Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töötaja kohe dekreeti

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Teema: Uus töötaja kohe dekreeti

Postitas:
Kägu

sellised asjad ei ole tööandja kontrolli all ja töötajatega seoses tuleb igasuguseid asju ette. Küll löövad su kliendid üle, küll reedavad muul moel. Rasedaks jäämine on täielik köki-möki kõige muu kõrval, mida töötajad võivad kokku keerata.

Loodetavasti on sinu meelest ka kõik vastupidine igati aktsepteeritud, s.t. tööandjapoolne sigatsemine ja käkikeeramine. Kui aga võimalik, keerame kõik üksteisele käru – täiesti normaalne elu ju.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellised asjad ei ole tööandja kontrolli all ja töötajatega seoses tuleb igasuguseid asju ette. Küll löövad su kliendid üle, küll reedavad muul moel. Rasedaks jäämine on täielik köki-möki kõige muu kõrval, mida töötajad võivad kokku keerata.

Loodetavasti on sinu meelest ka kõik vastupidine igati aktsepteeritud, s.t. tööandjapoolne sigatsemine ja käkikeeramine. Kui aga võimalik, keerame kõik üksteisele käru – täiesti normaalne elu ju.

Antud teemas on tööandja ju ainuke kes käru keerab ning sigatseb.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellised asjad ei ole tööandja kontrolli all ja töötajatega seoses tuleb igasuguseid asju ette. Küll löövad su kliendid üle, küll reedavad muul moel. Rasedaks jäämine on täielik köki-möki kõige muu kõrval, mida töötajad võivad kokku keerata.

Loodetavasti on sinu meelest ka kõik vastupidine igati aktsepteeritud, s.t. tööandjapoolne sigatsemine ja käkikeeramine. Kui aga võimalik, keerame kõik üksteisele käru – täiesti normaalne elu ju.

Antud teemas on tööandja ju ainuke kes käru keerab ning sigatseb.

Tsiteerin kommentaari, mida kommenteerisin:

Küll löövad su kliendid üle, küll reedavad muul moel. Rasedaks jäämine on täielik köki-möki kõige muu kõrval, mida töötajad võivad kokku keerata.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antud teemas on tööandja ju ainuke kes käru keerab ning sigatseb.

Mismoodi ta käru keerab?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A meie firmas läks 5 kuud tööl olnud mees lapsehoolduspuhkusele. Samuti pika sisseelamise ja väljaõppega töö, lisaks raske uusi inimesi leida. 15p hoiatas ette ja läks. Naistel paistab vähemalt kõht veidi varem välja 😀

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antud teemas on tööandja ju ainuke kes käru keerab ning sigatseb.

Mismoodi ta käru keerab?

Jah, kirjutasin valesti, vabandust.

Tööandja on ainuke kes ähvardab käru keerata ning sigatseda, küll võimalusi otsides, et inimest vallandada ning küll lubades töötajat poole linna ees maha teha nii, et inimene enam kuhugi tööle ei saa.

Kui inimene just ise “smugeldamist” üles ei tunnista siis ei saa tööandja kuidagi teada, et niiviisi oleks meelega tehtud, et tööandjale “käru keerata”. Kui tööandja aga hakkab lapseootel või LHP naasnud töötajat pere tõttu taga kiusama, siis see näitab tõesti tööandja taset ning on lubamatu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A meie firmas läks 5 kuud tööl olnud mees lapsehoolduspuhkusele. Samuti pika sisseelamise ja väljaõppega töö, lisaks raske uusi inimesi leida. 15p hoiatas ette ja läks. Naistel paistab vähemalt kõht veidi varem välja ????

Täielik jobu ju.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööandja aga hakkab lapseootel või LHP naasnud töötajat pere tõttu taga kiusama, siis see näitab tõesti tööandja taset ning on lubamatu.

