Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vaba raha paigutamine

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Vaba raha paigutamine

Postitas:

Korteri ostmine väljaüürimiseks on madala tootlusega investeering. Kui nii suhtuda siis tasub ära. Ostsin sellise 12 aastat tagasi. Alguses üüritulu laenumakset ära ei katnud, siis oli palju aastaid laenunaksega võrdne. Kuna nüüdseks on laenujääk oluliselt vähenenud siis hetkel läheb vaid pool üürirahast laenumakseks. Samal ajal on korteri väärtus tõusnud ca. 30%. Korter on nüüdseks ka üsna kulunud aga kokkuvõttes hindan, et olen omadega igati plussis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen dilemma ees- aastatega olen kokku saanud korraliku summa ja nüüd ei suuda kohe üldse otsustada, kas maksta kodulaen tagasi või osta hoopis välja üürimiseks korter.

1) Kodulaenu jääk 70 000, maksta veel 20 aastat, intress hetkel 1,9. Igakuine laenu tagasimakse suurus moodustab hetkel 30% sissetulekust ehk üsnagi tuntav. Ja kui euribor peaks veel mingi hetk tõusma, muutub veel suuremaks.

2) Elan Tallinnas ja teine mõte oli selle raha eest osta välja üürimiseks korter (laenu selleks eraldi juurde võtma ei peaks). Praegu hinnad jällegi väga kõrged.

Samas üüri eest saaks kaetud enda kodulaen, kuid olen nii palju lugenud ja kuulnud, kui kehvad üürnikud ja lõpuks maksad ise kommunaale, remondid kahjusid jne.

Andke nõu, mida teeksite ise sellise valiku ees? Ma kohe üldse ei suuda mingit seisukohta võtta, mis see mõistlikum oleks.

Mul on hetkel laenu maksta veel u aasta ja mõtisklen, et kui raha koguda kas ja kui juurde osta, mis kriteeriumitele see uus vastama peaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vaba raha paigutamine