Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väga hea CV ja lihtsamale tööle üleminek?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Väga hea CV ja lihtsamale tööle üleminek?

Postitas:

Tere!

Elukaaslasel tekkis selline olukord, et ta on kontoritööst väga väsinud ja soovib minna paariks kuuks lihtsamale tööle. Ta on IT-spetsialist, töötas peaaegu 10 aastat kontoris ja nüüd tal tekkis sellest suur väsimus ja stress (no siin mängis väga suurt rolli tema praegune tööandja aga see selleks). Soovib teha midagi füüsiliselt ja palju liikuda.

Enne seda kui ta vahetab töökohta ja läheb taas kontorisse oma erialasele ametile, soovib ta väga teha mingit nö lihttööd – ehk siis midagi füüsiliselt (ladu, kulleriteenused nagu DPD, Omniva, Itella jne). Küsimus on aga selline, kas tööandja ei keeldu tema tööle võtmast, kui näeb CV-s tema hariduskäiku ja eelmiseid töökohti? Praegu töötab ta ülimainekas, suures ettevõttes ja kui ta tuleb koos selle CV-ga näiteks Maximasse lattu, kas on siis karta, et teda lihtsalt ei võeta sinna?

Oleme üsna tihti kuulnud sellest, kuidas inimei ei võeta tööle põhjusega “Te olete meie jaoks liiga hea, nagunii lähete siit varsti ära”.

Mida teha sel juhul? Kas teha liba-CV, kus oleksid mingid lihtsamad tööd kirjas? 😀

Tänud vastamast!

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Valetada mina ei soovita. Küll aga võib oma tööülesandeid lihtsamalt kirjeldada, ametinimetustki ehk lihtsamalt kirja panna. Kui ta ikka paljudesse kohtadesse kandideerib, siis ei usu mina, et igal pool ära öeldakse – tasub muidugi ka kirja panna, mis on töökoha vahetuse eesmärk, st MIKS just seda töökohta soovib. Kui ta ikka vähemalt aasta sel vahepealsel töökohal tahab olla, siis ju ka ei valeta, see on piisavalt pikk aeg, et oleks mõtet inimest tööle võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud peaaegu samas olukorras, kus teemaalgataja mees. Töötasin juba mitmendat aastat erialasel kohal, kuid tulin sealt mõni kuu enne magistrikraadi lõpetamist ära, et keskenduda üksnes magistritöö tegemisele. Pärast aktust puhkasin mitu nädalat, misjärel tekkis tohutu igavus ja tasapisi taas soov tööle minna. Kokkuleppel tulevase erialase töö andjaga määrasime aga minu esimese tööpäeva oktoobrikuusse.

Kuna tol aastal oli aga erakordselt kehv suvi ning kõik mu sõbrad-sõbrannad töökohustustega pidevalt hõivatud, siis oli mul üpris igav. Ka raamatuid ei jaksanud enam lugeda (kogu aasta ma vaid raamatuid lugenud olingi ja pea oli paks), tahtsin liigutada. Leidsingi CV.ee-st laotöötaja koha ja kandideerisin. CV-s ma midagi maha ei kriipsutanud ega töökogemust/haridust varjama ei hakanud. Kirjutasin “motivatsioonikirja” ka juurde ning selgitasingi, et soovingi just ainult paariks kuuks tulla tegema füüsilist tööd. Peaks ütlema, et see komplekteerimine mulle isegi täitsa meeldis (perfektsionistina meeldis mulle asju õigetes kogustes kokku koguda mööda saali ja neid ilusti karpidesse laduda. väga mõnus ja peadkorrastav tegevus 🙂 ) , töörõõm tuli vuhinal tagasi. Ka kolleegid olid toredad – väga teistsugused minu tavapärasest suhtlusringkonnast (mis paratamatult oli tulenevalt ülikoolist ja töökohast pigem “elitaarne”). Sellele vaatamata saime väga toredalt läbi üksteisega ja ma ei kahetse kordagi, et sinna läksin.

Mis tööandjasse puutub, siis eks ta oli alguses üllatunud, aga pärast minu selgituste ärakuulamist ütles, et ahah, võib-olla tõesti on mõistlik head lihtsat füüsilist tööd teha, kui kogu eelneva aasta oled tegelenud üksnes raamatute ja akadeemiliste paberitega. Kokkuvõttes arvan, et teemaalgataja mehel ei tohiks tekkida probleeme päris lihttöö peale kandideerimisel, kui ta oma tagamõtte kaaskirjas kohe selgeks teeb.

