Esileht Koolilaps Vabakasvatus

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Vabakasvatus

Postitas:
Kägu

Ei mõista neid vanemaid, kes kõik ise ära teevad. Pigem pooldan seisukohta, kus igaüks koristab ikka enda järelt. Näiteks : elementaarne on hambapesu järgselt kraanikauss puhas hoida. Miks peaksin ainult mina koristama seda.  Kui pöörata tähelepanu ka väikestele asjadele, siis oskavad nad ise edaspidi ka rohkem puhtust hoida ja sellest saab reegel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista neid vanemaid, kes kõik ise ära teevad. Pigem pooldan seisukohta, kus igaüks koristab ikka enda järelt. Näiteks : elementaarne on hambapesu järgselt kraanikauss puhas hoida. Miks peaksin ainult mina koristama seda. Kui pöörata tähelepanu ka väikestele asjadele, siis oskavad nad ise edaspidi ka rohkem puhtust hoida ja sellest saab reegel.

Mis hambapesu ajal siis kraanikausiga juhtub, et iga pereliige seda pärast oma hambapesu eraldi koristama peab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hambapesu ajal siis kraanikausiga juhtub, et iga pereliige seda pärast oma hambapesu eraldi koristama peab?

Sa neelad hambapasta ja loputusvedeliku alla, mitte ei sülita välja, jah?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hambapesu ajal siis kraanikausiga juhtub, et iga pereliige seda pärast oma hambapesu eraldi koristama peab?

Sa neelad hambapasta ja loputusvedeliku alla, mitte ei sülita välja, jah?

Ma ei teadnudki, et veega loputamine on suur koristamine, kui hambaharja ju loputad nagunii ära, vesi voolab juba ise ka kraanikaussi. See tundub pigem loomulik, mitte suur õpetamist vajav oskus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hambapesu ajal siis kraanikausiga juhtub, et iga pereliige seda pärast oma hambapesu eraldi koristama peab?

Sa neelad hambapasta ja loputusvedeliku alla, mitte ei sülita välja, jah?

Ma ei teadnudki, et veega loputamine on suur koristamine, kui hambaharja ju loputad nagunii ära, vesi voolab juba ise ka kraanikaussi. See tundub pigem loomulik, mitte suur õpetamist vajav oskus.

Siis on hästi, et teie kodus see nii iseenesestmõistetav on. Paraku kõikides kodudes ei tehta peale pesu kõike kiire loputusega puhtaks, pole sellist harjumust maast-madalast sisse harjutatud ja hiljem ei mõtle ega tuke selle peale enam keegi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on kodutöid õpetada (jah saab ka youtubist õppida) aga teine asi on läbi  ise tegemise õpetada hindama seda,  mida vanemad pere jaoks teevad ja kuidas käib tiimitöö.  Olen kuulnud, kuidas 4 aastane, kellel lasteaias õpetaja palub oma asjad ära panna vastab,  et “aga mille eest siis sulle palka makstakse?” ja lapse sõber,  kes tõi külla kaasa komme,  vaatamata palumise peale paberid prügikasti visata kõik põrandale loopis ning pärast minu lapsel ka koristada ei aidanud, mulle siiralt vastas,  et neil küll ema koristada ei käsi. Et, kui ka kodus kõik ise ära teed,  proovi vähemalt õpetada,  et kodutööd pole niisama lihtsad ja mitte igal pool ei hakka teised sinu järgi koristama ja süüa tegema. Esimese tõsisema “kooli” saavad poisid nt sõjaväes,  seal korjatakse telefonid ära,  kõike pead ise õppima (koristama,  voodit tegema,  riideid pakkima,  süüa tegema). Riigikaitse laagris pandi tüdrukud,  poisid ka käsitsi oma sokke pesema,  mõnel jäidki pesemata sest “vuih”  kui vastik. Tegelen ise värbamisega ja võin öelda,  et on väga tublisid noori, tihti just suurperedest, kus kõik aitavad kõiki ja siis on ka neid nn lumehelbekesi,  kes tõesti ei oska, ei taha, ei saa sest neil on seda kodus võimaldatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on kodutöid õpetada (jah saab ka youtubist õppida) aga teine asi on läbi ise tegemise õpetada hindama seda, mida vanemad pere jaoks teevad ja kuidas käib tiimitöö. Olen kuulnud, kuidas 4 aastane, kellel lasteaias õpetaja palub oma asjad ära panna vastab, et “aga mille eest siis sulle palka makstakse?” ja lapse sõber, kes tõi külla kaasa komme, vaatamata palumise peale paberid prügikasti visata kõik põrandale loopis ning pärast minu lapsel ka koristada ei aidanud, mulle siiralt vastas, et neil küll ema koristada ei käsi. Et, kui ka kodus kõik ise ära teed, proovi vähemalt õpetada, et kodutööd pole niisama lihtsad ja mitte igal pool ei hakka teised sinu järgi koristama ja süüa tegema. Esimese tõsisema “kooli” saavad poisid nt sõjaväes, seal korjatakse telefonid ära, kõike pead ise õppima (koristama, voodit tegema, riideid pakkima, süüa tegema). Riigikaitse laagris pandi tüdrukud, poisid ka käsitsi oma sokke pesema, mõnel jäidki pesemata sest “vuih” kui vastik. Tegelen ise värbamisega ja võin öelda, et on väga tublisid noori, tihti just suurperedest, kus kõik aitavad kõiki ja siis on ka neid nn lumehelbekesi, kes tõesti ei oska, ei taha, ei saa sest neil on seda kodus võimaldatud.

Selle jutuga olen 100% nõus. Üks asi on koristamise vms kodutööde tehniline pool aga hoopis teine asi on arusaamine, et peres tehaksegi asju pere jaoks. Et päris elus ei tule müstiline “keegi” põrandale loobitud riideid ja voodi alla pandud nõusid ära korjama. Et inimene vastutab iseenda sõnade ja tegude eest ise.

Olen reaalselt kohanud 22-aastast, kes vihmase päeva hommikul helistas ülemusele ja teatas, et ei saa 200m kauguselt tööle tulla kuna sajab. Ja praktikanti, kes tööülesande tutvustamise peale küsis ülemuselt, et miks too seda ise ei tee….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )


Esileht Koolilaps Vabakasvatus