Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väga kahju…

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Väga kahju…

Postitas:
AnniMarin

Ma lugesin selle loo uuesti läbi ja vaatasin telekast. Instagrammist vaatasin poisi pilte ja mul tekkis küsimus, et kas poiss oli gay? Vanemad olid usklikud ja poisil oli esimese armastuse pärast depressioon, sain nii aru. Kui palju oli tema puhul koolikiusamist ja kas kool tegi midagi, et seda vältida?

Koolikiusamine? Gay? Armastus? No uskumatu, kui erinevaid fantaasiaid võib ühest ja samast loost välja imeda.

Leppige ometi – depressioon EI PEA TULEMA MILLESTKI, ei pea olema inimest pekstud, kiusatud, maha jäetud, koolis temalt liiga palju nõutud, ei pea ta olema ebatraditsioonilise orientatsiooniga, ei pea olema halbade vanemate või puuduvate sõprade süü, üldse ei pruugi olla mingit selgelt tajutavat põhjust.

Seda teemat tuleks siiski rahulikult lahata, sest reaalne elu on üsna tihti midagi muud, nii koolis, kirikus kui pereringis. Kui suhtled usklike inimestega, siis märkad, et kui julmad ja karmid võivad olla mõned inimesed kes eitavad homoseksuaalsust. Et see on patt, seda tuleb ravida, tuleb maha vaikida, et su laps on selline “väärakas” ja lausa vihkamist oma laste vastu.
Õnneks on aeg muutumas ja ligimese armastus on kristluses ülim, aga olen kõrvalt näinud olukordi, kus on olukord nii halb, et mõne noore pärast on suur mure, aga vanemate viha vastu ei saa kõrvalt midagi teha, ollakse kui pimedusega löödud. Millist vihkamist ja põlgust nad peavad oma seksuaalse orientatsiooni pärast üle elama.
Samuti koolis on paljud lapsed julmad selliste noorte vastu ja ei ole vaja eeskuju kaugelt otsida, kas kodust või valitsusest, kus räägitakse vihakõnesid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindel, et narko mängus siin polnud, mis ajukeemia sassi lükkas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindel, et narko mängus siin polnud, mis ajukeemia sassi lükkas?

see aine oli ju artiklis mainitud.

http://cepuk.org/2019/06/25/new-study-antidepressants-significantly-raise-risk-suicide-treatment-depression-adults/

Adults who start treatment with antidepressants for depression are 2.5 times more likely to attempt suicide when compared to placebo, according to new research published today in the journal Psychotherapy and Psychosomatics.

The study found that approximately 1 in every 200 people who start treatment will attempt suicide due to the pharmacologic effects of the drug. This number is significant given around 7.4 million people were prescribed antidepressants in England alone last year, and given international estimates which suggest around 1 in 20 suicide attempts will end in death.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/lp/ema-kui-oleksin-siis-teadnud-seda-mida-nuud-tean-oleks-miikael-toenaoliselt-elus?id=88854095

Väga kurb. Enam ei vaata seda filmi endise pilguga kunagi.

Ma nii palun siin elus kahte asja, esiteks, et lõpeks ära Eestis edukultus. Ei ülistataks inimesi selle järgi, kes kui tubli on, kui palju rabeleb või saavutanud on. Et tõuseks au sisse puhkamine, rahulik elu, lihtsus. Olles elanud ka mujal Euroopas, ei ole ma näinud mujal sellist edukultust, kui see on Eestis. Pidev surutis olla teistest parem, esiplaanil, omada rohkem, sest lõpuks võidab ju teadagi kes. Lapsed teevad seda kõike samas tempos või hullemaski kaasa ning me unustame täiskasvanutena, et ka lapsed võivad läbi põleda. Mujal Euroopas on kõik inimesed, kõik ametid au sees ning puudub taoline materiaalsuse kultus.

Teiseks, millal ometi saabub koolidesse perekonnaõpe selle kõige sügavamas tähenduses. Aina nooremad loovad praegu suhteid, alates vanusest 12 juba. Minnakse paari, võetakse, jäetakse, aga mõne lapse südamevalu võib olla talumatu esimese armastuse purunedes, millest neile koolis midagi ei räägita ega hoiatata. Meie koolisüsteem on ehitatud üles vaid ratsionaalset mõtlemist silmas pidades, aga me kõik omame ka emotsioone, tundeid, meil on hing, mis võib saada haiget. On vaja õpetada hingehoidu ja õigeid väärtushinnanguid lapsest saati. Ühes Eesti suurimatest koolidest õpetajad vaid naeravad koridorides lastest paarikesi kallistamas nähes, aga lastele on vaja rääkida, rääkida, rääkida, et see ei ole okei sellises õrnas vanuses, rääkida, et suhted võivad ka puruneda ja valu teha ning kuidas siis hakkama saada, eluga edasi minna. Kuidas seda mitte peita enda sisse.

