Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö, katseaeg, tagasikandideerimine eelmise tööandja juurde

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Uus töö, katseaeg, tagasikandideerimine eelmise tööandja juurde

Postitas:

Palun nõuandeid mida teha. Töötasin vanas kohas mitu head aastat. Töötajana olin väga hea ja tunnustatud oma eriala spetsialist. Lolli pea ja emotsioonide ajel võtsin vastu otsuse teha elu muudatus – minna tööle teise asutusse, sest tahtsin valdkonda vahetada ja uusi väljakutseid.
Värbamine toimus kaugelt ja küsimuste esitamist eriti ei võimaldatud kuid kinnitati et minule see kõik jõukohane ja sobilik. Kõik kokkulepped on võimalikud. Nüüd olles tööle asunud tundub kõik teisiti mis lubati. Olen seal töötanud 3 nädalat. Mulle käivad vastu seal enamus asjad. Kõrval ega läheduses pole ühtegi inimest kelle käest töös tekkinud raskuste kohta küsida. Samas aga loodetakse kiiret teenindust. Küsida ja tuge pole saada kelleltki. Kõik on justkui laiali jooksnud ja peitu pugenud, et jumala eest neid ei tüütaks. Tunnen, et sellega tehakse liiga, sest katseajal on ettenähtud siiski töötajale selle aja jooksul kõrvale inimene kellelt küsida ja kes kontrolliks tööd. Eriti kui töö on veel väga vastutusrikas. Lisaks tunnen, et minu tervis ja iseloomuomadused absoluutselt ei sobi sellele ametikohale. Mul puudub pingetaluvus (eriti kui pole meeskonda kõrval kellele tugineda), ma pole algatusvõimeline nagu oodatakse ning ma olen aeglase mõtlemisega ning vajan rahulikku tempot.
Hetkel ma tunnen täiega, et ma ei kuulu sinna meeskonda ja kahetsen kibedalt, et vanast kohast ära tulin. Soovin väga tagasi ükskõik kuhu seal asutuses 🙁
Nüüd küsimus, et kas võiksin proovida kandideeida ja kui suur oleks tõenäosus vanasse asutusse tagasi minna? Kui ära läksin siis oli kõigil väga kahju, et minema läksin. Sildu ei põletanud ja head suhted on siiani kõigiga säilinud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt võta ühendust oma eelmise tööandjaga ning räägi talle jutt ära. Iseasi kas tema on enam sinust huvitatud. Aga sa ei saa seda enne teada kui pole proovinud. Meie siin perekoolis ei tea ju seda.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean reaalsest juhust elus, kus töökaaslasele pakuti uut töökohta ja ta võttis selle suht järele mõtlemata vastu. Täpselt 3 nädala pärast oli tagasi, rääkis omanikega suletud uste taga kolm tundi ja võeti tagasi. Siiani on seal ettevõttes, nüüd juba üle 20 aasta ja osanik ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd küsimus, et kas võiksin proovida kandideeida ja kui suur oleks tõenäosus vanasse asutusse tagasi minna? Kui ära läksin siis oli kõigil väga kahju, et minema läksin. Sildu ei põletanud ja head suhted on siiani kõigiga säilinud.

Perekool ju ei tea seda. Võta ühendust oma endise ülemusega ja räägi temaga. Kui sa olid oma töös hea ja neil on kedagi sinna kohale vaja, siis loomulikult on kergem võtta tagasi vana töötaja, kes tunneb asja kui uut välja koolitada.
Aga mõtle ka sellele, miks sa sealt ära tulid. Kas oli midagi, mis enam ei meeldinud? Äkki tasuks hoopis kolmandat kohta otsima hakata?
See, et katseajal selgub, et töö ei sobi, pole midagi halba ja seda ei pea häbenema. Katseaeg ongi selleks, et töötaja saaks veenduda, et talle see töö sobib ja tööandja saaks veenduda, et talle see töötaja sobib.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 18:09; 28.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina miskipärast ei usu, et tagasi minnes hirmus õnnelik oleks, madalamal kohal pealegi.
Elumuutused loovad muidugi pingeid, aga kui vastu pidada ja vooluga kaasa minna, võib lõpuks kõik laabuda. Kui lahkuda, läheks juba päris uude kohta, milleks vanasse tagasi, kui tegelikult tahtsid uut valdkona ja vaheldust?
Ära anna alla nii kergesti.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud sellise olukorras. Tegin kõne endisele ülemusele ja läksin tagasi.
Kuna sain kõigiga hästi läbi, sildu ei põletanud ja minu tööd hinnati, siis
võeti rõõmuga tagasi. Samas ma siiski lahkusin uuesti aasta pärast. Seal oli ka selline poliitika, et inimesi võeti tagasi (muidugi mitte neid, kes probleemsed olid).
Ilmselt võetaks mind ka kolmandat korda tagasi, aga nüüd olen rahul oma uue tööga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teemaalgataja asemele on juba uus inimene võetud, mis siis temast saab? Ei saa ju lõpetada temaga lepingut põhjusel, et vana töötaja tahab tagasi tulla!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin pingutada ja ennast arendada. Sa oled vanas kohas lihtsalt mandunud oma mõnusas roosas maailmas ja nüüd kui uus olukord on, tahad ennast ära peita ja jalga lasta. Algatusvõime ja kiirem mõtlemine on arendatavad ja eluks väga vajalikud oskused.

