Esileht Ilu ja tervis “Vaatan, mida suhu pistan. Minu vanuses ei saa enam eriti süüa”

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )

Teema: “Vaatan, mida suhu pistan. Minu vanuses ei saa enam eriti süüa”

Postitas:

Viimastel aastatel olen märganud, et ma ei saa süüa leiba. Puhitused tulevad ja nii paha ja raske on olla.

Proovi Muhu leiba.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 23:55; 16.11 20:09; 17.12 23:04; 20.12 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 45. Söön kõike, välja arvatud burgerid-chipsid-suhkruga mullijoogid-poemahlad jmt. Leiva-saia olen asendanud gluteenivaba seemneleivaga – hommikusöögiks tahan ikka mõned võileivad singi-juust-tomatiga vmt ja suure kruusitäie ilma suhkruta kohvi laktoosivaba piimaga (see on magus!). Lõunaks söön korraliku prae. Kui pastat tahan, valin gluteenivaba. Kui pitsat tahan, teen põhja samuti gluteenivabast jahust. Jäätist armastan, puuvilju, riisitoite, pajarooga. Jne.

Sul on gluteenitalumatus või lihtsalt väldid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 16:17; 13.11 00:58; 19.11 00:26; 23.11 14:12; 26.11 22:26; 11.12 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimastel aastatel olen märganud, et ma ei saa süüa leiba. Puhitused tulevad ja nii paha ja raske on olla.
See on minu jaoks suur probleem, sest ma armastan võileibu ja hommikuks ikka tahaks ühe süüa.

Tasuks üle vaadata nende leibade koostis. Mõned müügisolevad leivad sisaldavad ikka imeasju ning on tegelikult tervislikkusest üsna kaugel.

Samuti vaata üle, mida sa leiva kõrvale tarvitad. Ka need toiduained või joogid võivad puhitusi tekitada.

Kui võtad asja tõsiselt ette, siis on ehk võimalik välistusmeetodil leida midagi, mis süües probleeme ei tekita. Edu!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 11.11 22:08; 13.11 00:58; 15.11 16:14; 20.11 02:00; 28.11 22:09; 01.12 19:56; 03.12 13:27; 11.12 16:02; 15.12 22:37; 16.12 17:29; 17.12 01:46; 17.12 12:44; 17.12 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ütlesin, olen inimese ammust aega rahule jätnud. No kui tahab nälgida, las nälgib. Jah, me puutume lõviosa ajast kokku (ei, mitte tema pinnal). Jah, ma kuulen seda hala pea iga päev. Jah, kuulen ka seda, kuidas inimesel kõht aina koriseb. Jah, ma tean tema terviseajalugu.
Lähedusaste on selline, et seisan silmitsi otsapidi hoolduskohustusega.
Eks siin ole palju nüansse, mida tean ainult mina ja mida kas pole mõtet kirja panna või ei jõua, aga mõned näited tema suust, mida mina tõlgendan kaalukompleksina:

Väikelapse kohta: Tal on ju pak… tugevad kintsud.
1-kuuse beebi kohta: Ma kardan, et ta läheb paksuks nagu X (viide vanemale sugulasele).
Teismelise kohta: Uhh, milline paks läheb!
Äsjasünnitanud naise kohta: Mina arvan, et sa seekord ei võta enam alla ega saa tagasi peenikeseks!
Suvel jäätise pakkumise kohta: EIII!!!! Mina ei söö seda! Ma… ma söön seda ainult talvel.
Kaalumise kohta: Kus see teie kaal oli? Ma tahan end kaaluda. Jätsin enda oma tööle. (?!?!)

Aga see selleks. Võtan seda kui inimese kiiksu. Las nälgib terviseks (pun intended), kui see on tema püha soov.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 00:01; 11.11 01:03; 12.11 02:29; 13.11 03:36; 13.11 14:02; 14.11 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle mingi minia igiseb. Nüüd ütlen mina ka, et jäta inimene rahule! Sul paistab omal olema kaalukompleks (TEMA kaalu kompleks), tegele iseendaga.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.11 15:57; 12.11 16:48; 13.11 11:12; 16.11 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle mingi minia igiseb. Nüüd ütlen mina ka, et jäta inimene rahule! Sul paistab omal olema kaalukompleks (TEMA kaalu kompleks), tegele iseendaga.

