Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väga kahju…

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Väga kahju…

Postitas:
Kägu

Kas kodu ka midagi õpetama peaks?

Eiei, jumala eest mitte. Milleks siis õpetajad on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

antidepressandid põhjustavad suitsiide ja vägivalda: https://ravimid.wordpress.com/2015/11/26/kuidas-antidepressandid-vagivalda-ja-suitsiide-pohjustavad/

väga imelik, et kõik ainult depressioonist räägivad, aga kedagi ei huvita, et antidepressandid suitsiide põhjustavad, eriti kui alles alustatakse võtmist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

antidepressandid põhjustavad suitsiide ja vägivalda: https://ravimid.wordpress.com/2015/11/26/kuidas-antidepressandid-vagivalda-ja-suitsiide-pohjustavad/

väga imelik, et kõik ainult depressioonist räägivad, aga kedagi ei huvita, et antidepressandid suitsiide põhjustavad, eriti kui alles alustatakse võtmist.[/qu

kas on teada mõni juhtum Eestist, et nii oleks juhtunud? Praegu linkisid mingile veidrale lehele, millel avaldatud infot ei saa küll tõe pähe võtta.
Minul on tutvusringkonnas mitu inimest, kes on saanud antidepressantidest abi. Kas depressiooni ravimata jätmise puhul on võimalikud enesetapud kuidagi vähem jubedad? Kas on kuskil mingi ametlikult kinnitatud number, mida omavahel võrreldes saaaksime kindlalt väita, et depr.ravimitest tõuseb pigem kahju kui kasu?
Millal inimesed ükskord lõpetavad omatigi igasuguse vabandust väljenduse eest, aga sita linkimise? See tekitab ainult juurde uut jampsitootmist, sest kui sedasorti lehekülgede külastatavus kasvab ehk tekib nõudlus libauudiste järele, siis aina enam neid juurde toodetakse. Tekivad igasugused ravitsejad ja muud posijad, kes kinnitavad, et ärge võtke seda või toda, nemad on rahale orienteeritud kinnimakstud spetsialistid ja Big Pharma, aga kui te ostaks minult kaks terakest seda ja kolm terakest toda, vaat siis see ei ole äri. Puhas heategevus. Oeh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kooli- ja klassikaaslased jagaksid infot ja arutleksid enesetapu teemal põhjalikumalt, aga kuuldavasti keelati rangelt seda teemat puudutada. Ilmselt enamus eliitkoolid sellised ongi (olen endine eliitkooli õpilane), väljast ilusad ja edukad, aga seest mädad, ainult tulemustele orienteeritud.

Mitte eliitkool pole mäda, vaid vanem, kes oma mittevõimeka või õppima mitte motiveeritud lapse paneb eliitkooli, pole teinud õiget otsust. Kool ei pea seepärast oma latti madalamale laskma, et mõni õpilane aru ei saa või, veel hullem, õppida ei viitsi.

Seda, et mingi kool midagi kuuldavasti tegi, on väga nõme lugeda. Tegi või ei teinud? Kui sa täpselt ei tea, siis ära vatra. Kui täpselt tead, siis võta see kuuldavasti sealt ära. Praegu levitad sa klatši ja väga räige sisuga klatši sealjuures.

Minagi olen eliitkoolis õppinud ning mu lapsed õpivad samuti eliitkoolides (erinevates), kuid mina sinu suhtumisega küll nõus ei ole. Peeglisse vaata, peeglisse!

