Esileht Imetamine Väga kurb ja kuidagi tühi tunne :(

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Väga kurb ja kuidagi tühi tunne :(

Postitas:

Tänasest lõpetasin imetamise,päeva pealt.Põhjus selles,et pidin võtma rohtu millega kindlasti imetada ei tohi.Olen imetanud 8 ja pool kuud,ja see on nii armsaks mulle saanud,iga magama panemine on imetamisega meil.Poja kõige rahustavam hetk on olla rinna otsas 🙂 ja kui teda nüüd magama panin siis ta oli väga nutune ja otsis rinda,ma ei suutnud muudmoodi reageerida kui lihtsalt hakkasin nutma 🙁 Kuigi tean ka seda et rindades on piima ka vähemaks jäänud,kuna viimane kuu ei võtnud laps kaalus üldse juurde.Ja tunnen ise ka seda et piima vähemaks jäänud.Kuid siiski olen üritanud endast kõik anda,et piima ikka tekiks ja tekiks juurde.Olen lihtsalt nii masenduses ja kuidagi tühi tunne on ja tunnen et käitun väga ebaõiglaselt.Jah kui ma lüpsaks ehk piima välja paar päeva siis ehk saaksin jätkata.Aga ma pean arvatavasti hakkamagi sööma ühtesid rohtusid millega ei saa imetada.Ent vb olla mitte ka.Mida teeksite teie sellises olukorras? Mul väga väga raske,kuigi tean et varem või hiljem pean ma nagunii lõpu tegema 🙁 ette tänades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa just vähki ei põe, siis leidub alati alternatiivne ravim, millega tohid imetada. Konsulteeri kasvõi teise arstiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ikkagi lüpsaks ja loodaks parimat. Mul endal enam last rinnale saada ei õnnestunud, aga rinnapiima on saanud laps lüpstuna juba 2 kuud ja hea tunne on. Ja ei ole see lüpsminegi nii hull midagi kui on toimiv tehnika ning tahtmine seda teha. Kui pead ikka ravimeid tarvitama, siis pole midagi teha, vähemalt oled endast kõik andnud. Ja noh, 8,5 kuud on ju tegelikult väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sa ei põe just hiv-i või ei saa keemiaravi, siis kõiki muid rohtusid SAAB asendada, kui arst vähegi hoolib ja viitsib otsida. TÜ dotsent Anne Ormisson on sel teemal pikalt kirjutanud (ei saa hetkel linki panna oma algelise nutikaga, googelda rinnapiim/ravimid/Ormisson). Imetasin 9,5 aastat oma nelja last. 3 päeva tagasi sai mu 3,5a viimase unetissi. Sul oleks maa ja ilm aega oma last imetada, kui seda soovid. Mul oli selle pika aja jooksul mitu korda vaja kangeid ravimeid tarvitada, oma perearst ei hoolinud ja kirjutas igasugu jama välja, väites, et valikut pole. Ometi sain teiste arstide arvamust küsides teada, et mulle on täiesti võimalik määrata hea ja last mittekahjustav ravi. Konsulteeri parimate lastearstidega ja lase omale alternatiivsed ravimid välja kirjutada. See on võimalik! Ära kurvasta ja uuri oma võimalusi. Loodan, et saad lapse peagi rinnale tagasi. Soovin Sulle kiiret paranemist ja tarka arsti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles ise arst (küll mitte günekoloog ega lastearst) julgen siiski väita, et kõiki ravimeid ei saa asendada, mõnede infektsioonide korral, eriti kui tekitaja on tundlik kindlale antibiootikumile, ei ole asendamine võimalik. Samamoodi näiteks kardiaalsed ravimid. Kui ka mingisugune ravim tunnistatakse nö ohutuks, kuigi see ohutus on alati suhtline, sest imetavatel emadel ja imikutel ei tehta ravimuuringuid, ei saa mitte keegi, ka dr.Ormisson väita, et ravim on 100% ohutu. Enamik ravimeid siiski eritub ka rinnapiima, lihtsalt mõne konsentratsioon on niivõrd väike ja toime lapsele ohutu, selliseid lubatakse võtta. Tekitada emas veel frustratsiooni juurde pillates laused, et SAAB küll, kui sa just HIV nakkust ei põe, on meelevaldsed ning noore ema psüühikat kindlast pigem kahjustavad kui parandavad. Ja teemaalgataja, 8.5 kuud on päris hea juba! Eriti arvestades Eesti üldiseid suundumusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 17:33; 05.05 16:15;
To report this post you need to login first.

