Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töötaja kohe dekreeti

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )

Teema: Uus töötaja kohe dekreeti

Postitas:
Kägu

Samamoodi võivad ka noored või mitte nii noored mehed paari kuu pärast lapsehoolduspuhkusele minna. Neilt ju üldse ei küsita laste kohta. Meil täpselt nii juhtus. 50 aastane mees võeti tööle, oli mõned kuud ja siis teatas, et läheb lapsehoolduspuhkusele. Kui inimestega töötad, siis pead arvestama, et sa kunagi ei tea, kas tal on vaimsed probleemid, osutub sõltlaseks (meil näiteks sõitis autojuht auto sodiks, tuli välja, et käivad mingid hood peal) jne, jne. Ei tasu iga pisiasja peale nii vahutama hakata, tundub tõesti, et oled täielik algaja.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui polnud planeeritud ja näiteks tõesti ei teanud sel hetkel, kas siis peaks aborti tegema, et mitte enesekeskne olla ja tööandja jaoks eeskujulik olema?

Sellisel juhul tuleb esimesel võimalusel tööandjat teavitada, kui tõesti ei teadnud tööle kandideerimise hetkel, aga vahetult pärast tööle asumist saadi teada.

Kogu asjast jääb tunduvalt parem mekk, kui inimene on aus. Tulevikus on sellel inimesel tööle kandideerides eelised.

Mis vahet seal siis on kas inimene teavitab siis juba enne ohtliku aja lõppu/ uuringute tulemusi või peale seda? Aega uue töötaja leidmiseks jääb sulle ju ikka. Rasedat töötajat ei tohi vist ju vallandada ka katseajal või tohib?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui polnud planeeritud ja näiteks tõesti ei teanud sel hetkel, kas siis peaks aborti tegema, et mitte enesekeskne olla ja tööandja jaoks eeskujulik olema?

Sellisel juhul tuleb esimesel võimalusel tööandjat teavitada, kui tõesti ei teadnud tööle kandideerimise hetkel, aga vahetult pärast tööle asumist saadi teada.

Kogu asjast jääb tunduvalt parem mekk, kui inimene on aus. Tulevikus on sellel inimesel tööle kandideerides eelised.

Tere, kallis tööandja, mul jäid päevad ära ja ma võin rase olla? Mul on enne olnud kolm katkemist, seega ma ei tea, kas see rasedus jääb kestma… Mis teed selle jutu peale – hakkad otsima põhjusi vallandamiseks või kohe uut inimest?

Üldiselt siiski oodataksegi ära 12 nädalat oscarit ka, seejärel tihti ka 20nda nädala LA(kuigi selleks ajaks mitmetel paistab, osadel mitte). Senikaua ei ole rasedus püsiv ja ka 20ndal nädalal rääkides on tööandjal piisavalt aega leidja asendaja. Rasedat töötajat sa nagunii vallandada ei saa, võinoh, võid proovida kui oled valmis ka kohtuvaidluseks.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole selles, et lahkuja asemele uut inimest ei leiaks konkursil osalenute seast vaid selles, et lahkuja asemel saab jälle palgata ajutiselt inimese tähtajalise lepinguga, kuna lahkuja tuleb ühel hetkel tagasi.