Ma tean lugu lähedalt ja peale kahte aastat enam sellest rääkida ei taha. Ei taha rääkida suhtumisest ja mida matusepäeval räägiti või rääkimata jäeti. Minu jutust ei muutu mitte midagi, aga vähemalt osad lapsevanemad tegid omad järeldused.
Sinusugused eliitkoolide usku lapsevanemad on need, kes klappidega ringi käivad ja reaalsust ei näe, neil on usk mida ei kõiguta ükski jutt ja seetõttu ründavad nad lapsevanemad, kes näevad kui asjad on mädad ja tahavad muuta, aga ei saa, sest süsteem on ülesehitatud ainult edule ja iga hinnaga. Iga lapsevanem peab otsustama, kas osaleda, klapid pähe tõmmata või lahkuda.
Sulle minu jutt niikuinii ei meeldi, see on minu arvamus, aga jään selle juurde, et Eestis on paljud koolilapsed on haiged edukultusest ja nad ei saa ise arugi, kuidas nad süsteemi osana ära rikutakse. Eesmärgiga näidata, et nad on paremad ja kui ei ole, siis vaesed läbipõlenud noored, kes ei tea mida nad tahavad kui nad on väljaspool süsteemi. Vähestele sobib selline süsteem ja kui ei sobi tuleb ära minna, selline on ju suhtumine. Kõik pliiatsid peavad karbis olema ühesugused ja teravad.
Statistika kinnitab seda, kuivõrd haigeks on teinud ühiskonna koolidest alguse saav edukultus ja miks aina enam eestlasi põeb vaimseid haigusi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik pliiatsid peavad karbis olema ühesugused ja teravad.

No aga kui sa oled nüri pliiats, siis ongi ju mõistlikum mitte ronida sinna teravate hulka eliitkooli. Tavakoole on ju küll ja saab ka seal õppida ja ülikooli minna. Pole mõtet istuda sipelgapesas ja vinguda, et nad raisad hammustavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinusugused eliitkoolide usku lapsevanemad on need, kes klappidega ringi käivad ja reaalsust ei näe, neil on usk mida ei kõiguta ükski jutt ja seetõttu ründavad nad lapsevanemad, kes näevad kui asjad on mädad ja tahavad muuta, aga ei saa, sest süsteem on ülesehitatud ainult edule ja iga hinnaga. Iga lapsevanem peab otsustama, kas osaleda, klapid pähe tõmmata või lahkuda.
Sulle minu jutt niikuinii ei meeldi, see on minu arvamus, aga jään selle juurde, et Eestis on paljud koolilapsed on haiged edukultusest ja nad ei saa ise arugi, kuidas nad süsteemi osana ära rikutakse. Eesmärgiga näidata, et nad on paremad ja kui ei ole, siis vaesed läbipõlenud noored, kes ei tea mida nad tahavad kui nad on väljaspool süsteemi. Vähestele sobib selline süsteem ja kui ei sobi tuleb ära minna, selline on ju suhtumine. Kõik pliiatsid peavad karbis olema ühesugused ja teravad.
Statistika kinnitab seda, kuivõrd haigeks on teinud ühiskonna koolidest alguse saav edukultus ja miks aina enam eestlasi põeb vaimseid haigusi.

Tähendab – tegu on millegi sellisega, et kui õpilasel pole just need kõige paremad hinded, siis survestatakse last kooli vahetama/vanemat last koolist ära võtma või? Et õpilane ei sega teisi kuidagi ega tee mingid pahategusid, aga kuna tema hinnete hulgas on näit. palju kolmesid, siis hakatakse sisendama, et ei sobi selles koolis käima ja mingu parem minema?

Arvan, et hindamist, pingeridu jms. ei saa pidada iseenesest halvaks. Küll aga saab pidada julmaks sellist käitumist, kus näit. kolmelist õpilast püütakse tõugata koolist välja, et ta ei saaks koos oma klassikaaslastega lõpetada. Kui koolide nö. eliitmaine nimel minnakse selliste õpilaste suhtes ebainimlike meetoditeni, siis tõesti tuleks sellest rohkem rääkida, nö. suure kella külge panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on tutvusringkonnas mitu inimest, kes on saanud antidepressantidest abi. Kas depressiooni ravimata jätmise puhul on võimalikud enesetapud kuidagi vähem jubedad? Kas on kuskil mingi ametlikult kinnitatud number, mida omavahel võrreldes saaaksime kindlalt väita, et depr.ravimitest tõuseb pigem kahju kui kasu?

