Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Uuuesti rasestumine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Uuuesti rasestumine

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin ka teha siia teema, kuna siis tundub kuidagi kergem tunne, ja võibolla saab ka lugeda teiste olukorrast.

Kõigepealt olen 32a ja mul on 2 last juba. Üks neist 4.5a ja teine kohe kohe saab 3aastaseks. Mõlema lapse ootele jäin kohe, kui meil soov oli.

Minu mureke aga miks kirjutan siia on see, et kuu aega tagasi mehega otsustasime anda rohelise tule meie kolmandale beebile. Ma jätsin oma minipillid (Desirett) ära 1.09.21 ja peale seda 4.09 oli mingit laadi määrimine aga seda vaid ühel päeval.  Siis ootasin millal päevad algavad, aga siiani neid pole alanud. Kõhu valu oli küll meeletu, sai ikka mõned korrad paracetamooli võetud valu vastu, sest kord torkis vasakult poolt kord paremalt pool munasarju. Olime mehega ka vahekorras septembrikuu jooksul tihedamalt,, aga olen teinud testi ja rasedust siin küll ei ole…võibolla tõesti kiirustan sooviga. Aga mõtlen lihtsalt miks siis õnnestus kohe kui teist last tegime. Siis ka kasutasin neid samu minipile kuna imetasin esimest last kuid kohe kui ära jätsin jäin rasedaks. Nüüd kui olen 2.5a kasutanud siis nüüd ei midagi. No arsti juurde ilmselt vara minna, räägitakse et võib pool aastat minna kui tsükkel taastub, kuid saab midagi üldse teha et mul üldse päevad hakkaksid. See nagu kõige hirmutavam kas munasarjad üldse hakkavadki tööle. Uneleb asi edasi. Tahaks ikka lähiajal beebit. Tundub aga et see beebi nii lihtsalt enam ei tule. On siin kedagi kes ka võtnud neid samu pille ja kaua siis mensest ootasite ja millal rasestuda õnnestus. Minul ju 2.5a kui neid võtsin, siis üldse mingeid päevi/ määrimisigi polnud. Sisetunne karjus juba mõnda aega tagasi et ei taha neid enam võtta, ja nii saigi otsustatud et võib siis kolmas beebi tulla. Arvasin et ma rasestun kiirelt, kuna kaks last tulid siis kui soovisime. Kas tõesti rikkusin kõik ära nüüd selles osas.

Olen lihtsalt veidi kurb sellepärast ja nii  oma mure siia kirjutasin.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallikene, sinu puhul on ikka väga vara muretsemiseks. Võtke rahulikult ja küll beebi ka tuleb. Mina olin aasta tagasi sama suhtumisega, et tahan nüüd ja kohe (kusjuures pillid jätsin ära juba eelmise aasta alguses, st ära ei hoidnud rasestumist aga teadlikult triipe ei püüdnud). Siiani tahame beebit, aga nüüd olen otsaga viljatusravi arsti juures.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda, kuna tsükkel taastub, on raske ennustada. Ei saagi loota, et esimesel kuul õnnestub, sest on palju tegureid, mis mõjutavad rasestumist. Isegi kui tsükkel läheb regulaarseks ja ovulatsioon toimub, ei pruugi ka siis viljastuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust üldse võetakse liiga kergekäeliselt igasugu hormoonpreparaatide kasutamist. Neil ju samuti kõrvalmõjud. Mind kohutavalt häirib,et suur hulk naistearste isegi ei uuri enne tablettide välja kirjutamist sinu tervisliku seisundit. Ei küsita suguvõsas esinenud haigusi egas ka miskit muud, lihtsalt võta ja näri neid tablette. See ei ole normaalne keha toimimine, kui tablettidega või hormoonspiraaliga enda tsüklit mõjutad. Sünnitanud naised võiks kasutada tavalist spiraali, ilma igasugu keemiliste lisanditeta.