Mis seal salata, kui laotöötaja leping lõppes ning taas erialasele tööle läksin (uude kohta), siis oli rõõm ka selle töö üle – nüüd juba teistmoodi. Mulle meeldis, et saan hommikuti selga panna ilusad riided ja minna hästilõhnastatult tööle, mul on soe ja ilus kabinet, kus töötan üksi, aknast ilus vaade ja võimalus puhkepause teha, millal aga soovin, olen oluliselt iseseisvam oma päeva kujundamisel, töötasu on parem ja kõik muud hüved. Kõige olulisem aga jällegi see, et töö pakub intellektuaalselt rõõmu, on loominguline ning ei ole rutiinne (vrdl laotöötaja – vormiriided, juuksed kinni, kellast kellani akendeta laoruumis, puhkepausid etteantud kellaajal, kodukontori võimalust pole, jne). Seega see laos töötamise kogemus – kuigi tore – tõi meelde mulle kõik selle, mida ma oma erialase töö juures hindan. Ja selle kogemuse üle olen tänulik.

ülekvalifitseerituse ettekäändel ei võeta tihti tööle ametitesse, mis haakuvad kandideerija senise hariduse ja kogemusega, kuid seavad nõudmiseks madalamad standardid ja ka töö sisu on sarnane, kuid ei küündi kandideerija tegelike oskuste ja võimeteni. No näiteks siis, kui 10-aastase kogemusega suurettevõtte pearaamatupidaja kandideeriks teise kohta raamatupidaja abiks.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehku läbi GoWorkabiti paar päeva lihttööd enne kui eelmisest kohast lahkub. Usun, et siis läheb isu üle,nähes kui raskelt raha tuleb. Ma olen perspektiivi mõttes seda teinud. Ei ole enam isu küll oma heast töökohast lahkuda.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks tal vaja töö kaudu füüsilist tööd teha?
töökoha vahetusel säilib tervisekindlustus 2 kuud, ta saaks olla paar kuud ilma tööta kahe töö vahel ja leida mõne inimese kes tahab maal abi, olla kusagil vabatahtlik – koertevarjupaigas näiteks, või teha niisama palju trenni ja olgu looduses
peab see tingimata palgatöö olema kui senine töö on hea palgaga ja rahaline seis võimaldab niisama olla paar kuud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need teemad, kus naine üritab väga tähtsal kohal kõrgelt haritud mehe eest midagi ette-taha ära mõelda ja korraldada, on nii naljakad.

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:11; 17.01 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need teemad, kus naine üritab väga tähtsal kohal kõrgelt haritud mehe eest midagi ette-taha ära mõelda ja korraldada, on nii naljakad.

miks? tihti on nii, et inimene, kes on mingi kitsa valdkonna väga hea spetsialist, ongi spetsialist oma valdkonnas, muud elus aga suht elukauge inimene. eriti IT-inimesed, kes elavdki suures osas oma netimaailmas

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks? tihti on nii, et inimene, kes on mingi kitsa valdkonna väga hea spetsialist, ongi spetsialist oma valdkonnas, muud elus aga suht elukauge inimene. eriti IT-inimesed, kes elavdki suures osas oma netimaailmas

No see udupea ei saagi äkki siis tempoka kulleritööga hakkama.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:11; 17.01 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kulleritöö kutsub, siis on lihtne variant minna Wolti sõitma. CV-d ei vaadata, tööaeg pole ette antud, mingeid suuri kohustusi endale sellega ei võta – seega on lihtne loobuda, kui selgub, et see töö pole ikka sinu jaoks. Kui jalgrattaga minna, siis saab soovitud füüsilise koormuse juba kahe tunniga kätte 🙂 Ning saadav tasu annab samuti väga ettekujutuse, mida lihttöö endast kujutab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need teemad, kus naine üritab väga tähtsal kohal kõrgelt haritud mehe eest midagi ette-taha ära mõelda ja korraldada, on nii naljakad.

miks? tihti on nii, et inimene, kes on mingi kitsa valdkonna väga hea spetsialist, ongi spetsialist oma valdkonnas, muud elus aga suht elukauge inimene. eriti IT-inimesed, kes elavdki suures osas oma netimaailmas

Ja siis see naine ostab mehele ka aluspükse, sest mehel pole ju oskust ja aega. Lõpuks naine on mehele nagu ema ja mehel ongi aeg uus naine endale leida – võrdne.