Ei tasu kohe meelevaldseid oletusi teha, lugupeetav.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 00:01; 11.11 01:03; 12.11 02:29; 13.11 03:36; 13.11 14:02; 14.11 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimastel aastatel olen märganud, et ma ei saa süüa leiba. Puhitused tulevad ja nii paha ja raske on olla.

Proovi Muhu leiba.

Muhu leib on hea maitsega küll, aga peale viilu söömist on mul kõht nagu õhupall.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust 41, aga kuna olen ise toitumisnõustaja, siis tean, mis on tervislik tasakaalustatud toitumine. Näidismenüü.
Mul on enamasti hommikul 200g täisterakaerahelbeputru veega. Sinna peale kas spl võid ja seemneid (vahel lisan ka pärmihelbeid) või sügavkülmast marju (vaarikad, mustikad, punane sõstar, must sõstar, kultuurmustikas kombineerin). Kuu marjadega puder siis spl vahtrasiirupit ka pudrul. Lisaks kindlasti smuuti, kus spinat ja marjad-puuviljad või spinatita puuviljasmuuti. Kohv must kookospalmisuhkruga.

Vahepala puuvili ja peotäis mandleid tavaliselt. Kontoris ju kiire.

Lõunaks peotäis täisteravilja (pruun riis või toortatar või pasta), kindlasti ca 300-400g köögivilja, mingi valk (kala või ubade-läätsede baasil või tofu)

Vahepala puuvili tavaliselt.

Õhtusöök köögiviljasupp, teraleib taimse määrdega. Või köögivilja karri. Toekam valguga salat.

Jook on päeval tavaline vesi.

Magusat kommi-šokolaadi ei söö, pole isu:) jäätist ei söö, pole isu:) Vahel teen ise täisteraküpsiseid, lisan neid vahepalale. Varem kui ma tervislikust toitumisest midagi ei teadnud, isutas šokolaadi järele pea iga päev ja sõin ka.

Liha pole 2 aastat söönud, pole isu. Piimatoodetest tarbin ainult juustu vahel harva. Piim, keefir, jogurtid, kohukesed – kaks aastat juba menüüst väljas.

Haige ei ole, varem olin koguaeg haige. Nüüd jätab täiesti külmaks, kui avatud kontoris keegi aevastab. Tean, et mina ei võta külge 🙂

Edit. Mõõdud 165/52kg, 2 last sünnitanud ja viimasega 20kg juurde-maha võtnud

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.11 22:59; 13.11 23:01; 23.11 13:40; 29.11 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimastel aastatel olen märganud, et ma ei saa süüa leiba. Puhitused tulevad ja nii paha ja raske on olla.

Proovi Muhu leiba.

Muhu leib on hea maitsega küll, aga peale viilu söömist on mul kõht nagu õhupall.

Muhu leivas on ka liiga palju suhkrut.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.11 22:59; 13.11 23:01; 23.11 13:40; 29.11 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle mingi minia igiseb. Nüüd ütlen mina ka, et jäta inimene rahule! Sul paistab omal olema kaalukompleks (TEMA kaalu kompleks), tegele iseendaga.

Ei tasu kohe meelevaldseid oletusi teha, lugupeetav.

Täiendame: esiteks, kulla lugupeetav, oled sa meelevaldselt eeldanud, et jutt käib naisterahvast. Teiseks kuulen ma esimest korda, et minial lasub ämma hoolduskohustus.

Plirts-plärts-pliuh-pläuh-perekool. Head miinustamist, kulla sõbrad!

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 00:01; 11.11 01:03; 12.11 02:29; 13.11 03:36; 13.11 14:02; 14.11 02:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelapse kohta: Tal on ju pak… tugevad kintsud.
1-kuuse beebi kohta: Ma kardan, et ta läheb paksuks nagu X (viide vanemale sugulasele).
Teismelise kohta: Uhh, milline paks läheb!
Äsjasünnitanud naise kohta: Mina arvan, et sa seekord ei võta enam alla ega saa tagasi peenikeseks!
Suvel jäätise pakkumise kohta: EIII!!!! Mina ei söö seda! Ma… ma söön seda ainult talvel.
Kaalumise kohta: Kus see teie kaal oli? Ma tahan end kaaluda. Jätsin enda oma tööle. (?!?!)