Ma midagi muud põhjapanevat ei väida, aga see on teada, et ravi alguses võivad suitsiidimõtted tugevneda. See on võimalik kõrvalnäht ja infolehtedel ka kirjas. Läheb üle, aga kõik ei pruugi nii tugevad olla.

Hästi paljude antidepressantide juures on eriline hoiatus veel alaealiste kohta, näiteks:
“Alla 18-aastastel lastel esineb antud ravimirühma kuuluvate preparaatide kasutamisel suurenenud risk kõrvaltoimete tekkeks, nagu enesevigastamise mõtted, enesetapukatse või enesetapumõtted (suitsiidimõtted) ja vaenulik käitumine (peamiselt vägivaldsus, vastanduv käitumine ja viha). Sellele vaatamata võib arst Asentra´t määrata ka alla 18-aastastele patsientidele, kui ta leiab, et see on patsiendi huvides.”

Siin teemas on samuti mainitud AD-dega alustamise probleeme – https://foorum.perekool.ee/teema/teema-enesetapust/

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga kui sa oled nüri pliiats, siis ongi ju mõistlikum mitte ronida sinna teravate hulka eliitkooli. Tavakoole on ju küll ja saab ka seal õppida ja ülikooli minna. Pole mõtet istuda sipelgapesas ja vinguda, et nad raisad hammustavad.

Kui sa seal kedagi näit. probleemse käitumisega ei sega ja ainus patt on teistest nõrgemad hinded, siis mina küll ei näe õigustust sellele, miks peaks õpilast survestama seal koolis mitte käima. Ebainimlik on hakata teda survestama klassikaaslaste hulgast lahkuma ja nagu mitte lubada koos nendega lõpetada – ainult selle pärast, et “kui me selle nõrgemaks osutunu välja sööme, on ju lend edukam”. See on räpane meetod.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa seal kedagi näit. probleemse käitumisega ei sega ja ainus patt on teistest nõrgemad hinded, siis mina küll ei näe õigustust sellele, miks peaks õpilast survestama seal koolis mitte käima. Ebainimlik on hakata teda survestama klassikaaslaste hulgast lahkuma ja nagu mitte lubada koos nendega lõpetada – ainult selle pärast, et “kui me selle nõrgemaks osutunu välja sööme, on ju lend edukam”. See on räpane meetod.

Aga kas totukesel endal halb ei ole? Mõni õpibki end hulluks ja tulemust ikka pole.
Meie klassis oli üks selline vaikne piiga, keda emme survestas ja kes hiljem hullumajas lõpetas. Ega temast hiljem asja saanudki.

No miks ei taheta tunnistada, et igaühel pole akadeemilist võimekust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina vaatasin intervjuud emaga ja mul jäi mulje, et ei saa süüdistada mingit edukultust, kooli ega vanemaid. Poiss ju oligi edukas ja populaarne, näitles filmides, kodus oli väga armastatud, kõik oli olemas. Depressioon ja ärevus on haiguslikud seisundid, need võivad tulla ükskõik kellel. Palju staare on ennast ära tapnud, keda imetletakse ja kummardatakse, kes on ilusad, edukad, rikkad. Pigem oli probleem, et ei olnud võimalik saada adekvaatset arstiabi. Ravimeid kirjutas perearst, kes on parem kui mitte midagi, aga pole pädev tegelikult psüühilisi häireid ravima. Ka sellest ei informeeritud vanemaid, et just noortel on antidepressantide kõrvaltoimeks suitsiidiohu suurenemine ja alguses peaks lisaks võtma rahusteid. Paljud psüühiliste häiretega inimesed ei saa Eestis abi, üks asi on psühhiaatrite järjekord, aga teiseks ei saa sa alati igaühelt abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina vaatasin intervjuud emaga ja mul jäi mulje, et ei saa süüdistada mingit edukultust, kooli ega vanemaid.