Mis CVsse puutub, siis lihttöö puhul ma ei kirjutaks sinna üldse midagi. Ega keegi selle eest sind lahti ei lase kui kõrghariduse asemel paned keskharidus. CV on lihtsalt ilupaber ega ole mingi reaalse kaaluga dokument. Ei pea ka seda mainima kui tahad ainult mõned kuud tööd teha. Tööandjad lasevad ise nii palju töötajaid koguaeg lahti, lihttöö puhul küll pole vaja koogutada ja kraapsu vedada. Kui aeg täis, siis ütled, et homsest enam ei tule nagu ikka.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 16:06; 17.01 18:56; 18.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen analoogses olukorras- vanus 42, 20 a. tööstaaži, kaks kõrgharidust. Enam ei soovi kanda suurt vastutust, tööd koju kaasa võtta, stressi all kannatada, ületunde teha, alluvaid omada.
Otsin juba pool aastat lihttööd- hea meelega töötaksin mõnes kaltsukas, kinga- või raamatupoes vms. Tundub, et on lootusetu sellist tööd leida. Midagi CV-s “ära kaotada” ka ei saa, tekib ju küsimus, mida ma need aastad tegin.
Kõikjalt saan vaid äraütlevaid vastuseid. Toidupoe kassasse pole veel ennast pakkunud, ehk sinna sobiksin, kuid see töö ei ahvatle.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 17:37; 17.01 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen analoogses olukorras- vanus 42, 20 a. tööstaaži, kaks kõrgharidust. Enam ei soovi kanda suurt vastutust, tööd koju kaasa võtta, stressi all kannatada, ületunde teha, alluvaid omada.

Otsin juba pool aastat lihttööd- hea meelega töötaksin mõnes kaltsukas, kinga- või raamatupoes vms. Tundub, et on lootusetu sellist tööd leida. Midagi CV-s “ära kaotada” ka ei saa, tekib ju küsimus, mida ma need aastad tegin.

Kõikjalt saan vaid äraütlevaid vastuseid. Toidupoe kassasse pole veel ennast pakkunud, ehk sinna sobiksin, kuid see töö ei ahvatle.

Proovi go work a biti, äkki sellega on näha, et füüsiline töö sul konti ei murra? Vb tööandjad arvavad, et kui sa 20 a kontoris istunud, siis ei jõuagi tõsta pakke, mis on raskemad kui pool kg – tõesta vastupidist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Midagi CV-s “ära kaotada” ka ei saa, tekib ju küsimus, mida ma need aastad tegin.

Töötu või kodune olid, kes seda kontrollima hakkab?
Lihttööle ei soovita kõrgharidusega inimesi, sest need hakkavad nagunii kaebama ja targutama. Lihtsam on võtta vähem haritud, kes teeb töö ja ei vaidle või targuta vastu (isegi kui sina ei ole selline). Elus tuleb laveerida vastavalt vajadusele.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 16:06; 17.01 18:56; 18.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen analoogses olukorras- vanus 42, 20 a. tööstaaži, kaks kõrgharidust. Enam ei soovi kanda suurt vastutust, tööd koju kaasa võtta, stressi all kannatada, ületunde teha, alluvaid omada.

Otsin juba pool aastat lihttööd- hea meelega töötaksin mõnes kaltsukas, kinga- või raamatupoes vms. Tundub, et on lootusetu sellist tööd leida. Midagi CV-s “ära kaotada” ka ei saa, tekib ju küsimus, mida ma need aastad tegin.

Kõikjalt saan vaid äraütlevaid vastuseid. Toidupoe kassasse pole veel ennast pakkunud, ehk sinna sobiksin, kuid see töö ei ahvatle.

Proovi go work a biti, äkki sellega on näha, et füüsiline töö sul konti ei murra? Vb tööandjad arvavad, et kui sa 20 a kontoris istunud, siis ei jõuagi tõsta pakke, mis on raskemad kui pool kg – tõesta vastupidist.

Füüsiline vorm on hea, CVs on hobide all märgitud, et tegelen taliujumise, mägimatkamise ja pikamaajooksuga. Guugeldades tulevad välja ka mu võistluste tulemuseda, seega peaks näha olema, et ma ei blufi.