Aga see selleks. Võtan seda kui inimese kiiksu. Las nälgib terviseks (pun intended), kui see on tema püha soov.

Olgu selle inimesega , kuidas on, aga oma (?) laste kuuldes sa küll ei tohiks nii rääkida lasta, kui lastele neid kaaluga seotud kinnismõtteid ei soovi.
Arusaamatuks on jäänud, kas sul selle inimesega on ka juttu olnud sisuliselt sellest probleemist? Kui tõstatab oma kaaluteema, kohe arutleda, palju siis kaalub, milline ona kehamassiindeksi järgi OK vahemik jne Et sinu meelest on ta minapilt vm nihkes.
Tühjalt kohalt seda muidugi ei teeks, aga kui inimene ise soovib oma kaalust rääkida.
Ja kui laste kohta kommentaarid, ütleksin kohe – ma ei taha, et sa minu laste kuuldes/lastest niimoodi räägid. Tegelen ise nende kaalu ja toit(u)misega. Iga kord, kui uus kommentaar tuleb, nii öelda. Mitte naerda, mitte muiata, mitte vaikselt noogutada, mitte mitte välja teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.11 08:57; 27.11 10:06; 30.11 10:39; 03.12 09:36; 11.12 17:46; 13.12 13:54; 16.12 22:21; 17.12 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50, söön hommikul kaks võileiba, korra päevas supi ja korra korraliku sooja söögi kala või kanaga ja juurikatega. Sealiha ja loomaliha praktiliselt ei söö (mõnikord restoranis), kartulit, riisi, tatart, leiba-saia jm ballastaineid üldse mitte. Aeg-ajalt tüki kooki või küpsise või jäätist. Puuvilju ei söö, neis liiga palju suhkruid, mahlu ei joo.

Parem oleks juba kohe ära surra.

Jah, ja siinsamas kirutakse ju igas teises teemas neid 50+ naisi, kes “paisuvad nagu saiakesed”, on “end täiesti käest lasknud”, “ei saa aru, kui paksud nad on”. Tere tulemast nüüd reaalsusesse – selline saab olema ka teie elu kui ületate 50 eluaasta joone. (Mõnel algab juba varem see paisumine). Ongi kaks valikut – kas äärmiselt range dieet või paisud ja paisud… On küll mõned inimesed, kes vananedes võtavad hoopis alla, aga neid on ikka vähe ja ega see luidrus ka pole ilus. Seda lihaste ja jõusaali juttu pole mõtet ajada, 50+ vanuses hakkab liha hulk luudel vähenema ja jõusaalis mütates tekib lihas küll, aga selle kõrval ripub siis nahk…
Ja ei ole vaja kirjutada 40-aastastel, kuidas te tervislikult toitute ja kõike saate süüa, minemata paksuks, oodake rahulikult see 50 ära, siis räägime uuesti, mida te siis tegelikult 50+ vanuses süüa hakkate saama.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 16:00; 15.11 14:52; 15.11 20:42; 18.11 10:30; 19.11 09:39; 26.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust 41, aga kuna olen ise toitumisnõustaja, siis tean, mis on tervislik tasakaalustatud toitumine. Näidismenüü.

Sinu välja toodud näidismenüü paistab olevat valgu- ja rasvavaene. Miks sa väldid valku ja rasva ning kas sa soovitad seda ka oma klientidele? Kas lisad salatile, köögiviljadele ja smuutisse kvaliteetset õli või pähkleid/seemneid, millest oma menüüs ei rääkinud? Kas loomse ja piimavalgu asemel tarbid siis rohkem taimseid valguallikaid, et menüü tasakaalu viia?