Absoluutselt nõus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte miski, MITTE MISKI lapse ega noore inimese elus ei saa algust koolist. Olgu, kiusamine võib saada, aga kindlasti, KINDLASTI ei saa koolist algust edukultus. See algab ikka kodust – ja algab juba sellega, et laps eliitkooli pannakse, kaalumata, kas ta sinna sobib, hoitakse seal, kuigi on raske ja (eliit)kool on nii paha. Rohkem pole mul sulle midagi vastata. Mina ei ole mitte eliitkooli usku, vaid ma näen asjade põhjusi ning vajadusel olen valmis ka iseenda vigu tunnistama, sina aga otsid suvalisi süüdlasi siit ja sealt, aga igal juhul mitte iseenda õue pealt.
Ja kui sa oled käesoleva teemaga kursis, siis on sinust eriti tobe hakata siin edukuse rollist rääkima.

Mina vaatasin intervjuud emaga ja mul jäi mulje, et ei saa süüdistada mingit edukultust, kooli ega vanemaid. Poiss ju oligi edukas ja populaarne, näitles filmides, kodus oli väga armastatud, kõik oli olemas. Depressioon ja ärevus on haiguslikud seisundid, need võivad tulla ükskõik kellel. Palju staare on ennast ära tapnud, keda imetletakse ja kummardatakse, kes on ilusad, edukad, rikkad

No täpselt. Loomulikult pole siin midagi eduihalusega pistmist, depressiooni põdeja maailm lihtsalt moondub, deformeerub, ta tajub maailma teisiti kui see tegelikult on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ebainimlik on hakata teda survestama klassikaaslaste hulgast lahkuma ja nagu mitte lubada koos nendega lõpetada – ainult selle pärast, et “kui me selle nõrgemaks osutunu välja sööme, on ju lend edukam”. See on räpane meetod.

Oh taevas küll. Balletikooli peaks ka kõik lampjalad ilmselt vastu võtma, sest on ebainimlik kedagi ainult seepärast katsetelt mitte läbi lasta, et ta varvaskõndi õppima võimeline ei ole? Räpane, onju?
Lapse lahkumine eliitkoolist on räpane vaid siis, kui lapsevanem mõistlikku juttu ei mõista ning oma soovunelmas “aga minu laps käib eliitkoolis” nii kinni on, et valmis last üle laipade seal koolis hoidma. Suurem osa eliitkoolides (no gümnaasiume mõtlen) käivatest lastest käivad seal siiski seepärast, et neil on üle keskmise võimed ning nad ei soovi vaikset loksumist koolis, kus neil õppida vajagi ei ole, nagunii saavad viie. Nad ongi pagenud eliitkooli nende tundide eest, kus peavad igavlema, sest mingile seltskonnale seletatakse kõike mitmeid kordi. Kas neil on ka äkki õigus kuskilgi seltskonnale, kelle hulgas nad saavad areneda neile kohases tempos ning ei pea taas kedagi järele ootama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas totukesel endal halb ei ole? Mõni õpibki end hulluks ja tulemust ikka pole.
Meie klassis oli üks selline vaikne piiga, keda emme survestas ja kes hiljem hullumajas lõpetas. Ega temast hiljem asja saanudki.

No miks ei taheta tunnistada, et igaühel pole akadeemilist võimekust.

Ei, kus ma rääkisin, et ei tohi tunnistada, et akadeemiline võimekus on erinev?

Ma rääkisin ainult sellest, et akadeemiliselt nõrgemat inimest ei ei tohiks kohelda nagu katkutõbist, kes kuidagi määrib teised ära, määrib kooli ära vms. Näit. samal ajal, kui mina lõpetasin neljade viitega, lõpetasid mõned mu sõbrannad kolmedega. Mis selles siis hullu oli? Kõlbasime küll ühte klassi koos käima ja koos lõpetama küll.