Kas keegi on siin teemas seda teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin kommenteerijatest ise ka inimestele tööd annab? Kas tõesti peetakse normaalseks, et pikka väljaõpet nõudva töö tegija lahkub vaid 15 päeva ette teatades? Lapse ilmaletuleku info on kindlapeale kauem ette teada. Absoluutselt puuduks edaspidi austus sellise inimese suhtes.
Ka koondamisel saab ûles näidata inimlikkust ja anda töötajale piisavalt aega atra seada ning uut tööd otsida.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööandja aga hakkab lapseootel või LHP naasnud töötajat pere tõttu taga kiusama, siis see näitab tõesti tööandja taset ning on lubamatu.

Kas keegi on siin teemas seda teinud?

Kirjas on, et tööandja ähvardab mitte, et tööandja seda juba teinud on. Ähvardusi nendel teemadel siin tõesti on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööandja aga hakkab lapseootel või LHP naasnud töötajat pere tõttu taga kiusama, siis see näitab tõesti tööandja taset ning on lubamatu.

Kas keegi on siin teemas seda teinud?

Kirjas on, et tööandja ähvardab mitte, et tööandja seda juba teinud on. Ähvardusi nendel teemadel siin tõesti on.

Ähvardab – s.t. pigem elab end anonüümses foorumis välja. Selge see, et mingisugust sellist võimu ûhel tööandjal pole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin kommenteerijatest ise ka inimestele tööd annab? Kas tõesti peetakse normaalseks, et pikka väljaõpet nõudva töö tegija lahkub vaid 15 päeva ette teatades? Lapse ilmaletuleku info on kindlapeale kauem ette teada. Absoluutselt puuduks edaspidi austus sellise inimese suhtes.

Ka koondamisel saab ûles näidata inimlikkust ja anda töötajale piisavalt aega atra seada ning uut tööd otsida.

See tõesti ei ole ok minu arvates.

Aga rasedale ma nii esmajoones küll midagi ette ei heida. Mõnel võtab lapseootele jäämine aastaid, ei saa siis ju tööelu pausile panna seniks. Ja kui see uuele tööle asumine jäigi sinna aega, kus test positiivne, siis ma mitterääkimist hukka ei mõista.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööandja aga hakkab lapseootel või LHP naasnud töötajat pere tõttu taga kiusama, siis see näitab tõesti tööandja taset ning on lubamatu.

Kas keegi on siin teemas seda teinud?

Kirjas on, et tööandja ähvardab mitte, et tööandja seda juba teinud on. Ähvardusi nendel teemadel siin tõesti on.

Ähvardab – s.t. pigem elab end anonüümses foorumis välja. Selge see, et mingisugust sellist võimu ûhel tööandjal pole.

Selge see, et kui lause alguses ei tähenda, et selline asi just reaalselt toimunud on vaid on vastus siinsele teemapüstitusele.

Loe palun teemaalgatuse viimast lõiku ning ütle, et see ei ole ähvardus millega väga paljud ebanormaalsed tööandjad üritavad inimesi hirmutada. Kui oma äri juhtimisega hakkama ei saa ning uue töötaja jäämine lapsehoolduspuhkusele kohe firmas ületamatu olukorra tekitab, mille tõttu on vaja perekoolis auru välja laskma tulla, siis ilmselgelt ei tule äri juhtimine eriti hästi välja ja mõistlik oleks eriala vahetada.

Töökius (eriti perega seotud teemadel) on reaalne probleem ning väita, et sellist võimu töökiusu korraldada pole ühelgi tööandjal on lollus ning normaalne tööandja ei tule sellistel teemadel inimesi ka anonüümses foorumis ähvardama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A meie firmas läks 5 kuud tööl olnud mees lapsehoolduspuhkusele. Samuti pika sisseelamise ja väljaõppega töö, lisaks raske uusi inimesi leida. 15p hoiatas ette ja läks. Naistel paistab vähemalt kõht veidi varem välja ????

Täielik jobu ju.

Järelikult oli s*tt tööandja, kellega pole vaja suhteid hoida, sest LHP lõppedes enam tagasi ei tulda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Kas keegi siin kommenteerijatest ise ka inimestele tööd annab? Kas tõesti peetakse normaalseks, et pikka väljaõpet nõudva töö tegija lahkub vaid 15 päeva ette teatades? Lapse ilmaletuleku info on kindlapeale kauem ette teada. Absoluutselt puuduks edaspidi austus sellise inimese suhtes.