Millised on eesti üldised suundumused?
Imetamise osakaal langeb, seda mõtlesid? Eriti lapse teisel elupoolaastal?
Eestis on Sotsiaalministeeriumi juures Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee, mis muuhulgas soovib hea seista selle eest, et imetamist hakataks rohkem tähtsustama nii ühiskonnas kui igal meditsiini tasandil, et emad saaksid adekvaatset infot ja et järgitaks WHO soovitusi iga lapse jaoks (sh 6 k exclusive breastfeeding ning imetamine ka teisel eluaastal). Komitee liikmed on muuhulgas ka tunnustatud arstid, lastearstid ja ämmaemandad.

Tegelikult sooviks, et KÕIK emad, kellel imetamine mingi ravimi tõttu keelatakse, uuriksid ise järgi, kas otsus on õige ja kas ei leiduks alternatiivi. On õige, et KÕIKi ravimeid ei saa asendada, aga 99% juhtudest on asi vastupidine- asendamine on võimalik. Lisaks tuleks tähelepanu pöörata teemaalgataja lapse vanusele- 8-kuune on rinnapiimast vähem sõltuv, kui 1-kuune.

Tahaks ka mainida, et ehkki arenenud riikides soovitatakse HIV-emadel mitte imetada, siis arengumaades peaks ema tegema informeeritud valiku- riski astmelt on lapse imetamine üksnes rinnapiimaga (ajani, mil laps hakkab saama lisatoitu) ohtum, kui tema toitmine piimasegudega. Esimesel juhl kaitseb rinnapiim last ka HIV eest, teisel juhul võib laps surra või alatoitlusesse jääda muudel põhjustel (hügieen, piimasegu kättesaadavus). Nii et isegi see HIV asi ei ole ühene.

Jah, kõik mida me sisse sööme või ka muidu tarbime, mõjutab rinnapiima. Selles mõttes on rinnapiim saastatud ja ikkagi parim toit, mida lapsele anda. Sest piimasegu on tehtud sellessamas saastatud maailmas kasvanud lehmade piimast. Imetada soovitatakse näiteks ka suitsetajatel. Enamik arste on kahel käel valmis soovitama teha lapsele vaktsineerimised, mis lapse organismi toob küllalt võõraid aineid, aga on valmis keelama kohe imetamise ema mis iganes ravi korral.

Minu vaatekoht on selline: Kui teemaalgatajal kripeldab, siis lohutamine ei aita. Hea oleks uurida, pidada nõu ja seni säilitada oma rinnapiima tootlus (või taastada). On ka variandid, et kui imetamist välistav ravi on tõepoolest vajalik, saab seda edasi lükata paar kuud. Ja võib-olla ei saa. Aga just siis on emal vähemalt teadmine, et ta ongi KÕIK teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand kui rumalad ja õelad inimesed siin ikka kommenteerivad.
Mis moodi keegi võtab endale õiguse öelda, et kui sa just vähki, HIV-i vms. ei põe, siis on rohtudele alternatiiv olemas.
Teate haiguseid on igasuguseid, üle kolmveerandi nendest te kindlasti pole kuulnudki ja juba kirjutate siin teemaalgatajale ASENDUSROHTUSID!

On olemas igasuguseid autoimmuunhaiguseid, mille raviks on kortikosteroidid. Ja isegi kui seda ravimit asendada millegi muuga on ikkagi ravimi eesmärk üks – vähendada immuunsüsteemi hävitavate rakkude tootmist/arenemist. Ja selliseid rohtusid tarvitades ei ole kindlasti ohutu beebile rinda anda.

Kui te pole muude haigustega peale vähi ja HIV-i kursis, siis ei maksa ka kohe lahmima hakata!

