Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väga lollid küsimused oma ettevõttest palga maksmise kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Väga lollid küsimused oma ettevõttest palga maksmise kohta

Postitas:

Tegin oma ettevõtte, et hakata tegema tööd OÜ kaudu, mida muidu tegin eri firmadele töövõtulepinguga. Veebruari eest sain esimesed töötasud ettevõtte kontole, kuid mul pole firma raamatupidamisest õrna aimugi. Enne kui teen endale selgeks, kas saan raamatupidamisega ise hakkama – pean siis end korralikult koolitama – või hakkan ostma raamatupidamisteenust, andke palun nõu, mida ma esimese asjana peaks tegema ja kuidas seda teha.

Et hakata endale iga kuu töötasu maksma ja saada haigekassa, kas pean end iseenda ettevõttesse töölepinguga tööle võtma? Kuidas seda teha? Kas saan sel juhul maksta iga kuu erinevat palka? (Iga kuu saan ettevõtte kontole veidi erineva summa raha, osa võin jättagi ettevõtte kontole, kuid elamiseks vajan ka palgaraha.)

Mida ma pean tegema, et endale esimene töötasu firmast välja maksta? Kuidas endale palgamaksmine käib?

Ma tean, et need küsimused on rumalad, aga ettevõte on väga noor ja mul puudub igasugune kogemus nende teemadega.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 10:33; 15.03 12:09; 15.03 12:12; 15.03 12:36; 15.03 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene samm on sõlmi raamatupidamisteenuste osutamise leping mõne firmaga ja esita oma küsimused sealsele raamatupidajale.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://pilvekool.ee/tasuliigid/

Ja vaata ringi lehel https://pilvebyroo.ee/

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 11:18; 17.03 20:23; 25.03 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo alusta kõigepealt sellest, kas su rahaline käive üldse võimaldab nt endale “haigekassat tekitada”. On minimaalne sotsiaalmaksu suurus mida pead sellisel juhtumil maksma iga kuu.

tee endale selgeks kui palju makse pead maksma, kuidas enneast töötajane registreerida jne.

vaata siia https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/maksumaarad

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 11:32; 15.03 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo alusta kõigepealt sellest, kas su rahaline käive üldse võimaldab nt endale “haigekassat tekitada”. On minimaalne sotsiaalmaksu suurus mida pead sellisel juhtumil maksma iga kuu.

Ehk siis sellel aastal peaksid igakuiselt vähemalt 584 eurot palka maksma.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 11:41; 15.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna OÜ kaudu hakkabki tulema mu põhisissetulek, siis maksan endale töötasu umbes keskmise palga ulatuses, miinimumpalka maksan kindlasti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 10:33; 15.03 12:09; 15.03 12:12; 15.03 12:36; 15.03 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga esmalt tahan ma lihtsalt seda teada, kuidas endale esimene palk välja maksta. Kogu mu raha on nüüd OÜ kontol kinni, sest palka enam eraisikuna ei laeku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 10:33; 15.03 12:09; 15.03 12:12; 15.03 12:36; 15.03 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo otsusta palju palka maksad (neto ja bruto), registreeri ennast töötajaks, kanna palk üle ja enne järgmise kuu 10-t täida TSD ja maksa maksud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 11:32; 15.03 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas palga kannan lihtsalt ühelt kontolt teisele ja maksud maksan kusagil mujal keskkonnas? Kas palga suuruse saan iga kuu erineva määrata, kui end töötajaks olen registreerinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 10:33; 15.03 12:09; 15.03 12:12; 15.03 12:36; 15.03 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt otsusta ära, kas soovid endaga sõlmida Töölepingu või Töövõtulepingu. Teine variant oleks raamatupidamise poole pealt lihtsam (nt pole puhkusetasusid).

 

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 11:41; 15.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo otsusta palju palka maksad (neto ja bruto), registreeri ennast töötajaks, kanna palk üle ja enne järgmise kuu 10-t täida TSD ja maksa maksud.

Just nii.

Mina iseendaga küll mingeid lepinguid ei tee. Töötamise registris töötajaks ja maksangi palka. Palk võib olla iga kuu erinev, seda kuidagi põhjendama ei pea.

Maksad palga (neto) välja endale ja järgmise kuu 10. kuupäevaks esitad deklaratsiooni ja maksad maksud.