Tasakaalustatud toitumise juures ongi valgud, rasvad ja süsivesikud tasakaalus igas toidukorras. Siis ei teki veresuhkru kõikumistest tingitud isusid, näljatunnet ega ka söögijärgset raskustunnet. Sinu näidismenüü ei paista praegu olevat tasakaalustatud ega ka tervislik.

Üks asi on kaalu langetamine iga hinnaga (toitainete piiramine, liigne kallutatus ühe toitainegrupi suunas). Teine asi on hiljem tervisliku kaalu säilitamine. Kaalu säilitades ei ole ju vaja menüüd nii rangelt piirata, sest sellega peab ju järjepidevalt edasi elama. Siis peakski tarbima ka kindlas koguses valku, rasvu ja süsivesikuid. Kuidas sa oma klientide toitumisharjumusi muudad ning suunad neid ka kaalu säilitades tegema tervislikke valikuid, kui kaalu langetamise menüü on niivõrd piiratud?

Jah, ja siinsamas kirutakse ju igas teises teemas neid 50+ naisi, kes “paisuvad nagu saiakesed”, on “end täiesti käest lasknud”, “ei saa aru, kui paksud nad on”. Tere tulemast nüüd reaalsusesse – selline saab olema ka teie elu kui ületate 50 eluaasta joone. (Mõnel algab juba varem see paisumine). Ongi kaks valikut – kas äärmiselt range dieet või paisud ja paisud… On küll mõned inimesed, kes vananedes võtavad hoopis alla, aga neid on ikka vähe ja ega see luidrus ka pole ilus. Seda lihaste ja jõusaali juttu pole mõtet ajada, 50+ vanuses hakkab liha hulk luudel vähenema ja jõusaalis mütates tekib lihas küll, aga selle kõrval ripub siis nahk…
Ja ei ole vaja kirjutada 40-aastastel, kuidas te tervislikult toitute ja kõike saate süüa, minemata paksuks, oodake rahulikult see 50 ära, siis räägime uuesti, mida te siis tegelikult 50+ vanuses süüa hakkate saama.

Miks mitte kolmas variant, kus söödki normaalset tasakaalustatud toitu ning säilitad oma normaalse kaalu? See tulebki vist paljudele inimestele üllatusena, et normaalselt toitudes saabki igas vanuses nii kaalust alla kui ka kaalu säilitada. Ja seda ilma tohutute pingutusteta, enesepiinamiseta ja range menüü jälgimiseta.

Inimestel ei ole lihtsalt aimugi mida ja kui palju neil oleks vaja süüa, et kaalu normaliseerida. Seetõttu hakataksegi mingeid imedieete pidama, paastuma, lülitatakse välja olulised toitainegrupid, sisuliselt näljutatakse end, keeratakse selle käigus oma ainevahetus tuksi ja siis halatakse, kuidas aina paisutakse ja peetakse ranget dieeti vaheldumisi.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 11.11 22:08; 13.11 00:58; 15.11 16:14; 20.11 02:00; 28.11 22:09; 01.12 19:56; 03.12 13:27; 11.12 16:02; 15.12 22:37; 16.12 17:29; 17.12 01:46; 17.12 12:44; 17.12 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestel ei ole lihtsalt aimugi mida ja kui palju neil oleks vaja süüa, et kaalu normaliseerida.

Ja kust ma peaks seda teada saama? Kõik räägivad jumala erinevat juttu. Seda võib siitki näha. See menüü, mille üks toitumisnõustaja välja tõi, oleks näiteks minu toitumisnõustaja arvates ebatervislik. Ka arstid räägivad erinevat juttu. Eks siis katsu aru saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis vaatad enda pealt, mis toimib ja mis mitte.
Mina nt ei sööks mitte ühte päeva sellist menüüd, nagu see toitumisnõustaja. Eluisu võtab ära. Samas pean ka enda menüüd suht tervislikuks, tervis super.42.a, 174cm, 53 kg. Kohukesi ja keeksi söön mõnuga. Peekonit ka aeg-ajalt. Napsu võtan.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 07:13; 15.11 17:36; 15.11 20:13; 15.11 21:05; 17.12 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis vaatad enda pealt, mis toimib ja mis mitte.