Ka koondamisel saab ûles näidata inimlikkust ja anda töötajale piisavalt aega atra seada ning uut tööd otsida.

Jah olen, kui sul juhtub selliseid asju pidevalt, et töötajad lahkuvad vaid 15p ette teatades, siis on aeg vaadata peeglisse ning mõelda mis on juhtimises valesti läinud, et töötajad sulle varem teavitada ei julge või ei taha. Mul pole ükski töötaja teavitanud oma lahkumisest ette vähem kui 2 kuud.</p>
Kui selline asi on esmakordne siis jah, see tõesti võib ärritada, kuid sinna parata niikuinii midagi ei saa ning antud teemaalgatus on ebavajalik.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis erialad need on, kus on vaja pikka väljaõpet töökohas? Eestis ei ole töökohapõhine õpe tegelikult eriti levinud, pigem otsitakse ikka juba täpselt vajadustele vastava hariduse JA kogemustega inimesi.
Näiteks: asusin praktikandina IT ettevõttesse tööle ja esimesed 3-4 nädalat ma tõepoolest õppisin, konkreetse arendatava süsteemi spetsiifilisi asju. Aga sealt edasi tegin juba päriselt tööd ja mõne kuu pärast sain juba vanade olijatega võrdselt keerukaid ülesandeid. Ja mina olin tööle asudes tõepoolest alles praktikant.

Kas ei või olla, et tegelikult seda töökohale spetsiifilist väljaõpet polegi nii palju (ehk mõni nädal, äärmisel juhul kuu), aga tööga seotud süsteemid ja dokumentatsioon, nõuded ja reeglistik on nii läbimõtlematult tehtud ja/või aegunud, et seepärast on vaja uutel töötajatel pikka sisseelamisperioodi, et aru saada, mida ja kuidas nende käest tahetakse?

Oma IT näite tõin sisse seepärast, et see ei ole eriala, kus iga suvaline, kes uksest sisse astub, võiks kohe tööle asuda. See tõepoolest nõuab eelnevat haridust ja/või kogemusi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises roosas mullis see inimene elanud on kui arvab, et rasedus on selline lihtne ja roosa asi et täna hakkan planeerima ja siis kümne kuu pärast sünnitan – siis pole tõesti vaja vahepeal karjääri pausile panna.

Eestis sünnib 5% lastest IVFi abil, veel 10-15% muu pehmema viljatusravi abil, vähemalt kolmandik rasedusi katkeb. Ja päris paljud ei saagi ühegi meetodiga lapsi. Enne poolt või vähemalt kolmandikku rasedust ei hakka täiemõistuslik naine oma karjääri pausile panema, ega kellelegi rääkima, kunagi ei tea kuidas läheb.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei või olla, et tegelikult seda töökohale spetsiifilist väljaõpet polegi nii palju (ehk mõni nädal, äärmisel juhul kuu), aga tööga seotud süsteemid ja dokumentatsioon, nõuded ja reeglistik on nii läbimõtlematult tehtud ja/või aegunud, et seepärast on vaja uutel töötajatel pikka sisseelamisperioodi, et aru saada, mida ja kuidas nende käest tahetakse?

