Esileht Ajaviite- ja muud jutud väga piinlik lugu seoses õpingutega

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: väga piinlik lugu seoses õpingutega

Postitas:
Kägu

RE: väga piinlik lugu seoses õpingutega

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ah, saada seenele sellised mõttetud arvamusavaldused. Loodusteaduste valdkonnas näiteks üldjuhul kolm artiklit = valmis doktoritöö, ainult sissejuhatus veel puudu. Need tavad, kui palju ühel või teisel erialal artikleid doktoritööks kirjutatakse, mida ja kus avaldada õnnestub, on nii erinevad.[/tsitaat]
Ise kah loodusteaduste valdkonnas ning see, mis on seaduses või ka ülikooli vastavas määruses kirjas kaitsmiskomisjoni ei huvita. Kui nemad ütlevad, et on vaja 5 või 7 artiklit siis nii saabki olema, isegi kaitsmiskomisjoni liikmete vahetamine ei aita.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minu tutvusringkonnas on enamus doktorandidel lõpupoole depressioon, olgu kui andekad tahes. see ikka võtabki väga läbi, eriti töö kõrvalt. ma ei olegi sellepärast julenud seda teed ette võtta.

samas mina ei mõistaks end hukka, kui ka selle teema hülgaks, see pole mingi imelugu, paljudel juhub nii. nii suuri asju ei tasu ainult teiste meeleheaks teha, endale peabka ikka kogu protsess mingilgi määral istuma.

samas mulle jääb mulje, et sul on vaja ainult võibolla natuke vaatenurka muuta, kogu asja struktuur uuesti läbi mõelda, võiboll mõni osa välja jätta, mis põhiteemaga nii seotud pole ja vbl amõni uus element sisse tuua. see, et sul jõud (või mõistus) üle ei käi, mind ka ei veena. mine räägi siis mõne selle ala inimesega, kelle on jõud üle käinud, äkki suudavad seletada asju lahti. või kui mõni meetod ei sobi, saab kaaluda ju alternatiivseid uurimismeetodeid, aga see sõltub juba erialast jah, igas vallas see repliik ei ole vist asjakohane.

ma olen seda kõrvalt toetamist ja julgustamist nii palju teinud, et süda läheb kohe soojaks, kui sellist kirja loen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] ma tahangi kindlasti lõpuni teha, lihtsalt töö on jõudnud sellisesse faasi, kus ma tunnen, et no ei saa seda õiget kontseptsiooni paika ja teisalt jällegi on hirm, et see on selline teema et ma sellega ei jõua nii kiiresti ja kaugele, kui tarvis üldse oleks..

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Pöördu oma juhendaja poole just selle kontseptsiooniga seotud küsimuses. Palu konsultatsiooni vestluseks-aruteluks. Ütlegi, et oled jooksnud ummikusse – suur töö on tehtud ja oleks ääretult kahju, kui see lihtsalt prügikasti lendaks. Loodan, et sa pole üks sellistest inimestest, kes juba nt ülikonda nähes tunneb aukartust? Või kes teadmise ees, et keegi teine on sinust rohkem omandanud ja on sinust \”üle\”, paneb end pisikese rohuliblena tundma? Minna tuleb lugupidamisega kui omasuguse jutule. Rääkida nii nagu sa räägiksid oma tuttava kaaslasega. Luuserijutt on liigne. Unusta ära. Me kõik oleme luuserid. Eelduseks see, et sündisime inimestena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud veelkord heade sõnade eest.
Vastuseks mõningatele küsimustele – tegelen sotsteaduste valdkonnas ja mul on tõesti tunne, et sellel teemal praktilist väärtust justkui pole. Kadestan loodusteaduste jmt valdkondade inimesi, kes saavad nö näpud mullaseks teha. Enda töö osas tekib lihtsalt selline tunne, et teoretiseerin mingitel abstraktsetel teemadel, aga sellel mingit elulist väärtust pole..

