Esileht Väikelaps Vabaduse väljaku õhupallid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Vabaduse väljaku õhupallid

Postitas:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/juunikuuditamise-malestusurituse-ohupallid-tekitasid-urituse-korraldaja-ja-lastega-emade-vahel-suure-tuli?id=82670311

Piinlik lugeda, kas tõesti on meie hulgas emasid, kes oma lastele kõike lubavad ning sedasi käituvad. Samaväärne nendega, kes küüditatute mälestuseks pandud küünlaid segi peksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 07:45; 19.06 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem ilmselt selles, et noorem põlvkond ei tunneta enam ajaloo traagikat.
Usun siiski, et enamus inimesi käitusid normaalselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 11:54; 19.06 10:34; 19.06 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Olenemata ajaloo traagikast või selle tundmisest ei luba ma oma neljasel ega kahesel kiskuda (mängu)asju, mis ei kuulu neile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 15:46; 19.06 14:29; 19.06 15:44; 19.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsele annab ilusasti selgeks teha, et need ei ole katsumiseks, vaid vaatamiseks.
Kui ei oska seletada, on see puhtalt lapsevanema viga ning oskamatus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Olenemata ajaloo traagikast või selle tundmisest ei luba ma oma neljasel ega kahesel kiskuda (mängu)asju, mis ei kuulu neile.

Loomulikult, ma ka ei luba. Aga alati on olnud inimesi, kelle jaoks pole hea tava rikkumine isiklikuks heaoluks probleem. Usun, et need inimesed on siiski vähemuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 11:54; 19.06 10:34; 19.06 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on selline õhupallide kasutamine üldse mõistetamatu. Heeliumiga täidetud õhupallid tuleks maailmast üldse ära keelata – need lendavad ju (käest) lahti pääsedes kus seda ja teist ning saastavad ainult loodust. Lisaks on heelium väga aeglaselt taastuv maavara võrreldes tarbimisega.
Paras keskkonnaröögatus oli see mälestusinstallatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teate, olles artikli läbi lugenud ja pilte näinud – eks proovige ise ssiis 3-4aastase lapsega läbi õhupallimere jalutada või selle kõrval olla ja last koguaeg käest kinni hoida.

Miks ülds eon nvaja tehaa selliseid aktsioone, mis teadagi kutsuvad lastes esile kindlat käitumist.

äkki siis estonia huku aastapäevaks paneme terve vabaka kaisukarude alla ja ka karjume laste peale, kes neid võtta üritavad?

Paljud üritused ongis ellised, et vahel mõtlen,e t mida need korraldajad küll mõtlesid, kas asi üldse oelks saanud teisiti lõppeda? pannud need pallid siis väheke pikema nööri otsa! Või tõmmaku sisi lindid õmber väljaku, kui ei taha, et keegineid palle puutuks!

Ja ka sseal oli üldse ka info, mis üritusega on tegemist? et möödajalutav pere sai aru, et tegemist on “pisaratega”, mitte isamaaliidu propagandapallidega?

ja mis hiljem pallidega tehti? lasti kuskile õhku lendu loodust reostama? torgati korraldajate poolt lihtsal tkatki ja viidi prügimäele, kus nad mittekunagi ei lagune? Sellised ilmselgelt ainult prügitootvad mälestusaktsioonid tuiileks är akeelata, lilled vähemalt lagunevad kompostiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läbi lugenud ja pilte näinud – eks proovige ise ssiis 3-4aastase lapsega läbi õhupallimere jalutada või selle kõrval olla ja last koguaeg käest kinni hoida.
Miks ülds eon nvaja tehaa selliseid aktsioone, mis teadagi kutsuvad lastes esile kindlat käitumist.
äkki siis estonia huku aastapäevaks paneme terve vabaka kaisukarude alla ja ka karjume laste peale, kes neid võtta üritavad?
Paljud üritused ongis ellised, et vahel mõtlen,e t mida need korraldajad küll mõtlesid, kas asi üldse oelks saanud teisiti lõppeda? pannud need pallid siis väheke pikema nööri otsa! Või tõmmaku sisi lindid õmber väljaku, kui ei taha, et keegineid palle puutuks!
Ja ka sseal oli üldse ka info, mis üritusega on tegemist? et möödajalutav pere sai aru, et tegemist on “pisaratega”, mitte isamaaliidu propagandapallidega?
ja mis hiljem pallidega tehti? lasti kuskile õhku lendu loodust reostama? torgati korraldajate poolt lihtsal tkatki ja viidi prügimäele, kus nad mittekunagi ei lagune? Sellised ilmselgelt ainult prügitootvad m