Paljudes firmades pole mingit süsteemi ja palju asju on lihtsalt töötaja peas. Olen töötanud kunagi ühes sellises firmas (oli küllaltki tuntud firma kunagi). Seal oli tööandja täielik orjapidaja ja tegelikult mingit süsteemi ei olnud. Kui lahkuti, siis mitte sõbralikult, lisaks sõimas omanik kohe inimese läbi, kui see midagi lahkumisest rääkis. Näiteks oli seal väga tavaline kutsuda inimene puhkuselt välja tööd tegema (mossitati nagunii pikalt, kui keegi sinna julges üldse minna) ja kord tuli sellest paras tüli, mis tipnes töötaja lahkumisega. Nimelt taas helistati, et tule tööle, inimene ütles, et ma ei saa, mul on homseks kallid lennukipiletid ostetud ja ma ei saa seda raha tagasi. Talle öeldi, et kui sa tööle ei tule, siis lasen sind lahti. Inimene ütles, et aga lase siis. Ja nii lahkusid kõik. Väga vihaselt ja ei andnud ühtki asja üle, seega uus töötaja tuli kohale, alustas nullist. Siis läks väga palju aega, et saada järjele, ega keegi ka ei õpetanud, ise pidid kõike kuskilt otsima ja tuletama. Omanik ütles, et kõik on hakkama saanud, kui sa ei oska, järelikult oled rumal töötaja ja ei sobigi siia. Et üldse endale kedagi saada, pidi see tööandja kaks korda rohkem maksma kui normaalses firmas makstakse sama töö eest. Ja tema suust ma oleks täiesti ka praegust teemaalgatust oodanud, et enne kiusan ja annan kohtusse (isegi kui saan kahju), aga töötaja peab teadma, kes peremees on. Julged rasedaks jääda, hakkame kiusama. Kui mina sealt firmast lahkusin, siis lubas ka igal pool mind maha teha, aga kui teise samalaadsesse kohta kandideerisin, rääkisin kõik ausalt ära ja ainult naerdi selle peale. Öeldi, et jajah, me teame küll teda. Kui ta kedagi soovitaks, oleks väga kahtlane, nad siis arvaks, et tahab mingit jubedikku neile kaela sokutada. Kui maha teeb, järelikult on hea töötaja, kelle puhul ta ei taha, et see inimene konkurendi juures tööle hakkaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan küll teemaalgatajast aru. Ja ma üldiselt täitsa imestan, et parimas lapsesaamiseas naisi nii meelsasti tööle võetakse ja 40+ vanuses mitte. Justkui oleks palkajal endal plaanis uue töötajaga sugu jätkama hakata (kuigi tegelikult ilmselgelt pole). Aga küllap see muutub, kui uuel aastal hakkab kehtima seadus, mis võimaldab olenevalt kuni 14aastaste laste arvust saada 10-30 lisapuhkepäeva. Ärgem unustagem, et väikeste laste vanemad saavad ise oma puhkuse aega valida, seega teised keegi alates jaanipäevast kuni 1. septembrini mitte kunagi puhata ei saa, kuna lapsevanemad on need ajad endale broneerinud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Aga küllap see muutub, kui uuel aastal hakkab kehtima seadus, mis võimaldab olenevalt kuni 14aastaste laste arvust saada 10-30 lisapuhkepäeva. Ärgem unustagem, et väikeste laste vanemad saavad ise oma puhkuse aega valida, seega teised keegi alates jaanipäevast kuni 1. septembrini mitte kunagi puhata ei saa, kuna lapsevanemad on need ajad endale broneerinud.

Miks see midagi mõjutama peaks, 10 päeva 14 aasta peale kokku ei raatsi ka töötajale vabaks anda?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Mina saan küll teemaalgatajast aru. Ja ma üldiselt täitsa imestan, et parimas lapsesaamiseas naisi nii meelsasti tööle võetakse ja 40+ vanuses mitte. Justkui oleks palkajal endal plaanis uue töötajaga sugu jätkama hakata (kuigi tegelikult ilmselgelt pole). Aga küllap see muutub, kui uuel aastal hakkab kehtima seadus, mis võimaldab olenevalt kuni 14aastaste laste arvust saada 10-30 lisapuhkepäeva. Ärgem unustagem, et väikeste laste vanemad saavad ise oma puhkuse aega valida, seega teised keegi alates jaanipäevast kuni 1. septembrini mitte kunagi puhata ei saa, kuna lapsevanemad on need ajad endale broneerinud.