Töökoha jmt osas, et käin juba lisaks täiskohaga tööl ja laps on mul samuti. Arvan, et ma sel aastal akadeemilise vormistamisest ei pääse, sest teadustöö eest punkte korjata piisavalt ei õnnestu. Mul on kohutavalt nõudlik juhendaja tegelikult ja enamus tema juhendatavaid ikka vaatavad talle alt üles ja põevad temaga suhtlemise pärast, seepärast mul ilmselt ka suurem stress kui muidu olla võiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ise kah loodusteaduste valdkonnas ning see, mis on seaduses või ka ülikooli vastavas määruses kirjas kaitsmiskomisjoni ei huvita. Kui nemad ütlevad, et on vaja 5 või 7 artiklit siis nii saabki olema, isegi kaitsmiskomisjoni liikmete vahetamine ei aita.[/tsitaat]Ära’nd mütta. Minu oma erialal koosneb artikliväitekiri enamasti ka umbes kümmekonnast artiklist. Aga mu väga hea sõbranna kaitses geneetikas doktoritöö kolme artikliga ja neil koosnevad kõik doktoritööd kolmest, kõige enam neljast artiklist. Samas see vaev, mis neil tuleb näha, et mõni arvestatav ajakiri üldse avaldamisega nõustuks, on väga suur, sest konkurents on ülitihe. Ka arstiteaduskonnas on kaitstud kolme artikli doktoritöid jne. Ehk teisisõnu: konkreetset eriala ja selle traditsioone teadmata on rumal plõksida, kui mitu artiklit täpselt peaks esimese, teise või kolmanda aasta lõpuks valmis olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen – jah, tõepoolest, ka minul piisaks 3 aktsepteeritavas kohas publitseeritud artiklist. Kaasdoktorantidel, kes sama kaugel, on hetkel maksimum 1, mõnel üksikul 2 artiklit, päris mitmel pole veel ühtegi avaldatud.

Ära’nd mütta. Minu oma erialal koosneb artikliväitekiri enamasti ka umbes kümmekonnast artiklist. Aga mu väga hea sõbranna kaitses geneetikas doktoritöö kolme artikliga ja neil koosnevad kõik doktoritööd kolmest, kõige enam neljast artiklist. Samas see vaev, mis neil tuleb näha, et mõni arvestatav ajakiri üldse avaldamisega nõustuks, on väga suur, sest konkurents on ülitihe. Ka arstiteaduskonnas on kaitstud kolme artikli doktoritöid jne. Ehk teisisõnu: konkreetset eriala ja selle traditsioone teadmata on rumal plõksida, kui mitu artiklit täpselt peaks esimese, teise või kolmanda aasta lõpuks valmis olema.[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võta akadeemiline või saa laps (loen, et oled abielus). Pühendud aasta beebile, siis on hea värskendav vaikselt töö kallal jälle nokitsema hakata.

Ise jätsin doktorantuuri pooleli peale esimest aastat, ei sobinud teema ega juhendaja. Sellest on nüüd möödas 5 aastat ja nüüd mõlgub mõte sinna poole, et otsiks uue teema ja juhendaja. Kuna sul on üle poole teest selja taga vist, siis sinu asemel võtaksin natukeseks aja maha ja seejärel punnitaks lõpuni.[/tsitaat]