Kui kavatsed maksta keskmist palka, siis edaspidi tasub kaaluda osa maksmist dividendidena, on maksukoormus väiksem – kogu ettevõtte kontole töö eest laekuvat raha ei pea palgana maksma.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 12:43; 15.03 22:29; 22.03 21:49; 23.03 10:23; 25.03 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõtuleping oleks õigem jah, sest ei eelda püsipalka.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 10:33; 15.03 12:09; 15.03 12:12; 15.03 12:36; 15.03 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo otsusta palju palka maksad (neto ja bruto), registreeri ennast töötajaks, kanna palk üle ja enne järgmise kuu 10-t täida TSD ja maksa maksud.

Just nii.

Mina iseendaga küll mingeid lepinguid ei tee. Töötamise registris töötajaks ja maksangi palka. Palk võib olla iga kuu erinev, seda kuidagi põhjendama ei pea.

Maksad palga (neto) välja endale ja järgmise kuu 10. kuupäevaks esitad deklaratsiooni ja maksad maksud.

Kui kavatsed maksta keskmist palka, siis edaspidi tasub kaaluda osa maksmist dividendidena, on maksukoormus väiksem – kogu ettevõtte kontole töö eest laekuvat raha ei pea palgana maksma.

selles postituses on kõik olulised asjad kirjas.

Lisaks sõlmid ettevõtte juhatuse liikmena maksuametiga eraldi lepingu, et sul oleks üldse õigus neile e-maksuameti kaudu deklaratsioone esitada. Kõige lihtsam on seda teha nii, et istud arvuti taga, logid Id-kaardida e-maksuametisse sisse ning telefonitoru kõrva ääres teed kõik need sammuid järjest läbi, mida maksuameti-tädi sul selle lepingu sõlmimiseks  teha palub (vahepeal on vaja emta lehelt mingite tegevuste järel korraks välja logida ja siis uuesti sisse tagasi).

alustuseks võiksid teha ka  ühe exceli tabeli, kus hakkad algelist raamatupidamist tegema.

et teada saada, kui palju makse pead oma palga pealt kinni pidama, on abiks palgakalulaator.ee veebileht

Töövõtuleping oleks õigem jah, sest ei eelda püsipalka.

suurem osa praeguseid eri ametkondade riiklikke koroonatoetusi välistavad need töötajad, kellel on töövõtuleping.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 13:17; 15.03 21:39; 18.03 11:07; 25.03 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emta.ee ja töötajate register. Registreeri seal end töötajaks. Mina tegin ikka töölepingu ja maksan iga kuu erinevat palka. Seal samas emta.ee lehel täidad järgmisel kuul ka eelpoolmainitud aruande ja võid kohe pärast selle esitamist vajaliku summa ka ära maksta. Kusagil emta lehel on ka näidis, kuidas seda TSD-d täita.

Ma ei pannud esimest korda endale palka makstes tähele, et olin lisanud palgaks neto summa, mille olin enda pangaarvele kandnud (selgituseks “töötasu). Aga edaspidi kasutasin ka netikalkulaatorit. Muide, ma maksan endale töötasu mitu korda kuus, ka see pole keelatud. Peaasi, et ühe korra maksad ja haigekassa ei hakka ka muide kohe kehtima. Aga soovitan ka Pilvebüroo artikleid lugeda. Või võta nt ühekordne konsultatsioon mõne raamatupidajaga, kes aitab su küsimustele kastata. Rmp on vist raamatupidajate foorumi leht, kust ma olen ka mõnikord abi saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 16:35; 17.03 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Töötamise register (emta.ee), registreerid end. Teed lepingu e-maksuameti kasutamiseks, seal on viitenumbrid jms kuhu maksud maksta jms

2. Vaatad netist palgakalkulaatorist, mis maksud tulevad ja kannad endale netosumma üle pangaarvele (erinevad lahtrid seal täidad, kas on tulumaksuvaba minimum ja kui suur ja kas pensionisammas jne)

3 Väljamaksmisele JÄRGNEVAL kuul kannad üle maksud  maksuametile. Nt Jaanuari palk, veebruaris maksad endale netosumma, 10.märtsiks maksad maksud ja teed deklaratsiooni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata siis, et need arved, mida nüüd palgasaamise asemel esitad, oleks piisavalt suured ehk sisaldaks kõiki makse, mida pead ise maksma hakkama (enne maksis teine ettevõte).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Töötamise register (emta.ee), registreerid end. Teed lepingu e-maksuameti kasutamiseks, seal on viitenumbrid jms kuhu maksud maksta jms

2. Vaatad netist palgakalkulaatorist, mis maksud tulevad ja kannad endale netosumma üle pangaarvele (erinevad lahtrid seal täidad, kas on tulumaksuvaba minimum ja kui suur ja kas pensionisammas jne)

3 Väljamaksmisele JÄRGNEVAL kuul kannad üle maksud maksuametile. Nt Jaanuari palk, veebruaris maksad endale netosumma, 10.märtsiks maksad maksud ja teed deklaratsiooni.