Ja mis siis, mis probleem sul nende tegevustega on siis? See ongi ju sinu kui personali(?)juhi ülesanne.
Ära tee sellist tööd, kui sulle ei meeldi personali haldamisega tegeleda.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui töötaja läheb pool aastat pärast tööl alustamist rasedus- ja sünnituspuhkusele, siis ei pruugi ta töövestlusel teadagi, et lapseootel on või kohe-kohe jääb.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vahet on tööandja poolt vaadates sellel, kas inimene saab rasedusest teada nädal enne või peale kandideerimist/tööleasumist?
Kas tõesti peaks värvatu ütlema, et ma jäin vahepeal rasedaks ja ei tule tööle, et te ei peaks mind välja õpetama ja kulutama? Nalja teed või?????
Või on nädal töötanud ja siis saab teada. Kulu ikka sama ju õpetamisele.
Lisaks ei saa kunagi kindel olla, et nii algstaadiumis rasedus ka püsima jääb. Nii ikka,ei ole, et eile jäid päevad ära, test oli positiivne ja täna vestlusel ütlen, et olen rase.
Kõige lihtsam – ära värba fertiilses eas naisi ja meeste puhul uuri hoolega ega naine äkki rase ole või juba kodus titte või plaanides, võib ka ju lapsehoolduspuhkusele jääda.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meeste puhul uuri hoolega ega naine äkki rase ole või juba kodus titte või plaanides, võib ka ju lapsehoolduspuhkusele jääda.

Ja kindlasti nad räägivad kõik ausalt välja, nagu on. Tööandja ei tohigi millegi sellise kohta küsida. Seega kõik taandub sellele, kas on hea töötaja või ei ole hea töötaja. Kui on hea, surud oma tunded maha ja käitud temaga kenasti. Võib-olla on tema tagasitulles sul jälle töötajat vaja, siis ei pea enam nullist hakkama. Ja mis kõige tähtsam, võiks endale selgeks teha, et sellised asjad ei ole tööandja kontrolli all ja töötajatega seoses tuleb igasuguseid asju ette. Küll löövad su kliendid üle, küll reedavad muul moel. Rasedaks jäämine on täielik köki-möki kõige muu kõrval, mida töötajad võivad kokku keerata. Ja ongi nii, et sul ei ole midagi teha, vaid tuleb proovida ellu jääda.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, mina olen naine, kellel on rasestumine äärmiselt raskendatud, aga siiski 2 korda elus õnneks läinud. Täiesti kindlasti oleks ma võinud rasestuda ka mõne töökohavahetuse eel või järel ja päris kindlasti poleks ma enne 12 nädala täitumist tööandjale midagi maininud, sest see on minu absoluutselt isiklik, väga tundlik ja delikaatne teema, ja ei muuda mind mitte kuidagi vähemväärtuslikuks töötajaks või oma ametisse sobimatuks. Saan inimlikult aru tööandja kimbatusest, aga selline risk käibki inimestega töötades paraku kaasas ja on ikka eriliselt egoistlik ja jabur sellise asja pärast vaenu kiskuda ja veel uusi tööandjaidki hoiatama hakata. Nõme, nõme!

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jäin peale peetumist ootamatult rasedaks ja juhuslikult otsisin sel ajal uut töökohta. See, et nii kiiresti uuesti rasedaks jäin, oli väga ebatõenäoline ja lisaks ei saanud ma uuest rasedusest kohe teada. Ei osanud kuidagi kahtlustada. Kui kandideerisin, siis veel rase ei olnud, aga üsna kohe peale seda jäin. Kui teada sain, siis oli katkemisoht ja ei tahtnud juba seepärast kohe teatada. Teatasin, kui ohtlikum aeg juba möödas oli. Saan aru, et nõmedavõitu olukord, aga niimoodi lihtsalt läks. Tööle asumiseks polnud mind vaja koolitada ja töölt eemal olin vähem kui aasta. Laps on töö ajal isaga ja õnneks on minu tööandja ja töökaaslased normaalsed ning toetavad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tule teile ükski tööandja aitäh ütlema, et te tööelu esiplaanile seadsite ja lastesaamist edasi lükkasite.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tule teile ükski tööandja aitäh ütlema, et te tööelu esiplaanile seadsite ja lastesaamist edasi lükkasite.