Keda siis peaks promoma ja tunnustama? Väeteid ja saaatuid? Mis riiki ja tulevikku sa sellistega ehitad?
Olen spartaliku mentaliteedi (või looduse enda seaduste poolt) – kõik väetid ja vigased kuristikku!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keda siis peaks promoma ja tunnustama? Väeteid ja saaatuid? Mis riiki ja tulevikku sa sellistega ehitad?
Olen spartaliku mentaliteedi (või looduse enda seaduste poolt) – kõik väetid ja vigased kuristikku!

Nii et siis… Vana Gogh – kuristikku. Beethoven – kuristikku. Mozart kah – kuristikku. Henri de Toulouse-Lautrec – kuristikku, kohe sündides, siuke väärakas. Homeros? Kuristikku. Mis ta siis on pime.
Ja nii edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et siis… Vana Gogh – kuristikku. Beethoven – kuristikku. Mozart kah – kuristikku. Henri de Toulouse-Lautrec – kuristikku, kohe sündides, siuke väärakas. Homeros? Kuristikku. Mis ta siis on pime.

Ja nii edasi.

Sinu nimetatud isikud ju ei ole väetid. Või arvad, et tollel ajastul oli sotsiaalhoolekandesüsteem, mille najal nad end jalule ajasid? Kui rumal jutt. Nad said ise oma elud elatud ja see viibki nad mitteväetite hulka. Ega väeti pole see, kellel pole kuulmist, nägemist või raha, väeti võib olla ka täiesti terve inimene, kes lihtsalt ei tule elamisega ise toime, ilma et keegi teda toetaks.
Selles osas olen küll spartaliku käoga nõus, et tänane ühiskond paneb nõrkade aitamisele arutu koguse raha huugama. Ega seni polegi sellest midagi, kui tugevad seepärast ei kannata. Meie ühiskonnas aga kannatavad – selle asemel, et õpetajate, medõdede, arstide palku tõsta, infrastuktuuri panustada, arstiaegu juurde teha, toetatakse hoopis megasummadega näiteks LGBT kogukonda, hoitakse elus lootusetuid haigeid, aidatakse elule vastsündinuid, kellel on 0,01% tõenäosust, et temast kunagi võiks saada midagi enamat kui voodihaige tomp, ravitakse narkomaane. Inimlikkuseks ja võrdsuseks nimetatakse, aga tagajärjeks on see, et võrdseid on palju, aga kellelgi pole eriti midagi. Nagu sotsialism. Ja seepärast ei saanud ka M. arstiaega. Süsteemi ohver.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nad said ise oma elud elatud ja see viibki nad mitteväetite hulka.

Sa ei tunne ajalugu.
Minu nimetatud isikud jäid ellu paljuski tänu lähedaste toetusele. Ametlikku sotsiaalhoolekandesüsteemi nende aegadel tõesti polnud, aga enamasti hoolitses ühiskond oma väetite eest nii või teisiti ja on hoolitsenud alati. Välja arvatud ühes kohas. Sinu ihaletavas Spartas poleks nendesuguste peale tassitäit vett ka raisatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad said ise oma elud elatud ja see viibki nad mitteväetite hulka.

Sa ei tunne ajalugu.

Minu nimetatud isikud jäid ellu paljuski tänu lähedaste toetusele. Ametlikku sotsiaalhoolekandesüsteemi nende aegadel tõesti polnud, aga enamasti hoolitses ühiskond oma väetite eest nii või teisiti ja on hoolitsenud alati. Välja arvatud ühes kohas. Sinu ihaletavas Spartas poleks nendesuguste peale tassitäit vett ka raisatud.

Mina pole Spartat ihalenud. Esiteks. Ja lähedaste tugi ei loe. Ühiskond organiseeritud korras ei toetanud neid. Lähedased on hoopis iseasi. Me ei rääkinud sellest, vaid ühiskondlikust tasandist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ega päris lambist deprekas ka ikka ei teki, midagi suuremat pidi olema, mis teda vaevas.

Tekib küll ka lambist, depressioon võib olla ka enesetekkeline. Keegi pole kaitstud depressiooni eest.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väga kahju…