Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uuskasutuskeskuse hinnad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Uuskasutuskeskuse hinnad

Postitas:
Kägu

Olen siiani olnud suur Uuskasutuskeskuse fänn, ise oma asju sinna viinud ja ostnud endale ja lapsele päris palju. Viimasel ajal olen aga märganud, et seal on hinnad nii kalliks läinud. Otsisin maale suvilasse taldrikuid ja supikausse, mis oleks korralikud ja saaks ka mikrosse panna. Hinnad 2-3 eurot. Käisin Tallinnas 3 Uuskasutuspoodi läbi, ühes olid valged kriibitud 0.80 senti aga…  Pepcos nt uued suured valged taldrikud ainult 1.30. Ka naiste pluusid kõik 3 euri isegi aukudega aga New Yorkeris, Pepcos, Terranovas algavad uutel ka hinnad 3 eurost. Minu teismeline tahtis Nike retuuse – hind 6.- hakkasin siis lähemalt vaatama, augud sees. Aukudega ei ostaks ka 2 euro eest. Kui neil on kuu lõpus allahindlus, siis pooltele stangedele pannakse kate peale või korjatakse müügilt. Saan aru, et valik on minu, võin ju mujalt osta, saan aru, et see on heategevuspood, saan aru, et taaskasutus on mõistlik aga ikkagi…

+61
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ka Konverter absurdselt kallis, käisin seal diivaneid ja toole vaatamas.  Poest saab sama raha eest uue/kulumata eseme.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taaskasutuspoodidega ongi see häda, et nn tavapoodides on asjad kohati nii odavaks läinud, et odavamalt saab uue asja kui kasutatu. Nõusid pole mõtet taaskasutusest üldse vaadata, kui just ei taha mingit unikaalset serviisi – tavalised valged praetaldrikud on olnud Maximas soodukaga 1€, väiksemad (koogitaldrikud) isegi mingi 40 senti.

Kindlasti on ka neid, kes ostavad just sellepärast taaskasutusest, et saada mingit omanäolist asja ja eks neid on ka seal omajagu, aga olgem ausad, ka kaltsukates on suur osa riietest need samad kiirmoekettide vanad riided. Kaltsukad kubisevad riietest, mida müüakse nendes samades New Yorkerites, Terranovades, H&Mis jne.

+45
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina loobusin juba ammu uuskasutuskeskusest just selle hindade pärast. Annan asju ära FB tasuta gruppides, siis saab soovija selle ka minimaalste kuludega (kas kohaletulemise vaev või siis postikulu). Aukudega asjad lähevad prügikasti või kui on sobivast materjalist, siis mõned on läinud ka garaaži või remonditöödele lapiks.

Ühelt poolt ma saan aru, et uuskasutuskeskusel on kulud ruumide rendiks ja kommunaalid ja tööjõukulud, aga kui see ajab tasuta asja sümboolse hinna pealt kallimaks kui uued asjad odavpoes, siis pole asjal enam mõtet.

Toimivat lahendust kahjuks välja pakkuda ei oska, et andja saaks asja ära antud ja soovija selle minimaalsete kuludega, vahepeal kusagil hoiustatud-eksponeeritud ka.

+25
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen siiani olnud suur Uuskasutuskeskuse fänn, ise oma asju sinna viinud ja ostnud endale ja lapsele päris palju. Viimasel ajal olen aga märganud, et seal on hinnad nii kalliks läinud. Otsisin maale suvilasse taldrikuid ja supikausse, mis oleks korralikud ja saaks ka mikrosse panna. Hinnad 2-3 eurot. Käisin Tallinnas 3 Uuskasutuspoodi läbi, ühes olid valged kriibitud 0.80 senti aga… Pepcos nt uued suured valged taldrikud ainult 1.30. Ka naiste pluusid kõik 3 euri isegi aukudega aga New Yorkeris, Pepcos, Terranovas algavad uutel ka hinnad 3 eurost. Minu teismeline tahtis Nike retuuse – hind 6.- hakkasin siis lähemalt vaatama, augud sees. Aukudega ei ostaks ka 2 euro eest. Kui neil on kuu lõpus allahindlus, siis pooltele stangedele pannakse kate peale või korjatakse müügilt. Saan aru, et valik on minu, võin ju mujalt osta, saan aru, et see on heategevuspood, saan aru, et taaskasutus on mõistlik aga ikkagi…

