Esileht Ilu ja tervis Väga head naistearsti?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Väga head naistearsti?

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>oma arsti juures aastaid lahendust ei saa, siis soovin leida mõne väga hea naistearsti kes viitsib muresse süveneda ja asjaga tegeleda. Või siis lihtsalt kuulata teise arsti arvamust.</p>
Palun soovitage Tallinnas naistearsti.

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooviks ka teada soovitust!

Pean vist enda rahustuseks küsima ühte arvamust veel, kas minna operatsioonile või mitte?

Tänud ette!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

dr Denis Vaulin (mina käisin Tõnismäel)

 

mina kes ma pühalikult tõotasin, et ei lähe ühegi meesarsti juurde elu sees olin siiski EMOst suunatud kiirkorras tema juurde. Ja nüüd ütlen käsi südamel, et ma ei lähe ühegi naisarsti juurde enam vaid ainult tema juurde. Tõsiselt hell ja hoolitsev ja tõsiselt süvenev.

Aga ärge jah julgege tema juurde minna, siis ongi järjekorrad lühemad 😉

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas, et kõigil on vaja maailma parimat naistearsti, aga kui küsid, mis probleem on, siis tuleb siin alati välja, et mingi lihtlabane asi, mida ei saagi teisiti lahendada, kui neile paar arsti on juba soovitanud. Ükskord oli, et paluks verejooksu ravida mittehormonaalselt ja teine, et kas emakas ära lõigata või mitte lõigata. Kummalegi küsimusele on vastus lihtne ja mingit maailma parimat arsti pole tarvis. Lihtsalt tihtipeale inimestele ei meeldi vastused, mis antakse, siis tundub, et arst on väga halb.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas, et kõigil on vaja maailma parimat naistearsti, aga kui küsid, mis probleem on, siis tuleb siin alati välja, et mingi lihtlabane asi, mida ei saagi teisiti lahendada, kui neile paar arsti on juba soovitanud. Ükskord oli, et paluks verejooksu ravida mittehormonaalselt ja teine, et kas emakas ära lõigata või mitte lõigata. Kummalegi küsimusele on vastus lihtne ja mingit maailma parimat arsti pole tarvis. Lihtsalt tihtipeale inimestele ei meeldi vastused, mis antakse, siis tundub, et arst on väga halb.

Teemaalgatusega seoses tuli täpselt sama mõte. Ilmselt on tegemist väga tavalise asjaga, mille jaoks annavad kõik arstid täpselt samasuguse soovituse.

Ja meenus ka siinne vererohkete päevade teema, kus teemaalgataja arvas tõsimeeli, et mõni teine arst teeb tal selle asja korda mingil muul moel kui vana arst juba oli soovitanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme arsti arvamuse kuulamises ei ole midagi imelikku ega taunimisväärset.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme arsti arvamuse kuulamises ei ole midagi imelikku ega taunimisväärset.

Oleneb, mis teemal.

Kui inimene soovib mitme naistearsti arvamust sel teemal, kuidas päevi verevaesemaks saada – ehkki oma arst on juba öelnud, et lahenduseks on hormonaalsete vahendite kasutamine või emaka amputatsioon, siis pole teise arst arvamuse küsimisest mingit kasu. Sest nii see teine, kolmas, neljas kui ka kõik järgmised naistearstid ütlevad täpselt sama.

Kui on küsimus, kas minna või mitte minna mingile operatsioonile, siis on mitme erineva arsti arvamuse küsimine igati ok.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ob tõesti küsimus, kas lasta emakas välja lõigata (müoomi tõttu), enesetundel midagi häda ei ole, aga soovitatakse lõigata.

Ei tahaks veel 43-aastaselt seda teha.

Enda rahustuseks peaks vist teist arvamusti ka küsima?

Mida te teinud olete sarnases olukorras?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ob tõesti küsimus, kas lasta emakas välja lõigata (müoomi tõttu), enesetundel midagi häda ei ole, aga soovitatakse lõigata.

Kui enesetundel pole midagi häda, ei ole vaja lõigata. Võib juhtuda, et enesetunne läheb mingil ajal halvaks, aga võib ka juhtuda, et seda ei juhtu. Mina ei lõiganud ja olen oma otsusega rahul. Mingil ajal hakkas küll see müoom lagunema ja olid valud, verejooks, siis naistearst parastas, et mis ma ütlesin. Aga see oli ligi 10 aastat hiljem esimest soovitusest emakas ära lõigata. Kui asi läks halvaks, siis ka lõikasin, aga mitte enne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ob tõesti küsimus, kas lasta emakas välja lõigata (müoomi tõttu), enesetundel midagi häda ei ole, aga soovitatakse lõigata.

Ei tahaks veel 43-aastaselt seda teha.

