Esileht Lapse ootamine Vaagna (vms) valulikkus 32ndl

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Vaagna (vms) valulikkus 32ndl

Postitas:
Kägu

Tere!

Mul täitub ülehomme 32 rasedusnädalat. Kuni 2 viimast nädalat on vaikselt tunda hakanud andma (eelduslikult) vaagnaluu või lihased seal ümber. Täpsemalt annab see valulikkus tunda hargivahes just jalgadele. Ehk valulikkus ei ole kubemel, vaid justnimelt jala “algamiskohas”, n-ö hargivahe külje peal. Viimastel päevadel on see kramplik valulikkus aga nii hulluks läinud, et takistab kohati täiesti kõndimist. Magades annab see valulikkus tunda ka näiteks külge keerates.

Saan aru, et toimub vaagna laienemine beebi tulekuks, beebi kasvab suuremaks ja seega toimuvad muudatused suruvad ka närvidele, mis seda valulikkust põhjustada võivad. Kuna aga olukord on kiirelt (põhimõtteliselt paari päevaga) läinud selliseks, et ainuüksi vetsu minek on valulik ja mingitel hetkedel suisa võimatu, siis kas kellelgi on pakkuda mingeidki leevendavaid lahendusi?

Bandaaži ma kannan jalutades ja muidu kodust väljas olles. Kodus niisama olles üldiselt mitte ja ammugi mitte magades. Magamisel kasutan patju, mida jalgade vahele sättida. Plaanin ka oma ÄEga nõu pidada, aga ehk saan soovitusi juba ka siit?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endal sama asi ja googelda – sümfüüsivalu.

Aitabki puhkus, vähe liikuda, bandaaz, magamisasendi kontroll (padi jalge vahele), vältida ühel jalal seismist (nt riidesse pannes, jalanõusid jalga pannes/ära võttes jne). Väidetavalt aitab kui juurde tarbida kaltsium+magneesium.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bandaazi osas tooks igaks juhuks välja, et seda ei tohi pidevalt kanda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ise hetkel rasedusega alles 27+ seisus, aga kõnealune valu on piinanud vahelduva eduga juba nädalaid. Kui on liikuvam päev olnud töö tõttu, siis olen õhtuti kodus suisa karguga käinud, et võimalikult vähe jalale toetuda keharaskusega. Küll aga hetkeseisul aitab mind väga palju kinesioteipimine. Mul on valu ainult vasakul poolel hetkel ja teipimine ei võta täielikult ära, aga liigun teipidega palju kabedamalt ja väiksema valuga. Niiet kiidan!!

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Lapse ootamine Vaagna (vms) valulikkus 32ndl