Esileht Pereelu ja suhted vabaabielu

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: vabaabielu

Postitas:
grisda

No nii, ma läksin oma laste isast lahku ja nüüd ta müüs selle maja maha kus me praegu elame lastega. Maja on tema nimel. Kas mul on ka õigus mingile rahale selle maja müügist? elasime vabaabielu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: vabaabielu

Kui sa suudad tõestada (t¨ekkidega, panga ylekannetega), et sa oluliselt panustasid antud eluaseme kvaliteedi parandamisse või osalesid selle ostmises, siis on mingi 10% tõenäosus, et saad kohtu kaudu midagi tagasi… See, et sa seal elad koos lastega ei oma mingit tähtsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam, pöördu juristi poole. Kui maja oli ostetud kooselu ajal ja sa suudad tõestada, et panustasid majja, siis ilmselt on lootust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sellist asja, nagu vabaabielu, ei ole EV juriidiliselt olemas, see on sõltuva poole lollitamiseks mõeldud emotsionaalne termin. Ainus õigus,mis sul on- nõuda laste isalt toetust ja majast vabatahtlikult mitte välja kolida(siis võib väljatõstmisele aastaid kuluda).

Please wait...
Postitas:
Futura

Aga miks sul peaks sellele mehe majale õigus olema? Kui sul oleks maja, siis sa ei tahaks ju lahkumineku korral osa oma majast ehk lihtsalt puhast raha niisama \”ära kinkida\”. Sa oled saanud seal tasuta ilmselt aastaid elada ja slle arvelt ju kokku hoidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Usun, et ei ole sul sinna mingitki õigust, kui panustasidki. Sa ju elasid ka seal, kas sa üüri mehele maksid. Kui sa minu elamisse ka panustad, siis ei ütleks ma kindlasti sellest ära, aga ega sa mu elamist sellepärast endale ei saa.

Please wait...
Postitas:
t6ts

Kui maja mehel juba enne kooselu oli, ei saaks sa ka siis midagi, kui abielus oleksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole sul kahjuks mingit õigust poolele raha majale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]grisda kirjutas:[/small]
[tsitaat]No nii, ma läksin oma laste isast lahku ja nüüd ta müüs selle maja maha kus me praegu elame lastega. Maja on tema nimel. Kas mul on ka õigus mingile rahale selle maja müügist? elasime vabaabielu.[/tsitaat]
Juriidilisest küljest ei mingit õigust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Usun, et ei ole sul sinna mingitki õigust, kui panustasidki. Sa ju elasid ka seal, kas sa üüri mehele maksid. Kui sa minu elamisse ka panustad, siis ei ütleks ma kindlasti sellest ära, aga ega sa mu elamist sellepärast endale ei saa.[/tsitaat]

Äkki ta ostis kogu perele süüa ja ühistele lastele kõik vajaliku?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabaabielu puhul on võimalik kasutada seltsingu sätteid. Seega on suur võimalus, et võid saada midagi, seega pöörud kindlasti teadja poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ametlik abielu on sundabielu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks sul mingi kirjalik üürileping olemas, siis oleks veel lootust nõuda uuelt omanikult mingi aja jooksul sama üürilepingu jätkamist, aga kui elad võõras majas ilma kirjaliku lepinguta, siis on ju täiesti normaalne, kui omanik su välja tõstab.

Vallavalitsus (linnavalitsus) peab hoolitsema nende eest, kel pole kohta kus elada ja pole raha, et elamist üürida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellepärast ei tasu pere luua ja lapsi saada enne ametlikku abielu. Asi pole mingis paberis, vaid sinu õigustes ja kahustustes lahku minnes.

Vaba-abielu pole mingi abielu. See on girlfriend boyfriend stiilis koos elamine.

Please wait...
Postitas:
Laetud Püss

[tsitaat]Sellepärast ei tasu pere luua ja lapsi saada enne ametlikku abielu. Asi pole mingis paberis, vaid sinu õigustes ja kahustustes lahku minnes.

