Esileht Sünnitus Vaakumist keeldumine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vaakumist keeldumine

Postitas:
Kägu

Hei
Kas keegi on üldse vaakumist ka keeldunud sünnitusel?
Pean silmas just seda, et eelmine laps oli minu vaagna jaoks suure peaga (37 cm) ja sündis pärast mitut tundi mõtetut pressimist ja kiirendava tilga andmist uuesti sünnitegevuse kiirendamiseks erakorralise keisrig. Nüüd on ultraheliga selgeks saanud, et jälle suurema peaga ja uh tegija ütles, et tuleb raskem sünnitus. Tõesti ei soovi ei vaakumit ega tange ja kui teine sünnitus peaks minema nii nagu esimene kas on võimalik keelduda ka, et saan öelda, et kui laps pärast täisavatust pressidega ikka ei liigu vaagnas edasi siis saaksin keisri?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keisrit saab vist teatud momendini teha – kui laps juba sünnitusteedes ja välja ei saa, siis ikkagi vaakum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin kuskilt jah, et aitavad sünnitusteedesse, aga kas peab tõesti nii väga punnitama ja pärast tutt on lõhki ja lapsel ma ei tea mis trauma. Saan aru kui ta juba poolel teel ja seal kinni siis jah vaakum muidu võib asi väga tõsiseks minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega vaakumit enne jutuks võetagi, kui häda käes. Seega kahtlen, kas sellisel juhul keelduda saad. Siis paned ju lapse tervise ohtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps täisavatusega vaagnasse ei liigu, saad keisri. Kui liigub vaagnasse, aga sa ei suuda välja presdida või lapse seisund halveneb järsult, võetakse vaakum appi.

Mul esimene laps ei liikunud vaagnasse. Tehti keiser. Epikriisis kirjas funktsionaalselt liiga kitsas vaagen. Teine laps sündis loomulikul teel (ilma vaakumita) ja tema peaümbermõõt oli sama, mis esimesel lapsel. Palju sõltub sellest, millise nurga all pea vaagnasse liikuma hakkab. Nägu ees on pea suurem kui pealagi ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keelduda ilmselt küll ei saa. Minul oli esimese lapsega vaakum, esiteks tehti lahklihasse sisselõige ja seejärel alles vaakum, kuna lapse pea ei olnud õigesti fikseerinud. Mitte et pea suur oleks olnud sünnitusteede jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks laps erakorralise keisriga, teine vaakumiga, kolmas (üle 5kg) loomulik sünnitus. Kõige vähem sai kannatada see vaakumiga laps. Rangluu murdus, aga muidu ok, ei tekkinud hapnikupuudust jms. Mitte et see reegel oleks, aga mina ei välistaks midagi. Usaldaks arste. Pärast süüdistad iseennast, kui sinu kapriisi tõttu saab laps kannatada. Sel hetkel, kui see vaakum mu juurde veeretati, vaatasin seda küll nagu päästeinglit juba, kuigi see kinnitamine oli mega valus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen praegu ise suht värskelt tulnud sünnituselt, mis lõppes vaakumiga. Ja kuigi ka mulle on varem tundunud see sellise jõkra viisina laps välja aidata, ei olnud sellel hetkel, kui see vajadus tekkis, kindlasti sellist mõtet, et keelaks. Kuna seda tehakse niikuinii hädaolukorras, kus on lapse (või ema) elu ja tervis ohus, siis oli pigem ikka see tunne, et palun aidake ja tehke mis iganes selleks ka vaja teha on. Minu sünnitus lõppes tänu kiiretele ja õigetele otsustele ning vaakumikasutamisele hästi ja õnnelikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teised sünnitused on reeglina libedamad esimesest. Ära kogu endasse ette hirme ja pingeid. Minu ämmaemand tutvus põhjalikult esimese sünnilooga. Küll nad seal juba teavad, mis oli ja võib tulla. Vaakumist võib keelduda küll, aga ma arvan, et kui see olukord tuleb, siis hüüad jaa jaa, palun aidake mu last.
Minul oli esimene vaakum (leebe vaakum, arst ütles, et see oli lausa tinglik vaakum, sest pea oli väljas ja ta haaras sellest kinni ja tagasivajumisenõksuga tuli see laps välja. Kedagi ei sikutatud ega midagi) Pea oli lapsel suur (39 cm) ja sain ülisuure rebendi. Teine laps tuli keisriga. Oleneb inimesest, aga see keisrist taastumine oli mulle küll palju raskem. See kõhuhaav oli nii valus ja alles 6 kuud hiljem tundsin, et saan joosta ja trenni teha, ilma et miski kuskil kisuks või tõmbaks. Diastaas tuli ka pärast keisrit. Rebend paraneb 2-3 nädalaga ja siis on su saba ja kõht sinu omad. Kükita, hüpita ja painuta, kuidas endal mugav on. Mina tõesti ei saa aru naistest, kes võtaksid keisri enne sünnitust või isegi enne vaakumsünnitust. See valu oli küll korraks hirmus, aga pole võrreldav selle valuga, mida tundsin keisri hommikul, kui pidin püsti tõusma.
Ära keskendu om esimese sünnituse jamadele! Su keha on nüüd targem. Katsu rõõmuga sünnitusele vastu minna ja mõelda, et seekord saad lapse lihtsalt kätte. PS 37 cm ei ole suur pea. Ma tean nii paljusid lapsi selle mõõduga. Mu keisribeebi oli ka 37 cm (oli lootusetus tuharseisus) ja keegi ei öelnud tema kohta suur…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et pea vaagnasse laskumisel, ei tehta enam keisrit? Minul küll tehti alles, kui lapse pea oli esimeses vaagnas juba pressimise abil. Lihtsalt keisri ajal keegi lükkas alt pea vaagnast lahti. Nii oli kirjas ka epikriisis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan lugeda https://www.apollo.ee/loomuliku-sunnituse-teejuht.html seda raamatut. Seal on juttu päris põhjalikult sellest, kuidas sellist asja pole üldse olemas nagu “laps on liiga suur” jne ning kõik need lapsed saab naine tegelikult kenasti sünnitatud kui on piisavalt teadlik personal kõrval. Kui rasedus pole veel liiga kaugel, soovitan palgata oskaja doula.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan lugeda https://www.apollo.ee/loomuliku-sunnituse-teejuht.html seda raamatut. Seal on juttu päris põhjalikult sellest, kuidas sellist asja pole üldse olemas nagu “laps on liiga suur” jne ning kõik need lapsed saab naine tegelikult kenasti sünnitatud kui on piisavalt teadlik personal kõrval. Kui rasedus pole veel liiga kaugel, soovitan palgata oskaja doula.

