Esileht Kodunurk Uus või vana maja?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Uus või vana maja?

Postitas:

Tere!
Elame juba kolmandat aastat täiesti uuena ostetud majas, linnast 5 min teekond ja rahulik ala.
Samas kripeldab siiani soov elada kahekordses ja veidi suuremas majas (hetkel 114m2 elamispinda). Nii mul kui mehel iga päev kv leht ees ja vaatame. Turg aga tühi ja saadaval vaid kehvas seisus ülehinnatud majad. Mõni on selline, et hind küll kõrge, kuid elamiseks okei ja midagi peaks siis oma maitse järgi ära tegema. Aga kuidagi hirmus tundub see valik ja uisapäisa tegutseda ei taha. Avaldage siis arvamust: kas uus, kuid väike ja n-ö hingetu puitkarkassmaja või vanem, kuid sobivama suuruse ja tubade jaotusega maja?
Mu silmis praeguse peamised plussid: tupiktänav, suur aed, odav küte (õhkvesisoojuspump), vaikne rajoon (peresõbralik).
Miinused; vähe ruumi, odavalt ja kiirelt ehitatud, toad pisikesed (meie magamistoa akna all on pump,mis igasugu haali teeb), garaaži pole, seinad paberõhukesed.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 21:55; 09.01 08:57; 09.01 09:33; 09.01 12:24; 10.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus on lihtne – osta selline maja, mille inimesed on ise endale ehitanud. Arendajad ja müügiks ehitajad teevadki võimalikult odavalt ja tulemus ongi ebakvaliteetne. Oleme ise käinud mitut maja vaatamas, no nii kui kuskile tapeedi alla või liistu taha vaatad, vaatab praak vastu. Pidimegi ise endale maja ehitama, kasutasime küll töömehi, aga seisime praktiliselt kogu aeg kõrval. Nii kui selja pöörasime, jälle mingi praak tehti või midagi valesti või lihtsamalt paigaldati. Never ei ostaks müügiks ehitatud maja.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruutmeetrid ise ei tee veel elamise kvaliteeti. Kui otsid videosid väikestest elamistest, näed kuidas inimesed oma elu organiseerinud mitu korda väiksemal pinnal. Ja kõik on seal olemas. Lõpuks istud ikkagi ühe tooli peal ja pikali visates vajad 2 ruutmeetrit pinda. Oluline on, et maja ehituskvaliteet oleks väga hea ja et öösel saaks korralikult vaikuses magada. Mis kahekorruselisse majja puutub, siis võib see osutuda veelgi ebamugavamaks kui ühekorruseline, kus vähe ruumi. Kui sa pead mööda treppe päeva jooksul kümneid kordi kõndima, kas see on nii mugav ja mõnus ikkagi ? Mis pani teid ostma enda jaoks sobimatu maja ? Ruumi pole, seinad polnud ju ostes paksemad ?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praak hakkas välja tulema aasta peale sees elamist ja maja ostes olime kahekesi. Hetkel on meil 1 laps ja olude sunnil elavad meiega ka minu 3 alaealist venda. Kahekordne oleks hea just laste suhtes, et nemad ülevale magama ja all siis elutuba-köök. Ma olen ise terve lapsepolve elanud kahekordses ja mulle see sobib väga.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 21:55; 09.01 08:57; 09.01 09:33; 09.01 12:24; 10.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka siis kui inimesed ise endale ehitavad, ei oska nad alati kõike läbi mõelda, pealegie i pruugi see sinu vajadustele sobida. Seega esimene soovitus ei pea paika.

Miks uus “karp” peaks hingetu olema? Hinge puhuvad majale sisse ikka elanikud. Tühi karp on alati hingetu, kuis ee aga oma näo järgi sisustada, seal elatakse, sisi saab ka hinge 😀