Vaba-abielu pole mingi abielu. See on girlfriend boyfriend stiilis koos elamine.[/tsitaat]

Äkki ei tohiks sel juhul kinnisvara ka soetada enne abielu? Sest kui ma soetan enne abielu, siis hiljem abielus olles on enivei mul õigus see kinnisvara ilma abikaasa nõusolekuta maha müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki ei tohiks sel juhul kinnisvara ka soetada enne abielu? Sest kui ma soetan enne abielu, siis hiljem abielus olles on enivei mul õigus see kinnisvara ilma abikaasa nõusolekuta maha müüa. [/tsitaat]
Kas sa lahusvaralepingust ei ole midagi kuulnud? Tänapäeval abielludes määratakse varalised suhted juba abielu sõlmimise avalduses ära!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas ametlik abielu on sundabielu?[/tsitaat]Meeste jaoks sageli jah 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meeste jaoks sageli jah :)[/tsitaat]

Mis mõttes? Kes ja kuidas sunnib? Millisel naisel üldse mehest jõud üle käib, et jõuga sundida? Mehel on ju ometi täiesti vaba voli mitte luua peret naisega, kes sellist kohutavat asja, nagu abielu, soovib. Kui väärtushinnagud on erinevad, pole suhtel tulevikku nikuinii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Laetud Püss kirjutas:[/small]

Kas sa lahusvaralepingust ei ole midagi kuulnud? Tänapäeval abielludes määratakse varalised suhted juba abielu sõlmimise avalduses ära![/tsitaat]

See on ju võimalik ainult siis, kui mehel on plaanis naisega võrdselt kodu ja lastega tegeleda – väikelapsega kodus olla, hoolduslehel, komandeeringud ja ületunnid ära jätta, tööajast arsti juures ja koosoleku käia jne. Kui on plaaanis traditsioonile rollijaotus, siis ma küll ei mõista, miks peaks naine varalahususega nõus olema! Karjäär on häiritud, sissetulekud väiksemad, töökoha kaotuse oht, tulevane pension väiksem, haigusraha väiksem…
Enamasti on ka peredes kombeks, et naine ostab söögi, laste riided jms ehk siis asjad, mis ära tarbitakse. Mees ostab suvila, mööbli, auto, kodumasinad.
Abielu ühisvara mõte on just seda ebavõrdsust tasandada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sellepärast ei tasu pere luua ja lapsi saada enne ametlikku abielu. Asi pole mingis paberis, vaid sinu õigustes ja kahustustes lahku minnes.

Vaba-abielu pole mingi abielu. See on girlfriend boyfriend stiilis koos elamine.[/tsitaat] enne abielu soetatud vara ning pärandiks saadud vara jääb ka abielludes lahusvaraks. kooselu ajal ostetud vara saab osta kaasomandisse ja selleks pole abielluda vaja. mina olen abielus, aga meie kodu kuulub mu mehele, sest on saadud pärandina. põhimõtteliselt võib ta selle maha müüa ja mul poleks midagi teha, oleksin teemaalgatajaga samas olukorras. abielu pole mingi imevits, mis kõik probleemid lahendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas ametlik abielu on sundabielu?[/tsitaat]

Abielu ongi ainult ametlik või teda polegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki ta ostis kogu perele süüa ja ühistele lastele kõik vajaliku?[/tsitaat]

ja selliste \”teenete\” eest saab majaomanikuks? Kohe mees tõttab oma naisele maja uut maja ostma või vana maja kinkima, et too lastele süüa andis ja riide selga muretses?Need asjad on omavahel ikka liiga kaudses seoses, et sellist asja loomulikuna ette kujutada, Varalised suhted peavad selged olema, olgu muude suhetega nagu on.

Please wait...
Postitas:
Tere Hommikus

ja selliste \”teenete\” eest saab majaomanikuks? Kohe mees tõttab oma naisele maja uut maja ostma või vana maja kinkima, et too lastele süüa andis ja riide selga muretses?Need asjad on omavahel ikka liiga kaudses seoses, et sellist asja loomulikuna ette kujutada, Varalised suhted peavad selged olema, olgu muude suhetega nagu on.[/tsitaat]

Siit 6ppetund k6igile naistele kes koosellu samavaarselt mehega panustavad – mees putitab oma elamist ja oma autot oma rahaga, naine ostab kogu perele k6ik muu vajaliku. Selliste \”teenete\” eest naine t6epoolest kinnisvaraomanikuks – isegi osaliselt! ei saa, kuigi v6ib olla panustanud rahaliselt v6rdselt pikkade aastate jooksul.

Please wait...
Postitas:
EliseK

Kuulge olge nüüd normaalsed.. kui sa elad mehega koos ja teil on lapsed, sis mis krdi üürirahast te räägite. loogiline oleks, laste isa annaks neile elamiseks raha. te olete ikka päris soojad peast, kes räägite siin midagi mehele maksmisest. Kui te elate mehega koos tema korteris v majas, siis kas te maksate ka üüri talle? no ei ole normaalne

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Pereelu ja suhted vabaabielu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.