Esileht Ilu Uusi riideid

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Uusi riideid

Postitas:

Kui tihti teil on soov, et tahaks uusi riideid?
Mul ikka nii, et kui aastaaeg/hooaeg vahetub, siis vaatan kappi ja osad asjad, mis tõesti ilusad, ei sobi nagu selga. Olgu siis kas mood või tunnen, et vanusega ei taha, mingi emotsionaalne mälestus jne. Aga ei vahetata ju iga paari kuu tagant kapi sisu välja.
Ma vist kahjuks ei ole vajaduspõhine ostja. Iga kuu tunnen, et tahaks midagi värsket ja siis tunnen end hästi. Õnneks ei osta väga kalleid asju, aga näiteks fb marketplaceis luuran tihti ringi… hirmus komme. olen ma ainus?

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 25.08 09:12; 08.09 13:23; 21.09 15:36; 17.02 12:29; 22.02 09:26; 22.02 10:38; 14.04 13:41; 29.04 15:12; 08.06 13:40; 10.06 09:36; 15.06 13:04; 29.06 15:19; 01.07 10:46; 03.07 22:45; 13.07 14:33; 29.07 12:48;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui ma leian ühegi rõiva, mis mulle tõesti meeldib, olen nõus selle ribadeks kandma ja seni, kuni ta mul olemas on, mul mingit vajadust uute järele ei ole. Paraku selliseid rõivaid, mis mulle tõesti meeldivad, on väga harva leida.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:48; 14.04 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem hoian vanu riideid liiga kaua alles, ja kannan neid ka liiga kaua, kui on mugavad ja kenamapoolsed. Isegi siis kui on päris väsinud ja kohati katkisedki esemed, tunnen et olen kahe vahel, kas ikka maksab loobuda rõivatükist – mis siis, kui ei saa midagi võrdväärset asemele? Teise ringi poodidest saaks tegelikult lihtsalt ja odavalt uusi kenasid asju, aga väga harva tõmbab ostlema, osalt ka seetõttu, et kapp on vana kraami liiga täis, aga ei oska ega taha teha valikuid, mida minema visata. Sunnin ennast mõnikord asju ära viskama või taaskasutusse viima, aga see läheb alati vaevaliselt. Kahjuks on ka kaal väga kõikuv 20 kg piires – peab olema olemas riidevaru nii 60 kui 80 kg kaalumise puhuks. Mingi vaimne häire on raudselt selle kõige taga, aga nojah, mis teha.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui raha oleks, siis ostaks kogu aeg uusi riideid. Mitte hunnikute viisi, aga iga kuu midagi ikka.

praegu kahjuks pole võimalik, aga õnneks on koroonaaeg ja uute riietega poleks kuskile minna nagunii.

Suveks ma mõnikord õmblen endale ise, kangaid on varuks, nii et kui suur uuerõivanälg peale tuleb, siis peab õmblusmasina kapist välja võtma. Nooremana olen isegi anoraki (üle pea käiv jope) endale valmis õmmelnud, enam nii palju mässata ei viitsi, aga püksid-kleit-seelik pole probleem ise teha.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:59; 14.04 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahan palju, aga lubada endale nii palju ei saa. Oma arust muidugi ostangi, mis vaja, midagi kulub ju ära, ostan uue asemele, aga ikka juhtub, et ühe vana asemele ostan kaks ja natuke nagu mõtlen neid vajadusi endale välja. Mingit kapselgarderoobi ma ei areta, mulle meeldibki, kui riideid on palju.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:59; 15.04 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nooremana olen isegi anoraki (üle pea käiv jope) endale valmis õmmelnud, enam nii palju mässata ei viitsi, aga püksid-kleit-seelik pole probleem ise teha.

🙂 Minu meelest on anoraki õmblemine lihtsam kui hästi istuvate pükste õmblemine.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:48; 14.04 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on anoraki õmblemine lihtsam kui hästi istuvate pükste õmblemine.

