Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö E-R ja arstiajad

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Uus töö E-R ja arstiajad

Postitas:
Kägu

Eks kõik olenebki konkreetsest töökohast. Kas antud kohal on oluline kogu tööaja vältel kohal olla või on oluline vaid, et töö oleks tehtud.

Endal arstil või muudes kohtades tööajal käimisega probleeme ei ole. Amet selline, et kedagi asendada pole vaja ning teine inimene mind asendama ei pea. Töötelefon on kaasas ja vajadusel olen kättesaadav. Enda mugavuse ja töö sujuvuse huvides üritan arstiajad ja muud vajalikud käimised sättida pigem tööpäeva algusesse või lõppu. Nii endal lihtsam kui nt hommikul lähen arstile ja peale seda tööle või siis nt arstile kl 15.00 ja peale seda otse koju (läpakas või tahvel kaasa, et vajadusel meilboxil silm peal hoida).

Ülemuste jaoks on oluline, et töötajad oleks rahul. Seega ära käimistest probleeme ei tehta. Terve töötaja teeb paremat tööd kui õnnetu/terviseprobleemidega/rahulolematu.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka su kolleegidest juba ette kahju…

Mida te kraaksute siin? Ma olen nt lastetu naine, vanus 40+. Käin arstil palju soovin.

Samahästi võin teile titemammadele öelda, et te oma tatiste laste kõrvalt ärge üldse tööle minge, meil niigi tööd küllalt, et teid lapsehoolduspäevadel asendada.

Sellepärast arstidel nii pikad järjekorrad ongi, et seal ei käida ainult vajaduse korral, vaid niisama hängimas “palju soovib”.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei võimalda ühelgi töötajal suvel puhata kui ta on kollektiivi lisandunud peale 31.märtsi. Me oleme selleks ajaks juba oma puhkusegraafikud kinnitanud. Olen pigem lubanud pikemaid nädalavahetusi kui asjad on joone peal ja tähtajaks on kõik tehtud, st annan uuele töötajale reede või esmaspäeva vabaks.

Seadusest tulenevalt on õigus sobival ajal teatud olukordades puhkust saada, aga mitte uuel töötajal ja mitte enne kuue kuu möödumist. Olen teinud erandi kui töövestlusel öeldakse, et X kuupäevaks on planeeritud reis, pulm vms ja kandidaat on sobiv. Kõik sõltub ka ametikohast.

Mul on olnud 1 töötaja, kes 2-3 korda kuus käis väidetavalt arsti juures, aga tegelikult viibis sel ajal küüne/ripsmehoolduses. Vahele jäädes väitis, et tehnik ei tee õhtuti ega nädalavahetustel tööd ja ta muidu peaks tehnikut vahetama. Õnneks oli tal katseaeg ja saime lepingu lõpetada. Tööl temast mingit kasu ka polnud.

Mõned töökohad ei võimalda üldse suvel puhkusi, sest sel ajal hooaeg. Turism, ehitus jne. Ma ka ei mõista miks peab saama suvel puhata. See ongi parim aeg töö tegemiseks. Õhtul koju tulles on veel soe ja valge ning jõuab ujuma minna ja külalisi võõrustada.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ca 30 aastat tööstaaži ja ma ei ole kordagi töötanud sellises kohas, kust ei saa arsti juurde või endale sobival ajal puhkusele. Noortele soe soovitus: omandage hea haridus, siis ei pea selliste asjade pärast muretsema.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate sellest, kui tööandja käsib arstilkäimise eest esitada arstitõend arstil viibimise kohta?

Mina arvan, et see töötaja on tööandja usaldust kuritarvitanud või valetamisega vahele jäänud.

Ei pruugi, tööandja ehk siis otsene ülemus võib olla endale pähe võtnud, et kõik petavad. Igal juhul arstitõendit küsida ei ole mingit õigust. Ja arstid ei anna ka selliseid tõendeid. Tööandja ehk siis otsene ülemus on peale paranoilise iseloomu ka veel eluvõõras ehk siis jämedamalt väljendades juhm.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei mõista miks peab saama suvel puhata. See ongi parim aeg töö tegemiseks.

Sel juhul peab olema ka mõnus tööl olla, mitte nii et pole konditsioneeri ega muid elementaarseid asju.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei mõista miks peab saama suvel puhata. See ongi parim aeg töö tegemiseks.

Sel juhul peab olema ka mõnus tööl olla, mitte nii et pole konditsioneeri ega muid elementaarseid asju.

Kõigil on kodus konditsioneer? Miks ma ei usu. Millegi pärast meenub mulle siin igasuvine ruigamine kuidas ei saa magada, sest nii kuum on, rääkimata muudest kodustest toimetustest.

Minul on kontoris, autos, kodus võimalus kasutada A/C või õhk-õhk pumpa jahutamiseks ja seetõttu pole vahet kus viibin. Suvel töö tegemine on päris hea.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on paljudel inimestel lapsed ja nendega pikemalt aja veetmiseks on siiski suvi ainuõige aeg, sest muul ajal on nad koolis, vahepeal on nädalased sutsakad vaheaega. Kui inimene on terve suvi tööl ja ei saa üldse oma lastega aega veeta, pole see päris normaalne. Seega ei soovi terve suvi töötada, mul on muu elu ka.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate sellest, kui tööandja käsib arstilkäimise eest esitada arstitõend arstil viibimise kohta?

Mina arvan, et see töötaja on tööandja usaldust kuritarvitanud või valetamisega vahele jäänud.

Ja arstid ei anna ka selliseid tõendeid.

