Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vabatahtlik ravikindlustus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Vabatahtlik ravikindlustus

Postitas:
Kägu

Tere!

Kirjeldan situatsiooni:

mul puudub riiklik ravikindlustus – olen vabakutseline ja palgasummad on iga kuu piisavalt erinevad, et mitte riiklikku ravikindlustust saada, seega otsin erinevaid variante, kuidas kindlustus ikkagi saada, et vajadusel arsti juures käia.

Leidsin variandi sõlmida ERGOga vabatahtliku ravikindlustuse leping, mille summa jääks aastas 300 euro alla.

Kas kellelgi on sellega kogemust? Kuidas see toimida võiks ja mis selle alla läheb? Lugesin, et 25 % on omavastutust, mis tähendab näiteks visiiditasusid, mis aga üldiselt ongi juba arstist sõltuvalt 25-40 eurot, samas muud protseduurid lähevad aastas 750 euro väärtuses siiski kindlustuse alla, samuti 50 eurot hambaravi. Mind huvitab, et kas sinna alla võiks minna ka psühhiaatriline abi? Käin nimelt psühhiaatri juures 4 korda aastas ja selle maksumus on ainuüksi juba 120 eurot.

Ühesõnaga, kas kellelgi on kogemusi ja kas need kogemused on olnud positiivsed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma uurisin ka sama asja ergost, kuna olen FIE ning huvitas, kas sel juhul on võimalik nt kindlustuse raha eest pääseda kiiremini (tasulise) eriarsti juurde, kui vaja.

minule tehti selgeks, et olen nende silmis mittekeegi, et ma võin teha küll tööandjana nende juures eraravikindlustuse oma (töölepinguga) töötajatele (kui neid oleks). aga ennast kui ettevõtjat ma nende juures kohe kindlasti kindlustada ei saa.

kas sattus mulle telefoni otsa lihtsalt loll konsultant või ongi neil selliseid põhimõtted, ei tea. võbolla sulle satub mõni normaalsem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere!

Kirjeldan situatsiooni:

mul puudub riiklik ravikindlustus – olen vabakutseline ja palgasummad on iga kuu piisavalt erinevad, et mitte riiklikku ravikindlustust saada, seega otsin erinevaid variante, kuidas kindlustus ikkagi saada, et vajadusel arsti juures käia.

Leidsin variandi sõlmida ERGOga vabatahtliku ravikindlustuse leping, mille summa jääks aastas 300 euro alla.

Kas kellelgi on sellega kogemust? Kuidas see toimida võiks ja mis selle alla läheb? Lugesin, et 25 % on omavastutust, mis tähendab näiteks visiiditasusid, mis aga üldiselt ongi juba arstist sõltuvalt 25-40 eurot, samas muud protseduurid lähevad aastas 750 euro väärtuses siiski kindlustuse alla, samuti 50 eurot hambaravi. Mind huvitab, et kas sinna alla võiks minna ka psühhiaatriline abi? Käin nimelt psühhiaatri juures 4 korda aastas ja selle maksumus on ainuüksi juba 120 eurot.

Ühesõnaga, kas kellelgi on kogemusi ja kas need kogemused on olnud positiivsed?

Mõtle sellele, et kui sa peaksid ootamatult vajama keerulist operatsiooni, siis kas sul on siis omaosalusena maksta korraga tuhandeid või ka nt haiglaravi. Mina sinu asemel maksaksin vabatahtliku kindlustussumma otse haigekassale, see oli vist kusagil 150 € kuus.
Või tuleb soodsam regada end FIEna ja maksta sotsiaalmaksu – siis on sul haigestumise korral õigus saada ka töövõimetushüvitist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma uurisin ka sama asja ergost, kuna olen FIE ning huvitas, kas sel juhul on võimalik nt kindlustuse raha eest pääseda kiiremini (tasulise) eriarsti juurde, kui vaja.