Mina nt ei sööks mitte ühte päeva sellist menüüd, nagu see toitumisnõustaja. Eluisu võtab ära. Samas pean ka enda menüüd suht tervislikuks, tervis super.42.a, 174cm, 53 kg. Kohukesi ja keeksi söön mõnuga. Peekonit ka aeg-ajalt. Napsu võtan.

Eks tervis seepärast ongi super, et oled alles 42. Oota veel nii 10 aastat, siis oled tavaline paks mammi, kui keeksi ja kohukestega samamoodi jätkad.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 18:29; 15.11 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 42.a nautinud keeksi ja kohukest. Endiselt 53 kg ja suurepärane tervis. Sa hirmutad mind 10 aastaga?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 07:13; 15.11 17:36; 15.11 20:13; 15.11 21:05; 17.12 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 42.a nautinud keeksi ja kohukest. Endiselt 53 kg ja suurepärane tervis. Sa hirmutad mind 10 aastaga?

Keeks ja kohuke langevad ära siis, kui tekib menopaus. Kui sul 42-aastaselt seda veel ei ole, siis sa oled ju vales teemas, ära vaidle. Oota ära oma menopaus ja äkki pead oma elu siiski korrigeerima. Väga-väga palju muutub naise kehas, nii väliselt kui sisemiselt, ka vaimselt, psühholoogiliselt, igas mõttes. Sa haugud siin liiga vara vist. Paljud mõtlevad, et oh, minuga küll seda ei juhtu, mina jään igavesti 42-aastaseks regulaarselt menstrueerivaks ja östrogeeni täisolevaks naiseks. Menopaus tuleb teistel.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 18:56; 15.11 20:27; 27.11 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi ilma menopausita ei ole 50-aastasel inimesel võimalik toituda nii, nagu 42-aastasel. Lihtsalt ei ole võimalik. Mina sõin 48 aastat kõike ja olin ka eluga rahul ilma igasuguste dieetideta. Nüüdki ei pea ma dieete, vaid toitun väga läbimõeldult. Palju juurikaid, puuvilju peaaegu mitte (noored võivad neid küll lahmida, aga vanemas eas üks puuvili päevas on ka liiga palju). Või jah, võid süüa ühe puuvilja päevas, aga siis enam MITTE GRAMMIGI muud magusat. Aga jah, hõisata siin, et söön kõike niipalju kui tahan, enne 50. eluaastat ei maksa. Ja kui siis veel niimoodi hõiskad, siis oleks vaja minna arstile, et kindlaks teha, miks kaal ei tõuse (paljud haigused tekitavad noorematel kaalulangust, 50+ inimestel kaalu püsimist või imekerget vähenemist, kuna ses eas kaal juba hullu moodi kasvab kui söömist ei piira).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 16:00; 15.11 14:52; 15.11 20:42; 18.11 10:30; 19.11 09:39; 26.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav. Vanasti räägiti, et oh, saa 30, siis lähed paksuks.
Nüüd õnneks tõysnud see osatamine 50 või menopaus.
Teate, kui ma ei jälgiks üleüldist kaloraaži, oleks ma juba teismelisena olnud paks mammi.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 07:13; 15.11 17:36; 15.11 20:13; 15.11 21:05; 17.12 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 30ndate keskpaigas. Püüan tarbida rohkem tooreid juur-ja puuvilju, juua rohkem vett, süüa vähem nisu-ja praetoite. Mingit kava ei jälgi, vaid lihtsalt enda jaoks pingutan.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaalu hakkas juurde tulema nii 40-selt, enne seda võisin ükskõik kui palju ja ükskõik mida süüa, kaal seisis ikka ühe koha peal. peale 40 laias laastus nii umbes 1 kg aastas tuli juurde. kui n.ö. korralikumalt süüa, siis läks alla, lasid natuke lõdvemaks, tuli jälle tagasi. aga jah, siis oli võimalik pisut jälgides kaalu alla saada.