Mina näiteks töötasin aastaid väikeses ettevõttes madalapalgalise analüütikuna, aga mõni aeg tagasi suundusin suurde tööstusettevõttesse tootmise valdkonda. Vastutus ja töötempo olid hoopis midagi muud ja kuus esimest kuud oli kogu aeg tunne, et olen kõigil jalus ja saan jalaga. Nüüd, peale aastat, on lõpuks tunne, et saan tööga hästi hakkama.

Samas on tänu uuele tööle toimunud märgatav edasiminek ka isiklikus elus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul oli ka pärast töökoha vahetust selline tunne, et sai vale otsus tehtud. Uue ülemusega ei sobinud, õhkkond oli pingeline. Ma arvan, et läks umbes kolm aastat, enne kui kohanesin ja uus ülemus mind usaldama hakkas. Samas tagasi vanasse kohta poleks ma kunagi läinud, sest eesmärk oli ju areng ja uued väljakutsed. Ehkki vanas kohas olid ka suhted head ja inimesed kenad. Kokkuvõttes olen rahul, et raske aja üle elasin. Tänasel päeval on mul palk ja töötingimused oluliselt paremad kui eelmises kohas ning tunnen ennast taas enesekindlalt. Tasub vaeva näha ja raske aeg üle elada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 21:04; 28.09 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul oli ka pärast töökoha vahetust selline tunne, et sai vale otsus tehtud. Uue ülemusega ei sobinud, õhkkond oli pingeline. Ma arvan, et läks umbes kolm aastat, enne kui kohanesin ja uus ülemus mind usaldama hakkas. Samas tagasi vanasse kohta poleks ma kunagi läinud, sest eesmärk oli ju areng ja uued väljakutsed. Ehkki vanas kohas olid ka suhted head ja inimesed kenad. Kokkuvõttes olen rahul, et raske aja üle elasin. Tänasel päeval on mul palk ja töötingimused oluliselt paremad kui eelmises kohas ning tunnen ennast taas enesekindlalt. Tasub vaeva näha ja raske aeg üle elada.

Vot 3 aastat mina küll kannatama pole nõus, et ülemus usaldama hakkaks. See, et aasta on raske, on normaalne, aga kolm…

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.09 08:08; 28.09 08:09; 28.09 14:08; 29.09 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teemaalgataja asemele on juba uus inimene võetud, mis siis temast saab? Ei saa ju lõpetada temaga lepingut põhjusel, et vana töötaja tahab tagasi tulla!

Küsida või ju ikka. On kaks varianti – teemaalgatajale öeldakse, et kohta enam pole, või lõpetatakse uue inimese leping katseajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.09 08:08; 28.09 08:09; 28.09 14:08; 29.09 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsida või ju ikka. On kaks varianti – teemaalgatajale öeldakse, et kohta enam pole, või lõpetatakse uue inimese leping katseajal.

Lepingut ei saa katseajal niisama oma suva järgi lõpetada, tööandjal peab olema selleks vettpidav põhjendus, kuidas uus töötaja ei saa oma tööga hakkama ja edasist arenguvõimalust ei nähta. See, et vana töötaja tagasi tahab, pole põhjendus.

Mina teemaalgataja asemel sammu tagasi ei teeks. Kuigi jah, ei tea ju detaile.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 09:36; 28.09 17:20; 29.09 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul oli ka pärast töökoha vahetust selline tunne, et sai vale otsus tehtud. Uue ülemusega ei sobinud, õhkkond oli pingeline. Ma arvan, et läks umbes kolm aastat, enne kui kohanesin ja uus ülemus mind usaldama hakkas. Samas tagasi vanasse kohta poleks ma kunagi läinud, sest eesmärk oli ju areng ja uued väljakutsed. Ehkki vanas kohas olid ka suhted head ja inimesed kenad. Kokkuvõttes olen rahul, et raske aja üle elasin. Tänasel päeval on mul palk ja töötingimused oluliselt paremad kui eelmises kohas ning tunnen ennast taas enesekindlalt. Tasub vaeva näha ja raske aeg üle elada.