Stangede kohta olen tähele pannud, et need tuuakse välja viimasel allahindluse päeval, kui suurem osa kaupa on 1€ maha müüdud ja seal on siis peidus nö uus kaup. Ehk et teevad ettevalmistusi avamiseks uue kaubaga.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen jällegi kuulnud, et avamisel tuleb kohal olla. Siis on kõiksugused osta.ee ja okidoki tüübid kohal ja sebivad väärtislikuma kauba endale kokku ja lähevad seda siis keskkonda kallimalt edasi müüma. Seepärast need Uuskasutused ka hinda tõstnud, et päeva jooksul polegi midsgi mõistliku müüa ja vaja ju kuidagi üüriraha kokku saada ja ära elada.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus! Olen ka tähele pannud, et just viimasel ajal on Uuskasutuskeskustes hinnad ikka väga tõusnud. Uues Lasnamäe poes (Tähesajus) on kohe eriti krõbedad hinnad. Väga kahju, sest nad on ju kõik asjad tasuta saanud ja võiksid ikka üritada inimesi sinna poodi meelitada ja taaskasutust propageerida. Ise olen ka alati suurte kottidega enda korralikke asju neile viinud, sest pooldan uuskasutust/taaskasutust, aga nüüd kuidagi neis pettunud.

Kusjuures viimasel korral kui sealt ostsin (printeri ja jalanõud, arve oli veidi üle 20€), siis küsiti kilekoti eest ka 50 senti. Ja mina olen sinna iga kord enda kilekotte ja riidest korduvkasutatavaid kotte koos asjadega maha jätnud, tookord ka. Teine kord tuleb siis kõik asjad sellele annetuskastile välja valada ja kott endale jätta, haha.

+30
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuskasutuskeskuses on alati üsna kallid asjad olnud. Nt laste riided nad vist üldse ei vaata kriitilise pilguga, äärmiselt palju plekilisi, veninud ja katkiseid riideid on alati. Ma meeleldi ostan väikelapse asju kasutatuna aga sealt on see mõttetult kallis. Enne lähen Pepcosse või Sinsaysse ja saan uue asja odavamalt.

Mööbel samuti, kümneid aastaid vanad kušetid maksavad 30-50€.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasteasjad on seal ju pigem odavad (2 eurot, üleriided kallimad) – mina vaatan ostja, mitte kaupmehe seisukohalt: kui ma saan sealt peaaegu uusi T-särke ja Sangari valgeid triiksärke (olen ette varunud kuni 170 suuruseni) 2 euroga, siis ma olen rahul. Kui leiate väga katkise asja, tasub müüjale öelda.

Aga üldplaanis, jah, hinnad on vist tõusnud küll.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti on ka neid, kes ostavad just sellepärast taaskasutusest, et saada mingit omanäolist asja

Aga on ka neid (näiteks mina), kes ostavad sellepärast taaskasutusest, et mitte asjade juurdetootmist soodustada.

Mulle tundub, et siin kaebavad just Tallinna inimesed. Tartu Uuskasutuses sellist asja küll ei ole, et allahindluse päeval midagi kinni kaetaks või ära viidaks. Ma iseendale riiete juurdeostmist üldjuhul ei luba, kapp on niigi täis, nii et täiskasvanute riiete osas ei oska kommenteerida, aga lapsele küll vahel ostan (ja viin väikseksjäänud asju sinna ära ka). Hiljuti ostsin vist 50-sendiseid suuri supitaldrikuid lillepottide alusteks, ja lapsele ühe 10-sendise raamatu – koolis kohustuslik lugemisvara (kusjuures e-vanaraamatupoodides küsiti sama teose väljaannete eest 7 eurot).

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka märganud, et Tallinna (ja ka Pärnu) uuskasutuskeskustes on oluliselt kõrgemad hinnad kui Tartus. Eriti nt nõudel. Tartus on mulle ka vahel antud mõni kilekott suurema asja ostul (tasuta), muidu nad müüvad paberkotte 20 sendiga ja see on mu meelest ok.