See ei olnud mõeldud targutamisena, kuid ehk hakatakse ka tegema kehasõbralikumaid valikuid.

Loodan, et su keha taastub sellest keemiast ruttu. Anna enda kehale aega ja võta asja rahulikult. Selle taastumisega võib ka minna 6 kuud või rohkem. Õnneks oled sa veel noor ja aega kosumiseks on. Mul on tuttavaid, kes paari kuu jooksul peale tablettidega lõpetamist on rasestunud, kuid kõik individuaalne. Kuid tulevikus soovitan kasutada tavalist spiraali,ei  ole mõtet mingit keemiat pidevalt manustada.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa võtsid minipille, siis mis munasarjade uimasusest sa räägid?

Pillide võtmise lõpetasid ikka korrektselt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust üldse võetakse liiga kergekäeliselt igasugu hormoonpreparaatide kasutamist. Neil ju samuti kõrvalmõjud. Mind kohutavalt häirib,et suur hulk naistearste isegi ei uuri enne tablettide välja kirjutamist sinu tervisliku seisundit. Ei küsita suguvõsas esinenud haigusi egas ka miskit muud, lihtsalt võta ja näri neid tablette. See ei ole normaalne keha toimimine, kui tablettidega või hormoonspiraaliga enda tsüklit mõjutad. Sünnitanud naised võiks kasutada tavalist spiraali, ilma igasugu keemiliste lisanditeta.

See ei olnud mõeldud targutamisena, kuid ehk hakatakse ka tegema kehasõbralikumaid valikuid.

Loodan, et su keha taastub sellest keemiast ruttu. Anna enda kehale aega ja võta asja rahulikult. Selle taastumisega võib ka minna 6 kuud või rohkem. Õnneks oled sa veel noor ja aega kosumiseks on. Mul on tuttavaid, kes paari kuu jooksul peale tablettidega lõpetamist on rasestunud, kuid kõik individuaalne. Kuid tulevikus soovitan kasutada tavalist spiraali,ei ole mõtet mingit keemiat pidevalt manustada.

Sa ikka tead, mis su toidu-joogi sees on, mis “keemia”?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust üldse võetakse liiga kergekäeliselt igasugu hormoonpreparaatide kasutamist. Neil ju samuti kõrvalmõjud. Mind kohutavalt häirib,et suur hulk naistearste isegi ei uuri enne tablettide välja kirjutamist sinu tervisliku seisundit. Ei küsita suguvõsas esinenud haigusi egas ka miskit muud, lihtsalt võta ja näri neid tablette. See ei ole normaalne keha toimimine, kui tablettidega või hormoonspiraaliga enda tsüklit mõjutad. Sünnitanud naised võiks kasutada tavalist spiraali, ilma igasugu keemiliste lisanditeta.

See ei olnud mõeldud targutamisena, kuid ehk hakatakse ka tegema kehasõbralikumaid valikuid.

Loodan, et su keha taastub sellest keemiast ruttu. Anna enda kehale aega ja võta asja rahulikult. Selle taastumisega võib ka minna 6 kuud või rohkem. Õnneks oled sa veel noor ja aega kosumiseks on. Mul on tuttavaid, kes paari kuu jooksul peale tablettidega lõpetamist on rasestunud, kuid kõik individuaalne. Kuid tulevikus soovitan kasutada tavalist spiraali,ei ole mõtet mingit keemiat pidevalt manustada.

Sa ikka tead, mis su toidu-joogi sees on, mis “keemia”?

Jah, kas see mõjutab rasestumist või?! Rasestusvastased tabletid konkreetselt mõjutavad su munasarjade toimimist, see on ikka väga võrreldav koht.???? Ehk anname lastele ka kohe, kui nad käima hakkavad Coca- Colat ja muud jura, nagunii nad kunagi hakkavad seda tarbima?!

