Esileht Sünnitus Vaagnapõhjalihased peale sünnitust

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Vaagnapõhjalihased peale sünnitust

Postitas:

Tere

Mul on selline veider tunne vahel kõndides, nagu tupe seest vajuks midagi alla. Sama tunne on urineerides väliste häbememokkade juures, millele lisandub veel valulikkus.

Sünnitusest möödas 7 nädalat.

Kellelgi veel sarnast olukorda? Kui kiiresti taastus ja mida tegite taastumiseks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakakaela allavaje.

Günekoloogilt saad infot.

Kõik oleneb, kui suur allavaje on sul.

Kerge vaje puhul on abiks spetsiaalsed harjutused, mis ei ole need tavapärased Gegeli tupelihaste kokkutõmbesarjad, vaid nt hoopis sooritatakse ainult pikali asendis.

Jällegi, naistearsti rida.

Ära mine netiotsingu õnge.

Dr Guugel on valesid ravivõtteid, imeseente ning tupekuulide müüjaid täis.

Meedikuna ma ei soovita end ise üritada ravida ja sisestada enda tuppe kontrollimata materjalist käsnasisid, kuulikesi,  küünlaid vms.

Suure allavaje korral aitab kirurgiline sekkumine.

Tuperõngad on ka alternatiiv.

Operatsioon on siiski enamuse valik, kuna rõngas on võõrkeha ja põletikud on kerged tekkima.

Bronni naistearstile aeg.

 

 

 

 

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi tupeseinte allavaje. Aitavad gegeli harjutused, pidi ise normaalseks minema. Sünnitusest möödas juba 5.5 kuud ja ikka sama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi mingit allavajet olla. Mul oli sama tunne, ajaga läks küll paremaks, aga see tunne on isegi praegu 8 kuud hiljem.

2 kuud peale sünnitust vaatas ämmakas põhjalikult üle, kõik oli normis, emakakael kaugel.  Ütles, et see tunne on põhjustatud nõrkadest lihastest – tuleb harjutusi teha. Kuna ma väga järjepidev sellega pole, siis see tunne tuleb tagasi aeg-ajalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi tupeseinte allavaje. Aitavad gegeli harjutused, pidi ise normaalseks minema. Sünnitusest möödas juba 5.5 kuud ja ikka sama.

Kegeli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt tupeseinte allavaje ja/või vaagnapõhja lihaste nõrkus. Sünnitusjärgses kontrollis oled käinud? Kui ei, siis ehk saad seal targemaks ja küsida edasise kohta. Kindlasti räägi oma kaebustest ja tunnetest. Kui oled käinud, aga midagi ei öeldud, ju siis polnud märkimisväärne ja sa kaebusi ei öelnud olevat, mis sellega seostuksid. Aga digiloos võib ikkagi mingi märge olla.
Soovitan naistearsti juurde pöörduda ja/või vaagnapõhjalihastega tegeleva füsioterapeudi juurde. Füsioterapeut õpetab selgeks vajalikud harjutused, mis lihaste normaalse olukorra taastavad.

Samas, vaagnapõhjalihaste seisund pidi sünnitusjärgselt taastuma pool aastat, nagu siin ämmaemandalt küsimise rubriigis ämmaemand vastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Sünnitus Vaagnapõhjalihased peale sünnitust