Okei, eliitkool kooli alguses valib niikuinii valib õpilasi. Päris “lampjalad” sinna ei saagi ehk seal polegi õpilasi nii laia võimekuse variatsiooniga kui piirkonnakoolides niikuinii.
Aga kui hiljem mõni osutub akadeemilselt siiski nõrgemaks (samal ajal ta ei sega kuidagi teistel õppida vms.), oleks inetu suhtuda nii, et sina lase siit nüüd parem jalga – rikud muidu veel meie maine ära. Las ta käib siis oma nõrgemate hinnetega lõpuni, lõpetab ka nõrgemate hinnetega. Tema edasised võimalused on muidugi siis natuke teised, kui paremate hinnetega klassikaaslastel – loomulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik pliiatsid peavad karbis olema ühesugused ja teravad.

Selline suhtumine on õõvastav, sest enamus eliitkoolides käivatest lastest ei ole tugevad kõigis ainetes, kui aga ühes aines hakkab logisema, siis juba survestatakse, mõtlemata, et igal lapsel on tugevad ja nõrgad küljed. Põhimõtteliselt peaks need lapsed välja heitma, aga on vastupidi, nõrgas aines aetakse nina verest välja, et head hinnet saada. Järgmine probleem on käitumises, et kui hinded on korras, vaadatakse teiste kiusamisest ja mõnitamisest mööda, mis ei ole inimlik ja normaalne.

Minu arvates oleks pidanud enesetapu teemas tegema intervjuusid klassikaaslaste, teiste lapsevanematega ja sõpradega, praegu oli see liiga ühekülgne, et arstid ja ravimid, aga arvatavasti paljud ei taha enam peale poolteist aastat sel teemal rääkida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Las ta käib siis oma nõrgemate hinnetega lõpuni, lõpetab ka nõrgemate hinnetega. Tema edasised võimalused on muidugi siis natuke teised, kui paremate hinnetega klassikaaslastel – loomulik.

Aga lastaksegi ju, kui tegu on natuke nõrgemate hinnetega. Lahkuda palutakse neil, kelle hinded on päris nõrgad ning kelle puhul on selge, et mõnes teises koolis võiks neil olla lootust reele tagasi saada, selles koolis aga kindlasti mitte.

Kuidas see kõik aga teemaga haakub, mitte enam ei taipa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui meil oleks pädevaid tugisusteemide töötajaid, kui osataks inimestele anda hingamisruumi. Koolist peavad kaduma vaimset vägivalda harrastavad töötajad. Eriti jõhker on see, kui sots.pedagoog on allapoole arvestust. Aga enda meelest kõva spetsialist. Masendav. Kui lapsel eluisu ära läheb, siis ei imestagi.
Aga oluline, et me suudaks hoida inimesi elus, ilma enese ego peale surumiseta, ilma ähvarduste, hirmutamista, mõnitamiste ja alandusteta.
Homme hommikul terevisioonis ka vaimsetervise teemast jälle juttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ravimeid kirjutas perearst, kes on parem kui mitte midagi, aga pole pädev tegelikult psüühilisi häireid ravima. Ka sellest ei informeeritud vanemaid, et just noortel on antidepressantide kõrvaltoimeks suitsiidiohu suurenemine ja alguses peaks lisaks võtma rahusteid. Paljud psüühiliste häiretega inimesed ei saa Eestis abi, üks asi on psühhiaatrite järjekord, aga teiseks ei saa sa alati igaühelt abi.

Antud juhtumi puhul tegigi vea perearst, kes ei kirjutanud AD-ga koos rahusteid. Võib-olla oleks noormees elus. See on muidugi oletus, aga kes on pidanud AD-sid võtma, teab, et algul teevad need psüühilise seisundi hullemaks. See on väga suur probleem, et psühhiaatri järjekord on 3 kuud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju staare on ennast ära tapnud, keda imetletakse ja kummardatakse, kes on ilusad, edukad, rikkad. Pigem oli probleem, et ei olnud võimalik saada adekvaatset arstiabi.