Teemaalgataja sa oled väga tubli, et nii kaua oma beebile rinda oled andnud ja mäletan hästi seda tunnet, kui rinnast võõrutamine toimus.
Loodan, et saad kiiresti oma tervise korda ja olla oma lapsele alati olemas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 20:42; 07.05 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, mäletan eelmise lapsega seda tühja ja kurba tunnet, kui imetamise lõpetasime:(…Teise lapsega see alles ees..:(
Arvan, et kõik sõltub raviperioodist, ise ilmselt pumpaksin nii kaua (hea võimalus ka piimahulka suurendada) ja kui piim ohutu, annaksin rinda edasi- aga nagu öeldud, kõik sõltub asjaoludest, endast ja lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8,5 kuud on täitsa tubli tulemus. Kui on ikka sundolukord, siis on parem sellega leppida ja ennast mitte süüdistada. See kurb ja tühi tunne läheb mööda. Minu laps loobus rinnast päevapealt 7,5-kuuselt ja mingi nipiga ma teda enam tissi otsa ei saanud. Mõtlesin, et kas proovin veel mõnda aega pumbata ja jännata, aga otsustasin, et ei hakka. Piimatootlusega oli mul niikuinii algusest peale jama ja laps juba pudeliga harjunud. Nädal aega olin liimist lahti, siis leppisin. Praegu nohistab laps õhtuti ennast minu kõrval lutipudeliga unele ja on mu armas kaisutibu ikka edasi, üks ühine intiimne toiming kadus küll ära, aga meie omavaheline lähedus ei vähenenud mitte kuidagi. Muidugi on rinnapiimas lapsele palju kasulikku, aga ega see nüüd tervise mõttes nii määrav ka ei ole, nagu siinsed tavapärased emotsioonipursked uskuda käsivad, eriti 8-kuuse puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3,5a…… WOW.
Teemaalgataja – aeg parandab kõik haavad, ära pabista, mõtle, et paljud lapsed ei saagi üldse rinnapiima. Mida on põdeda nii väga.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui Sa ei põe just hiv-i või ei saa keemiaravi, siis kõiki muid rohtusid SAAB asendada, kui arst vähegi hoolib ja viitsib otsida. TÜ dotsent Anne Ormisson on sel teemal pikalt kirjutanud (ei saa hetkel linki panna oma algelise nutikaga, googelda rinnapiim/ravimid/Ormisson). Imetasin 9,5 aastat oma nelja last. 3 päeva tagasi sai mu 3,5a viimase unetissi. Sul oleks maa ja ilm aega oma last imetada, kui seda soovid. Mul oli selle pika aja jooksul mitu korda vaja kangeid ravimeid tarvitada, oma perearst ei hoolinud ja kirjutas igasugu jama välja, väites, et valikut pole. Ometi sain teiste arstide arvamust küsides teada, et mulle on täiesti võimalik määrata hea ja last mittekahjustav ravi. Konsulteeri parimate lastearstidega ja lase omale alternatiivsed ravimid välja kirjutada. See on võimalik! Ära kurvasta ja uuri oma võimalusi. Loodan, et saad lapse peagi rinnale tagasi. Soovin Sulle kiiret paranemist ja tarka arsti![/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kairit69-le
Eesti suundumustele viidates üritasin lihtslat teemaalgataja halba tunnet leevendada, mitte taaskord algatada teemat rinnapiima kasulikkusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 17:33; 05.05 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Issand kui rumalad ja õelad inimesed siin ikka kommenteerivad.
Mis moodi keegi võtab endale õiguse öelda, et kui sa just vähki, HIV-i vms. ei põe, siis on rohtudele alternatiiv olemas.
Teate haiguseid on igasuguseid, üle kolmveerandi nendest te kindlasti pole kuulnudki ja juba kirjutate siin teemaalgatajale ASENDUSROHTUSID!

On olemas igasuguseid autoimmuunhaiguseid, mille raviks on kortikosteroidid. Ja isegi kui seda ravimit asendada millegi muuga on ikkagi ravimi eesmärk üks – vähendada immuunsüsteemi hävitavate rakkude tootmist/arenemist. Ja selliseid rohtusid tarvitades ei ole kindlasti ohutu beebile rinda anda.

Kui te pole muude haigustega peale vähi ja HIV-i kursis, siis ei maksa ka kohe lahmima hakata!