Päris nii mustvalge see ka ei ole. Jah, palju on peas ja eelhäälestuses ja atmosfääris, aga juhtub ka seda, et anatoomiliselt ei mahu laps läbi. Kas on suur või vales asendis vms. Seda juhtub ka neis kultuurides, kus naised ei tunne hirmu sünnituse ees ja kõik on loomulikust loomulikum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina välistasin vaakumi ja lahklihalõike. Minu abikaasa ainus ülesanne oli sünnitusle minu eest seista, et neid ei tuleks. Ja tulid, skalpell käes teatas arst, et pange vaakum valmis ja lõikas. Minu abitu mees küsis pisarsilmi,e t kas muudmoodi ei saa, siis öeldi, et ei ole enam millekski aega. Kiiresti.
Seega keeldumise on oma hind, sest vaakumini jõutakse tõesti alles seisus, kus lapse südametöö aeglustub jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegemist on meditsiinilise näidustusega, mida naine (ega mees) saa valida või mitte valida. See on lihtsalt arsti otsus ja kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii kaua kuni sünnitajale kommenteeritakse, et teeks selle või selle, niikaua ei ole hädaolukord ja saab arutada ja vajadusel teha informeeritult keeldumise otsuse. Siis kui on hädaolukord, siis enam kenasti ei küsita, vaid juba kiirustades valmistatakse kõik ette protseduuriks. Sest siis loeb iga sekund

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ise 154cm väike naisterahvas. Sünnitanud 2 last. Esimese tüdruku pea üm oli ka 37cm. Pressimine ja lapse pea väljutamine võttis üsna kaua aega. Teine sündis 2a hiljem, kuigi pea üm oli küll 3cm väiksem (laps ise 1kg suurem ja 3cm pikem), siis haiglasse jõudes pea juba paistis. Sünnitegevus kokku sünnini 1,5h. Tahan selle jutuga öelda seda, et esimene laps tegi arvatavasti tee nö ette ja teine sünnitus võib Sul hoopiski lihtsam olla. Ära ette küll muretse. Aga vaakumit kasutatakse tõesti siis, kui juba Sinu või lapse elu ohus. Sinu käest ei küsita isegi nõusolekut, otsus peab tulema kiirelt. Sellest ei tohiks mitte mingil juhul keelduda. Minu esimesele tütrele pandi pähe andur, olin ka igasuguseid hirmujutte kuulnud selle kohta. Aga see oli äärmiselt vajalik, sest ta elu oli ohus, presside ajal kadus südametöö ära ja teisiti polnud arstil võimalik lapse olukorda jälgida. Ma reaalselt lõpuks pressisingi ta toore jõuga ruttu välja, sest pikalt polnud aega enam mõelda. Keisri jaoks oli hilja, samas vaakumit poleks ka vaja olnud. Ma lihtsalt ei osanud pressida, press jäi nõrgaks. Üks arst surus õrnalt mu kõhule ja aitas kaasa, uue pressi ootamiseks enam aega polnud. Nüüd ta juba 3 ja kõik korras. Olin ise äärmiselt rahulik. Teise ajal olin ma juba ise targem ja teadsin, kuidas on õige pressida. Ma vaikselt sünnitasin last, kui äe ja abikaasa kõrval rääkima jàid. Pea oli juba väljas, kui äe uuesti minu poole vaatas. 😁 See käis kiiresti.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Sünnitus Vaakumist keeldumine