Vabalt valitud ajal saavad puhata kuni 7 aastaste laste vanemad, 7-10a laste puhul peab vanemal olema võimalus puhata koolivaheajal, see tähendab, et näiteks 10 aastase lapse vanemal peab olema võimalus puhata vähemalt ühel vaheajal, kuid see vaheaeg võib olla ka näiteks jõuluvaheaeg või kevadvaheaeg. Vaevalt teil tööl kõik peale sinu alla 7 aastaste laste vanemad on nii, et sina ainuke oled kes suvel puhata ei saa. Kui tööandja sooviks siis saaks ta ka puhkusegraafiku korraldatud.</p>

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin kommenteerijatest ise ka inimestele tööd annab? Kas tõesti peetakse normaalseks, et pikka väljaõpet nõudva töö tegija lahkub vaid 15 päeva ette teatades? Lapse ilmaletuleku info on kindlapeale kauem ette teada. Absoluutselt puuduks edaspidi austus sellise inimese suhtes. Ka koondamisel saab ûles näidata inimlikkust ja anda töötajale piisavalt aega atra seada ning uut tööd otsida.

Pere loomine on normaalne, ei pea luba küsima.  Mis austus siia puutub, Töölepingu seadus on täitmiseks. Töötav firma ei saa rasedat koondada. Puudulikust seaduse tundmisest tingitud jauramine.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärgem unustagem, et väikeste laste vanemad saavad ise oma puhkuse aega valida, seega teised keegi alates jaanipäevast kuni 1. septembrini mitte kunagi puhata ei saa, kuna lapsevanemad on need ajad endale broneerinud.

Eks see sõltu jälle tööst ja perest, kellele kuidas sobib. Mu abikaasa (mees) puhkab alati suvel, aga mitte kolm kuud järjest, nii et teised saavad ka suvel puhata. Mina puhkan praegusel töökohal suvel, sest siis on kollektiivpuhkus. Ma ei saagi puhkuse aega valida. Varem töötasin sellises töökohas, kus polnud üldse tähtis, millal ma puhkan, sest mul ei olnud asendajat ja minu töö minu puhkuse ajal lihtsalt ootas. Pidin puhkused kavandama nii, et tähtaegadeks tööd tehtud saaksid ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin kommenteerijatest ise ka inimestele tööd annab? Kas tõesti peetakse normaalseks, et pikka väljaõpet nõudva töö tegija lahkub vaid 15 päeva ette teatades? Lapse ilmaletuleku info on kindlapeale kauem ette teada. Absoluutselt puuduks edaspidi austus sellise inimese suhtes.

Ka koondamisel saab ûles näidata inimlikkust ja anda töötajale piisavalt aega atra seada ning uut tööd otsida.

Perekoolis on väga vähe tööandjaid, ettevõtete juhte ja omanikke, seega jääb nende vaatenurk hüüdja hääleks kõrbes. Selge see, et mõnel juhul on rasestumist raske planeerida ning see võib sattuda uuel töökohal alustamisega samale ajale. Aga siis tulebki tööandjaga rääkida, planeerida ning lahendusi leida. Nii mina ise kui minu tutvusringkonna tööandjad on kõik mõistlikud ning heast töötajast hoitakse kümne küünega kinni. Laste saamine ei ole kunagi probleemiks. Nii mitmedki emad sooviksid ka tegelikult varem tööle tagasi tulla, et end kodusest elust tuulutada ja tööasjade-erialaga kursis hoida, aga väikelapsele pole lasteaiakohta või haigustega tuleb hakata koju jääma, seega arvutitöö puhul võimaldati kodukontorit ka ammu enne koroonaaega, et pakkuda rohkem paindlikkust.

Tõsi, kõik töökohad ja tööandjad ei ole sellised, seega ongi paljudel töötajatel “mõisa köis las lohiseb” suhtumine, aga siis tasuks ka peeglisse vaadata, miks ainult sigatsejate juurde tööle saab aga mitte normaalsetesse kohtadesse.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Aga küllap see muutub, kui uuel aastal hakkab kehtima seadus, mis võimaldab olenevalt kuni 14aastaste laste arvust saada 10-30 lisapuhkepäeva. Ärgem unustagem, et väikeste laste vanemad saavad ise oma puhkuse aega valida, seega teised keegi alates jaanipäevast kuni 1. septembrini mitte kunagi puhata ei saa, kuna lapsevanemad on need ajad endale broneerinud.