Minu jaoks pole alumiste otste õmblemisel probleemi, sh ka korralike viigipükste õmblemisega. Pluusid-joped on palju keerulisem teha, nööpaugud, vooder, paelad varrukaotsad jne. Palju rohkem nikerdamist.

Viigipükse ma ka õmblesin nooremana, praegu teen suveks pigem lihtsad laiad linased, ülevalt kummiga püksid, need siristab poole tunniga valmis, kui kangas kapis olemas ja mõned burdad ka 😀 Seelikuga läheb kauem, kui just tõesti ka mingit ülevalt kummiga sirget kotti ei tee.

Lõige võib ju tegelikult olla väga lihtne, kui on efektne materjal. Sama lõikega saab teha mitu eriilmelist asja, kui lihtsalt teine kangas valida.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:59; 14.04 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu aeg, kuus ikka mitu korda. Selles suhtes on koroonaaeg täielik nuhtlus – sissetulek langenud ei ole, jooksvaid väljaminekuid on see-eest vähem ja nõnda käibki kogu aeg ühe silmaga veebis ostlemine. Meeldib, kui on suur valik rõivaid, saab riietuda vastavalt meeleolule ja tundele. Ka mul on riideid, mis teenivad juba aastaid ning mis on vaieldamatud lemmikud, kuid oluliselt tihedamini juhtub ikkagi seda, et kannan korra-paar ja siis läheb edasi järelturule, uuskasutuskeskusesse või mõnele sõbrannale.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on palju riideid ja ikka ostan juurde.
No nii nagu et oled juba paks ja ikka sööd üle.
Ma ostan üle. Nüüd koroonaga on mulle see lausa õnnistus. Mul pole võimalik osta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan peamiselt vajaduse järgi, aga nt peoriietega samasse seltskonda teist korda naljalt ei lähe. Seega pidulikud kleidid leiavad heal juhul neli korda kandmist: mõni sõpruskonna pidu, firmapidu, mehe suguvõsast kellegi juubel, enda suguvõsast kellegi juubel.

Igapäevaseid smart casual riided ja matkamise, sportimise riided kannan üsna kaua. Hetkel on nt ühed murdmaasuusa püksid, mis on täitsa armetud juba. Oma 12+ aastat kantud ka. Igal talvel pea igapäevaselt. Kumm ülevalt välja veninud, ei seisa hästi enam üleval. Topin mingi paksu kampsuni sisse et püsiks. Plaanin osta uued, kui poed avatakse, või kusagilt netipoest leian. Aga palju raha ei taha maksta nende eest, seega otsin-ootan ka soodukat. Teksaseid kannan, kuni põlve juurest on täitsa kottis juba. Lõpus muidugi ainult kodupükstena.

Mantleid, korralikke jopesid, üldse ülerõivaid kannan peaaegu kümme aastat. Kui satub mõni väga hästi sobiv ese, mida väga sageli kannna, pea igapäevaselt, siis kannan ka vähem. Jalanõud on mul peaaegu igavesed. Mul on neid suhteliselt palju ka – minu jaoks on 8 paari saapaid palju. Nii leiab üks paar vähe kasutust ja kardetavasti mõni paar peab elu lõpuni vastu. Nt ühed hästi soojad, paksu voodriga ja kõrge säärega ning keskmise kontsaga saapad. Need on nii palavad, et üle -5 kraadi ei saa kanda. Mõni talv polegi saanud neid jalga.

Aga jah, pidudeks löön ennast korralikult üles! Võin ka osta 100, isegi 150 eurot maksva kleidi, mida 3-4 korda selga panen.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus? 😀 Kellele muidu kõik riidepoed oma aastaaegade-kollektsioonidega oleks? Ise päris igal aastaajal midagi uut ei vaja, aga päris palju leian garderoobi värskendust just Humanast, kui juhuslikult poe lähedale satun. Enamasti saan sealt 2-10 riideeset korraga ja sellest piisab, et saaks mõned teised jälle taaskasutuse kasti viia 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti teil on soov, et tahaks uusi riideid?

