Esileht Koolilaps Vabad kohad 9.klassis

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Vabad kohad 9.klassis

Postitas:
Kägu

Kas keegi teaks, millises koolis Tallinnas oleks või võiks olla 9.klassis vaba kohta,?  Tegelikult mul on olemas nüüd ka Rajaleidja otsus. Lapsel on lihtsalt tekkinud hirm koolis, kool on liiga suur, inimesi palju.. klassis sõpru pole.. Kipun arvama, et koolivahetus oleks abiks, aga ei sooviks, et uus kool oleks suur või suurem veel kui praegune, a’la 1000-2000 õpilast..Vbl mõni väiksem põhikool , väikeklass. Kool võiks olla Mustamäe, Õismäe,Nõmme vms..
Kuidas ma üldse rajaleidja otsusega otsin talle kohta? Kirjutan igasse kooli ja kûsin , kas teil väikeklasse ka on? Ma kahtlen, et nad siis üldse tahavad vastu võtta, vbl eeldavad, et tuleb raskem õpilane, kellega palju tegemist.. ma ei tea..  Ma ei sooviks teda panna Tondi kooli või Ristikusse vmt.. tal on oma tagasihoidlikkus, aga mulle tundub, et oma koolis ta lihtsalt ei saa enda enesekindlust.  Nii raske ikka..

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lappa siin koolid läbi https://info.haridus.ee/asutused/kool Kuna hetkel kuvatakse juuni seisu, siis vaata 8ndate klasside andmeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine https://info.haridus.ee/asutused/kool

Vali õppekeel, vali linnaosa – ja hakka koole ükshaaval lahti klikkima, allpool on näha klasside täidetus ja kas vabu kohti on või mitte. Ja siis kirjuta või helista koolidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teaks, millises koolis Tallinnas oleks või võiks olla 9.klassis vaba kohta,?  Tegelikult mul on olemas nüüd ka Rajaleidja otsus.

Tondi kooli ei saagi ju igat last panda, peab olema ikka juba väga kindel arstlik diagnoos selleks. Kui Rajaleidja juba seda kooli soovitas, siis peaksid paljud teised koolid mängust välja jääma. Risrikusse ka on tegelikult raske saada. Kui ta vajab väikeklassi, siis tegelikult ehk saaks ka oma koolis ju hakkama, kui talle päriselt tehtaks see väikeklass. Aga võib-olla mitte. Eks vahetunnid on ju ikka, osa koole ka ei loo suurematele päris väikeklassi alati, vaid panevad ainult osa aineid eraldi õppima, lisaks võib ka väikeklassis juhtuda, et koos on nii erineva temperamendi ja eripäraga isikud, et neil on ikka grupis raske viibida, kui grupp on vaid 3-5 inimest suur. Kui sul on 2000 eurot vaba raha, siis on olemas veel Mäepealse erakool, kuigi nemad võtavad ka vastu Innove nõustamiskomisjoni otsuse alusel, nii et ma ei tea, kas su lapssele üldse oleks see hea kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4000 ukraina last on vaja koolidesse ära paigutada, nii et vabu kohti pole ilmselt kuskil, hakkaks kohe tegelema selle teemaga.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma su kirjast õigesti aru sain, siis su lapsel ei ole otseselt mingit erivajadust diagnoositud? Või on? Kas asi on pigem lihtsalt suurest lärmakast koolist tekkinud väsimuses ja raske on keskenduda 30-pealises klassis? Sel juhul oleks 3-pealine väikeklass ülepingutamine.

Minu laps läks suurest piirkonnakoolist üle Toomkooli. Asub küll vanalinnas. Toomkool ei ole erivajadustega laste kool, vaid tavaline kool, küll õppemaksuga. Kuid klassid on seal väiksemad, 10-15 õpilast. See võib su lapsele ehk sobida, uuri.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaia Kool Kadriorus. Õppemaksuga, aga väikesed klassid ja mõnus kodune õhkkond on seal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4000 ukraina last on vaja koolidesse ära paigutada, nii et vabu kohti pole ilmselt kuskil, hakkaks kohe tegelema selle teemaga.

No suurem osa on maakondades

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaia Kool Kadriorus. Õppemaksuga, aga väikesed klassid ja mõnus kodune õhkkond on seal.

Ise otsisin oma lapsele Tallinnasse 7.klassi kohta juba kevadel ja põhimõtteliselt tuli kõigist koolidest, ka väikestest erakoolidest nagu see Gaia, Waldorf, Avatud kool, Loova Alguse kool jne vastus, et vabu kohti pole. Tundub, et väga raske, suht võimatu on suuremale lapsele kohta leida. Toomkooli jms usulise kallakuga koolidest küll ei küsinud, võibolla seal oleks. Lõpuks siiski saime koha, aga tundub, et ukrainlased on enamiku kohtadest ära võtnud 🙁

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaia Kool Kadriorus. Õppemaksuga, aga väikesed klassid ja mõnus kodune õhkkond on seal.

Ise otsisin oma lapsele Tallinnasse 7.klassi kohta juba kevadel ja põhimõtteliselt tuli kõigist koolidest, ka väikestest erakoolidest nagu see Gaia, Waldorf, Avatud kool, Loova Alguse kool jne vastus, et vabu kohti pole. Tundub, et väga raske, suht võimatu on suuremale lapsele kohta leida. Toomkooli jms usulise kallakuga koolidest küll ei küsinud, võibolla seal oleks. Lõpuks siiski saime koha, aga tundub, et ukrainlased on enamiku kohtadest ära võtnud ????

Ukrainlased saavad ka vastuse, et kohti pole. Ammugi ei võeta neid erakoolidesse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toomkooli jms usulise kallakuga koolidest küll ei küsinud, võibolla seal oleks.

Olen see vanem, kelle laps läks piirkonnakoolist üle Toomkooli. Meie pere pole usklikud. Võin rahustada, et tegelikult pole see kool minu silmis sugugi usulise kallakuga. Ka koolijuht toonitas kohe esimesel vestlusel meile, “Meie siin kedagi ümber pöörama ei hakka”.

Jah, nad käivad pühade ja  tähtpäevade ajal kirikus, seda küll. Kuid samamoodi tähistavad kirikus oma tähtpäevi ka paljude teiste Tallinna koolide õpilased – mu lapse endine piirkonnakool pidas nt jõuluüritust reeglina kirikus ja mu teises koolis käiva teise lapse kool teeb samuti – ehkki need pole kuidagi usulise kallakuga koolid.

Seda peab küll ütlema, et oma lapse õppematerjalide põhjal tundub, et neile seal õpetatakse erinevaid maailma usundeid päris põhjalikult. Nad õpivad üsna süvendatult budismi, taoismi jne. Ehk siis, see mida kõrvalt näen, ei jäta muljet et seal (risti)usklikke eelistataks ja kedagi pöörata üritataks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Vabad kohad 9.klassis