praegu olen 54 ja aasta menopausis. nüüd tuleb juba mitu kg aastas juurde ja enam alla ei lähe! päriselt näljutama pole end hakanud, aga magusat, nisujahu, kartuleid, alkoholi ei tarvita juba mitu kuud, peale kella 6 ei söö, portsud on kontrolli all – ja kaal ei kõssagi selle peale, juurde ka õnneks pole tulnud. üks variant on veel päris taimetoidule üle minna, kui paar nädalat liha ei söönud, siis tundus, et kaal pisut liikus allapoole.

nii et minu puhul peab küll paika, et vanuse kasvades saab järjest vähem süüa ja menopausi ajal ei ole kaal enam üldse kontrolli all. mul ei ole küll erilist paksufoobiat, teiste inimeste kehakaal ei häiri mind üldse. enda puhul häirib see, et vanad riided selga ei mahu ja jämenev keskkoht on suur terviserisk. seepärast ikka pingutan, et asja mitte päris käest ära lasta.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 45. Söön kõike, välja arvatud burgerid-chipsid-suhkruga mullijoogid-poemahlad jmt. Leiva-saia olen asendanud gluteenivaba seemneleivaga – hommikusöögiks tahan ikka mõned võileivad singi-juust-tomatiga vmt ja suure kruusitäie ilma suhkruta kohvi laktoosivaba piimaga (see on magus!). Lõunaks söön korraliku prae. Kui pastat tahan, valin gluteenivaba. Kui pitsat tahan, teen põhja samuti gluteenivabast jahust. Jäätist armastan, puuvilju, riisitoite, pajarooga. Jne.

Sul on gluteenitalumatus või lihtsalt väldid?

Minu pereliikmel on, ja sestap üritame me, ülejäänud, temaga sammu pidada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, päevased ligikaudsed kalorivajadused: https://www.cnpp.usda.gov/sites/default/files/usda_food_patterns/EstimatedCalorieNeedsPerDayTable.pdf

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.11 15:57; 12.11 16:48; 13.11 11:12; 16.11 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muhu leib on hea maitsega küll, aga peale viilu söömist on mul kõht nagu õhupall.

Muhu leivas on ka liiga palju suhkrut.

Muhu Leib teeb ilma suhkruta leiba ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 23:55; 16.11 20:09; 17.12 23:04; 20.12 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma suhkruta leib ei kääri ehk ilma suhkruta naturaalset leiba ei saa.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 16:00; 15.11 14:52; 15.11 20:42; 18.11 10:30; 19.11 09:39; 26.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma suhkruta leib ei kääri ehk ilma suhkruta naturaalset leiba ei saa.

Juuretisega leiba saab väga edukalt ilma suhkrut lisamata teha, teraviljas olev suhkur teeb töö ära. Küpsetan ise juuretisega leiba ja olen proovinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaalu hakkas juurde tulema nii 40-selt, enne seda võisin ükskõik kui palju ja ükskõik mida süüa, kaal seisis ikka ühe koha peal. peale 40 laias laastus nii umbes 1 kg aastas tuli juurde. kui n.ö. korralikumalt süüa, siis läks alla, lasid natuke lõdvemaks, tuli jälle tagasi. aga jah, siis oli võimalik pisut jälgides kaalu alla saada.

praegu olen 54 ja aasta menopausis. nüüd tuleb juba mitu kg aastas juurde ja enam alla ei lähe! päriselt näljutama pole end hakanud, aga magusat, nisujahu, kartuleid, alkoholi ei tarvita juba mitu kuud, peale kella 6 ei söö, portsud on kontrolli all – ja kaal ei kõssagi selle peale, juurde ka õnneks pole tulnud. üks variant on veel päris taimetoidule üle minna, kui paar nädalat liha ei söönud, siis tundus, et kaal pisut liikus allapoole.

nii et minu puhul peab küll paika, et vanuse kasvades saab järjest vähem süüa ja menopausi ajal ei ole kaal enam üldse kontrolli all. mul ei ole küll erilist paksufoobiat, teiste inimeste kehakaal ei häiri mind üldse. enda puhul häirib see, et vanad riided selga ei mahu ja jämenev keskkoht on suur terviserisk. seepärast ikka pingutan, et asja mitte päris käest ära lasta.

