Esileht Kodunurk vaaraosipelgad :(

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: vaaraosipelgad :(

Postitas:

kolisime 4 kuud tagasi korterisse, kus tegime põhjaliku remondi. remondi ajal neid elukaid ei märgatud. kaasa me neid ka ei toonud, sest eelmises elukohas neid polnud. veidi pärast sissekolimist avastasin wc-s esimesed sipelgad. panime spetsiaalse vaaraosipelgate söödatopsi üles, erilist sipelgate vähenemist 2 kuu jooksul ei märganud. siis ühel hetkel jõudsid sipelgad vannituppa, kohe trobikonnaga 🙁 panime jälle söödatopsi üles. lugesin netist, et apelsinikoored pidid nende putukate vastu hästi mõjuma, panin siis vannituppa ja mujale korterisse apelsinikoori .. aga tundub, et tegin omale karuteene – vannitoas jäi siblimine küll vähemaks, kuid järgmisel päeval ilmusid need vastikud tegelased kööki. mul on selline stress juba neist sipelgatest 🙁

rääkisime murest ühistule, öeldi, et siin majas sipelgaid pole, et kunagi olid, aga paar aastat tagasi kadusid ise ära ja meie sipelgad meie enda probleem, et teistel neid pole… ei usu millegipärast. ühtede naabritega rääkisime ka, nemad väitsid ka, et neil pole.

küsimus selline, kas keegi on kortermajas üksi sipelgate vastu võideldes neist lahti saanud? ja kuidas? või on ainuke lahendus tõesti ärakolimine…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minule ütles isiklik tuttav putukatõrjefirmast, et tegelikult aitabki ainult ärakolimine. Mõneks ajaks saab ka teisiti lahti, aga jäädavalt mitte. Kõik kallid vahendid läbiproovinuna võin öelda, et tal on ilmselt õigus. Teine võimalus on neid külmutada, nii -30 kraadi paar nädalat, aga kortermajas see ilmselgelt ei ole võimalik. Seda juttu, et naabritel ei ole, ära usu. Minu naabrid nad meie majja tõid, nende jaoks ei ole see absoluutselt probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tehti tõrjet kogu kortermajas. Aitas, kadusid täielikult.
Praeguses elukohas on nad ka, kuid püsivalt elavad ist kuskil mujal, sest näen neid harva. Kui näen, siis hävitan. Mürgitopsid on ka üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin mingid mürgitopsikud, firmat ei mäleta, aga asus siis Türi tänaval vist mingi lipupoe või vabrikuga ühes hoones. Kolm topsi mürki maksis 500 krooni. Panin vannituppa kaks topsikut, magamistuppa ühe. Kadusid. Sülitan kolm korda üle õla. Veel ei ole tagasi tulnud. Tegin siis igaks juhuks veel ühe kuuri. Avatuna see topsik kaotab mingi aja järel oma mõju. Sipelgad tassisid sealt seest neid purutükke välja ja pidi vist emased tegema suguvõimetuks. Soovitati just panna nende käigurajale. Usinasti käisid sealt seest neid võtmas.
Terve maja rahvas rääkis ka, et neil kellegil ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin hirmkalleid majakesi ja toppisin igale poole!siis nad käisid riburadapidi sinna majja ja ära ikka ei kadunud!Kuna mul oli laps ka alles 3 aastane ja ma märkasin üks hetk,et nad hakkavad voodisse tulema, siis mul sai kannatuste karikas täis!Ma saatsin pere maale ja meeleheitset läksin ja ostsin poest tavalist sipelgatõrjat!Samuti mulle soovitati,et äädikaga kõik liikumiskohad tuleb üle tõmmata.Seal ma siis olin ja tegutsesin muudkui lasin lapiga kõik seinaääred ja liistud äädikaga üle.seejärel võtsin oma sipelgamürgi ja pritsisin seda igale poole kus ma liikumist märganud olin,mul oli peaaegu minestus sellest haisust aga ma meeleheitest ei hoidnud end tagasi ja usute või mitte kadusid ära igavesesks.Ei tea kas aitas nüüd äädikas või misasi aga korteris ei olnud enam ainsatki vaaraod! isegi mina oleks selles vänges mürgitamises otsad andnud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid ka majas vaaraosipelgad. Pöördusin Pestcontrol firma poole. Tuli üks mees, lasi mingit spets. geeli sinna-tänna. Mõne päeva pärast olid sipelgad kadunud. Sellest ajast on möödunud kolm aastat – pole siiani rohkem ühtegi näinud. Meil eramaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti võitlen juba 5-ndat aastat nendega, mõtetu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub proovida spets. geeli, mida müüakse vist ka ehitusmaterjalide poes või siis kontakteeru tõrjefirmadega, siin ühte mainitud. Geeli tuleb panna u. 10-20 cm tagant kohtadesse, kus sipelgaid liigub, näit. põrandaliistudele, köögi tööpinna äärde, vannitoas põrandaliistudele jne. Meil on igatahes geel aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaaa, meil on ka siin majas vanurid kes väidavad või nui neljaks et neil sipelgaid pole, aga kui tõrje kohale tuli, siis lausa mustas neid. Kui ühistuga kaubale saate ,siis peavad kõik tegema . Ja isegi kui neid sipelgaid momendil pole, siis varsti on:;)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisin 8a tagasi kortermajja, kus olid vaaraosipelgad. Naabrid väitsid, et neil ei ole, ühistu esimees ütles, et ei ole. Ka järgmisel aastal öeldi, et ei ole mujal. Võitlesin üksi, tulutult. Möödunud aastal kostus hääli, et aleviku majad sipelgaid täis. Asi võeti ette, ühistu esimees puikles küll vastu, lõpuks saadeti igasse korterisse püünised. Ja oli abi, paari kuu pärast oli plats puhas, siiani.
Annan kontakti, see oli infolehel. Rentokil OÜ Ringtee 8, Tartu
tel 7362 780, 56 666 399, müügijuhi meil anneli@rentokileesti.ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 15:56; 29.02 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka vanas elukohas olid. Väga võikad tegelased. Armastasid puhast pesu. Nende sõjavägi ründas ka madratseid. Iga päev kontrollisin seinu ja madratseid ja absoluutselt igal õhtul pesin käpuli maas põrandaid et jumala pärast ühtegi kübet maas ei oleks. Ei aidanud poest ostetud mürgid. Aitas see kui terve maja st iga korter ostis endale spets mürgimaja. Nüüd on vaikus juba aastaid seal majas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tavaline, et alati on selliseid kortereid, kus omanikku ei huvita putukad. Tema võib rahulikult nendega koos elada ja tõrje eest maksta seega ei taha.

