Esileht Lapse ootamine Väga raske rasedus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Väga raske rasedus

Postitas:

Ei oska enam kuskilt nõu küsida niiet äkki keegi siit oskab kogemusi jagada. Rasedust täna 23+1. Oksendamine ja iiveldamine algas juba 5.nädalal ning kestab siiamaani. Eriti halb on õhtuti ja hommikuti. Lisaks peavalud, kõhuvalud, seljavalud, lihasvalud… Ausalt öeldes lihtsalt ei jaksa enam. Miski ei motiveeri voodist püsti tõusma aga kodus on veel ka aastane laps, kes vajab 24/7 tähelepanu ja tahab palju süles olla. 2-3x nädalas kukun lihtsalt keset päeva kokku kui vererõhk liiga madalale langeb. Tean, et ei söö piisavalt aga kui proovin näiteks ühe võileiva asemel kaks süüa oksendan mõlemad kohe uuesti välja. Olen kasutanud iiveldusvastaseid rohtusid, need mind ei aidanud. Kõige rohkem kardan, et peale sellist jama ei jää pisike ellugi. See üks vitamiinitablett päevas ei asenda ju tervislikku toitumist. Aga mida ma teha saan? Ainuke võimalus ongi vist veel haiglasse tilgutite alla voodirežiimile minna

On kellelgi veel nii jube rasedus olnud? Pisarad on iga kord silmas kui näen teisi rasedust nautimas ja kõhupilte tegemas. Ise suudan vaevalt vetsu jalutada

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 14:33; 26.07 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sarnane, aga iiveldus ei kestnud nii kaua, umbes 15 nädalal andis järgi. Erinevad vaevused olid aga terve raseduse. Vaatasin ka kadedusega neid naisi, kellel olid suured pesapunumise hood ja aina sättisid ja koristasid ja askeldasid, ma sain vaevu voodist üles 🙁
Mul ei olnud samal ajal pisikest last. Kui oleks olnud, siis minu jaoks oleks olnud kaks variant. Kas mees oleks võtnud pika hoolduslehe või oleks palganud lapsehoidja. Lapsehoidja kasvõi mõneks tunniks päevas, kui rahaliselt rohkem poleks võimalik, kes käiks lapsega mänguväljakul (ise ei jaksa), annaks lapsele süüa (ennast ajab toidu nägemine oksnedama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan teemaalgatajat väga hästi, olen samas seisus ainult selle vahega, et mul pole last kodus. Mul hetkel 22 nädalat ja praegu oksendan umbes 1-2 korda nädalas, enne seda oksendasin meeletut, olin ka 2x haiglas. Seda tilguti varianti küll soovitan, kui pole veel proovinud. Viimane kord läksin hommikul haiglasse ja õhtul oli juba tunduvalt parem ja sain koju.

Ma olen väga palju lugenud HG kohta ja seal kirjutas, et B6 vitamiini võtmine peaks osadel leevendama iiveldust ja minu meelest mul peale paari nädalat võtmist läks küll paremaks.

Iiveldusrohtudest- algselt kirjutati mulle Cerucali, haiglas ka manustatakse seda tilgana. Ma ei tea, mul vahest see aitas ja samas vahepeal mitte, lisaks tekkisid tahtmatus lihasliigutused. Seejärel kirjutati mulle Kytril, vot see rohi teeb küll minu puhul imet, umbes tunniga saab enesetunne korda.

Soovitan ka raseduskriisi nõustajat, kuhu mind ämmaemand suunas. Esimene kord ma pool aega lihtsalt nutsin seal aga pärast käimist oli palju kergem olla.

Teistele, kes ka palju oksendavad teadke, et te pole üksi. Kõik lihtsalt ei julge sellest rääkida, et osadel kulgeb rasedus väga raskelt ja ei jõua ära oodata, kuni see beebi lõpuks käes on.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka samas paadis, hetkel rasedust 30 nädalat ja alles oli päev, mil oksendasin 5 korda. See nüüd erand, enamasti viimasel ajal iiveldab lihtsalt hommikuti ja kehvemal juhul oksendan. Haigla vahet sai ikka korralikult käidud, enam ei mäletagi palju seda tilka sain.

Õnneks see aeg saab kord läbi, aga rohkem lapsi ei planeeri. Praegugi kohutavalt kahju olnud esimesest lapsest, pole jaksanud temaga tavapäraseid asju teha, väga masendav ja ega see eesootav beebiiga ka lust ja lillepidu ole.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav jagas Instagramis sama lugu. Ütles, et peale 30ndat nädalat läks paremaks ja isegi tõi plussina välja, et väga väike kaalutõus vaatamata sellele, et juba varsti läheb sünnitama. Eks muud ei olegi kui soovida kui jaksu TAle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul perearst ütles , et see on normaalne. No olen haiguslehel, mul on koguaeg paha olla iiveldab päevad läbi. Tööl olla ja tööd teha sellisena ma ei suuda, söögiga on väga niru ma ei suuda mitte midagi süüa, viiner ja juust on ainsad mis süüa saan. Kõõik lõhnad on kohutavad ma ei suuda normaalselt hingatagi. Rasedust on 12 näd ja kui aus olla mu enesetunne halveneb iga nädalaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas preeklampsia on välistatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas preeklampsia on välistatud?

Risk on 1:7385

Esimese lapsega preeklampsiat polnud. Vererõhk on korras, midagi kuskilt ei paisteta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 14:33; 26.07 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

24 ndl, ammu enam ei iivelda, kyll aga ähin puhin, jalad paistetavad, pilvedena käivad peal kokkuvajumise tunded. Reaalselt minestand veel pole.
Raud on ka madal, votan nõgelit, ei tea, kas aitab. Eelmised rasedused olid sellised alles viimasel kuul.

laps on väga  aktiivne, ilmselt varsti tuleb läbi kõhunaha välja. Ei ole see rasedus mõnus. Kogu aeg lebaks kylili nagu hyljes. Kaal touseb ilmselt kuskil 25-30 kg nagu ennem, olen kenasti graafikus.  Tursed ja kaalutous on pärilikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tühjendab sinu varud ära, seega ära sellepärast muretse, et ta vitamiinidest ilma jääb. Mina oksendasin raseduse lõpuni vähemalt korra päevas. Iiveldamine ja oksendamine hakkas 5+ ja mitu korda päevas oksendamine lõppes 16+ nädalal. Isegi vesi ei püsinud sees. Tabletid ei aidanud ja haiglasse tilga alla ei võetud (esmakordne covidi möll käis sellel ajal). Öeldi, et joo vett nii kaua kuni sisse püsima jääb. Nii ma istusin wc-s, jõin vett ja ise oksendasin. Suureks abiks olid sellel ajal minu ja elukaaslase emad, sest mul oli ka kodus aastane laps. Juua soovitan külma borjomi, siis pole maitse nii tugev ja saad mineraale natukenegi. Vahel aitas mul ka coca-cola, kreekerid, värske kraam (kurgi või tomati viil mõne minuti tagant). Söö väiksemates portsjonites korraga. Kui tuleb välja, siis tuleb aga kui jääb pidama, siis on see juba pool võitu. Pea vastu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Väga raske rasedus