Mina olen 4-aastase ja 2-aastase lapse ema (mõlemad armastavad loomulikult väga õhupalle) ning julgen küll täie kindlusega väita, et minu lapsed poleks ealeski sealt õhupalle saanud. No neljane juba ilmselgelt saaks sõnalisest selgitusest aru. Kahene mõistab samuti suurepäraselt keeldu: “Ei tohi! Need pole meie omad!”, lihtsalt tema puhul võib veel juhtuda, et ta midagi väga tahab, siis ta võib korraks tõmmata ennast vibusse ja võtta jonni üles. Aga see ometi ei tähenda, et ma sellepärast lubaksingi talle neid palle!?!

Minu jaoks on tegelikult üldse täiesti mõistetamatu, kuidas saab olla nii, et laps (eriti veel 3-4-aastane, kahesest saaks aru) läheb tänaval võõrast asja rabama, ilma et küsiks, kas tohib?

Kuidas te siis nt mänguväljaku äärde pargitud teiste laste jalgratastega toimetate, kui teie väitel laps polegi võimeline aru saama, et iga meeldivat võõrast asja ei tohi võtta? Lubategi oma lastel ilma luba küsimata võõraid mänguasju võtta ja võõraste ratastega sõita??? Mina olen oma lapsi alati õpetanud jagama, aga samuti algab see õpetus, et ILMA LOATA võõrast asja ei puututa, ikka juba väga maast madalast, enne esimese eluaasta täitumistki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 15:46; 19.06 14:29; 19.06 15:44; 19.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi minu kolm suhteliselt pöörase temperamendiga last saaksid aru, et ei tohi puutuda. Samas sellega olen nõus, et üritus tekitas mõttetut prügi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 11:54; 19.06 10:34; 19.06 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu lapsed on õnneks sellised, kes kuulavad keeldusid, eriti mis puudutab võõraid asju. AGA, ma olen üsna kindel, et on olemas sõnakuulmatumaid ja kangemaid lapsi. Jah, vanemad peavad nendega kasvatustööd tegema, aga vabalt võib olla, et see kasvatustöö on hetkel jonnakale kaheaastasele nagu hane selga vesi. Kes poleks kuulnud kohutavatest kahestest?

Selle jutuga tahtsin jõuda sinna, et ma ei õigusta mingeid tüli norivaid emmesid ja nende sõnakuulmatuid lapsi, aga kas tõesti mõtlesid korraldajad, et nad panevad suurele väljakule, kus tavaliselt inimesed (ka lapsed) liiguvad, õhupallid ja see möödub täiesti probleemivabalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 15:38; 19.06 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu lapsed on õnneks sellised, kes kuulavad keeldusid, eriti mis puudutab võõraid asju. AGA, ma olen üsna kindel, et on olemas sõnakuulmatumaid ja kangemaid lapsi. Jah, vanemad peavad nendega kasvatustööd tegema, aga vabalt võib olla, et see kasvatustöö on hetkel jonnakale kaheaastasele nagu hane selga vesi. Kes poleks kuulnud kohutavatest kahestest?

Selle jutuga tahtsin jõuda sinna, et ma ei õigusta mingeid tüli norivaid emmesid ja nende sõnakuulmatuid lapsi, aga kas tõesti mõtlesid korraldajad, et nad panevad suurele väljakule, kus tavaliselt inimesed (ka lapsed) liiguvad, õhupallid ja see möödub täiesti probleemivabalt?