Palju hullemad hinnad on mu meelest Sõbralt Sõbrale poodides, seal on tihti Ikea kraami ja see on kohati kallimalt kui sama asja uuena Ikeast saaks. Lisaks nad väga ei harrasta asjade ülevaatamist, lükkavad kõik ropu hinnaga müüki, ilma ei üldse tähele paneks, et kuskil on auk või lukk ei tööta või suur plekk, mis maha ei tule. Ma imestan, et seal poes üldse veel midagi müüakse, kõik asjad on juba uute asjade hindadega.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti on ka neid, kes ostavad just sellepärast taaskasutusest, et saada mingit omanäolist asja

Aga on ka neid (näiteks mina), kes ostavad sellepärast taaskasutusest, et mitte asjade juurdetootmist soodustada.

Jah, see on ka kindlasti üks oluline tegur ja ma ise ka üritan ületarbimist vältida, aga kasutatud asju kallima või sama hinnaga kui uue saaks, ma ikkagi ei osta.

Eks kokkuvõttes on see ikkagi äri. Mõni aeg tagasi otsiti Uuskasutuskeskusesse mingit kõrgemat juhti ja palka pakuti 3000€ või oli isegi peale. Ju siis tasub see äri ära, kui on võimalik inimesi sellisel palgal hoida.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tallinlasena ma küll pole märganud et asjad oleks kallimad kui uuena. kui HMi tooteid ei taha, siis võtan nt montoni omi. 5 eurot montoni kampsuni eest mul kahju maksta pole. ja HMi asja ei taha ma uuelt ega kasutatult.

aga tegelikult tahtsin hoopis märkida, et ka heategevusorganisatsioonil on õigus kasumile ja palkade maksmisele, ilma selleta ei viitsiks keegi neid organiseerida. minul on hea meel et uuskasutuskeskus olemas on ja toetan nende tegevust meeleldi.

+10
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest kummaline võrdlus, et Pepcos on odavam. Pepco kraam on saast ka, Uuskasutuses on kasutatud asjad, seega sa saad endale garanteeritult eseme, mis kestab, ta on seda juba tõestanud.

Samuti oleks suhteliselt kummaline kui Marimekko kleit (suva näide) maksaks taaskasutuspoes vähem kui kleit New Yorkeris. Taaskasutuspoodides leidub ju ka tihti väga väärtuslikku disainerkraami ja muidugi on nende hinnad ka kasutatuna kõrgemad kui kiirmoekettide toodangul.

Ise ei käi taaskasutuspoodides mitte hindade, vaid maailmavaate pärast.

+17
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga pereauto on 2 aastat vana ja telefoni mudel tuli välja 2019.
KENA maailmavaade küll, kui sinna kõrvale kaks paari 5a vanu teksasid osta.
Super!

+6
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga pereauto on 2 aastat vana ja telefoni mudel tuli välja 2019.

KENA maailmavaade küll, kui sinna kõrvale kaks paari 5a vanu teksasid osta.

Super!

Ja sa võtad vabaduse võõra inimese kohta midagi sellist väita, sest…?

Meie peres  on autod ja telefonid tarbeesemed ja me tarvitame neid seni, kuni nad kestavad. Ka vajadusel parandamine pole võõras. Nii et autod sõidame ja telefonid kasutame nende eluea lõpuni.

+26
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka Tartus on asjad viimase kuu aja jooksul tõusnud. Ja tõesti ükskord sattusin ka uue kauba päeval kell 10.00 poodi ja oligi krabamine. Esimesed sissesaajad ladusid korvid kuhjaga täis ja alles siis hakkasid vaatama mida võtavad ja mida jätavad. Üks naine, kes endale kõik mänguasjad krabas, teda näen igal laadal neid mänguasju ka müümas. Selles mõttes oli tõesti tobe, et puidust mänguasi müüdi Uuskasutuskeskuses 1 euroga ja edasi müüdi see 5 euroga. Osad sellised edasimüüjad juba teavad kuna iga päev kaup välja pannakse ja käivadki igapäev ostmas.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka Tartus on asjad viimase kuu aja jooksul tõusnud. Ja tõesti ükskord sattusin ka uue kauba päeval kell 10.00 poodi ja oligi krabamine. Esimesed sissesaajad ladusid korvid kuhjaga täis ja alles siis hakkasid vaatama mida võtavad ja mida jätavad. Üks naine, kes endale kõik mänguasjad krabas, teda näen igal laadal neid mänguasju ka müümas. Selles mõttes oli tõesti tobe, et puidust mänguasi müüdi Uuskasutuskeskuses 1 euroga ja edasi müüdi see 5 euroga. Osad sellised edasimüüjad juba teavad kuna iga päev kaup välja pannakse ja käivadki igapäev ostmas.