Samas ei saa nii olla, et sipelgad tekkisid teie juurde \”pühast vaimust\” ja teistel neid pole.

Mul olid eelmises üürikorteris prussakad, täiesti õudne. Kusjuures elas majas üks eriline prügikoll ja tõenäoliselt tema korteris kubises neist. Ühistu üldtõrjet ei teinud, küll aga pandi koridori teade, et kes soovib, võib tellida tõrje omale korterisse (ja kontaktid juures). No mis kasu sellest on, kui mina tõrjun, aga räpakoll, kelle juures putukate kasvulava ilmselt on, ei tõrju?!

Prussakad on VEEL jäledamad. Vaaraosipelgad on mul ka kunagi olnud, vastikud olid, aga neid ma vähemalt ei kartnud (ju neid polnud nii massiliselt ka, voodis harva, aga toitu ei saanud kuskile laokile jätta). Prussakas seevastu on nii jube tegelane, et nendega kooselu on välistatud.

Üürikorterit saab selliste probleemide puhul vahetada, aga ostes ei saa iial kindel olla, mis jama sellega kaasneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei kogutud tõrjeks eraldi raha, siis oleks pooled korterid tõrjeta jäänud. Ei ole arvel eraldi summat olnud, ju võeti see raha näit remondifondist.
Ei pidanud ootama mürgitajameest, nende püüniste ülespanek oli lihtne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 15:56; 29.02 12:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk vaaraosipelgad :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.