Mina registreerisin samuti hiljuti OÜ, kuid ma ei tea küll, et kuskil EMTA lehel end eraldi registreerima peaks. Kui login sisse maksuameti e-teenindusse, siis seal saab oma rolli vahetada ning võtta ette ettevõttega seotud konto/andmed deklaratsioonide esitamiseks.

 

1. Registreerima peab end ettevõtte töötajaks. Kui töötasud kõiguvad, siis lihtsam teha töövõtuleping.

2. Palgaraha võib üle kanda ka mitu korda kuus (mina teen nn projektipõhist tasustamist). Oluline on hiljem TSD deklaratsooni täites kõik maksed kajastada.

3. palgakalkulaator.ee võimaldab arvestada kõiki kohustuslikke maksusid vastavalt palga suurusele.

4. Peale TSD andmete esitamist on deklaratsiooni kinnitamisega võimalik kohe Maksuameti ees läbi pangalingi oma kohustused täita.

5. Haigekassa kindlustuse saamiseks tuleb tasuda kuus min sotsiaalmaksu summa ning samuti ei tohi unustada enda kindlustatuse registreerimist Haigekassas (tööandja esitab ise avalduse, kindlustus automaatselt ei rakendu).

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5. Haigekassa kindlustuse saamiseks tuleb tasuda kuus min sotsiaalmaksu summa ning samuti ei tohi unustada enda kindlustatuse registreerimist Haigekassas (tööandja esitab ise avalduse, kindlustus automaatselt ei rakendu).

see on väga vana info. seda pole juba mitu aastat!

(nt juba 2018 tuli HK kindlustus täiesti automaatselt)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 13:17; 15.03 21:39; 18.03 11:07; 25.03 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5. Haigekassa kindlustuse saamiseks tuleb tasuda kuus min sotsiaalmaksu summa ning samuti ei tohi unustada enda kindlustatuse registreerimist Haigekassas (tööandja esitab ise avalduse, kindlustus automaatselt ei rakendu).

see on väga vana info. seda pole juba mitu aastat!

(nt juba 2018 tuli HK kindlustus täiesti automaatselt)

Haigekassa saab andmed ise Töötamise registrist ja maksuametist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 12:43; 15.03 22:29; 22.03 21:49; 23.03 10:23; 25.03 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kommentaar. Ma mõtlesin ka üle 10 a tagasi, et teen endaga oma firma alt töövõtulepingu, ma lihtsalt ei viitsi puhkusearvestusega jurada – sain kindlat tasu, haigekassa oli jne.

Praeguses seisus olen olukorras, kus pean end koondama. Ja ma ei saa näiteks töötukassa poolset koondamisraha, sest… mu töötamise vorm pole tööleping. “Kahju” mitu tuhat eurot. Nii et võtke end ikka TÖR-is arvele töölepingu alusel. On rohkem kaitset ja hüvesid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul ei ole mõnda tuttavat ettevõtte omanikku, kes su sinna kaheks nädalaks tööle võtaks, et saaksid töötukassas ka toetusi?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 16:35; 17.03 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks fiktiivne töötamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul ei ole mõnda tuttavat ettevõtte omanikku, kes su sinna kaheks nädalaks tööle võtaks, et saaksid töötukassas ka toetusi?

Kellele sa vastasid?
Kui sellele kommentaarile:

Üks kommentaar. Ma mõtlesin ka üle 10 a tagasi, et teen endaga oma firma alt töövõtulepingu, ma lihtsalt ei viitsi puhkusearvestusega jurada – sain kindlat tasu, haigekassa oli jne.
Praeguses seisus olen olukorras, kus pean end koondama. Ja ma ei saa näiteks töötukassa poolset koondamisraha, sest… mu töötamise vorm pole tööleping. “Kahju” mitu tuhat eurot. Nii et võtke end ikka TÖR-is arvele töölepingu alusel. On rohkem kaitset ja hüvesid.