Teemaalgataja sa oled väga tubli, et nii kaua oma beebile rinda oled andnud ja mäletan hästi seda tunnet, kui rinnast võõrutamine toimus.
Loodan, et saad kiiresti oma tervise korda ja olla oma lapsele alati olemas :)[/tsitaat]

Sa oled täiesti hälvik, iial ei tohi hiv pos ema oma last rinnaga toita, krt sealt ju saabki hivi mitte see ei kaitse hiv eest. Mõni tissiemme on ikka nii ajupestud. Sellist sõna otseses mõttes sitta ei tohigi kirjutada, sinu laus lollused jäävad googlisse nähtavaks ning võibolla mõni mitte eriti taibukas hiv positiivne ema seda otsingu kaudu kunagi loeb, rahapuudusest vms toidab oma last rinnaga ning teeb ka oma lapse haigeks ning see siis ju jääb sinu südametunnistusele….
Samuti lõpeta oma arengumaade jura ära, meie oleme siin ja täna!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:44; 06.05 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millised on eesti üldised suundumused?
Imetamise osakaal langeb, seda mõtlesid? Eriti lapse teisel elupoolaastal?
Eestis on Sotsiaalministeeriumi juures Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee, mis muuhulgas soovib hea seista selle eest, et imetamist hakataks rohkem tähtsustama nii ühiskonnas kui igal meditsiini tasandil, et emad saaksid adekvaatset infot ja et järgitaks WHO soovitusi iga lapse jaoks (sh 6 k exclusive breastfeeding ning imetamine ka teisel eluaastal). Komitee liikmed on muuhulgas ka tunnustatud arstid, lastearstid ja ämmaemandad.

Tegelikult sooviks, et KÕIK emad, kellel imetamine mingi ravimi tõttu keelatakse, uuriksid ise järgi, kas otsus on õige ja kas ei leiduks alternatiivi. On õige, et KÕIKi ravimeid ei saa asendada, aga 99% juhtudest on asi vastupidine- asendamine on võimalik. Lisaks tuleks tähelepanu pöörata teemaalgataja lapse vanusele- 8-kuune on rinnapiimast vähem sõltuv, kui 1-kuune.

Tahaks ka mainida, et ehkki arenenud riikides soovitatakse HIV-emadel mitte imetada, siis arengumaades peaks ema tegema informeeritud valiku- riski astmelt on lapse imetamine üksnes rinnapiimaga (ajani, mil laps hakkab saama lisatoitu) ohtum, kui tema toitmine piimasegudega. Esimesel juhl kaitseb rinnapiim last ka HIV eest, teisel juhul võib laps surra või alatoitlusesse jääda muudel põhjustel (hügieen, piimasegu kättesaadavus). Nii et isegi see HIV asi ei ole ühene.

Jah, kõik mida me sisse sööme või ka muidu tarbime, mõjutab rinnapiima. Selles mõttes on rinnapiim saastatud ja ikkagi parim toit, mida lapsele anda. Sest piimasegu on tehtud sellessamas saastatud maailmas kasvanud lehmade piimast. Imetada soovitatakse näiteks ka suitsetajatel. Enamik arste on kahel käel valmis soovitama teha lapsele vaktsineerimised, mis lapse organismi toob küllalt võõraid aineid, aga on valmis keelama kohe imetamise ema mis iganes ravi korral.

Minu vaatekoht on selline: Kui teemaalgatajal kripeldab, siis lohutamine ei aita. Hea oleks uurida, pidada nõu ja seni säilitada oma rinnapiima tootlus (või taastada). On ka variandid, et kui imetamist välistav ravi on tõepoolest vajalik, saab seda edasi lükata paar kuud. Ja võib-olla ei saa. Aga just siis on emal vähemalt teadmine, et ta ongi KÕIK teinud.
[/tsitaat]
Pidasin siiski oma ühemõttelise teksti kairit 69-le.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:44; 06.05 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa oled täiesti hälvik, iial ei tohi hiv pos ema oma last rinnaga toita, krt sealt ju saabki hivi mitte see ei kaitse hiv eest. Mõni tissiemme on ikka nii ajupestud. Sellist sõna otseses mõttes sitta ei tohigi kirjutada, sinu laus lollused jäävad googlisse nähtavaks ning võibolla mõni mitte eriti taibukas hiv positiivne ema seda otsingu kaudu kunagi loeb, rahapuudusest vms toidab oma last rinnaga ning teeb ka oma lapse haigeks ning see siis ju jääb sinu südametunnistusele….
Samuti lõpeta oma arengumaade jura ära, meie oleme siin ja täna![/tsitaat]