Uue kauba päev on iga kuu esimene kuupäev üldjuhul. Vahepeal lisatakse üksikuid asju.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Osa asju ongi ju väga hinda läinud, nagu Tarbeklaas ja Riia portselan. Maksad selle nostalgia eest pmst. Vaadake mis hinnaga lähevad Tarbeklaasi vaasid ostas müügiks, ulme

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadake mis hinnaga lähevad Tarbeklaasi vaasid ostas müügiks, ulme

Vaatasin, 8€ on tõesti ulme: https://www.osta.ee/muua-ilus-terve-tarbeklaasi-vaas-137659258.html

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaadake mis hinnaga lähevad Tarbeklaasi vaasid ostas müügiks, ulme

Vaatasin, 8€ on tõesti ulme: https://www.osta.ee/muua-ilus-terve-tarbeklaasi-vaas-137659258.html

see on alles ju oksjoni algus :))) räägime pühapäeval uuesti pärast oksjoni lõppu.

aga veel näiteid…

https://www.osta.ee/puhapaevane-dessert-ensv-tarbeklaasi-ilus-vaas-liblikas-146508869.html

https://www.osta.ee/eesti-tarbeklaas-vaas-komeet-146401754.html

https://www.osta.ee/muua-tarbeklaasi-suur-vaas-ama-eino-maelt-terve-145819932.html

jaaaa niii edasii

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuskasutuskeskus ei ole mingi heategevusasutus, vaid organisatsioon, kus igal poel on korje- ja müügiplaan ja ilmselt ka kasumieeldus. Ringlus küll, aga minu meelest on hinnad seal masendavalt kallid. Olen sealt leidnud küll meeldivaid riideid ja jalatseid, kuid enamasti nad poodi jätnud, sest hinnad sarnanevad veidi teadlikuma ostja poolt leitavate uue kauba hindadega veebis.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.osta.ee/puhapaevane-dessert-ensv-tarbeklaasi-ilus-vaas-liblikas-146508869.html https://www.osta.ee/eesti-tarbeklaas-vaas-komeet-146401754.html https://www.osta.ee/muua-tarbeklaasi-suur-vaas-ama-eino-maelt-terve-145819932.html

Ütle palun, et sa teed nalja ja oled need leheküljed kuidagi võltsinud…

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei käi ammu Uuskasutuskeskuses, ainsad ok hinnaga asjad olid lasteraamatud. Olen jäänud Magistrali keskuse Sõbralt sõbrale püsikliendiks. Lasteriideid 50 senti ( ka väga korralikud), peab küll kasti seest ise sorteerima. Mingi valik pannakse stangele ka 1-3 euroga. Just sain lapsele uued Vikingi termokummikud 2 euroga. Pole paha. Paavli angaar on ka ok koht. Nii et ei ole kõik taaskasutuskohad kõrgete hindadega.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See koti teema on mind ka närvi ajanud. Vanasti nad andsid neid kotte, millega kaup sisse tuli, tasuta. Nüüd viin oma asjad sinna kottidega ja sealt kohe ostes pean veel koti eest maksma. Kas see on kuidagi loodussõbralik? Et mu viidud vana koti muutkui viskavad prügisse ja siis toodetakse uhiuus kott, mille eest ma pean maksma. Tõesti tuleb vist välja asjad kallata.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen siiani olnud suur Uuskasutuskeskuse fänn, ise oma asju sinna viinud ja ostnud endale ja lapsele päris palju. Viimasel ajal olen aga märganud, et seal on hinnad nii kalliks läinud. Otsisin maale suvilasse taldrikuid ja supikausse, mis oleks korralikud ja saaks ka mikrosse panna. Hinnad 2-3 eurot. Käisin Tallinnas 3 Uuskasutuspoodi läbi, ühes olid valged kriibitud 0.80 senti aga… Pepcos nt uued suured valged taldrikud ainult 1.30. Ka naiste pluusid kõik 3 euri isegi aukudega aga New Yorkeris, Pepcos, Terranovas algavad uutel ka hinnad 3 eurost. Minu teismeline tahtis Nike retuuse – hind 6.- hakkasin siis lähemalt vaatama, augud sees. Aukudega ei ostaks ka 2 euro eest. Kui neil on kuu lõpus allahindlus, siis pooltele stangedele pannakse kate peale või korjatakse müügilt. Saan aru, et valik on minu, võin ju mujalt osta, saan aru, et see on heategevuspood, saan aru, et taaskasutus on mõistlik aga ikkagi…