Ei tule, pigem istutakse nendele vastutulelikele pähe kasutatakse ära. Nõudjatesse ja ülbikutesse suhtutakse paremini ja makstakse rohkem palka, sest nemad ju ei lase endale pähe istuda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks teada kuidas smuugeldamine käib. Kohe homme proovin end mõnda ministeeriumisse kantsleriks saada. Smuugeldamine on ebaseaduslikult mingi asja või isiku näiteks riiki toomine, narkovedu, salakaup. Tööle saab kas konkursi või otsepakkumise kaudu. Smuugeldamine varjamisega- kriminaale palkate?
Eraelu ei puutu üldse asjasse. Kui uus potensiaalne töötaja on pädev enne lapse saamist, siis on ta ka pädev LHP-lt naasnuna. Sa TA oled ka see, kes siin kirub kõikide puhkuste väljavõtjaid ka õppepuhkuse võtjaid?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tule teile ükski tööandja aitäh ütlema, et te tööelu esiplaanile seadsite ja lastesaamist edasi lükkasite.

Vot see on küll paraku õige. Eks nende töötaja-tööandja suhetega on mõnikord pisut nii, et pada sõimab katelt. Loomulikult võiks töötaja ka tööandja huvidega arvestada, aga kui siin tekib konflikt pereeluga, siis vaid väga naiivne inimene seab tööandja huvid isiklikest ettepoole. Selle eest üldjuhul ei ütle keegi aitäh. Eriti absurdne on selline tööandja huvidega arvestamine töökohas, kus palk närune. Kui oleks ehk supertöö ja megahea palk, oleks ehk inimesel ka rohkem motti tööandja huviga arvestada. Samas rasedust katkestada tunduks ka sel juhul liiast eeldada.

Ja veel. Meile võib meeldida või mitte üks või teine asi, mida töötaja teeb, aga seadus on teatud juhtudel väga selge. Iga tööandja peab tundma seadusi ja nendega oma äriplaanis arvestama. Haiguslehed, lapsepuhkused, õppepuhkused, asendused jms on kahtlemata ebamugavad ja kulukad, aga need juhtuvad igas ettevõttes, kus rohkem, kus vähem. Seega tuleb lihtsalt see eelarvesse planeerida. Muide, ütlen isiklikust kogemusest, et personalispetsialist läheb selliste asjade puhul tagajalgadele vaid firmades, kus äriplaan on tehtud ideaaltingimustega. See tähendab, et olukordade lahendamist eeldatakse temalt nii, et vahendeid või volitusi pole. Kui ikka uue töötaja väljaõppeks raha pole või ei taheta anda, siis ongi stressitase pidevalt laes ja selline tunne, nagu isiklikku raha peaks välja käima. Inimesi väärtustavas ja hästi majandatavas ettevõttes ei kergitata töötaja põhjustatud ebamugavuse peale kulmugi, sest see on tegelikult ju lahendatav. Soovitan otsida töötamiseks parem ettevõte.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA arvab, et keegi smuugeldas end tööle – no ilmselt ikka ise valisite konkursi korras, inimese oskuste ja võimete põhjal parima kandidaadi?
Praegu arvate, et tööandjat on petetud, sest töötaja tuli vaid pooleks aastaks. Aga see parim väljavalitu töötab ju pärast LHPlt naasmist teie jaoks edasi. No kui teil pole just lühiajaline projekt ja ratsa-rikkaks-firma, 5 aastat, kasum kiirelt riigist välja ja pankrot.
Ei ole võimalik, et tänapäeval mõni tööandja tõega mõtleks, et kõik inimesed elavadki selleks, et tööl käia ja eelistavad tööandja huve  omaenda vajadustele.
Nõustun eelmise kommenteerijaga – kui omanikud pole arvestanud töötajate vahetumise ja uute järjepideva koolitamisega (või on juhatus omenikele liiga roosilisi palgakulusid näidanud), siis pole nad ise päris pädevad.
Igas firmas võib ette tulla, et su parimast parim ja isegi veidi ülemakstud töötaja, keda tahaks kümne küünega kinni hoida,  lihtsalt lambist lepingu üles ütleb ja sama head polegi kuskilt leida – no mis teha! Nii lihtsalt on.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste naiste tõttu just tööandjad moori naisi tööle ei tagagi, koolita välja ja aasta pärast on titega kodus.  Ja kui leiad asjaliku asendaja, siis pead hakkama 3 aasta  pärast kombineerima, kuidas esialgsest töötajast lahti saada. Keegi ei oota sellist töötajat tagasi.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste naiste tõttu just tööandjad moori naisi tööle ei tagagi, koolita välja ja aasta pärast on titega kodus.  Ja kui leiad asjaliku asendaja, siis pead hakkama 3 aasta  pärast kombineerima, kuidas esialgsest töötajast lahti saada. Keegi ei oota sellist töötajat tagasi.