Kuule kas sa üldse lugesid mu teksti läbi ka???
Kirjas ju selgelt, et on olemas haiguseid mille puhul pole võimalik rohtusid asendada selliselt, et ikka rinda edasi saaksid anda! Ja mis arengumaade juttu sa siin ajad? Mul on endal tuttav, kes on HIV positiivne ja tean väga hästi, mis moodi nendel lapsekasvatamine toimub. Ja kõik immuunsüsteemiga seonduvad haigused ei ole HI viirusega seotud. On olemas selline haigus nagu wegeneri granulomatoos ja see ei ole mingi arengumaade haigus. Endal perekonnas inimene selle haigusega ja võtab rohtusid terve elu, kui elada tahab. Ja nt. luupuse puhul on samamoodi kasutusel immuunsüsteemi pärssivad rohud, mille võtmisel kindlasti ei tohi rinda anda.
Ma ei saa su postitusest aru asualtöeldes? Hetkel jääb mulje, et sa ise oled hälvik, kui selliseid sõnu siin loobid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 20:42; 07.05 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millised on eesti üldised suundumused?
Imetamise osakaal langeb, seda mõtlesid? Eriti lapse teisel elupoolaastal?
Eestis on Sotsiaalministeeriumi juures Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee, mis muuhulgas soovib hea seista selle eest, et imetamist hakataks rohkem tähtsustama nii ühiskonnas kui igal meditsiini tasandil, et emad saaksid adekvaatset infot ja et järgitaks WHO soovitusi iga lapse jaoks (sh 6 k exclusive breastfeeding ning imetamine ka teisel eluaastal). Komitee liikmed on muuhulgas ka tunnustatud arstid, lastearstid ja ämmaemandad.

Tegelikult sooviks, et KÕIK emad, kellel imetamine mingi ravimi tõttu keelatakse, uuriksid ise järgi, kas otsus on õige ja kas ei leiduks alternatiivi. On õige, et KÕIKi ravimeid ei saa asendada, aga 99% juhtudest on asi vastupidine- asendamine on võimalik. Lisaks tuleks tähelepanu pöörata teemaalgataja lapse vanusele- 8-kuune on rinnapiimast vähem sõltuv, kui 1-kuune.

Tahaks ka mainida, et ehkki arenenud riikides soovitatakse HIV-emadel mitte imetada, siis arengumaades peaks ema tegema informeeritud valiku- riski astmelt on lapse imetamine üksnes rinnapiimaga (ajani, mil laps hakkab saama lisatoitu) ohtum, kui tema toitmine piimasegudega. Esimesel juhl kaitseb rinnapiim last ka HIV eest, teisel juhul võib laps surra või alatoitlusesse jääda muudel põhjustel (hügieen, piimasegu kättesaadavus). Nii et isegi see HIV asi ei ole ühene.

Jah, kõik mida me sisse sööme või ka muidu tarbime, mõjutab rinnapiima. Selles mõttes on rinnapiim saastatud ja ikkagi parim toit, mida lapsele anda. Sest piimasegu on tehtud sellessamas saastatud maailmas kasvanud lehmade piimast. Imetada soovitatakse näiteks ka suitsetajatel. Enamik arste on kahel käel valmis soovitama teha lapsele vaktsineerimised, mis lapse organismi toob küllalt võõraid aineid, aga on valmis keelama kohe imetamise ema mis iganes ravi korral.

Minu vaatekoht on selline: Kui teemaalgatajal kripeldab, siis lohutamine ei aita. Hea oleks uurida, pidada nõu ja seni säilitada oma rinnapiima tootlus (või taastada). On ka variandid, et kui imetamist välistav ravi on tõepoolest vajalik, saab seda edasi lükata paar kuud. Ja võib-olla ei saa. Aga just siis on emal vähemalt teadmine, et ta ongi KÕIK teinud.
[/tsitaat]

Juba jälle: arst räägib ühte, aga imetamisnõustaja on ikka targem. Täpselt samas olukorras on paljud emad, kellel niigi raske. Imetamine on küll oluline, aga tervis on tähtsam. Laps harjub väga kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Imetamine Väga kurb ja kuidagi tühi tunne :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.