Kolm aastat kannatust ja töötamist pingelises õhkkonnas! Milleks küll keegi end niimoodi piinab? Kas see oli ainus võimalik töökoht lähikonnas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 18:09; 28.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul oli ka pärast töökoha vahetust selline tunne, et sai vale otsus tehtud. Uue ülemusega ei sobinud, õhkkond oli pingeline. Ma arvan, et läks umbes kolm aastat, enne kui kohanesin ja uus ülemus mind usaldama hakkas. Samas tagasi vanasse kohta poleks ma kunagi läinud, sest eesmärk oli ju areng ja uued väljakutsed. Ehkki vanas kohas olid ka suhted head ja inimesed kenad. Kokkuvõttes olen rahul, et raske aja üle elasin. Tänasel päeval on mul palk ja töötingimused oluliselt paremad kui eelmises kohas ning tunnen ennast taas enesekindlalt. Tasub vaeva näha ja raske aeg üle elada.

Kolm aastat kannatust ja töötamist pingelises õhkkonnas! Milleks küll keegi end niimoodi piinab? Kas see oli ainus võimalik töökoht lähikonnas?

Ei, see ei olnud masohhism ega ainus võimalus. Lihtsalt tekkis sportlik hasart, et kas ma suudan ennast maksma panna. Ja tagantjärel võin öelda, et ehkki see polnud kerge, siis enesearengu seisukohalt oli see vajalik. Vanasti kippusin kohe raskuste eest plehku panema ja mõtlesin, et seda ei saa muuta, iseloom lihtsalt selline, nüüd suudan palju paremini ennast kehtestada ja enesehinnang on tõusnud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 21:04; 28.09 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a

Katseajal on võimalik lepingut lõpetada küll, ei ole vaja mingit hullu tõestamist. Katseaeg selleks ongi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.09 08:08; 28.09 08:09; 28.09 14:08; 29.09 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a

Katseajal on võimalik lepingut lõpetada küll, ei ole vaja mingit hullu tõestamist. Katseaeg selleks ongi.

Just nimelt ei ole, kahjuks töötajad pole sellest teadlikud ja lasevad endast üle sõita.
Katseajaks peab olema seatud eesmärk ja tööandja võib lepingu üles öelda vaid siis, kui katseaja eesmärk pole täidetud. Põhjendamata jätmise korral on töötaja võit tööinspektsioonis suht kindel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 09:36; 28.09 17:20; 29.09 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teemaalgataja asemele on juba uus inimene võetud, mis siis temast saab? Ei saa ju lõpetada temaga lepingut põhjusel, et vana töötaja tahab tagasi tulla!

Minu puhul just tehtigi nii…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a

Katseajal on võimalik lepingut lõpetada küll, ei ole vaja mingit hullu tõestamist. Katseaeg selleks ongi.

Just nimelt ei ole, kahjuks töötajad pole sellest teadlikud ja lasevad endast üle sõita.

Katseajaks peab olema seatud eesmärk ja tööandja võib lepingu üles öelda vaid siis, kui katseaja eesmärk pole täidetud. Põhjendamata jätmise korral on töötaja võit tööinspektsioonis suht kindel.

Katseaja eesmärk on hinnata, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad tasemele, mida nõutakse töö tegemisel. Jah, kergelt seda võtta ei saa, kuid midagi võimatut ka siin ei näe. Põhjendada tuleb muidugi.
Lisaks – milline töötaja tahab jääda nui neljaks töökohale, kus tal on alles katseaeg (st ei tea isegi, kas talle meeldib ja sobib) ning kus talle öeldakse, et tegelikult tahetakse eelmist inimest tagasi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.09 08:08; 28.09 08:09; 28.09 14:08; 29.09 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a

Katseajal on võimalik lepingut lõpetada küll, ei ole vaja mingit hullu tõestamist. Katseaeg selleks ongi.

Just nimelt ei ole, kahjuks töötajad pole sellest teadlikud ja lasevad endast üle sõita.

Katseajaks peab olema seatud eesmärk ja tööandja võib lepingu üles öelda vaid siis, kui katseaja eesmärk pole täidetud. Põhjendamata jätmise korral on töötaja võit tööinspektsioonis suht kindel.

Katseaja eesmärk on hinnata, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad tasemele, mida nõutakse töö tegemisel. Jah, kergelt seda võtta ei saa, kuid midagi võimatut ka siin ei näe. Põhjendada tuleb muidugi.

Lisaks – milline töötaja tahab jääda nui neljaks töökohale, kus tal on alles katseaeg (st ei tea isegi, kas talle meeldib ja sobib) ning kus talle öeldakse, et tegelikult tahetakse eelmist inimest tagasi.

Seda ma ju räägingi – hinnatakse uut töötajat. Mitte ei võeta arvesse seda, et vana töötaja tahab tagasi.
Jutu teine lõik ei puutu üldse asjasse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 09:36; 28.09 17:20; 29.09 10:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö, katseaeg, tagasikandideerimine eelmise tööandja juurde