Tänapäeval on see arusaam vananenud, et ainult noored naised jäävad lapsega koju. Täpselt sama võivad teha ka mehed ja kobiseda ei ole mitte midagi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste naiste tõttu just tööandjad moori naisi tööle ei tagagi, koolita välja ja aasta pärast on titega kodus. Ja kui leiad asjaliku asendaja, siis pead hakkama 3 aasta pärast kombineerima, kuidas esialgsest töötajast lahti saada. Keegi ei oota sellist töötajat tagasi.

Tänapäeval on see arusaam vananenud, et ainult noored naised jäävad lapsega koju. Täpselt sama võivad teha ka mehed ja kobiseda ei ole mitte midagi.

Lisaks on tänapäeval suur hulk naisi, kes kahekümne aastaselt lapse saamise asemel saavad lapse neljakümneselt, tööandja jääb päris täbarasse seisu, kui ta keeldub võtmast tööle 18-45 aastaseid naisi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tööandja jääb päris täbarasse seisu, kui ta keeldub võtmast tööle 18-45 aastaseid naisi.

Ja vanemaid naisi ju ka ei taha, need on ju mõne tööandja arust lollid mis lollid. Seega ei jäägi kedagi üle, roboti võiks palgata.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõna on smugeldama, mitte smuugeldama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle pärast on mul ainult meessoost töötajad ongi. Pole sellist ohtu, et keegi rasedaks jääb.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel juhul oleks parim palgata igaks juhuks orbusid, hoolduskohustus on inimestel ka oma vanemate ees. Täna võtad tööle, 44aastase kes enam lapsi ei saa, nädala pärast jääb töötaja oma surevat ema hooldama. Aga ema sureb võibolla pool aastat enne kui ühele poole saab sellega. Ja siis võtab töötaja puhkust et ema korter tühjaks kolida ja siis saab päranduse ja läheb hoopis ära.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle pärast on mul ainult meessoost töötajad ongi. Pole sellist ohtu, et keegi rasedaks jääb.

Lapsehoolduspuhkuse võimalust kasutavad ka mehed järjest enam.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei eitagi, et mehed võivad jääda vanema puhkusele, aga rasedus-sünnituspuhkusele saab jääda ainult naine. Aga eks saagige seda oksa, millel istute ja ei ole mõtet kurta, et ei taheta tööle võtta.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste naiste tõttu just tööandjad moori naisi tööle ei tagagi, koolita välja ja aasta pärast on titega kodus. Ja kui leiad asjaliku asendaja, siis pead hakkama 3 aasta pärast kombineerima, kuidas esialgsest töötajast lahti saada. Keegi ei oota sellist töötajat tagasi.