Muidugi on olemas kangekaelsemaid lapsi. Samas kahest last kaenlasse haarata või kärusse kinni panna ja minema minna ei ole ju eriline probleem. Ikkagi peaks samasugune olukord ju “ähvardama” igal mänguplatsil, kauplusest vmt rääkimata. Mitte et ma sellepärast ürituse formaadist suures vaimustuses nüüd oleksin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 15:46; 19.06 14:29; 19.06 15:44; 19.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu lapsed on õnneks sellised, kes kuulavad keeldusid, eriti mis puudutab võõraid asju. AGA, ma olen üsna kindel, et on olemas sõnakuulmatumaid ja kangemaid lapsi. Jah, vanemad peavad nendega kasvatustööd tegema, aga vabalt võib olla, et see kasvatustöö on hetkel jonnakale kaheaastasele nagu hane selga vesi. Kes poleks kuulnud kohutavatest kahestest?

Selle jutuga tahtsin jõuda sinna, et ma ei õigusta mingeid tüli norivaid emmesid ja nende sõnakuulmatuid lapsi, aga kas tõesti mõtlesid korraldajad, et nad panevad suurele väljakule, kus tavaliselt inimesed (ka lapsed) liiguvad, õhupallid ja see möödub täiesti probleemivabalt?

Muidugi on olemas kangekaelsemaid lapsi. Samas kahest last kaenlasse haarata või kärusse kinni panna ja minema minna ei ole ju eriline probleem. Ikkagi peaks samasugune olukord ju “ähvardama” igal mänguplatsil, kauplusest vmt rääkimata. Mitte et ma sellepärast ürituse formaadist suures vaimustuses nüüd oleksin.

Kauplusel on uksed ees ja saad mööda minna. Mänguplatsil ongi üldkasutatavad atraktsioonid enamasti. Hea küll, mõnikord on liivakastis mängimiseks isiklikud asjad kaasas, aga minu meelest ongi normaalne see, et kui sellisesse kohta isiklikud mänguasjad kaasa võtad, siis peaksid arvestama sellega, et ka mõni teine laps sinu lapse kühvliga kaevab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 15:38; 19.06 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu lapsed on õnneks sellised, kes kuulavad keeldusid, eriti mis puudutab võõraid asju. AGA, ma olen üsna kindel, et on olemas sõnakuulmatumaid ja kangemaid lapsi. Jah, vanemad peavad nendega kasvatustööd tegema, aga vabalt võib olla, et see kasvatustöö on hetkel jonnakale kaheaastasele nagu hane selga vesi. Kes poleks kuulnud kohutavatest kahestest?

Selle jutuga tahtsin jõuda sinna, et ma ei õigusta mingeid tüli norivaid emmesid ja nende sõnakuulmatuid lapsi, aga kas tõesti mõtlesid korraldajad, et nad panevad suurele väljakule, kus tavaliselt inimesed (ka lapsed) liiguvad, õhupallid ja see möödub täiesti probleemivabalt?

Muidugi on olemas kangekaelsemaid lapsi. Samas kahest last kaenlasse haarata või kärusse kinni panna ja minema minna ei ole ju eriline probleem. Ikkagi peaks samasugune olukord ju “ähvardama” igal mänguplatsil, kauplusest vmt rääkimata. Mitte et ma sellepärast ürituse formaadist suures vaimustuses nüüd oleksin.

Kauplusel on uksed ees ja saad mööda minna. Mänguplatsil ongi üldkasutatavad atraktsioonid enamasti. Hea küll, mõnikord on liivakastis mängimiseks isiklikud asjad kaasas, aga minu meelest ongi normaalne see, et kui sellisesse kohta isiklikud mänguasjad kaasa võtad, siis peaksid arvestama sellega, et ka mõni teine laps sinu lapse kühvliga kaevab.

