Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus vanemahüvitis, kui olen saanud lisapalka

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Uus vanemahüvitis, kui olen saanud lisapalka

Postitas:

Saan vanemahüvitist. Lisaks teen kodus tööd. Palk on miinimum, ehk kõvasti väiksem, kui mu emapalk.

Jäin teise lapse ootele ja vanusevahe tuleb alla 2 aasta.

Kas saan olla kindel, et uus emapalk arvutatakse ikka vana järgi, mitte ei võeta arvesse mu miinimumpalka, mida hetkel lisaks teenin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kõigil, kes saavad järgmise lapse enne eelmise 2a6k saamist, neil kõigil on ÕIGUS saada eelmisega sama VH.

Midagi muud st uuesti arvutatut saab vaid siis, kui see on soodsam (suurem)
st
hirm, et lisatööd tehes arvutatakse VH tingimata palga alusel ja kaob õigus saaa eelmisega sama, see on asjatu.

Seadus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/126102018003
§ 41. Vanemahüvitise arvutamine laste järjestikuse sünni korral
(1) Kui vanemahüvitise taotlejal, kelle lapse sünni vahe eelmise lapse sünniga on lühem kui kaks aastat ja kuus kuud, on käesoleva seaduse §-de 37–40 alusel arvutatud ühe kalendrikuu keskmine tulu väiksem kui talle eelmisel korral määratud hüvitise arvutamise aluseks olnud tulu või see on sellega võrdne, arvutatakse hüvitise suurus varasemast tulust.

Veel:
https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-liigid#Vanemah%C3%BCvitis
Kui perre sünnib väikese vahega järgmine laps
Perehüvitiste seadusega soositakse laste järjestikuseid sünde. Kui kahe lapse vanusevahe on alla kahe ja poole aasta ja lapsevanem ei saanud uue lapse sünnile eelneval aastal tulu või see oli väiksem kui eelmise lapse vanemahüvitise arvutamise aluseks olnud tulu, võtame uue lapsega seotud vanemahüvitise arvutamisel aluseks samad summad, mida arvestasime eelmise lapsega seoses.

Lähtume perele soodsamast summast ja kui said enne uue lapse sündimist suuremat tulu, arvutame uue lapse hüvitise suurema tulu alusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus vanemahüvitis, kui olen saanud lisapalka