tahtnud.

Kõik metsaomanikud vangi panna!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ilmselt oli tegu metsastunud põllumaaga, kuhu noor mets peale kasvanud, aga maa ise arvel põllumaana.

Meie kandis on ka mitu 20a metsaga kaetud maalahmakat lagedaks raiutud. Seejärel juuriti kännud ja nüüd kasvatatakse seal vilja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei usu. No tõesti ei usu. Sa kohe kindlalt tead, et tegemist on 20 aastat vana metsaga? Mingi ahnus ei aja metsaomanikku neid pilpaid maha võtma, sest tööle kulub rohkem raha, kui nende pilbaste eest saaks. Metsaomanik tahab siiski kasu saada, mitte lihtsalt tööd teha ja selle peale maksta.

Jah, muidugi on tõesti võimalus, et see polegi tegelikult mets, aga võssa kasvanud põld. Mul endal ka üks selline, umbes 18 aastat tagasi sööti jäänud põld on noori kuuski-mände-kaski täis. Aga mingit tulu sealt küll ei saaks, kui selle maha võtaks. Ainult see mõte oleks, kui uuesti põlluna kasutada tahaksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu. No tõesti ei usu. Sa kohe kindlalt tead, et tegemist on 20 aastat vana metsaga? Mingi ahnus ei aja metsaomanikku neid pilpaid maha võtma, sest tööle kulub rohkem raha, kui nende pilbaste eest saaks. Metsaomanik tahab siiski kasu saada, mitte lihtsalt tööd teha ja selle peale maksta.

Jah, tean, sest kui olen näinud seda metsa kasvamas algusest peale. Ka minu jaoks on saadav kasu arusaamatu, aga võib-olla läheb näiteks hakkepuiduks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt oli tegu metsastunud põllumaaga, kuhu noor mets peale kasvanud, aga maa ise arvel põllumaana.

Meie kandis on ka mitu 20a metsaga kaetud maalahmakat lagedaks raiutud. Seejärel juuriti kännud ja nüüd kasvatatakse seal vilja.

Seal oli tõesti varem heinamaa, osaliselt on ka nüüd. Põlluks või mitte, aga vaatepilt on tõesti kole.
Sellel osal, mis senini on olnud heinamaa, kasvab ka rida kaitsealuseid taimi. Põlluks tehes on need ka need sealt kadunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tean, sest kui olen näinud seda metsa kasvamas algusest peale.

Alates siis sellest, kui seal veel põld oli?

Aga uus normaalsus on pigem see, et igaüks, kel puudub elementaarnegi teadmine mingis asjas, avaldab vabalt oma arvamust.
Sest sõna on justkui vaba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole nt kordagi näinud, kus keegi 20-aastast kuusikut raiub. Vbl sinna on antud hoopis nt elamupiirkonna, mõne sotsiaalobjekti või sõjaväe tarbeks mingi rajatise rajamise luba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, tean, sest kui olen näinud seda metsa kasvamas algusest peale.

Alates siis sellest, kui seal veel põld oli?

Aga uus normaalsus on pigem see, et igaüks, kel puudub elementaarnegi teadmine mingis asjas, avaldab vabalt oma arvamust.

Sest sõna on justkui vaba.

Seal on alati olnud heinamaa, ei mingit põldu. Isegi, kui kunagi oleks olnud põld, on ikkagi väga jõhker sellist ilusat noort kuusikut maha võtta. Jah, ma tean, et seadus lubab ja muu selline bla-bla, aga see ei tee asja kuidagi ilusamaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole nt kordagi näinud, kus keegi 20-aastast kuusikut raiub. Vbl sinna on antud hoopis nt elamupiirkonna, mõne sotsiaalobjekti või sõjaväe tarbeks mingi rajatise rajamise luba.

Midagi sinna ei ehitata, seda tean ma küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tean, sest kui olen näinud seda metsa kasvamas algusest peale. Ka minu jaoks on saadav kasu arusaamatu, aga võib-olla läheb näiteks hakkepuiduks.

Vaevalt. Kui see on nüüd vana heinamaa, millele iseensest need puud tekkisid, siis sa kohe kindlasti ei märka neid kohe, kui nad seemnest idanema hakkavad ja vaikselt oma nina välja pistavad.
Kui jämedad ja kui kõrged need puud on? Millla käbid külge tekkisid?