Kas ei oleks võimalik kaaluda hoopis juurdeehitist oma majale? pumba asukoha muutmist (akna alt nt garaaži seina juurde vmt). Meil hakkab ka maja väikseks jääma ja kaalume hoopis ümberehitust. Seinu nihutades ja maakütte katlaruumi ümbertõstes saaksime vabalt üksnes sisetöödega 1 magamistoa juurde. Oleme arutanud ka võimalust garaaži toaks ehitamist, kudi see eeldab juba vundamendi + 2 välisseina ehitamist, kuna hetkel seal pole vundamenti ja välisseinad on soojustuseta (katus on olemas). See eeldaks muidugi juba rohkem finantse + ehitusload, korralikud töölised jmt, samas kui olemasolevate seinte sees ümbertegemisel on kõige raskem osa maakütte katla ümbertõstmine, mida ei saa suvalised tüübid teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme kaalunud aga antud alevikus on ka pisima asja jaoks pea võimatu ehitusluba saada. Naaber võitles õiguse kuuri ehitada kahe aastaga. Aga juurdeehitus on täiesti mõeldav ja plaanitav idee. Oleme arutanud, et kuna 10a pärast on see maja täielik lobudik, siis kuu vahepeal pole kolida saanud, lõhume maha ja ehitame uue peale.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 21:55; 09.01 08:57; 09.01 09:33; 09.01 12:24; 10.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vastupidine probleem, 60ndatel ehitatud maja vajaks remonti, tänapäeva mõistes ehk täielikku ümbertegemist – uued aknad, ehk põrandate uus soojustamine, vundamendi soojustamine jne. Toad ka meil imepisikesed. Ahjuküte on, õhksoojuspump ka, aga mulle tegelikult meeldib ahi ja pliit, pumpa praktiliselt ei kasuta. Aga oleme ka mõelnud, et ehk hoopis maha müüa ja osta A-klassi ridaelamu/maja või hoopis korter.
Ise ostaks siis just 1-kordse, mulle kahel korrusel elamine väga ei meeldigi, jookse muudkui üles alla, soojus liigub üles jne, kui lapsed väikesed olid siis hea jah.
Ma soovitaks ka praegust elamist kõpitseda, asukoht on kinnisvara puhul tähtis.
Kas õhk-vesi on soodne?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin elada on soodne küll. Pump kütab kuus keskmiselt (talvel) ca 115€ eest, küte + terve maja elekter oli eelmine kuu kokku 145€ arve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 21:55; 09.01 08:57; 09.01 09:33; 09.01 12:24; 10.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli sarnane valik ees ca 20a tagasi, kui tallinna ümbruses põllupealsete uusehituste buum algas. valisime suure aiaga vana maja tallinna kesklinna lähedal ja ei kahetse, sest kõige olulisem on ikkagi asukoht. (sama hinnaga, mis me tookord selle maja ostsime, oleks saanud kas tuttuue maja kuhugi põllu peale või 2-toalise uue korteri kõrvalasumisse).
praeguseks on hinnad siin piirkonnas 4-5x tõusnud, et samasuguseid remontivajavaid mahu müüakse juba 150-250 tuh € eest.
ostes oli vaid oma keskküte, nüüd kasutame täisautomaatset gaasikütet.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojuspumba saab kergelt lasta mujale paigutada. Meil oli ka seinal ning mürises pidevalt ja häiris. Kuid pidime uue muretsema ja lasime selle maapinnale paigaldada. Väga vaikne on.

Muidu meil sarnane teema,et pere juurdekasvu tõttu on praegune maja kitsaks jäänud ja samuti pole kvaliteediga just eriti rahul. Ostsime uue nö müügiks ehitatud kivimaja. Olen nüüd juba aasta Aega ringi vaadanud ja midagi sobivat ei ole leidnud. Ehitame vist ise hoopis maja, et sellist saada nagu tahame. Muidugi ehitusjärelvalve peab siis podevalt peale passima, et asja saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis 13 aastaga saab uuest majast lobudik? ????
Väga huvitav kuulda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud uusrajooni müügiks ehitatud majad ongi konkreetselt lobudikud selleks ajaks. Igasugune praak ja muu ei pea siin kaua vastu ja môtekam on uus ehitada, mida siin paljud ka teinud on

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 21:55; 09.01 08:57; 09.01 09:33; 09.01 12:24; 10.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka otsisime ja vaatasime 2a maju ja krunte ja lõpuks otsustasime ise ehitada ehk lasta endale teha selline maja nagu meile sobib. Müügis olevad majad olid üle hinnatud. Tõesti ei kipu maksma 60ndate maja eest 250-300tuh ja siis veel 100-200 juurde panema. Eestiaegsed majad meeldisid mõned, aga olid üldjuhul kehvas seisus ja seal oli sageli see probleem, et igast ajastust midagi sees ja üldmulje rikutud. Vanad majad on väiksed ka, me soovisime suuremat maja. Järgmine etapp oli leida krunt linnas sees, aga see oli samuti keeruline, palju müügis polnud ja kui oligi midagi siis kehvas asukohas või peal lobudik, mida ei lubata lammutada. Lõpuks leidsime heas asukohas suure krundi, kus oli peal vana maja, aga seda võis lammutada. Tegime krundi korda ja nüüd sel aastal ehitame lõpuks. Usun, et ootamine tasus ära. Põllu peale ei soovinud kolida, sest seal lastel kehv ise liigelda, nüüd on bussipeatus mõnisada meetrit ja 10 minutiga saab näiteks kesklinna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Uus või vana maja?