No staaridel ometi on arstiabi kättesaadav ju! Nende sissetulekuid arvestades, ka väga kvaliteetne arstiabi. Ei saa nüüd arstide kaela ka kõike lükata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ravimeid kirjutas perearst, kes on parem kui mitte midagi, aga pole pädev tegelikult psüühilisi häireid ravima. Ka sellest ei informeeritud vanemaid, et just noortel on antidepressantide kõrvaltoimeks suitsiidiohu suurenemine ja alguses peaks lisaks võtma rahusteid. Paljud psüühiliste häiretega inimesed ei saa Eestis abi, üks asi on psühhiaatrite järjekord, aga teiseks ei saa sa alati igaühelt abi.

Antud juhtumi puhul tegigi vea perearst, kes ei kirjutanud AD-ga koos rahusteid. Võib-olla oleks noormees elus. See on muidugi oletus, aga kes on pidanud AD-sid võtma, teab, et algul teevad need psüühilise seisundi hullemaks. See on väga suur probleem, et psühhiaatri järjekord on 3 kuud.

Mitte ainult psüühilise, vaid ka füüsiliselt on väga halb olla. Võimatu isegi. Nii, et tõukeid on mitmeid kõige lõpetamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

väga imelik, et kõik ainult depressioonist räägivad, aga kedagi ei huvita, et antidepressandid suitsiide põhjustavad, eriti kui alles alustatakse võtmist.

Ja, need võivad tõenäosust tõsta. Ravimi algul peaks olema psühhiaatri valve all, kes saab mõju jälgida. Meil ka aasta tagasi võeti antideprssesandid maha, aga nüüd proovime uuesti teise ravimiga. Mu suitsiidiohus tütar ütleb, et mõnede puhul mõjub see nii, et need, kes on väga sügavas augus, ei jaksa isegi enesetappu teha. Kui anitdepressandid natuke mõjuma hakkavad, siis jaksavad läbi viia. Teiste puhul tõstavad nad impulsiivsust – mõte tuleb pähe ja viiakse hetkeimpulsi ajel läbi.

Please wait...
Postitas:
AnniMarin

Ma lugesin selle loo uuesti läbi ja vaatasin telekast. Instagrammist vaatasin poisi pilte ja mul tekkis küsimus, et kas poiss oli gay? Vanemad olid usklikud ja poisil oli esimese armastuse pärast depressioon, sain nii aru. Kui palju oli tema puhul koolikiusamist ja kas kool tegi midagi, et seda vältida?
Ma ei taha tundliku teemat torkida ja lihtsalt järeldada, aga mul on endal noored kodus ja tahaks teada, mis ajendab tänapäeva noort inimest vabasurma minema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma seda artiklit pole lugenud kuna tasuline, aga inimesed vist ei mõista seda enesetapmist. On kahtesuguseid inimesi, ühtedel on enesetapmine või suremine sisse kodeeritud. Umbes sama nagu teisele meeldivad pannkoogid ja ta lõputult unistab neist. Kui see mõte või idee on sisse kodeeritud, siis on vaja ainult mingit päästikut ja inimene saab tõuke elust lahkumiseks. Siin ei ole mõtet süüdistada kedagi, ühiskonda, kedagi teist inimest, endal tunda süüd vms. See inimene oligi selline. Selliseid inimesi on väga väga palju, kes iga nädal mõtlevad enesetapule, aga nad ei vii seda ellu… impulss ei ole nii tugev. Kõik need ravimid ei lahenda lõpuks ka midagi.

Teised on sellised, kes teevad enesetapu hetke emotsiooni najal, joovad purju ja siis hüppavad kusagilt alla või auto ette vms.

Mina soovitaks emal endale andeks anda ja eluga edasi minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on viga ka arstides, ei viitsita inimesele asju selgeks teha. Lihtsalt kirjutatakse rasked ravimid välja ja inimesel on ainult infoleht, loe kui palju kõrvaltoimeid on. Paljud ei loe seda infolehtegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lugesin selle loo uuesti läbi ja vaatasin telekast. Instagrammist vaatasin poisi pilte ja mul tekkis küsimus, et kas poiss oli gay? Vanemad olid usklikud ja poisil oli esimese armastuse pärast depressioon, sain nii aru. Kui palju oli tema puhul koolikiusamist ja kas kool tegi midagi, et seda vältida?