Miks see midagi mõjutama peaks, 10 päeva 14 aasta peale kokku ei raatsi ka töötajale vabaks anda?

Tõsi ka või? Ei tea, miks seaduses teisiti siis on

https://www.riigiteataja.ee/akt/128052021020
<h3 style=”margin: 1.25em 0px 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px; line-height: normal; color: #000000; font-family: Arial, Tahoma, Helvetica, sans-serif;”><strong style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px;”>§ 63.   Lapsepuhkus</h3>
<p style=”margin: 0.5em 0px 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px; color: #202020; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;”>  (1) Lapsepuhkusele on õigus mõlemal vanemal kümme tööpäeva ühe lapse kohta kuni lapse 14-aastaseks saamiseni, kuid mitme lapse kohta kokku kõige rohkem 30 kalendripäeva ühes kalendriaastas.</p>

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Aga küllap see muutub, kui uuel aastal hakkab kehtima seadus, mis võimaldab olenevalt kuni 14aastaste laste arvust saada 10-30 lisapuhkepäeva. Ärgem unustagem, et väikeste laste vanemad saavad ise oma puhkuse aega valida, seega teised keegi alates jaanipäevast kuni 1. septembrini mitte kunagi puhata ei saa, kuna lapsevanemad on need ajad endale broneerinud.

Miks see midagi mõjutama peaks, 10 päeva 14 aasta peale kokku ei raatsi ka töötajale vabaks anda?

Tõsi ka või? Ei tea, miks seaduses teisiti siis on

https://www.riigiteataja.ee/akt/128052021020

<h3 style=”margin: 1.25em 0px 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px; line-height: normal; color: #000000; font-family: Arial, Tahoma, Helvetica, sans-serif;”><strong style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px;”>§ 63. Lapsepuhkus</h3>

<p style=”margin: 0.5em 0px 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 14px; color: #202020; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;”> (1) Lapsepuhkusele on õigus mõlemal vanemal kümme tööpäeva ühe lapse kohta kuni lapse 14-aastaseks saamiseni, kuid mitme lapse kohta kokku kõige rohkem 30 kalendripäeva ühes kalendriaastas.</p>

???????????? naljanina, enne kui kargama tuled siis palun tee endale selgeks mis ja kuidas käib. Tahaks su nägu näha kui sul juba puhkuseplaanid tehtud on ning tööandja siis teatab, et kahjuks võtsid sa oma 10 päeva eelmisel aastal juba välja. Kui siin perekooli kägusid ei usu siis uuri juristilt järgi.????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin kommenteerijatest ise ka inimestele tööd annab? Kas tõesti peetakse normaalseks, et pikka väljaõpet nõudva töö tegija lahkub vaid 15 päeva ette teatades? Lapse ilmaletuleku info on kindlapeale kauem ette teada. Absoluutselt puuduks edaspidi austus sellise inimese suhtes.

Ka koondamisel saab ûles näidata inimlikkust ja anda töötajale piisavalt aega atra seada ning uut tööd otsida.

Perekoolis on väga vähe tööandjaid, ettevõtete juhte ja omanikke, seega jääb nende vaatenurk hüüdja hääleks kõrbes. Selge see, et mõnel juhul on rasestumist raske planeerida ning see võib sattuda uuel töökohal alustamisega samale ajale. Aga siis tulebki tööandjaga rääkida, planeerida ning lahendusi leida. Nii mina ise kui minu tutvusringkonna tööandjad on kõik mõistlikud ning heast töötajast hoitakse kümne küünega kinni. Laste saamine ei ole kunagi probleemiks. Nii mitmedki emad sooviksid ka tegelikult varem tööle tagasi tulla, et end kodusest elust tuulutada ja tööasjade-erialaga kursis hoida, aga väikelapsele pole lasteaiakohta või haigustega tuleb hakata koju jääma, seega arvutitöö puhul võimaldati kodukontorit ka ammu enne koroonaaega, et pakkuda rohkem paindlikkust.