On meie endi teha, millised on me tõekspidamised ja mida me enda lastele edasi anname. Õpetage neile lihtsalt tegema veidigi tervislikumaid valikuid, alguse peaks endast tegema.

Mis ma soovisin öelda,et nii kergekäeliselt ei võetaks igasugu tablette, mis mingi organi toimimist pärsivad.

See on ju meie keha, one and the only.

Ekstreemsusteni asjadega minema ei pea, kuid veidi teadlikumaks valikuid võiks küll teha.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust üldse võetakse liiga kergekäeliselt igasugu hormoonpreparaatide kasutamist. Neil ju samuti kõrvalmõjud. Mind kohutavalt häirib,et suur hulk naistearste isegi ei uuri enne tablettide välja kirjutamist sinu tervisliku seisundit. Ei küsita suguvõsas esinenud haigusi egas ka miskit muud, lihtsalt võta ja näri neid tablette. See ei ole normaalne keha toimimine, kui tablettidega või hormoonspiraaliga enda tsüklit mõjutad. Sünnitanud naised võiks kasutada tavalist spiraali, ilma igasugu keemiliste lisanditeta.

See ei olnud mõeldud targutamisena, kuid ehk hakatakse ka tegema kehasõbralikumaid valikuid.

Loodan, et su keha taastub sellest keemiast ruttu. Anna enda kehale aega ja võta asja rahulikult. Selle taastumisega võib ka minna 6 kuud või rohkem. Õnneks oled sa veel noor ja aega kosumiseks on. Mul on tuttavaid, kes paari kuu jooksul peale tablettidega lõpetamist on rasestunud, kuid kõik individuaalne. Kuid tulevikus soovitan kasutada tavalist spiraali,ei ole mõtet mingit keemiat pidevalt manustada.

Sa võid ju soovitada kõigile spiraali, aga see ei sobi kõigile, k.a mulle. Kuna mul emakakael lühem, siis spiraal põhjustas mul meeletuid kõhuvalusid, suvalist veritsust jne. Lõpuks lasin eemaldada ja selguski, et spiraal ärritas emakat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahune maha, see, et esimesel kuul ei õnnestunud, pole mingi märk. Parem ongi  (võrreldes otsekohe peale pillide ärajätmist, kui isegi päevi polnud, ju siis pole ka ema limaskest küllalt paks), et keha puhastub, emaka limaskest saab normaalpaksusesse kasvada jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust üldse võetakse liiga kergekäeliselt igasugu hormoonpreparaatide kasutamist. Neil ju samuti kõrvalmõjud. Mind kohutavalt häirib,et suur hulk naistearste isegi ei uuri enne tablettide välja kirjutamist sinu tervisliku seisundit. Ei küsita suguvõsas esinenud haigusi egas ka miskit muud, lihtsalt võta ja näri neid tablette. See ei ole normaalne keha toimimine, kui tablettidega või hormoonspiraaliga enda tsüklit mõjutad. Sünnitanud naised võiks kasutada tavalist spiraali, ilma igasugu keemiliste lisanditeta.

See ei olnud mõeldud targutamisena, kuid ehk hakatakse ka tegema kehasõbralikumaid valikuid.

Loodan, et su keha taastub sellest keemiast ruttu. Anna enda kehale aega ja võta asja rahulikult. Selle taastumisega võib ka minna 6 kuud või rohkem. Õnneks oled sa veel noor ja aega kosumiseks on. Mul on tuttavaid, kes paari kuu jooksul peale tablettidega lõpetamist on rasestunud, kuid kõik individuaalne. Kuid tulevikus soovitan kasutada tavalist spiraali,ei ole mõtet mingit keemiat pidevalt manustada.

Sa ikka tead, mis su toidu-joogi sees on, mis “keemia”?

Jah, kas see mõjutab rasestumist või?! Rasestusvastased tabletid konkreetselt mõjutavad su munasarjade toimimist, see on ikka väga võrreldav koht.???? Ehk anname lastele ka kohe, kui nad käima hakkavad Coca- Colat ja muud jura, nagunii nad kunagi hakkavad seda tarbima?!