minule tehti selgeks, et olen nende silmis mittekeegi, et ma võin teha küll tööandjana nende juures eraravikindlustuse oma (töölepinguga) töötajatele (kui neid oleks). aga ennast kui ettevõtjat ma nende juures kohe kindlasti kindlustada ei saa.

lisaks sain nende kodulehest aru, et kindlustus tasulist eriarstindust justkui ei hüvitagi, et hüvitavad ainult tavalisi asju ja seda ka siis, kui ENNE arstile pöördumist on kindlustusest ravi jaoks luba antud.

et kui jalaluumurd, siis kõigepealt avaldus kindlustusele, kui tuleb vastus jah, siis võid arstile minna. kui seal tahetakse röntgenit teha või kästakse kargud laenutada, siis taas enne küsid kindlustusest luba, sest tagantjärele nad midagi ei hüvita.

kas sattus mulle telefoni otsa lihtsalt loll konsultant või ongi neil selliseid põhimõtted, ei tea. võbolla sulle satub mõni normalsem.

Ükskõik millisest kindlustusettevõttest käib ükskõik mis otstarbeks raha saamine alati ainult taotluse alusel. Ja loomulikult hinnatakse iga taotlust eraldi, et välistada kindlustuspettused. Kuidas teisiti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sinu asemel maksaksin vabatahtliku kindlustussumma otse haigekassale, see oli vist kusagil 150 € kuus.

Ma võin hetkel eksida, kuid minu meelest oli hk-st vabatahtliku kindlustuse saamisel eeldus, et enne peab olema olnud 12 kuud kehtivat ravikindlustust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükskõik millisest kindlustusettevõttest käib ükskõik mis otstarbeks raha saamine alati ainult taotluse alusel. Ja loomulikult hinnatakse iga taotlust eraldi, et välistada kindlustuspettused. Kuidas teisiti?

jah, aga nt õnnetusjuhtumikindlustuse korral on kliendil (või esindajal) kohustus lihtsalt kindlustust õnnetusest teavitada, aga kas ta teeb seda enne, kui kiirabi ta ära viib või teeb seda sugulane, kui too koomas olijat haiglasse vaatama tuleb, pole vahet. ja hüvituse saamiseks tuleb siiski pärast alles esitada väljavõte haigusloost ning avaldus.
aga selle tasulise ravikindlustuse justkui kirjas, et igaljuhul tuleb alustada neist: jääd auto alla, kiirabi ei tohi sind enne kaasagi võtta, kui kindlustusse pole digiallkirjastatud avaldust saatnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ERGO oma on mõttetu. Maksimum summa vaid 15000, mis sa sellega teed kui raske haigus?
Lisaks omavastutus vist ka…Teiseks pead kõiki tõestama, ka koomas olles vist kuskile allkirju koguma ja tõendeid haigusest dokumenteerima…

a)Maksa endale palka(tööjõumaksud miinimumi pealt ca 200
b)Mine nt kutsekasse õppima kaugõppesse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sinu asemel maksaksin vabatahtliku kindlustussumma otse haigekassale, see oli vist kusagil 150 € kuus.

Ma võin hetkel eksida, kuid minu meelest oli hk-st vabatahtliku kindlustuse saamisel eeldus, et enne peab olema olnud 12 kuud kehtivat ravikindlustust.

Nii ta on. Olen selle jabura punktiga kokku puutunud. See on täiesti jabur

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks 12 kuuks saaks end ju töötukassas töötuna arvele võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, aga nt õnnetusjuhtumikindlustuse korral on kliendil (või esindajal) kohustus lihtsalt kindlustust õnnetusest teavitada, aga kas ta teeb seda enne, kui kiirabi ta ära viib või teeb seda sugulane, kui too koomas olijat haiglasse vaatama tuleb, pole vahet. ja hüvituse saamiseks tuleb siiski pärast alles esitada väljavõte haigusloost ning avaldus.

aga selle tasulise ravikindlustuse justkui kirjas, et igaljuhul tuleb alustada neist: jääd auto alla, kiirabi ei tohi sind enne kaasagi võtta, kui kindlustusse pole digiallkirjastatud avaldust saatnud?