Trenni ikka teed 3-4 korda nädalas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 16:17; 13.11 00:58; 19.11 00:26; 23.11 14:12; 26.11 22:26; 11.12 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaalu hakkas juurde tulema nii 40-selt, enne seda võisin ükskõik kui palju ja ükskõik mida süüa, kaal seisis ikka ühe koha peal. peale 40 laias laastus nii umbes 1 kg aastas tuli juurde. kui n.ö. korralikumalt süüa, siis läks alla, lasid natuke lõdvemaks, tuli jälle tagasi. aga jah, siis oli võimalik pisut jälgides kaalu alla saada.

praegu olen 54 ja aasta menopausis. nüüd tuleb juba mitu kg aastas juurde ja enam alla ei lähe! päriselt näljutama pole end hakanud, aga magusat, nisujahu, kartuleid, alkoholi ei tarvita juba mitu kuud, peale kella 6 ei söö, portsud on kontrolli all – ja kaal ei kõssagi selle peale, juurde ka õnneks pole tulnud. üks variant on veel päris taimetoidule üle minna, kui paar nädalat liha ei söönud, siis tundus, et kaal pisut liikus allapoole.

nii et minu puhul peab küll paika, et vanuse kasvades saab järjest vähem süüa ja menopausi ajal ei ole kaal enam üldse kontrolli all. mul ei ole küll erilist paksufoobiat, teiste inimeste kehakaal ei häiri mind üldse. enda puhul häirib see, et vanad riided selga ei mahu ja jämenev keskkoht on suur terviserisk. seepärast ikka pingutan, et asja mitte päris käest ära lasta.

Trenni ikka teed 3-4 korda nädalas?

54-aastane inimene on oma nahal juba kogenud, et trenn ei tee kaalule peaaegu mitte midagi. Paljudel juhtudel hoopis suurendab söögiisu ja kaal hakkab lisanduma veel kiiremini. Ka on 54-aastastel sageli juba terviseprobleeme (kel süda, kel liigesed), mis ei lase enam samas tempos treenida kui 40-aastane saab.
Naljakas seda targutamist siin lugeda 15 aastat endast nooremate suust, kes kõik teavad paremini, mida sa valesti teed, mõistmata seda, et selles vanuses on 10-15 aastat terve igavik vahet..

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.11 16:00; 15.11 14:52; 15.11 20:42; 18.11 10:30; 19.11 09:39; 26.11 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

54-aastane inimene on oma nahal juba kogenud, et trenn ei tee kaalule peaaegu mitte midagi. Paljudel juhtudel hoopis suurendab söögiisu ja kaal hakkab lisanduma veel kiiremini. Ka on 54-aastastel sageli juba terviseprobleeme (kel süda, kel liigesed), mis ei lase enam samas tempos treenida kui 40-aastane saab.
Naljakas seda targutamist siin lugeda 15 aastat endast nooremate suust, kes kõik teavad paremini, mida sa valesti teed, mõistmata seda, et selles vanuses on 10-15 aastat terve igavik vahet..

Seda juttu lugedes jääb kahjuks mulje, et otsid pigem vabandusi kui lahendusi. Kui trenni tagajärjel suureneb söögiisu, peaks trenni ja toitumise üle vaatama, et keha saaks vajalikud ained kätte. Suurenenud söögiisu ei tähenda veel, et peakski rohkem sööma ja seetõttu kaalu koguma. Kui on terviseprobleemid, siis ei olegi vaja teistega ühes tempos treenida. Tuleb leida just endale sobiv tempo, mis aitaks eesmärke saavutada. Isegi 54aastane terviseprobleemidega inimene, kes ei saa enam tempokalt treenida, ei ole juba ühe jalaga hauas.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 11.11 22:08; 13.11 00:58; 15.11 16:14; 20.11 02:00; 28.11 22:09; 01.12 19:56; 03.12 13:27; 11.12 16:02; 15.12 22:37; 16.12 17:29; 17.12 01:46; 17.12 12:44; 17.12 17:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )


Esileht Ilu ja tervis “Vaatan, mida suhu pistan. Minu vanuses ei saa enam eriti süüa”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.