Aga jah, ilmselt on tegemist vana heinamaa mitte metsaga. Sel juhul ei olegi midagi kurta, inimesel on oma maad kaustada vaja, metsa seal ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaevalt. Kui see on nüüd vana heinamaa, millele iseensest need puud tekkisid, siis sa kohe kindlasti ei märka neid kohe, kui nad seemnest idanema hakkavad ja vaikselt oma nina välja pistavad.

Aga jah, ilmselt on tegemist vana heinamaa mitte metsaga. Sel juhul ei olegi midagi kurta, inimesel on oma maad kaustada vaja, metsa seal ei ole.

See maa kuulub Tallinnas asuvale osaühingule, kelle põhitegevuseks on raietööd. Googeldasin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Googeldasin.

Ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainuke võimalus 20aastast metsa maha võtta on patoloogi otsusel või nii suure tuulemurru puhul, et täius on alla 30. Seega tõenäoliselt oled sa lihtsalt asjatundmatu – ei tee vahet 20aastase ja 65aastase kuusiku vahel või ei suuda tuvastada metsa kahjustusastet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See maa kuulub Tallinnas asuvale osaühingule, kelle põhitegevuseks on raietööd. Googeldasin.

Ja mis on maa sihtotstarve? Ja kui kõrged ja jämedad need puud siis ikkagi on? Keegi ei vaevu mõnemeetriseid puid maha võtma lihtsalt seepärast, et neist hakkepuitu teha, see ei tasu ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainuke võimalus 20aastast metsa maha võtta on patoloogi otsusel või nii suure tuulemurru puhul, et täius on alla 30. Seega tõenäoliselt oled sa lihtsalt asjatundmatu – ei tee vahet 20aastase ja 65aastase kuusiku vahel või ei suuda tuvastada metsa kahjustusastet.

Teen küll vahet, mul on endal ka mets.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see on absoluutne jama. Guugeldades muuseas selline asi välja ei tule, kellele kus kohas mingi maa kuulub. Täpsed andmed saab siiski ainult kinnistusraamatust.
Inimene ajab praegu lihtsalt suvalist joga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see on absoluutne jama. Guugeldades muuseas selline asi välja ei tule, kellele kus kohas mingi maa kuulub. Täpsed andmed saab siiski ainult kinnistusraamatust.

Tuleb küll. Vaatad Maa-ametist ja sealt saab isegi otse omaniku andmeteni. Pole mingit jama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuleb küll. Vaatad Maa-ametist ja sealt saab isegi otse omaniku andmeteni. Pole mingit jama.

Sina rääkisid guugeldamisest ja Maa-Ametil ei ole õigust võõrastele mitte kusagil kinnistute omanike andmeid avaldada, seal saab tutvuda ainult endale kuuluva maa andmetega. Äkki lõpetaks selle suvalise jura.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah, siis on selge. Metsafirma teadis, et need puud on põllule kasvanud ja tohib raiuda – sellepärst ostiski selle maa! Meie suvekodu juures toimus ka selline asi. Nimelt, seal oli talu, mille põllumaad minu lapsepõlves kasutas sovhoos, aga peale tagastamist keegi maad enam ei harinud. Kased kasvasid põllumaale peale. Kui viimane elanik suri, läks kogu kupatus ilmselt pärijatele. Hiljuti vahetas talu omanikku – omanikuks on nüüd Tartu metsafirma. See metsafirma raius eelmisel talvel kõik u 20-25a kased maha. Milleks niisugust puud kasutatakse või mida firma selle maaga edasi kavatseb teha – ise ju metsafirma põldu harima ei hakka – kas laseb uued puud peale kasvada (ja raiub jälle 20a pärast või varem) – ei tea.

Aga see kinnitab, et see jutt “niisugust ei tasu ju raiuda” ei päde. Jah, raiuvad küll metsafirmad 20-aastaseid puid maha, kui see on mingil põhjusel (näiteks, kuna tegu on põllumaaga) lubatud. Mis sellise puiduga tehakse, kas läheb hakkeks – mina ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina rääkisid guugeldamisest ja Maa-Ametil ei ole õigust võõrastele mitte kusagil kinnistute omanike andmeid avaldada, seal saab tutvuda ainult endale kuuluva maa andemtega. Äkki lõpetaks selle suvalise jura.