Sel juhul pole 2-nädalasest töölepingust ju midagi kasu. Koondamise puhul maksab TK koondamishüvitist  TL alusel töötanud inimesele, kes on samas firmas töötanud üle 5 aasta (1 kuu keskmine) või üle 10 aasta (2 kuu keskmine). TVL ega juhatuse liikmena TÖRis registreerimine seda lisahüve  ei anna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 11:18; 17.03 20:23; 25.03 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, katsu nüüd leida oma tutvusringkonnast mõni raamatupidaja või ettevõtja. Las ta seletab sulle sinu olukorra ja võimalikud variandid lahti. Võtab umbes 30 minutit.

Olen ise raamatupidaja ja teen seda tihti. 30 minutist piisab, et saada aru kas inimene saab edaspidi oma maksete ja palgaarvestusega igakuiselt ise hakkama või mitte. Kui asjad jäävad siiski segaseks, siis tuleb sul see teenus sisse osta. Üldjuhul ettevõtlikud inimesed saavad selliste jooksvate asjadega ikkagi ise hakkama, aga pole mingi häbiasi tunnistada, et see ei ole sinu jaoks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 10:42; 22.03 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks oluline asi veel, mis meelde vaja jätta: KÕIK tšekid ja arved on vaja alles hoida, ka need, mis algul ei tundu kuidagi ettevõtlusega seotud olla.

nt kui arvutiga töö, siis saab panna 50% prillide arvest ametlikult kuludesse (ja sulle kui töötajale komp-da)

kui on ujula või spordiürituse arve, siis selliseid arveid saab ettevõte kvartalis maksuvabalt kompenseerida 100€/kvartalis töötaja kohta jne

Kõik ettevõtluse jaoks oma raha eest ostetud kontoritarbed ja töövahendid on 100% ettevõtluskulu ja saab maj.kuludena kompenseerida.

(ise kraaklesin mõni tund tagasi sel teemal ühe lähisugulasega, kelle oma firmasse tööle võtsin ja kes sellest arvete alleshoidmisest midagi kuulda ei taha – ma ei saa ju kompenseerida talle töö tegemise jaoks isikliku raha eest firmasse ostetud vajalikku tööriista, kui ta ostutšeki süüdimatult ära kaotab…)

veel. pea töösõitude jaoks sõidupäevikut! maksuvabalt saab kompenseerida sõidukulusid max 0,3€/km ja seda max 330€ auto/töötaja kohta kuus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 13:17; 15.03 21:39; 18.03 11:07; 25.03 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta see raamat endale ja kõik saab selgeks: “Raamatupidamine. Lihtsalt ja selgelt alustavale ettevõtjale” (https://pilvekool.ee/page/2/)

Üsna tihti tehakse 50% allahindlust (viimati oli sõbrapäeval). Suurematest raamatukogudest peaks ka saama.

https://pilvebyroo.ee/palgamaksud/, https://pilvebyroo.ee/seadusemuudatused/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 09:05; 23.03 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud nii, et näiteks jaanuaris tegin tööd, 10.02-15.02. maksin palga ja 10.03 deklareerisin maksuametis TSD-l ja  kohe peale TSD kinnitamist on maksud näha  ja siis kohe ka maksad need.  Ehk siis samal kuul mil tööd teen, ei maksa selle eest palk ja sellel kuul, mil maksan palka, ei deklareeri. Iga toiming on justkui väikese nihkega.

Nii teevad kõik ju ja peabki nii tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 18:44; 22.03 22:30; 23.03 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud nii, et näiteks jaanuaris tegin tööd, 10.02-15.02. maksin palga ja 10.03 deklareerisin maksuametis TSD-l ja kohe peale TSD kinnitamist on maksud näha ja siis kohe ka maksad need. Ehk siis samal kuul mil tööd teen, ei maksa selle eest palk ja sellel kuul, mil maksan palka, ei deklareeri. Iga toiming on justkui väikese nihkega.

Nii teevad kõik ju ja peabki nii tegema.

Ei pea nii tegema, aga enamasti tehakse jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 12:43; 15.03 22:29; 22.03 21:49; 23.03 10:23; 25.03 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea nii tegema, aga enamasti tehakse jah.

Mis variandid siis veel on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 18:44; 22.03 22:30; 23.03 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eluaeg saanud palka kuu viimasel või eelviimasel päeval. Tean rahvusvahelisi ettevõtteid kus palk makstakse juba sama kuu 20. ndal. Maksud siis järgmise kuu 10.ndaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 10:42; 22.03 23:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väga lollid küsimused oma ettevõttest palga maksmise kohta