Esileht Kodunurk Väga sile ja siidine voodipesu

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Väga sile ja siidine voodipesu

Postitas:
Kägu

Meil on kodus probleem, laps (asperger) on nõus magama ainult ühte kindlat voodipesu kasutades – käigus on see olnud meil juba oma 7 aastat ja hakkab vaikselt viledaks kuluma. Tegu on kunagi ikeast ostetud satiinist voodipesuga. Oleme ostnud erinevaid satiinvoodipesusid, kuid ükski neist ei ole sellisel määral sile ja siidine.  Ma natuke muretsen, et mis siis saab, kui meil see ainuke voodipesu tõesti ära kulub ja tahaks midagi sarnast asemele. Võibolla keegi oskab soovitada kust otsida ja uurida ja mida ma üldse peaks jälgima, et oleks siidine. Enamasti satiinvoodipesud ei ole siidised ja läikivad, ilmselt sinna midagi siis hulka pandud, aga mida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikea puuvillsatiinist sarjad on nattjasmin ja luktjasmin (mõlemal on puuvill&lucocell segu), paar nimetust on veel. Kuna laps on täiskasvanu mõõdus, siis võite ju osta ja kui ikka ei sobi, siis saate ehk oma tekkidele kasutada. Parem oleks kui saaksite oma käega katsuda (ka laps ise nt).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lycocell, parandan eelmise kirjavea

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis ainuke kättesaadav ja kvaliteetne on “Villa Stockmanni” satiin, olen kasutanud neid üle 20 aasta.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki siis osta naturaalsest siidist voodipesu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin, et lapse voodipesul 55% lyocelli, ikea hetkel pakkumises olevatel 40%, kahtlustan, et see lyocell teebki selle pesu selliseks libedamaks. Meil on üks siidist voodipesu ka, aga selle põlgab laps jälle liiga siledaks, et see vajub pealt maha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lycocell, parandan eelmise kirjavea

?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli öö üleval, nüüd sobib ka praegu pesu. Kunagi oli ööpäev söömata ja hakkasid meeldima ka õige suuruse ja punase värviga tomatid, kurgid jne. Ära lase endale pähe istuda.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesid ikka, et laps asperger? Aga need satiinist voodipesud, vähemalt Stockmanni omad, lähevad ajapikku siledamaks, just ise täheldasin, kui oma lina viledaks kulus ja sama sarja oma ostsin, see püsib paremini paigal ega ole nii sile. Kuna eelmine oli sadu kordi pestud, kahtlustan, et kulus lihtsalt siledamaks. Poes katsudes tundus samasugune. Osta nüüd ruttu uus lina ja maga sellega ise mõnda aega ja pese, küll siledaks kulub.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://bedroommood.com/
Neil on satiinist pesu. Telli prooviks mingi üks lina või padjapüür, siis saab laps otsustada, kas sobib.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asperger nõuab, et emme peab öö läbi tiritamme tegema ja enne linade vahele ei lähe siis …? Lõppeks saab ka aspergeri organism aru, et puhata on vaja ja uinub uute linade vahel.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures minul on ka probleem piisavalt siidiste ja pehmete satiinist voodipesu leidmisega. Kõik mida müüakse tekitavad mu nahale sügelus-/kihelustunde. Kunagi ostsin ühe Kreenholmi voodipesu komplekti ja see juba 15 aastat vana, aga siiamaani lemmik, sest see on ainus mis tundub piisavalt siidine. Kaubamajast olen ostnud PAId ja Finlaysoni ning see viimane on kohe eriti jube. Isegi peale kümneid kordi pesu on see endiselt nii sügelemaajav, et üldse ei suuda sellega magada.

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teaspooni kaubamärki vist enam ei eksisteeri!? Kunagi sai Bauhofi(vist oli) mingi kleebiste eest valida Teaspooni satiini voodipesu. See oli rohkem, kui 10 a tagasi. Ja see voodipesu on mul senini kasutuses ning mõnusalt libe ja jahe.

Tegumood oli selline triibuline aga helebeeż.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teaspon on nüüd, seal on Krenholmi pesu küll https://www.textelle.ee

Üks materjal on veel tencel, mida kiidetakse sileduse ja jahutamise jne pärast.

Lyocell on see esimese Käo mainitud 🙂 arvan, et 100% ise puhas puuvillasatiin pole päris see, mida teemaalgataja otsib, see võib ikkagi kare olla, peab mingit muud kiudu juures olema.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

arvan, et 100% ise puhas puuvillasatiin pole päris see, mida teemaalgataja otsib, see võib ikkagi kare olla, peab mingit muud kiudu juures olema.

Minu teada oleneb see siledus-siidisus sellest, kui peenikese niidiga ja kui tihedas koes kangas on kootud, mitte niivõrd materjalist. 100% puuvillast satiin on väga erinev nt 100 TC ja 300 TC. Kahjuks ei märgi paljud tootjad seda infot pakendile. Kunagi Ikeast ostetud 300 TC voodipesu oli küll väga sile ja on seda siiamaani. Ka ei vaja see triikimist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

arvan, et 100% ise puhas puuvillasatiin pole päris see, mida teemaalgataja otsib, see võib ikkagi kare olla, peab mingit muud kiudu juures olema.

Minu teada oleneb see siledus-siidisus sellest, kui peenikese niidiga ja kui tihedas koes kangas on kootud, mitte niivõrd materjalist. 100% puuvillast satiin on väga erinev nt 100 TC ja 300 TC. Kahjuks ei märgi paljud tootjad seda infot pakendile. Kunagi Ikeast ostetud 300 TC voodipesu oli küll väga sile ja on seda siiamaani. Ka ei vaja see triikimist.

Just, näiteks hemtexi satiinkomplektidel on TC 220, IKEAs 310. Hemtexi voodipesu seejuures pea kaks korda kallim. Hemtexis pakendilt seda infot ei leidnud, otsisin nende rootsi kodulehelt välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müstika millised printsessid herneteral siin on. Mind häiriks vaid mingi puru lina peal, aga ma jõuan karedama lina peal ka veel külge keerata. On ikka inimestel probleemid.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müstika millised printsessid herneteral siin on. Mind häiriks vaid mingi puru lina peal, aga ma jõuan karedama lina peal ka veel külge keerata. On ikka inimestel probleemid.

No sina mine maga või põhu peal ja reosta teemat.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müstika millised printsessid herneteral siin on. Mind häiriks vaid mingi puru lina peal, aga ma jõuan karedama lina peal ka veel külge keerata. On ikka inimestel probleemid.

Keegi ei ole ju nõudnud, et sina oma voodipesu välja vahetaksid. Las meie elame oma elu ja sina ela enda oma.

Minu jaoks ongi kare voodipesu sama nagu miljon puru lina peal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli öö üleval, nüüd sobib ka praegu pesu. Kunagi oli ööpäev söömata ja hakkasid meeldima ka õige suuruse ja punase värviga tomatid, kurgid jne. Ära lase endale pähe istuda.

Kui aspergeritest midagi teaksid, siis ei tuleks siia sellist jama pilduma. Nad võivadki nii kaua üleval olla kuniks haiglas uinutite abil magama pannakse j seda lihtsalt uue madratsi või voodipesu tõttu. Samuti end haiglasse näljutada.

/Vaimse tervise õde

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Väga sile ja siidine voodipesu