Tõsi, kõik töökohad ja tööandjad ei ole sellised, seega ongi paljudel töötajatel “mõisa köis las lohiseb” suhtumine, aga siis tasuks ka peeglisse vaadata, miks ainult sigatsejate juurde tööle saab aga mitte normaalsetesse kohtadesse.

Äkki paneks kohe cvsse rea “Kallis tulevane tööandja, oleme üritanud last saada juba 3 aastat ning ei saa sulle kuidagi garanteerida, et see lõpuks ei juhtu just sinu juurde tööle saades, luban olla igati asjalik ja tubli.” Tahaks näha milline tööandja selle hea töötaja teiste seast valima peaks või kuidas on sinu meelest mõistlik sellist teemat “läbi rääkida” kui töökohas veel ei ole jõudnud end tõestada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki paneks kohe cvsse rea “Kallis tulevane tööandja, oleme üritanud last saada juba 3 aastat ning ei saa sulle kuidagi garanteerida, et see lõpuks ei juhtu just sinu juurde tööle saades, luban olla igati asjalik ja tubli.” Tahaks näha milline tööandja selle hea töötaja teiste seast valima peaks või kuidas on sinu meelest mõistlik sellist teemat “läbi rääkida” kui töökohas veel ei ole jõudnud end tõestada.

Mulle jäi arusaamatuks, mida sa oma CV rea-naljapostitusega saavutada üritasid?

See pole kellegi asi, kas ja kui kaua keegi rasestuda on üritanud, iga rasedus ei pruugigi pidamagi jääda. Minu jutt käis pigem sellest ajast, kui rasedus on kindel ja aeg on vaadata sünnituspuhkusele mineku poole ning mõelda, mis tööst edasi saab. See aspekt jäi enne mu postitusest välja.

Väheke veider oleks uusi tööülesandeid õppida ja innukat nägu teha, samal ajal kui õpitu läheb ühest kõrvast sisse ja teisest välja, sest ise oled keskendunud beebi tulekuks ettevalmistusele ja planeerid kodusolekut. Pigem ausalt asjad läbi rääkida tööl ning keskenduda selle vähese töölviibitud kuude jooksul teatud ülesannetele, mitte kogu programmi läbi teha, et see siis 1,5-3 aasta jooksul unustada ning tagasi tulles nullist alustada.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib olla, et lapsehoolduspuhkusele jääb hoopis lapse isa ning ema on mõne kuu pärast tööl tagasi.

Ilmselgelt ei räägi ma sellest olukorrast. Too olukord oleks üsna tervitav, endal siiani pole ette tulnud. Eranditult kõik end varjamisega tööle smuugeldnud rasedad on jäänud ise lapsehoolduspuhkusele. Nii mõnigi veel tuleb paariks kuuks tagasi ja jääb siis uuesti dekreeti, selle asemel, et järjest kodus olla.

Teie ettevõttes käib tööle saamine smuugeldamise kaudu? Pole normaalset kuulutust, konkurssi, vestluseid?
Kui nii, siis mida te kandidaatideltki ootate? Loomulik, et mingisse ebaseaduslikku põrandaalusesse firmasse tulevadki vastavad inimesed tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt võib olla, et lapsehoolduspuhkusele jääb hoopis lapse isa ning ema on mõne kuu pärast tööl tagasi.

Ilmselgelt ei räägi ma sellest olukorrast. Too olukord oleks üsna tervitav, endal siiani pole ette tulnud. Eranditult kõik end varjamisega tööle smuugeldnud rasedad on jäänud ise lapsehoolduspuhkusele. Nii mõnigi veel tuleb paariks kuuks tagasi ja jääb siis uuesti dekreeti, selle asemel, et järjest kodus olla.

Teie ettevõttes käib tööle saamine smuugeldamise kaudu? Pole normaalset kuulutust, konkurssi, vestluseid?

Kui nii, siis mida te kandidaatideltki ootate? Loomulik, et mingisse ebaseaduslikku põrandaalusesse firmasse tulevadki vastavad inimesed tööle.

Kobtrollisin end – smugeldama on ühe u-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töötaja kohe dekreeti