Ma ei taha tundliku teemat torkida ja lihtsalt järeldada, aga mul on endal noored kodus ja tahaks teada, mis ajendab tänapäeva noort inimest vabasurma minema?

Ka mul käis sättumuse teema peast läbi, sest ega päris lambist deprekas ka ikka ei teki, midagi suuremat pidi olema, mis teda vaevas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://elu24.postimees.ee/6476744/pisarakiskuja-bandikaaslase-kaotanud-tallinna-noorteansambel-avaldas-liigutava-muusikavideo

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolikiusamine? Gay? Armastus? No uskumatu, kui erinevaid fantaasiaid võib ühest ja samast loost välja imeda.
Leppige ometi – depressioon EI PEA TULEMA MILLESTKI, ei pea olema inimest pekstud, kiusatud, maha jäetud, koolis temalt liiga palju nõutud, ei pea ta olema ebatraditsioonilise orientatsiooniga, ei pea olema halbade vanemate või puuduvate sõprade süü, üldse ei pruugi olla mingit selgelt tajutavat põhjust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Au ja kiitus sellele emale, kes suudab sellist läbi elamist jagada. Ma väga loodan, et see lugu jõuab paljudeni ja aitab kas või mõnda lapsevanemat, inimest, last…
Ääretult kurb on, et noored ei saa õigel ajal abi. Suvel, kui asi oli kriitiline öeldi neile, et saate abi oktoobris 🙁 kurb, ääretult kurb…

https://play.tv3.ee/mis-viib-uhe-noore-enesetapuni-17-aastase-poja-ema-jagab-oma-kurba-kogemust-10352708

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühiskonnast sõltub väga palju- meie perel on väga pikaajalised elamise kogemused Inglismaal ning Eestis.
Mitte ükski riik pole probleemideta kuid Inglismaal elades tunnen ennast rahuliku ja kaitstuna. Kui sa natukenegi püüad, sind aidatakse. Palju on tasuta kursuseid jne.
Eesti ühiskond on kohe kindlasti närvilisem- iga üks seisab oma õiguse eest jõuliselt ning teiste kuulamine on jama. Lapsedki on ülbemad, mõnitamised on tavapärased. Me ei oska tihti oma mõtteid normaalselt edasi anda- ikka peab hakkama kohe kedagi alandama.

Inglismaa koolis räägitakse palju käitumisest, oma tunnetest arusaamisest ning nende juhtimisest. Eesti kool on AINULT edule ülesse ehitataud. Tean fantasiliselt käituvaid lapsi kuid neid mitte kunagi ei valita ei laulma ega tantsima- see on vaid viieliste pärusmaa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean fantasiliselt käituvaid lapsi kuid neid mitte kunagi ei valita ei laulma ega tantsima- see on vaid viieliste pärusmaa.

Laulma ja tantsima valitakse laulu- ja tantsuoskuse, mitte viite ega käitumise järgi! Loodan siiralt, et nii on see siiski endiselt ka Inglismaal. Muidu on mul küll meie maailmast kahju, kui laulma pannakse selle järgi, et sul on hea süda. Mul on tunne, et teie, kes te Eesti edukultusest räägite, näete ise edu hoopis seal, kus tegelikult pole mingit edu ega ammugi edu nimel võitlemist – näiteks laulma ja tantsima valimine on teie arust edukus … ei ole ju. See on võimete realiseerimine, normaalne elu. Laste kiitmine ei käi läbi laulma valimise, selleks on omad hoovad – jah, eestlane on kiitusega kitsim ehk kui inglane, siin olen nõus, kuid edul pole sellega midagi pistmist.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väga kahju…