Enda rahustuseks peaks vist teist arvamusti ka küsima?

Mida te teinud olete sarnases olukorras?

Kui enesetunne on ok, siis ei tasu lõigata. Kui aga on vaevused, siis tasub. Ja siis on tõesti ka normaalne küsida veel mõne arsti arvamust.

Müoome opereeritakse ka nö eraldi. See tähendab, et ei pea emakat eemaldama, vaid võetaksegi ära müoom(id). Paraku pidavat see üsna vähetõhus lähenemine olema, sest üldiselt kasvavad need üsna kiiresti ja veel suuremal hulgal tagasi.

Mina kannatasin ka aastaid. 41-aastaselt olin veel mõne müoomiga jälgimisel. Mul olid ka suured vaevused – vererohked päevad, pidevad alakõhu valud (mitte tugevad, aga siiski ebamugavust tekitavad), rauavaegus (vaatamata raualisandi tarbimisele). Sellegipoolest ei soovinud opile minna. Lootsin, et üleminekueas mure taandub. Paraku oli nii, et iga arstilkäiguga oli asi aina hullemaks läinud. Ja 44-aastaselt oli kogu mu emakas nagu üks suur müoom. Mitu väga suurt müoomi. Palju väiksemaid ja emaka tagasein oli hulgimüoomiline. Sealt alates oli arsti jutt lühike – operatsioon. Mina ei läinudki teise arsti arvamust küsima, vaid asi oli niigi selge. Selleks ajaks olid mul päevad ka sellised, et päevad kestsid 2 nädalat, lisaks määrimised suvalistel aegadel ja päevadeaegsed verejooksud olid sellised, mida ükski side kinni ei pidanud. Nii tekkis mul korduvalt piinlikke olukordi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aidake, mis on kriitiline hetk, et peaks lõpuks müoomiga lôikusele minema.

Arstidega rääkides ja internetist lugedes, et päris kiiresti saadetakse opile, nagu igaks juhuks.

andke nôu palun!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aidake, mis on kriitiline hetk, et peaks lõpuks müoomiga lôikusele minema.

Arstidega rääkides ja internetist lugedes, et päris kiiresti saadetakse opile, nagu igaks juhuks.

andke nôu palun!

Usu, sa tunned selle ise ära! (eelmine kommenteerija olen.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aidake, mis on kriitiline hetk, et peaks lõpuks müoomiga lôikusele minema.

Arstidega rääkides ja internetist lugedes, et päris kiiresti saadetakse opile, nagu igaks juhuks.

andke nôu palun!

    <li style=”text-align: left;”>Usu, sa tunned selle ise ära! (eelmine kommenteerija olen.)

et elukvaliteet väga langenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et elukvaliteet väga langenud?

Ilmselt kui sul kuude viisi verd tuleb, on valud, oled näost nagu laip verekaotusest, kõht on nagu pall, siis hakkad mõtlema, et tahaks oma elu tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aidake, mis on kriitiline hetk, et peaks lõpuks müoomiga lôikusele minema.

Arstidega rääkides ja internetist lugedes, et päris kiiresti saadetakse opile, nagu igaks juhuks.

andke nôu palun!

    <li style=”list-style-type: none;”>
    <li style=”text-align: left;”>Usu, sa tunned selle ise ära! (eelmine kommenteerija olen.)

et elukvaliteet väga langenud?

Seda ka, aga mul olid lõpuks nii hullud verejooksud, et paar viimast kuud kandsin püksmähkmeid. Mitte miski muu enam kinni ei pidanud. Lisaks muidugi valutas päevade ajal korralikult. Ja päevadevahelisel ajal ka. Ja määris suvalistel ajahetkedel. Kõhu pealt katsudes oli tunda suurenenud emakas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on mitu sugulast-sõbrannat, kel on ühel või teisel põhjusel emakas eemaldatud ja neist kellelgi ei ole see midagi ebameeldivat kaasa toonud. Lõikus tehakse nö aukudega, mida varsti enam nähagi ei ole, ei jää pikka armi ega midagi. Hormonaalselt ei muutu samuti midagi, kuna munasarju ei võeta koos emakaga välja, need toimivad samamoodi nagu ennegi, lihtsalt päevi enam ei ole ja rasestuda muidugi ei saa. Menopaus tuleb ikka sel ajal kui ka muidu tuleks, sest see on seotud munasarjadega. Emakas on mõeldud ainult lapse kandmiseks. Positiivse poole pealt muutub neil, kel varasemalt on olnud vererohked päevad, rauatase kõrgemaks, kuna igakuist verekaotust enam ei ole.

https://www.regionaalhaigla.ee/et/elu-parast-emaka-eemaldamist

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Väga head naistearsti?