Mul ikka nii, et kui aastaaeg/hooaeg vahetub, siis vaatan kappi ja osad asjad, mis tõesti ilusad, ei sobi nagu selga. Olgu siis kas mood või tunnen, et vanusega ei taha, mingi emotsionaalne mälestus jne. Aga ei vahetata ju iga paari kuu tagant kapi sisu välja.

Ma vist kahjuks ei ole vajaduspõhine ostja. Iga kuu tunnen, et tahaks midagi värsket ja siis tunnen end hästi. Õnneks ei osta väga kalleid asju, aga näiteks fb marketplaceis luuran tihti ringi… hirmus komme. olen ma ainus?

Ei, ma olen ka ostleja. Pühapäeval ostsin 2 pluusi, enne seda tagi ja kingad.
Nüüd oleks veel kingi vaja…

Mulle meeldib osta, meeldivad uued asjad. Peale ehete ja lauanõude-vaaside peab mul kõik uus olema, st ma ei ole üleriiete-pesu-peakatete-jalanõude jm taaskasutaja. Ise ja oma kantud asju edasi ei müü, seega suht halb eeskuju keskkonna säästmisel.
Mis siis ikka, seda tihedamalt doteerin jäätmejaamu.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan siis, kui vana ese ära laguneb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti teil on soov, et tahaks uusi riideid?

Igal aastal ei ole sellist soovi. Välja arvatud pesu, seda pean korra aastas ostma. Kuna aga see on mul kvaliteetne ja seda on suhteliselt palju, siis sagedamini ei pea.

Uue rõivatüki (tavaliselt siis mitu korraga) ostan vast igal kolmandal aastal. Jalatsid ehk üle aasta ja siis ka tavaliselt 2-3 paari. Alates sussidest kuni kummikuteni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan, kui tuleb tuju. Või kui on head pakkumised. Või midagi niisama meeldib.

Tihti viin ka seisma jäänud või ära tüüdanud asju taaskasutusse. Ei pea oluliseks midagi nn ribadeks kanda, selleks ajaks olen ammuilma tüdinenud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka, igal kevadel ostan pmst uue ringi. OK, midagi saan kombineerida ka eelmisega. nt. eelmine aasta ostsin trentši, sellega käisin vähe ja läheb sel kevadel jälle käiku + paar uut kleiti ja vähemalt 1 paar uusi jalanõusid.

siis nendega käingi suvesse välja, suvel taas paar uut kleiti+sandaletid.

aga olen ka selline, et kui on olemas paar sobivat komplekti, siis nendega käingi terve hooaja. seega need ilmselt ka kuluvad rohkem, aga uue hooaja alguses tahaks ikka midagi värsket.

Iga kuu kindlasti ei osta riideid/jalanõusid. ostangi 3-4 korda aastas ja siis korraga kõik selleks hooajaks vajaliku. vanasti tegin selle jaoks mõne linnareisi, sellel aastal on sutsu keerulisem. e-ostleja olen väga halb. tahan, et ostud ei oleks juhuslikud vaid pean olema kindel, et just selle asja tahan tarbida nö ribadeks. Minu jaoks ribadeks tähendab, et tegelikult saavad paljud mu asjad taaskasutuses uue omaniku.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 12:19; 15.04 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ribadeks tähendab, et tegelikult saavad paljud mu asjad taaskasutuses uue omaniku.

Ma arvasin, et ribadeks tähendab, et tarbid, kuni asjal on auk sees või viimase piirini kulunud. Mida sinu arvates ribadeks tähendab?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:59; 15.04 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole erilist soovi endale riideid osta. Ostan siis, kui ikka kohe üldse enam midagi tervet või normaalselt istuvat selga pole panna.