Tänapäeval saavad paljud 40+ naisedki lapsi. Mõnel on siis aeg pesamunaks, teisel alles esimeseks lapseks. Mu tutvusringkonnas on palju neid, kes vanuses 40-45 on emaks saanud, aga üks naine sai koguni 48-aastaselt. 50-aastaseid peetakse tööturul juba vanemapoolseteks. Aegunud arusaamade järgi peetakse sellises vanuses töötajaid juba pensionieelikuteks ja sellised, ajast ja arust põhimõtetega asutused, ei tahagi enam neid tööle võtta, sest äkki ei oska see inimene arvutit kasutada. Samas istuvad mu vanemate põlvkonnas paljud pidevalt sotsiaalmeedias ja isegi kõige eraklikum vanadaam on usin arvutikasutaja.
Nii et tuleb välja, et naisi ei maksa üldse tööle võtta. Aga ega meestegagi lihtne ole, need julgevad endale palka nõuda ja võivad ilma rasedusetagi iga hetk töölt lahkuda, näiteks konkurendi juurde või hoopis teisele erialale. Lisaks jäävad täna juba ka isad lapsega koju.
Järelikult on kõige targem üldse mitte kedagi tööle võtta.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei eitagi, et mehed võivad jääda vanema puhkusele, aga rasedus-sünnituspuhkusele saab jääda ainult naine. Aga eks saagige seda oksa, millel istute ja ei ole mõtet kurta, et ei taheta tööle võtta.

Ja siis? Rasedus ja sünnituspuhkus on ju väga lühike aeg lapsehoolduspuhkuse kõrval. Mõni naine tuleb 1,5 aasta pärast tööle tagasi, mõni mees 3 aasta pärast ja siis hakkab tööl olles pidevalt hoolduslehti võtma, tegelikult käib hoopis mujal tööl vms. Kui sa nii rumal oled, et aru ei saa, et asi on ikka inimeses, mitte soos, kui palju ja kui hästi ta töötab, siis ei sobi sa ettevõtjaks, sest varsti on pankrot platsis. Kui mõtled, et peaasi, et mees, siis võid küll väga puusse panna oma töötavalikuga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikelaste emad on kõige paremad töötajad, neil on seda tööd vaja ja nad neelavad nii mõndagi alla, lisaks väga hea ajakasutusega. Väikelaste isad kipuvad meelega aeglaselt asju tegema, küll on laste tõttu magamata või siis ei taha koju jõuda liiga vara. Noored ja vanad mehed joovad. Piinlik on hommikusel koosolekutel nende aurude sees olla

Kui midagi peab tehtud saama, tasub see anda juba niigi üle koormatud inimesele, see tahab kaelast ära saada ühe korraga mitte elada ülesande otsas ja kolm korda ümber teha sama asja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui midagi peab tehtud saama, tasub see anda juba niigi üle koormatud inimesele, see tahab kaelast ära saada ühe korraga mitte elada ülesande otsas ja kolm korda ümber teha sama asja.

See on küll huvitav loogika. Mina mõtlesin, miks mulle alati kõik pähe määritakse, kui mul on niigi tööd palju. Kolleeg aina muneb, aega tal on, aga keegi ei annage talle midagi teha. Jumala ebaõiglane ju. Palka saame ühepalju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa TA oled ka see, kes siin kirub kõikide puhkuste väljavõtjaid ka õppepuhkuse võtjaid?

On ka selliseid tööandjaid nähtud, kes lähevad närvi, kui inimene oma plaanilisele puhkusele siirdub ja omab jultumust samal ajal mitte tööd teha.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui midagi peab tehtud saama, tasub see anda juba niigi üle koormatud inimesele, see tahab kaelast ära saada ühe korraga mitte elada ülesande otsas ja kolm korda ümber teha sama asja.

See on küll huvitav loogika. Mina mõtlesin, miks mulle alati kõik pähe määritakse, kui mul on niigi tööd palju. Kolleeg aina muneb, aega tal on, aga keegi ei annage talle midagi teha. Jumala ebaõiglane ju. Palka saame ühepalju.

Sest inimestel on vaja, et asjad tehtud saaks. Kui munejale anda, siis jääbki ootama. Ei tasu liiga usin olla 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, seaduse silmis on kõik korrektne. Muideks info sama eriala inimeste vahel liigub päris hästi.

Kui seaduse silmis on kõik korrektne, siis ongi jutt sellega lõpetatud. Muideks, kui rumal peab olema inimene, kes läheb kaasa seljataga keelepeksmisega. Mõttetu! Teiste halvustava tagarääkimisega näidatakse ainult ennast rumalana!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töötaja kohe dekreeti