Ja mänguplatsi ääres on näiteks teiste laste jooksu-, tõuke- ja jalgrattad. Kah ühiseks kasutamiseks?

Mina olen õpetanud oma lapsi jagama (mul on olnud ka ses osas väga leplikud lapsed), samas ei saa minu meelest küll pidada enesestmõistetavaks, et kõik lapsed tingimata PEAVAD oma mänguasju võõrastega jagama. Kui ikka mänguasjad on konkreetselt ühte kohta kokku pandud või laps oma mänguasjadega mängib, siis pole normaalne, kui võõrad lapsed need laiali veavad või käest ära kisuvad. Et üks laps PEAB oma asju jagama õppima ja teine laps EI PEA õppima, et võõraid asju ilma loata ei võeta? Minu arust absurdne, nii erinevad nõuded lastele, täitsa vastuoluline ju. Ühtpidi väidad, et väike laps ei saa oma instinktidest kohe üldse jagu, teistpidi aga, et sedavõrd tugevast instinktist nagu omandiinstinkt peaks sama väike laps kergesti lahti laskma.

Minu meelest see küll mingi jätkusuutlik käitumine ei ole. Ühes või teises situatsioonis varem või hiljem tuleb lastel õppida, et kõiki võõraid asju ei tohi kiskuda ja üldse ilma loata ei tohi võõraid asju kiskuda. OLULISELT lihtsam on seda harjutada järjekindlalt väikesest peale iga päev eri situatsioonides, kui et paaniliselt vältida kõiki selliseid situatsioone ning siis olla kuskil sinise õhupalli kõrval hirmsas hädas (või ülbelt ignoreerida), sest mis mõttes lapsukene nüüd äkki ei tohigi võtta, kogu aeg on ju kõike tohtinud?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 15:46; 19.06 14:29; 19.06 15:44; 19.06 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin lastega päeval pikalt seal pallide juures. Korrapidajad läksid umbes kell 14 päeval tunni aja jooksul alles närvi, enne oli kõik ok. Ühed suured rulaga sõitvad poisid käisid stabiilselt väljakult puntide viisi palle kiskumas – nägin pealt, kuidas korravalvurid selle ajaga aina kurjemaks ja närvilisemaks muutusid. Eks lõpuks olid neil närvid lihtsalt väga püsti ja karjusid juba ka väikeste laste/emmede peale. Plats oli suur ja nad ainult kahekesi seal olid – jooksid ühest servast teise ja püüdsid alguses heaga, lõpuks juba kurjaga korda luua. Nad said ise ka nende kaakide käest pidevalt sõimata ja karvaseid sõnu lendas nende suunas pidevalt. Täitsa kahju oli tädi-korrapidajatest.
Infoks, et pallid olevat olnud kõdunevad ja lõpuks torgati/pidi torgatama katki, kuna õhku ei tohtinud lasta – võimaliku reostuse, loomade kõhtu sattumise ja lennuliikluse segamise tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teate, olles artikli läbi lugenud ja pilte näinud – eks proovige ise ssiis 3-4aastase lapsega läbi õhupallimere jalutada või selle kõrval olla ja last koguaeg käest kinni hoida.

Miks ülds eon nvaja tehaa selliseid aktsioone, mis teadagi kutsuvad lastes esile kindlat käitumist.

äkki siis estonia huku aastapäevaks paneme terve vabaka kaisukarude alla ja ka karjume laste peale, kes neid võtta üritavad?

Paljud üritused ongis ellised, et vahel mõtlen,e t mida need korraldajad küll mõtlesid, kas asi üldse oelks saanud teisiti lõppeda? pannud need pallid siis väheke pikema nööri otsa! Või tõmmaku sisi lindid õmber väljaku, kui ei taha, et keegineid palle puutuks!