On meie endi teha, millised on me tõekspidamised ja mida me enda lastele edasi anname. Õpetage neile lihtsalt tegema veidigi tervislikumaid valikuid, alguse peaks endast tegema.

Mis ma soovisin öelda,et nii kergekäeliselt ei võetaks igasugu tablette, mis mingi organi toimimist pärsivad.

See on ju meie keha, one and the only.

Ekstreemsusteni asjadega minema ei pea, kuid veidi teadlikumaks valikuid võiks küll teha.

The one and only, btw.

Ja kogu su ülejäänud jutt on sama vigane.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh kõigile kirjutamast. Päevad hakkasid 8.10 aga need kolm päeva olnud rphkem vähene veritsus helepunaselt. Arvan ka et emaka limaskest nii õhuke, et ei hakka praegu ahastusse langema. Lasen omasoodu minna, küll kunagi ikka õnnestub ka kui organism valmis 🙂 Hullem oleks tõesti kui katkeks.

Edu kõigile 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka täiesti tervetel inimestel, kes pole mingeid hormoonvahendeid kasutanud ega esine muid takistavaid tegureid (nt tervislik seisund vms) ehk siis kõik eeldused rasestumiseks on 100% olemas, on ühe tsükli kohta õnnestumise protsent umbes 25%. See tähendab, et 4 tsüklist ühel korral võiks keskmiselt rasestumine õnnestuda.

Tundub, et esimese kahe lapse puhul said selle jackpoti kohe esimeste katsetega, seekord päris mitte esimesega, aga võimatu pole see triibuline testike kätte saada näiteks teise või kolmanda katsega. Eks pane siia juurde ka vanuse tegur (mitte ainult sinu puhul, vaid ka mehe puhul). Olgugi, et vanus pole veel seal maal, kus peaks muretsema hakkama, siis keha juba vaikselt vananeb ja võib grammi võrra rohkem aega vajada rasestumiseks.

Normaalseks rasestumise ajaks loetakse pool aastat kuni isegi aasta. Ja seda olenemata sellest, milliseid takistavaid vahendeid oled eelnevalt kasutanud. Lisaks mõjuvadki rasestumisele nüüd juurde veel need muud tegurid, et kui oled kasutanud hormoonravimeid, võib /aga ei pruugi) keha rasestumiseks valmis olla hiljem ja seetõttu triibud hiljem saabuda. Kusjuures eks siin olenebki ju ka, millise vahendiga täpsemalt tegu on, kui pikalt kasutasid, kuidas su keha sellele allus ja kui kergelt sellest taastub. Vanuse juba tõin enne välja. Samuti kõik muu olme sinna juurde. Kas esineb nt tööjuures stressi (puudutab nii meest kui naist), olete hiljuti haiged olnud, kas elustiil on tervist hoidev ja turgutav jne?

Kindlasti ei tasu kohe esimese katse peale stressama hakata, sest see ei näita mitte kui midagi. Ainus asi, mida sa võid teha juba nüüd kohe, on lasta kas või perearsti juures kontrollida oma vitamiinide, hormoonide jm vereproovi näite, et kas üldine tervis on korras.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalseks “proovimise” ajaks loetaks 1 aasta, enne seda ei hakata isegi uurima. Teie puhul on õnneks ka teada, et kummalgi viljakusega probleemi ei ole, sest kaks last ju juba olemas.

Minule soovitas arst, et vahekorras tuleks olla ülepäeviti (igapäevaselt läheb sperma liiga lahjaks) ja pigem mõned päevad enne ovulatsiooni teket, sest spermatosoidid on elujõulised kuni 5 päeva. Ovulatsiooni ajal muidugi ka, aga et mitte jääda ootama seda õiget päeva, vaid pigem panustada sellele eelnevale ajale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Uuuesti rasestumine