Esileht Tööelu, raha ja seadused. uus töö ja vabad päevad

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: uus töö ja vabad päevad

Postitas:
Kägu

Kandideerin uuele tööle, mis mulle väga meeldiks. Vanas töökohas on mul aga kevadpoolaastaks võetud juba mõned vabad päevad enesetäienduseks ja huvialaga seotud koolitusteks. Kuidas on tava, kas uuele töökohale minnes sobib kohe alguses küsida, kas saan need samad päevad vabaks võtta, või ei ole see viisakas? Ühelt poolt on imelik hakata kohe vabu päevi küsima, samas on arusaadav, et inimesel on tulevikuplaanid tehtud ja mõni eraeluline plaan võib juba paigas ja makstud olla. Töö ei ole graafiku järgi või vahetustega, on tüüpiline kontoritöö, nii et tagumikutunde ei loeta, aga reeglina peab ikka esmaspäevast reedeni tööd tegema

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole siis paar kuud ära, siis vaata, kas on sobiv hakata vabu päevi küsima. Kohe esimesena asjana sellest hakata rääkima ei ole eriti sobiv.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul on sobiv. Inimene ju planeerib ette oma elu.

Räägi kohe sellest, et sul on nendeks päevadeks miski planeeritud. Kui tööandja nina kirtsutab, siis see annab juba head infot.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi lepitakse sellised asjad kohe alguses kokku, see on normaalne ja viisakas.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütledki kohe alguses, et sul on koolitused pikalt ette planeeritud. Ei ole ju nii, et lähed tööle ja kohe homme tahad vabaks, sa ju annad mitu kuud ette teada. Tööandja saab aru, et sa ei lähe kuskile soojale maale puhkama, vaid ennast täiendama, mis räägib sinust ainult hästi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sedavõiks juba vestlusel uurida, et millal saab puhkust jne. Kevadeks sul ju katseaeg ka läbi. Ma ei tea, kevadeni ikka pikk aeg, et põdeda.

Olen vestlusel maininud plaane, kui tran, et suht kohe tööle tulles vaja puhkust, sest reis planeeritud vmt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli täpselt sama seis uuele töökohale kandideerides. Rääkisingi töölepingut allkirjastades, et mul on koolitus pooleli ja seetõttu vaja kahel korral neljapäev ja reede vabaks võtta (olid kindlad kuupäevad, koolitus kestis N-P). Tööandjal polnud sellega mingit probleemi.

Pigem räägi ikka kohe, selle asemel, et mitu kuud oodata ja siis mainida, et järgmisel nädalal vabu päevi vaja. Ette planeerides on ometigi kõik võimalik.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kevadel on sul katseaeg läbi ning töötatud 6 kuud, seega saad ilmselgelt puhkust võtta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates see on väga tavaline, et kandideerimise lõppfaasis inimesed teavitavad oma plaanidest. Olen nt võtnud tööle inimese, kes kaks kuud peale tööle asumist läks kaheks nädalaks reisile (perekondlik sündmus maailma teises otsas). Kui ma soovin seda inimest saada, siis mind absoluutselt sellised asjad ei häiri. Loogiline, et inimestel on plaanid.

Enda abikaasa on kaks korda mu raseduse lõpus tööd vahetanud ja loomulikult teavitas sellest ka tööandjat ning võttis isapuhkuse kohe peale lapse sündi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates see on väga tavaline, et kandideerimise lõppfaasis inimesed teavitavad oma plaanidest. Olen nt võtnud tööle inimese, kes kaks kuud peale tööle asumist läks kaheks nädalaks reisile (perekondlik sündmus maailma teises otsas). Kui ma soovin seda inimest saada, siis mind absoluutselt sellised asjad ei häiri. Loogiline, et inimestel on plaanid.

Enda abikaasa on kaks korda mu raseduse lõpus tööd vahetanud ja loomulikult teavitas sellest ka tööandjat ning võttis isapuhkuse kohe peale lapse sündi.

Mina olen kevadel uude kohta tööle minnes öelnud, et soovin suvel puhata, kuigi seaduse järgi õigus midagi nõuda ju ei ole. Katseaegki veel.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin kevadel töökohta ja teavitasin ka, et suvel on mul selleks ja selleks ajaks plaanid tehtud. Oli ka huvialaga seotud. Mul plaan B tegelikult polnud, vanast töökohast koondati kõik töötajad. Olin täiesti valmis kohast loobuma, kui minu soovidega ei arvestata (umbes 1 nädal puhkust), aga mind sooviti väga sinna tööle. Meil siiani nii, et kui inimesel on mingi konkreetne üritus kuhu minna tahab, siis ta sel ajal ka puhkust saab, kui lihtsalt et puhkan juulis, siis võib saada, aga võib ka osa puhkust näiteks mais või augustis olla või millal iganes sobib. Töö on selline, et kõik korraga puhata ei saa, et ongi firma kuu aega kinni ja klientidega keegi ei suhtle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikud päevad ei ole üldiselt absoluutselt probleemiks. Samuti on pakutud puhkust ka kõigile samal aastal tulijatele suvepuhkuseks (nt neil kel pole 6 kuud täis, et kas soovivad). Samuti on neid, kes koolis käivad, nt kaugõppes – kuigi töö on ka meil kontoritöö E-R 8-17ni ei ole see tegelikult probleem, sest üldjuhul olenevalt tööst tähendab see seda, et üksikute päevadega ei teki otseselt asendamise vajadust ja inimene võiks ise suuta oma asenduse planeerida (kas lepib siis kolleegiga kokku, et suunab telefoni temale, meilid vastab ise kui saab; teeb töö ette/järgi vmt).

Probleemid/konfliktid pigem tekivad siis kui vabu päevi/nädalaid jne võetakse pidevalt töötaja poolt, kes on “asendamatu” ehk kelle töö on vaja selleks ajaks kellelegi edasi suunata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kandideerisin tööle, saatsin CV nagu ikka. Nõuti kaaskirja. tegin. Kaaskirja panin, et eeldatud tööle asumise ajast nädal hiljem on mul operatsioon, mille järgselt ma nädala ei saa midagi teha ja siis kaks-kolm nädalat saan töötada vaid kodust.
Valiti teise vooru. Oli intervjuu veebis. Sain edasi, oli intervjuu näost näkku. Mõlema intervjuu ajal küsiti palju eelneva töökogemuse ja oskuste jms kohta.
Sain töökoha.
Esimesel tööpäeval igaks juhuks ütlesin, et selleks esimeseks nädalaks enen operatsiooni vajan tihendatud õpet. Mis operatsiooni?

Ühesõnaga, nad polnud mu kaaskirja lugenudki, kuigi lappasid väljatrükke terve intervjuu ajal ja ka ju CV voorus. Intervjuud tegid minuga tippjuht, otsene juht ja sama taseme kolleeg, sest personaliosakonnas oli gripp.

Siit moraal. Tehke omad vabade päevade vajadused puust ja punaseks.

Muidugi ma oma operatsiooniaja sain, aga kiireks sisseõpetamiseks polnud nad valmis. Töötasin seal siiski 6+ aastat, tore asutus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. uus töö ja vabad päevad