Aga tänan soovitamast, proovin.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 17:37; 17.01 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme üsna tihti kuulnud sellest, kuidas inimei ei võeta tööle põhjusega “Te olete meie jaoks liiga hea, nagunii lähete siit varsti ära”.

no aga ta täpselt seda ju plaanibki, kui ainult kaks kuud tahab lihtsat tööd teha.

Las ta teeb siis kaks kuud Goworkabiti kaudu tööampse, saab erinevaid lihtsaid töid teha. Või las regab end wolti kulleriks, seda saab rahulikult paar kuud teha ja siis muid asju edasi. Kuskile sellisesse kohta, kus loodetakse pikaajalist töötajat saada ei ole tõesti mõtet minna selle teadmisega, et kavatsed seal olla vaid paar kuud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle võtmast võib takistada teadmine, et inimene ei plaani kauem olla kui paar kuud. Kui tööandja otsib püsivamat töötajat, siis jääb tema ilmselt kõrvale. Kes ikka tahab paari kuu pärast jälle sobivat inimest otsima hakata. Eespool soovitatud tööampsude tegemine võib ka alguses ju sobida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme üsna tihti kuulnud sellest, kuidas inimei ei võeta tööle põhjusega “Te olete meie jaoks liiga hea, nagunii lähete siit varsti ära”.

no aga ta täpselt seda ju plaanibki, kui ainult kaks kuud tahab lihtsat tööd teha.

Las ta teeb siis kaks kuud Goworkabiti kaudu tööampse, saab erinevaid lihtsaid töid teha. Või las regab end wolti kulleriks, seda saab rahulikult paar kuud teha ja siis muid asju edasi. Kuskile sellisesse kohta, kus loodetakse pikaajalist töötajat saada ei ole tõesti mõtet minna selle teadmisega, et kavatsed seal olla vaid paar kuud.

Kullerina peab sul olema auto või ratas, telefon, akupank ja tellimusi pead ise otsima. Kui midagi katki läheb, siis parandad ise. Pmst oled lihtsalt tasuta tööjõud neile, sest järgmine proovija on uksetaga ja nemad saavad oma kasumi kätte restoranilt.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 16:06; 17.01 18:56; 18.01 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades praegust tööjõupuudust ei jäeta küll ühtegi normaalset inimest “ukse taha’

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle võtmast võib takistada teadmine, et inimene ei plaani kauem olla kui paar kuud. Kui tööandja otsib püsivamat töötajat, siis jääb tema ilmselt kõrvale. Kes ikka tahab paari kuu pärast jälle sobivat inimest otsima hakata. Eespool soovitatud tööampsude tegemine võib ka alguses ju sobida.

Ongi hea ju, et on olemas keegi, kes näiteks puhkuseid asendaks. Ning samas ju kurdetakse, et hirmus tööjõupuudus pidi olema..see 2 kuud abiks ikka ju..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva maailm, vähemalt tundub, et olete õige paar.

No miks ei peaks Maxima lattu võetama inimest, kes sinna väga tööle tahab minna? Ainus, mida nad tõenäoliselt kahtlaseks peavad ja õigesti teevad on see võimekus seda tööd ka teha.

See, et veidi tahaks hingata ja liikuda ja mängida ei ole sugugi vastav sellele, kuivõrd rasked ja vähemakstud need tööd on. Need, kes ei taha võtta on tõenäoliselt selliseid vahelduse otsijaid juba mõnevõrra näinud ja kogemusi saanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen töötanud üle 10 aasta riigisektoris. Kui mul tööstress üle pea kasvas ja tundus, et enam toime ei tule, hakkasin ka cv-sid laiali saatma ja vestlustel käima. CV on ka korralik- kõrgharidus, koolitused välismaal jne. Kuskile ei tahetud mind. Kandideerisin kontoritööle, aga põhiline eelarvamus oli see, et riigitöö ja erasektor on ju nii erinevad, et ma ei sobi. Lõpuks sain oma ülemusega kuidagi kokkuleppele ja sain oma töökoormust ja stressitaset vähemaks. Nüüd on tunne, et ei hakkagi rohkem kandideerima, peabki elu lõpuni riigitööga leppima. Ei taha keegi võimalust anda midagi muud proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

stressivaba töö on ehk Bolti-Wolti toidukulleritel. tegevus kindlasti, aga kas ta sellest tasust ka eluaseme, toidu ja laste muud hädavajadused kaetud saab, ei oska öelda… uurida, proovida ju võib nt puhkuse ajal (põhitöökohta ei seaks löögi alla)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väga hea CV ja lihtsamale tööle üleminek?