Küll aga on mul lastele riiete ostmise haigus. Pidevalt ostan või kui ei osta, siis imetlen niisama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ribadeks tähendab, et tegelikult saavad paljud mu asjad taaskasutuses uue omaniku.

Ma arvasin, et ribadeks tähendab, et tarbid, kuni asjal on auk sees või viimase piirini kulunud. Mida sinu arvates ribadeks tähendab?

minu jaoks ribadeks tähendab, “nö ribadeks”, et olen seda toodet kandnud minu jaoks viimase piirini, olen kindel, et rohkem seda selga/jalga ei pane ning kappi ummistama pole mõtet jätta. Toode on minu jaoks kaotanud oma uueväärse väljanägemise, auke kohe kindlasti sees ei ole.  Auklikuks kannan ehk ainult aiatööriided.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 12:19; 15.04 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks ribadeks tähendab, “nö ribadeks”, et olen seda toodet kandnud minu jaoks viimase piirini, olen kindel, et rohkem seda selga/jalga ei pane ning kappi ummistama pole mõtet jätta. Toode on minu jaoks kaotanud oma uueväärse väljanägemise, auke kohe kindlasti sees ei ole.

Tundub, et siis kasutad vale sõna vales kohas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei osta niisama midagi. Kui vaja on, siis alles ostan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldse mitte kunagi ei ole sellis soovi, aga kui mõni asi selga ära laguneb nii, et enam viisakalt kinni nõeluda ei anna, siis olen sunnitud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldse mitte kunagi ei ole sellis soovi, aga kui mõni asi selga ära laguneb nii, et enam viisakalt kinni nõeluda ei anna, siis olen sunnitud.

Ma olen praegu lihtsalt sunnitud oma kodusistumisega saadud lisakilosid alla saama, sest muidu ma peaksin endale uued teksad ostma ja mul ühed juba on.

Õnneks tänu ülekaalule pole ka mingit tahtmist uusi riideid osta lihtsalt ilu pärast – kõik näeb seljas nagunii kole välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean tihemini ostma riideid, kui endale meeldiks.
Kadestan inimesi, kelle riided ja jalatsid peavad vastu aastaid. Ma olen nagu laps, kellele on iga aasta või kahe tagant uusi riideid vaja. Lapsed kasvavad välja, aga mul riided lihtsalt lagunevad seljas (jalas ka). Probleem on muidugi selles, et mul liiga vähe riideid korraga garderoobis ja kannan kogu aeg neid väheseid, mis on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks küsimus- mis  poodidest te riideid ostate, mida selga kõlbab panna (ei mõtle  netipoode) ? Ma ei leia üldse midagi odavamapoolset ja head, kui on ilus ja kvaliteetne , siis on ta loomulikult kallis, odavamatest ajab üks kotakas teist taga +  materjal tavaliselt polüester  Nii ei jäägi muud üle kui ise õmmelda,  samas tahaks ju  vahest minna poodi ja osta  midagi normaalset ,et saaks kohe selga panna ja mida peale paari pesukorda ära ei pea viskama

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan iga kuu endale midagi uut. Ma jumaldan kleite ja trenni riideid, nendest ei saa kunagi küllalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti teil on soov, et tahaks uusi riideid?

Mul ikka nii, et kui aastaaeg/hooaeg vahetub, siis vaatan kappi ja osad asjad, mis tõesti ilusad, ei sobi nagu selga. Olgu siis kas mood või tunnen, et vanusega ei taha, mingi emotsionaalne mälestus jne. Aga ei vahetata ju iga paari kuu tagant kapi sisu välja.

Ma vist kahjuks ei ole vajaduspõhine ostja. Iga kuu tunnen, et tahaks midagi värsket ja siis tunnen end hästi. Õnneks ei osta väga kalleid asju, aga näiteks fb marketplaceis luuran tihti ringi… hirmus komme. olen ma ainus?

Olen samasugune, väsin kiirelt ja soovin pidevalt uusi riideid osta, nii et mõistan 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu Uusi riideid