Sa uuri ise natuke asja ja siis hakka resoluutset arvamust avaldama. Tegelikult ei ole asi omanikus või selles, kas enne oli mets olnud või heinamaa või põld. Kole oli seda elukeskkonna ja noorte puude hävitamist vaadata. Kogu kliimast ja keskkonnahoiust rääkimine kaotab mõtte, kui selliseid asju tehakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa uuri ise natuke asja ja siis hakka resoluutset arvamust avaldama. Tegelikult ei ole asi omanikus või selles, kas enne oli mets olnud või heinamaa või põld. Kole oli seda elukeskkonna ja noorte puude hävitamist vaadata. Kogu kliimast ja keskkonnahoiust rääkimine kaotab mõtte, kui selliseid asju tehakse.

Nojah, aga kui nö. “uuel Eesti ajal” metsastunud põllumaid ei lubataks puhtaks raiuda, hakkas jällegi põllumehed nurisema, et mis põllumajandust sa arendad, kui põllumaadki ei lubata puhastada? Arvad, et põllumehed oleks sellega rahul, et enne oota 80a ja siis tohid kunagist põldu/heinamaad puutuda üldse?

Kunagi (kolhooside kadudes) ju nendesamade võsastuma hakkavate põldude ja heinamaade pärast väga nuteti (“oi, kui kole võsastunud Eestimaa, kurb vaadata”) – mäletad ju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mäletan, aga selline kuusik ei ole võsa. Kui võis seni kasvada, oleks ometi võinud edasi olla. Mingit mega põllumaad sellega juurde ei saa, küll aga kahju keskkonnale.
Küllap ta hakkepuiduks läheb, sest Narva elektrijaamad ostavad praegu aktiivselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mäletan, aga selline kuusik ei ole võsa. Kui võis seni kasvada, oleks ometi võinud edasi olla. Mingit mega põllumaad sellega juurde ei saa, küll aga kahju keskkonnale.

Küllap ta hakkepuiduks läheb, sest Narva elektrijaamad ostavad praegu aktiivselt.

20 aastasest metsast saab ju hakkepuitu niivähe, et veab kui tulud ja kulud tasa saavad. Pane tähele, nad võtavad selle maa kasutusele. Taastavad karjamaa näiteks. Tegelikult ei tohi põllumaana arvel oleva põllu peal puud kasvada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui omanik tahab saada mingeid põllumajanduse toetusi, ei saa ta põllumaa peal metsa kasvatada jne.

Rahaahnusest pole ju mõtet rääkida, kui teemaalgataja ise saab ka aru, et see noorendik ei anna isegi hakkepuiduna mingit kasumit, vrd mahavõtmise kuludega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Metsameestest kahju

Igasugu nurgast õpetajaid on nagu kirjuid koeri. Kui minu töid-tegemisi koguaeg kõrvalseisjad arvustataks, ajaks ikka kopsu üle maksa küll. Raielangist võimalikult troostitu pilt, see ahastavate kommentaaridega netti üles ja metsafoobikutel jälle päev täidetud. Kuipalju tegeletakse meil igapäevaselt looduse pöördumatu hävitamisega, kahjuks sellele tähelepnu ei jätku. Aga kännud metsas on kindla peale minek, saab ennast välja elada ja mõttekaaslasedki käima tõmmata

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka hakkepuiduna ei tasuks see ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju millekski ikka tasub, muidu ju ei tehtaks. Lihtsalt põlluks tegemise mõttes ei tasuks ka ära, sellel katastriüksusel vaba pinda piisavalt palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näib küll nii, sest otse minu maa kõrval käib metsategu, kus maha on võetud umbes 20-aastane kuusik.

Küsimus siis selles ongi, et soetasid oma kinnisvara, kuna müüja väitis, et kõrval on “kasvav mets”
Aga nüüd siiski võetakse see maha, tehakse põld või elamurajoon ning sinu frustratsioon on suur.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Ju millekski ikka tasub, muidu ju ei tehtaks. Lihtsalt põlluks tegemise mõttes ei tasuks ka ära, sellel katastriüksusel vaba pinda piisavalt palju.

Vastupidi, just põlluks tasub ära. Toetus ju umbes 120eur/ha aastas. Ilmselt oleks see põld metsaks jäetud, kui sa oleksid ise nõus olnud maksma omanikule 120eur/ha järgmised 60 aastat.
Õige käik omaniku poolt. Kui mets kasvab suureks, siis võib sinna sisse kolida mõni kaitsealune liik ja siis võid tulust suu puhtaks pühkida. Samas võivad ka Ema-lased ja muud sarnased hakata hiljem võitlema selle vastu, et saaks metsa tulupõhiselt majandada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uus normaalsus – noore metsa raiumine?