Ja ka sseal oli üldse ka info, mis üritusega on tegemist? et möödajalutav pere sai aru, et tegemist on “pisaratega”, mitte isamaaliidu propagandapallidega?

ja mis hiljem pallidega tehti? lasti kuskile õhku lendu loodust reostama? torgati korraldajate poolt lihtsal tkatki ja viidi prügimäele, kus nad mittekunagi ei lagune? Sellised ilmselgelt ainult prügitootvad mälestusaktsioonid tuiileks är akeelata, lilled vähemalt lagunevad kompostiks.

kahe lapse emana oleksin samuti lastele teinud selgeks, et ei tohi. seda sõna paari tuleb lastele õpetada, et iga asi, mis meeldib ei ole mõeldud alati lapsele mängimiseks. See näitab vanemate tegemata tööd vaid.
Teiseks -võiks ikka natuke rohkem elu vasta huvi tunda ning teada, mis toimub. Kas siis, kui oleks IRL üritus – siis oleks lapsel vaba voli minna neid õhupalle üles kiskuma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 07:45; 19.06 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teate, olles artikli läbi lugenud ja pilte näinud – eks proovige ise ssiis 3-4aastase lapsega läbi õhupallimere jalutada või selle kõrval olla ja last koguaeg käest kinni hoida.

Miks ülds eon nvaja tehaa selliseid aktsioone, mis teadagi kutsuvad lastes esile kindlat käitumist.

äkki siis estonia huku aastapäevaks paneme terve vabaka kaisukarude alla ja ka karjume laste peale, kes neid võtta üritavad?

Paljud üritused ongis ellised, et vahel mõtlen,e t mida need korraldajad küll mõtlesid, kas asi üldse oelks saanud teisiti lõppeda? pannud need pallid siis väheke pikema nööri otsa! Või tõmmaku sisi lindid õmber väljaku, kui ei taha, et keegineid palle puutuks!

Ja ka sseal oli üldse ka info, mis üritusega on tegemist? et möödajalutav pere sai aru, et tegemist on “pisaratega”, mitte isamaaliidu propagandapallidega?

ja mis hiljem pallidega tehti? lasti kuskile õhku lendu loodust reostama? torgati korraldajate poolt lihtsal tkatki ja viidi prügimäele, kus nad mittekunagi ei lagune? Sellised ilmselgelt ainult prügitootvad mälestusaktsioonid tuiileks är akeelata, lilled vähemalt lagunevad kompostiks.

Kui sa oma lapsi kasvatada ei suuda siis sa ei sobi emaks, pead tegema lapsele selgeks, et võõrast asja puutuda ei tohi. Paljudes liiklusõnnetuse paikades on lilled, küünlad ja kaisukarud, kas sa ka neid võtad ära, et lilled sobivad sulle paremini koju vaasi, küünlad viid enda lähedase hauale ja karu(d) annad enda lapsele?
Antud üritusele oli piisavalt reklaami ja ajalugu võiksid ikka sina ise teada täiskasvanud inimene ja seda ka oma lapsele rääkida, olenemata kas sinu lähedasi küüditati või ei. See on meie Eesti ajalugu ja seda võiksid austada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista, miks on üldse vaja lastega nende pallide keskele ronida? Neid on ka kaugelt näha (lihtsalt vaatamiseks on nad sinna mõeldud). Kõndinud eemalt mööda ja vaadanud rahulikult, siis poleks tarvis olnud ei tibuemmedel endil kui korraldajatel laste peale kisada. Lastest saan veel aru, aga isegi täiskasvanud inimestele tuleb selgitada, et vaadatakse silmadega. Paariaastast ei pruugi tõesti kottida, et ei tohi võtta, aga kes käskis ta sinna õhupallide juurde viia, nii et need haardeulatusse jääksid? Reaalselt ei käi inimese jõud väikelapsest üle, et ta vajaduse korral füüsiliselt eemale juhtida? Vanem laps saab juba iseeenesestmõistetavalt aru, kui tal ei lubata puutuda. Tibuemmede pseudoprobleem. Ei oska ise oma peaga mõelda ega lastki kasvatada ja siis tullakse üürgama, kui keegi nende musurullikesega pahandab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Vabaduse väljaku õhupallid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.