Oi, kuidas kriibivad kõrva need teise Eesti “eurid”! Eks sellise haridustasemega saabki ainult nimetatud kauplustest odavat jama osta.

Teemasse midagi tarka öelda ei oska, sest ma ei ole uuskasutuse fänn ja ei soovi teiste vanu asju omale koju. Arvan, et kes massiliselt odav- ja kiirmoodi ning Hiina plastikut kokku ahmib, mainides vastuoluliselt oma taaskasutamise vaimustust, on lihtsalt ostusõltlane ja teps mitte keskkonnasäästlik. Teemaalgataja tundub selline klassikaline “aga lapsele on ju vajaaaaa!” sõltlane olevat.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
pritnispeeers

Mina räägin Pärnu Uuskasutusest:

Vahel käin, aga pigem harva. Paar korda on õnneks läinud, ühel korral olid saagiks ülihea istuvusega teksad(mis teenisid mind mitu aastat) ja teisel korral üks lihtsa pliiatsilõikega, aga ilusa kangamustriga seelik. Oli veel siuke paraja paksusega, millega ka meie talvel kõlbas käia. Tavaliselt on siin saadaval mingid siidised ja muiduõhukesed lirakad, mis ei kõlba kuskile ega ole ka arvestatav kehakate. Aga enamasti pole sealt midagi võtta. Kõik on parasjagu ärakantud, topilised, vormitud…

Teenindajad on küll leti taga väga viisakad ja kiired olnud, sellised head suhtlejad. Niiet, selle eest küll kiidan! : )

Nüüd pole sinna enam mõnda aega juhtunud. Aga, eile parkisin Ringi tänava ääres, seal Koidula pargi pool ja näo ette jäi samuti üks tänavaäärne kasutatud riiete pood. Kahjuks polnud sealt aega sisse astuda. On mõni seal käinud, kogemusi?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on selline kahe otsaga asi…ühest küljest jah, veits nõme. Ilmselt samad inimesed krabavad ka FB tasuta asjade grupist samamoodi kraami kokku ja siis müüvad edasi.Teisest küljest jälle….juu nad siis saavad niiviisi elatud. Parem las teenivad omale elatist sel viisil, kui mõne kuritegelikuma ja teistele inimestele otseselt kahju tekitavama sissetulekuviisi otsivad….

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On mõni seal käinud, kogemusi?

No helde aeg, mis KOGEMUSI on vaja kaltsukas käimiseks?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on selline kahe otsaga asi…ühest küljest jah, veits nõme. Ilmselt samad inimesed krabavad ka FB tasuta asjade grupist samamoodi kraami kokku ja siis müüvad edasi.Teisest küljest jälle….juu nad siis saavad niiviisi elatud. Parem las teenivad omale elatist sel viisil, kui mõne kuritegelikuma ja teistele inimestele otseselt kahju tekitavama sissetulekuviisi otsivad….

Ma mõtlen ka, et miks peab nii kade olema? Inimene ise ostab oma raha eest, pärast müüb samuti oma aja ja muude kulude hinnaga. Õudne, kui kade võib ikka olla!

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uuskasutuskeskuse hinnad