Annavad küll.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sellel töökohal ei saa teha lepingut 0.75 kohaga? Sel juhul vabu päevi rohkem ja saab isiklikke asju ajada nii, et töö tegemata ei jää või keegi asendama peab. Saan aru, et erilist rahaprobleemi ju pole, kui töötuna on raha ringi reisimiseks. Sel juhul oleks osaline tööaeg lahenduseks. Muidugi ei pruugi see tööandjale sobida, aga küsida võib. Lisaks on alati võimalik ausalt oma asjad ära rääkida ja uurida ühtlasi puhkusevõimaluse ja ärakäimiste kohta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On variant, et tööandja on just nõus andma reisiks puhkust kevadel kui see, et näiteks suvel (vähem) puhkad.

Aga nii palju oleneb ettevõttest ja sinu ametikohast ja kohustustest.

Samuti ei selgu, mis laadne see E-R töö on. Ehk kas on võimalik kaugtööd ka teha? On piisavalt ameteid, kus pole oluline, et sa kohal olevad, vaid olulisem on, et töö tehtud – ehk võimalik teha ka mingil päeval rohkem, kodus, eemal, bussis või piisab ka, et telefonile vastad, meilidel hoiad silma peal telefonis ja tegeled hiljem kuhjunud asjadega.

Aga mõistlikum oleks jah arstil käike proovida sellisel juhul ühele päevale sättida, võid ju kasvõi tööandjalt sellisel juhul tasustamata tööpäevi küsida (kusagil on ka mõistlikuse piir, et kas arstil käik on harva ca 1-2 tundi või pidevalt ja terve tööpäev). Või leida võimalus, et kas jõuad lõunast tagasi või lahkud lihtsalt varem. Alguses tasuks pigem kindlasti pingutada ja mis vähegi võimalik edasi lükata. Arvestades ka tõesti seda, et kui sind pole, kas keegi peab sind asendama ja sinu tööd tegema. Kui jah siis ilmselt tõesti võib tööleping juba katseajal lühikeseks jääda.

Isegi kui oleks võimalus kaugtööd teha, siis katseajal peaks ikkagi igapäevaselt kohal olema.

Meil oli ka üks töötaja, kellel oli koguaeg niipalju tegemisi, et tegigi õhtuti ja öösiti, aga sellest ei olnud mingit kasu kui need kellelt küsima pead, samal ajal tööd ei tee või magavad.

Ma ausalt ei taha pärast enda tööpäeva veel fb messengeris tööasju ajada ja küsimustele vastata kuidas midagi tegema peab. Või kui ise tööpäeviti tööaegadel vastuseid ei saa ja ei ole kättesaadav.

Kui hoiad ise juba oma kaela, siis jumala eest, tee millal tahad, peaasi et töö tehtud oleks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ca 30 aastat tööstaaži ja ma ei ole kordagi töötanud sellises kohas, kust ei saa arsti juurde või endale sobival ajal puhkusele. Noortele soe soovitus: omandage hea haridus, siis ei pea selliste asjade pärast muretsema.

Piisab ka kui tööandjale teada anda varakult, mitte 5 minutit enne minekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandjana on mul pehmelt öeldes imelik lugeda vastuseid, kus soovitatakse katseajal arsti juures mitte käia. Arsti juurde ei minda lõbu pärast vaid vajadusest ning tööandja, kes ei suuda aktsepteerida, et töötaja tervis on tähtis, ei peaks tööandja olema. Kui töötaja valetab, et käis arstil aga tegelikkuses küüntes, siis sellistega on muidugi teine lugu.

Reis- kui reis on pikalt ette planeeritud ja edasi ei saa lükata, siis sellest tuleks tööandjat teavitada. Olen võtnud tööle inimesi, kellel on olnud puhkus planeeritud isegi kuu peale alustamist ja isiklikult ei näe selles probleemi. Asi on kokkuleppes ja informeerimises. Puhkuste osas üldisemalt on nii nagu siin juba kommenteeriti, puhkused pannakse paika aasta esimese kvartali jooksul ja muuta saab kokkuleppel. Katseajal üldjuhul puhkust ikkagi ei anta, aga suvel peaksid puhkusele ikka saama kui oled vähemalt 6 kuud tööpostil olnud. Samas selle võiksid ka ülemuselt üle küsida, kuidas antud firmas puhkuste planeerimine on korraldatud (näiteks on kollektiivpuhkus, vanemad olijad enne jms).

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisiga katseajal on paar erinevat varianti: teavitada tulevast tööandjat juba lepingu sõlmimisel, et on selline plaan ja kas see on ok. Võib ka hiljem teavitada, aga siiski mida varem, seda parem. Kui tööandjale sobib, et töötaja läheb reisile, siis on edasi küsimus, kas selleks antakse ette tasustatud puhkus või võtab töötaja palgata puhkuse.

Mingit kohustust pole suvel puhata, kui töökohal pole just kollektiivpuhkust suvel (siis teisiti ei saa ja ka äsja tööle asunu puhkab samal ajal teistega ja kui näiteks katseaega ei läbi, siis maksab saadud puhkuseraha osaliselt tagasi, kuna ta polnud veel kõike puhkust välja teeninud). Kui tingimata on soov suvel puhata, siis suve teises pooles on juba täiesti reaalne puhata: töötajal, kes on esimesel tööaastal töötanud vähemalt kuus kuud, on õigus saada puhkust võrdeliselt töötatud kuude arvuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

reisi asja räägiks kohe ära, sa ju ei teadnud, et tööle saad. Norm tööandja saab aru, arstide vahet kohe ise kappama ei hakkaks, kui otsest tungivat vajadust pole. Ja kui ikka aeg ammu  arstile pandud, siis lähed, tervis kõige tähtsam.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö E-R ja arstiajad