Kindlasti ei saa seal olla nii nii jaburat nõuet, et taotlus tuleb saata ka juhul, kui inimene pole selleks füüsiliselt võimeline. Pärast tuleb lihtsalt tõestada, et taotlust polnud võimalik kohe saata. Kindlustuse teavitamine esimesel võimalusel on iga kindlustusliigi puhul obligatoorne, taotluse saab kirjutada ka hiljem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei tea, kuidas eestis on, aga mingi üleüldine reegel see erakindlustuse puhul küll ei ole. olen aastaid elanud välismaal tööandja erakindlustusega ja lepingupartneritest haiglates/kliinikutes ei olnud mingit igakordset tõestamist vaja, lihtsalt esitasid oma kindlustuskaardi ja kõik. kui lapsel tekkis olukord, kus võis olla vaja operatsiooni, siis võeti tõetsi enne kindlustusega ühendust, kuid nõusoleku saamine käis kiirelt, kuigi ajavahe tõttu võttis siiski paar tundi aega. elasin sel ajal labi ka autoavarii ja ei tekkinud ka kiirabil küsimust, kas saab mind kaasa võtta või peaks äkki tee ääres kindlustuse nõusolekut ootama.

see igaks pisimaks protseduuriks nõusoleku saamine on pigem a) usa teema või b) reisikindlustuse teema.

aga see teemaalgataja ergo kindlustus on täiesti mõttetu. odav küll, aga vastu ei saa ju suurt midagi. kui midagi tõsist juhtuma peaks, ei piisa sellest summast ju kuidagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa vabakutseline oled? St et kas sa oled FIE, OÜ või on sul mingi töövõtuleping nii, et makse maksab tööandja?

Minul on olnud haigekassa kindlustus ülikooli kaudu, kus õpin kaugõppes. Kooli kõrvalt tegin ka tööd vabakutselisena, st sain ise tööaega valida ja ei töötanud täiskoormusega, sealt mingi teenistus tuli, ka üsna ebaühtlane ja haigekassat selle kaudu polnud.

Nüüd ma regasin end FIEks, seal siis peaks hakkama maksma avansilist sotsiaalmaksu, millega kaasneb ka Haigekassa aga sa saad teha ka avalduse, et sa ei maksa seda, kuna puuduvad vahendid. Kui samal ajal õpid, siis seda avansilist maksu ei pea samuti maksma. Kui sa teeksid OÜ, saaksid oma vabakutselise tasu sisse kasseeria arvete alusel ja endale palka maksma hakata, sa ei pea teenima miinimumsotsiaalmaksu kokku, sa võid igakuiselt maha aervestada nii suure summa, et sul haigekassa kehtiks.

Vahe tuleb sisse selline, et FIEna peaksid maksma kord kvartalis. OÜna endale palka makstes saad Haigekassa ka igakuise palgamakse pealt. Kui sa reaalselt haigekassa teenuseid ka kasutad, siis oleks see vast mõistlikum variant kui mingi muu kindlustus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ravikindlustus kindlustusest.ee kaudu. Vahendavad Morgan Price kindlustust. Olen rahul. Enam vähem sama maksumus nagu vabatahtlik ravikindlustus Haigekassa kaudu, aga kindlustuskate on suurem ning saab kasutada kogu maailmas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ainult õnnetusjuhtumikindlustus Gjensidigest. Muudel juhtudel lihtsalt suren maha ja kõik, juba põhimõtte pärast. Uurisin samuti ERGO kindlustust, aga sellega kaasnevad muidugi igasugused uuringud ja asjad ning pead enne tõestama, et sul seda kindlustust mitte mingil juhul vaja ei ole. Muidu maksad end ikka ogaraks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakka rasedaks 🙂

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vabatahtlik ravikindlustus