V2ga rumal soovitus laps saada. K6ik v2ikese lapse k6rvalt doktorit kirjutanud ytlevad, et kui v2hegi v6imalik, tee kindlasti doktorit88 enne lapse saamist 2ra. No doktorit88 on minu meelest selline asi, mis haarab kogu su t2helepanu, lylitab muust elust t2iesti v2lja. Aastase lapse k6rvalt seda teha ei kujuta ette ka k6ige p88rasemates fantaasiates.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära’nd mütta. Minu oma erialal koosneb artikliväitekiri enamasti ka umbes kümmekonnast artiklist. Aga mu väga hea sõbranna kaitses geneetikas doktoritöö kolme artikliga ja neil koosnevad kõik doktoritööd kolmest, kõige enam neljast artiklist. Samas see vaev, mis neil tuleb näha, et mõni arvestatav ajakiri üldse avaldamisega nõustuks, on väga suur, sest konkurents on ülitihe. Ka arstiteaduskonnas on kaitstud kolme artikli doktoritöid jne. Ehk teisisõnu: konkreetset eriala ja selle traditsioone teadmata on rumal plõksida, kui mitu artiklit täpselt peaks esimese, teise või kolmanda aasta lõpuks valmis olema.[/tsitaat]
Olen kuulnud jah ,et selles ülikoolis diplomi kvaliteedile eritlist rõhku ei panda, oluline on kaitstud kraad kui fakt, et riigilt jällegi raha saada. Aga vaat liikudes törts põhja poole siis selles ülikoolis seal pannakse osaliselt rõhku ka kvaliteedile (loe: osades loodusteaduste komisjonides on vaikiv kokkulepe, et 3 või 4 artikliga ei piirduta). Lisaks eks nii mõnegi vanakese solvumus noore hakkaja osas kärbib ka parasjagu tegevusvõimalusi. Aga see hoopis teine teema…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud jah ,et selles ülikoolis diplomi kvaliteedile eritlist rõhku ei panda, oluline on kaitstud kraad kui fakt, et riigilt jällegi raha saada. Aga vaat liikudes törts põhja poole siis selles ülikoolis seal pannakse osaliselt rõhku ka kvaliteedile (loe: osades loodusteaduste komisjonides on vaikiv kokkulepe, et 3 või 4 artikliga ei piirduta). Lisaks eks nii mõnegi vanakese solvumus noore hakkaja osas kärbib ka parasjagu tegevusvõimalusi. Aga see hoopis teine teema…[/tsitaat]Ärme lamendame seda teemat jälle mingiks haigeks ärplemiseks ja alusetute solvangute loopimiseks, eks? Kui Sa kujutad ette, et artiklite ARV on teadustöö sisulise kvaliteedi näitaja ning see arv peaks seejuures olema täpselt ühesugune, olenemata erialast, avaldanud ajakirja kaalukusest jne, siis arva edasi, minul kahju ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tartu Ülikoolis pole kvaliteeti?

Olen kuulnud jah ,et selles ülikoolis diplomi kvaliteedile eritlist rõhku ei panda, oluline on kaitstud kraad kui fakt, et riigilt jällegi raha saada. Aga vaat liikudes törts põhja poole siis selles ülikoolis seal pannakse osaliselt rõhku ka kvaliteedile (loe: osades loodusteaduste komisjonides on vaikiv kokkulepe, et 3 või 4 artikliga ei piirduta). Lisaks eks nii mõnegi vanakese solvumus noore hakkaja osas kärbib ka parasjagu tegevusvõimalusi. Aga see hoopis teine teema…[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tartu Ülikoolis pole kvaliteeti?

[/tsitaat]

Mitte k6igis 6ppetoolides.

Please wait...
Postitas:
ekson

Tere,

Olen ise ka 1. aasta doktorant hetkel ja väga sügavas depressioonis ning 36+2 rase. Akadeemilist puhkust ma võtta ei saa (majanduslikel põhjustel), sest mu mees on üliõpilane ja mu stipid on põhiline sissetuleku allikas. Samuti ma pole kindel kas tahaks või suudaks võtta akadeemilist, sest mu depressioon suureneb kui ma akadeemiliselt midagi ette ei võta.

Probleem on põhiliselt selles, et see teema on mulle väga raske (vahetasin uurimisvaldkonda), kuigi see millega ma tahtsin tegeleda, küll mitte Eestis, aga ma ei tahtnud mehest lahus enam elada. Kuna ma õppisin vahepeal välismaal ja mul on raske Eestiga jälle kohaneda (erinevate põhjuste tõttu). Võib öelda, et siin käib lihtsalt töö teistmoodi kui ma võib-olla lootsin. Teen väga palju tööd kodus, mis on hea tulevase lapse ja mehe jaoks, aga mulle raske keskendumiseks tööle ja ma tunnen end välja lõigatuna ühiskonnast. Tunnen end väga üksikuna, sest olin kaua Eestist ära ja mu elu on niivõrd muutunud sellest. Ainukesed inimesed siin maailmas peale mu mehe ja lapse (kes elab hetkel kõhus) tunduvad olevat mu juhendajad, kes on justkui \”pettunud\”, et olen rase. Rasedus ei olnud planeeritud nagu aimata võib.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud väga piinlik lugu seoses õpingutega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.